ZELENA KARTA - LUTRIJA  
Balkan
Njujork
Čikago
Los Anđeles

Nazad   ZELENA KARTA - LUTRIJA > FORUM > Zelena Lutrija > Prijava na Lutriju

Prijava na Lutriju Pitanja i procedure za prijavu na Lutriju preko zvaničnog sajta američke vlade

Prijava na Lutriju » Dv-2022 » Bitni linkovi
O Lutriji Uputstvo za prijavu Agencije za prijavu Korisne informacije Učlanite se

Odgovori
 
Thread Tools Display Modes
  #241  
Staro 07.11.2020, 18:07
Димитрије Димитрије je offline
Drug član
 
Datum prijave: 11.04.2019
Poruke: 99
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik mveruovic Prikaz poruke
mnogo se pravis naivan, naravno da je zbog trampa, on je doneo odluku da zabrani izdavanje imigrantskih viza za lutriju, plus za mabasade da ne rade. Pa sta ako je korona, svi u americi rade, a ovi planduju od marta, tek pre mesec i nesto poceli da rade. Dovoljno da nije rasista, bar ovoliki kao ovaj trenutni, da nema trip da ovde zivi visa rasa u odnosu na ceo svet.
не правим се ја ''наиван''! не интересује ме политика као политика, само сам гледао логичне закључке да је то урадио да не би десетине хиљада људи потенцијално доносило вирус у земљу. да ли је то тачно или не, не знам, али наводно је то био разлог.
Reply With Quote
  #242  
Staro 07.11.2020, 18:52
mveruovic mveruovic je offline
Pravi "Amer"
 
Datum prijave: 17.09.2012
Poruke: 731
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik Димитрије Prikaz poruke
не правим се ја ''наиван''! не интересује ме политика као политика, само сам гледао логичне закључке да је то урадио да не би десетине хиљада људи потенцијално доносило вирус у земљу. да ли је то тачно или не, не знам, али наводно је то био разлог.
Naravno da to nije bio razlog niti je to ikada navedeno. Kako ja ne donesem virus putovao sam od marta nekoliko puta van zemlje. Zvanican razlog je da "ne ukradu americke poslove" Amerikancima novi imigranti, koji bi gle slucajno potpuno bili legalni stalni rezidenti Amerike. Vidi se iz price da te itekako interesuje politika i da branis stavove Trampa al to je potpuno ok.
Reply With Quote
  #243  
Staro 07.11.2020, 18:57
Vladimir95 Vladimir95 je offline
Član
 
Datum prijave: 27.07.2019
US lokacija: Chicago, Illinois(Ilinoji).
YU lokacija: KG
Poruke: 17
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik edo edoni Prikaz poruke
Ma samo ime sve kaze lutrija? Sto si toliko razocaran u evropu hehe
Prvo hvala na pitanju a rado cu odgovoriti zbog cega i jesam razocaran u Evropu, sigurno da ima i onih koji nisu razocarani ali za svakoga je sve individualno, sto je i normalno.

Diplomirao sam Mehatroniku tj. veoma deficitarnu struku za Nemacku i takodje za USA i Kanadu i naravno imam iskustva u svojoj struci mada cu verovatno kao 90% nas Balkanaca za pocetak nekoliko godina tamo voziti Kamion tj. vec sam vozio neko vreme ali po Srbiji, tako da bi mi to bilo prvo zanimanje u Americi ili eventualno u Kanadi ako bas u mom slucaju na kraju ne uspe Amerika, nakon toga bih svakako hteo da tamo nastavim rad ali u svojoj struci.

Konkretan odgovor za Evropu, sve sam pokusavao jos od Januara 2018. godine tj. tada i polozio prvi sertifikat za nemacki A1 a kasnije i za A2, sada sam negde na B1 nivou jezika ali necu polagati i B1 kada vec vidim da u mom slucaju Evropa ne moze uspeti sem da ponovo na 3 meseca radim odredjene poslove koji naravno nisu sigurni.

Zato mi se licno sada ogadila ta Evropa tj. EU jer i da imam sada recimo EU Pasos na koji sam i imao pravo na osnovu bugarskog porekla ne bih vise pokusavao jer sam previse vremena i potrosio na to, realno, pre toga sam potrosio i na taj njihov zlatni Termin u nemackom Konzulatu na koji se ceka i do 1 i po godinu.

Izvinite sto sam ovoliko napisao, verovatno sam i promasio temu ali sam hteo konkretno odgovoriti o svom licnom slucaju tj. iskustvu, neka slobodno moderatori skrate tekst ukoliko je predugacak, hvala
Reply With Quote
  #244  
Staro 07.11.2020, 19:09
Димитрије Димитрије je offline
Drug član
 
Datum prijave: 11.04.2019
Poruke: 99
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik mveruovic Prikaz poruke
naravno da to nije bio razlog niti je to ikada navedeno. Kako ja ne donesem virus putovao sam od marta nekoliko puta van zemlje. Zvanican razlog je da "ne ukradu americke poslove" amerikancima novi imigranti, koji bi gle slucajno potpuno bili legalni stalni rezidenti amerike. Vidi se iz price da te itekako interesuje politika i da branis stavove trampa al to je potpuno ok.
не ''браним'' ја никога, и никако не треба доносити закључке у туђе име! просто сам рекао да је забранио јер је корона ударила што је колико знам било званично обавештење (могуће да грешим-али евидентно је да је корона направила застој), а то да ли је он то једва дочекао јер је против имиграната или не је друга прича.

Last edited by Димитрије; 07.11.2020 at 19:16.
Reply With Quote
  #245  
Staro 07.11.2020, 19:21
Master Yoda's Avatar
Master Yoda Master Yoda je offline
Drug član
 
Datum prijave: 28.10.2019
US lokacija: Hopefully somewhere in the West
YU lokacija: Novi Sad
Poruke: 40
Nepromenjeno

@Vladimir95 veoma je pohvalno sto si vec dogurao do B1 nivoa nemackog. Ja sam se sav polomio za A1. Nazalost kod nas je situacija takva da samo par fakulteta imaju prodju, a bojim se da mehatronika nije medju njima.
Moj prijatelj je zavrsio mehatroniku, a radi kao business analyst u jednoj IT firmi sto nema nikakve veze sa mehatronikom, ali eto snasao se.
Automaticari, elektronicari, telekomunikacije, sve je to puklo i svi idu na IT kurseve ne bi li nasli neko uhlebljenje.
Ima ona izreka "Ne zatvaraj vrata dupetom", ako nemcima trebaju mehatronicari, naci ces ti vec put do njih, ako ne, trebaju im kamiondzije . Sa B1 si bolji od vecine nasih likova koji rade po Becu, Stuttgartu itd. i ne znaju beknuti nemacki.
Ja sam isto zainteresovan za jos neki vid vize ka USA sem lutrije, ali imam neki utisak da je mnogo tesko, da bas moras biti Wunderkind da bi se neko pomucio da ti izganja papire, ali moram priznati da jos uvek nisam probao tak oda ne smem da tvrdim, ovo je samo moja impresija.
Reply With Quote
  #246  
Staro 07.11.2020, 19:28
Vladimir95 Vladimir95 je offline
Član
 
Datum prijave: 27.07.2019
US lokacija: Chicago, Illinois(Ilinoji).
YU lokacija: KG
Poruke: 17
Nepromenjeno

Hvala ti Master Yoda tj. cenim svako misljenje, cinjenica je da smo svi posebni na neki nacin tj. svako ima svoju sudbinu gde ce uspeti ali je samo pitanje u koje tacno vreme i na kom tacnom mestu ce se svako pronaci tj. uspeti.

Taj put do licnog uspeha je sigurno kod svakoga veoma trnovit tako da nam je svima podjednako tesko na podjednake nacine, znam da i ti to shvatas jer izgleda da svi clanovi ovog foruma to i znaju barem ovde svi delimo nesto zajednicko jer ne bismo inace ni bili na ovom istom forumu.
Reply With Quote
  #247  
Staro 07.11.2020, 19:36
MatijaX's Avatar
MatijaX MatijaX je offline
Drug član
 
Datum prijave: 24.09.2017
YU lokacija: Zagreb
Poruke: 74
Nepromenjeno

Biden dobio.

Ne ulazim u politiku, ali za nas potencijalne emigrante u U.S.A. bolje da je on glavni Šef, nego ovaj drugi.
Reply With Quote
  #248  
Staro 07.11.2020, 19:37
Master Yoda's Avatar
Master Yoda Master Yoda je offline
Drug član
 
Datum prijave: 28.10.2019
US lokacija: Hopefully somewhere in the West
YU lokacija: Novi Sad
Poruke: 40
Nepromenjeno

@Vladimir95 Naravno, i smatram da iako nije pametno, ovakve krupne odluke treba izabrati i srcem, a ne samo razumom. Jer ako nisi izabrao zemlju iseljenja srcem ubice te depresija. Ja licno mislim da USA nije mozda najbolji izbor, imaju mnogo mana (kriminal, zdravstvo, surovi kapitalizam) , ali sta cu kad srce tamo hoce, sve ostalo je samo blaga alternativa.. zato i visimo na ovom forumu

@MatijaX daaa, evo upravo video na portalu . Sad su zaista velike sanse da se ovaj ban ne produzi i da bar ovi sa aktivnim vizama konacno otputuju.
Reply With Quote
  #249  
Staro 07.11.2020, 19:39
Vladimir95 Vladimir95 je offline
Član
 
Datum prijave: 27.07.2019
US lokacija: Chicago, Illinois(Ilinoji).
YU lokacija: KG
Poruke: 17
Nepromenjeno

Ma neka dobije ko god, samo oni nama neka olaksaju tu neku potencijalnu imigraciju, nadam se da ce uskoro poceti olaksavati a ne otezavati kao do sada, jeste da je sada Corona ali opet ne verujem da ce se Amerika pa ni Kanada zatvarati na nacin na koji to sada radi cela Evropa.
Reply With Quote
  #250  
Staro 07.11.2020, 19:42
Vladimir95 Vladimir95 je offline
Član
 
Datum prijave: 27.07.2019
US lokacija: Chicago, Illinois(Ilinoji).
YU lokacija: KG
Poruke: 17
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik Master Yoda Prikaz poruke
@Vladimir95 Naravno, i smatram da iako nije pametno, ovakve krupne odluke treba izabrati i srcem, a ne samo razumom. Jer ako nisi izabrao zemlju iseljenja srcem ubice te depresija. Ja licno mislim da USA nije mozda najbolji izbor, imaju mnogo mana (kriminal, zdravstvo, surovi kapitalizam) , ali sta cu kad srce tamo hoce, sve ostalo je samo blaga alternativa.. zato i visimo na ovom forumu
Naravno, svi na ovom forumu imamo barem po nesto zajednicko ili gotovo sve zajednicko.
Reply With Quote
Odgovori

Thread Tools
Display Modes

Pravila pisanja
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Uključeno
Smajliji: Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML kod je Isključeno
Pređi u forum

Newsletter E-mail:
Name:

Newsletter sent using Email Marketing Software by ActiveCampaign

Svi datumi su prikazani u formatu GMT +1. Trenutno vreme: 01:11.


Copyright ©2005 - 2024, ZelenaLutrija.com by VUXYS, LLC
Forum Powered by vBulletin®, © 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Mišljenja, saveti, izjave, ponude ili druge informacije ili sadržaji nastali na forumu vlasništvo su onoga ko ih je kreirao, a ne sajta ZelenaLutrija.com. ZelenaLutrija.com ne garantuje tačnost, kompletnost ili upotrebnu vrednost informacija, stavova, saveta ili datih izjava. Ne postoje uslovi pod kojima bi sajt ZelenaLutrija.com bio odgovoran za štetu ili gubitak koji je posledica bilo čijeg oslanjanja na nepouzdane informacije, ili bilo kakve informacije nastale kroz komunikaciju između članova.
Sajtove koji su linkovani sa ovog sajta ne kontrolišemo, ne podržavamo, niti smo pregledali bilo kakve sadržaje na takvim sajtovima. Mi nećemo biti odgovorni za legalnost, tačnost ili prikladnost bilo kog sadržaja, oglasa, proizvoda, usluga ili informacije lociranim na ili distribuiranih kroz druge web sajtove, niti za bilo kakvu štetu nastalu kao posledica takvih informacija.
ZelenaLutrija.com drži i čuva druga prava vlasništva na sajtu.
Osim informacija koje su u javnom vlasništvu ili za koje dobijete dozvolu, nemate pravo da kopirate, modifikujete ili na bilo koji način menjate, objavljujete, prenosite, distribuirate, izvršavate, prikazujete ili prodajte bilo koju informaciju zaštićenu pravima vlasništva. Slanjem informacija ili sadržaja na bilo koji deo ZelenaLutrija.com foruma, Vi automatski dozvoljavate i predstavljate garanciju da imate pravo da dozvolite ZelenaLutrija.com ili članovima ZelenaLutrija.com bespovratnu, kontinualnu, neograničenu, globalnu dozvolu da koriste, kopiraju, izvršavaju, prikazuju i distribuiraju takve informacije i sadržaje i da iz takvih sadžaja koriste bilo koji deo u bilo koje svrhe, kao i pravo i dozvolu da koriste gore navedene sadržaje. Svi zaštitni znakovi (trademarks), logotipi, oznake usluga, firme ili imena proizvoda koji se pominju na ovom web sajtu su vlasništvo kojim raspolažu njihovi vlasnici.