ZELENA KARTA - LUTRIJA  
Balkan
Njujork
Čikago
Los Anđeles

Nazad   ZELENA KARTA - LUTRIJA > FORUM > Zelena Lutrija > Prijava na Lutriju

Prijava na Lutriju Pitanja i procedure za prijavu na Lutriju preko zvaničnog sajta američke vlade

Prijava na Lutriju » Dv-2022 » Bitni linkovi
O Lutriji Uputstvo za prijavu Agencije za prijavu Korisne informacije Učlanite se

Odgovori
 
Thread Tools Display Modes
  #321  
Staro 14.11.2020, 00:18
milosx milosx je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 16.07.2011
US lokacija: NEW YORK
YU lokacija: BiH/Srb
Poruke: 290
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik Andrew Wiggins Prikaz poruke
Generalno nasim ljudima je uvek problem u vecini zemalja taj sto se ne druzi van posla. Ja na to ne gledam kao nesto negativno. Naprotiv
Gledaju da se prilepe za nase kao sto Danijela kaze, vidjaju se u crkvi i uvek nekoj "nasoj" kafani gde naravno tuguju za svoju zemlju i pljuju tamo gde rade
Sve zavisi kakvi ste, ako ste introvertni nema zime

Na kraju krajeva dosta prijateljstva kod nas su lazna i iz interesa
Ljudi se sve manje podnose al se trpe nekako
Uvek mi je smetalo kad neko kaze "ali ljudi se tamo ne druze, sam-a/i smo nemamo nikoga" a nece ni da probaju sa kolegama nego sve cekaju da ih neko pozove
Ako ce vam nedostajati ogovaranje na kafici svaki dan s prijateljicom ostanite na brdovitom Balkanu
Nije uvek problem to druzenje, vec manjak vremena za sebe i za stvari koje nas interesuju bilo to druzenje, ili bilo koja druga aktivnost. Nas mentalitet generalno govoreci jeste drugaciji po tom pitanju,i u tom smislu smo blizi mozda Latino Amerikancima, Spancima, Grcima i slicnim. Ali takav je mentalitet i to se ne moze zanemariti. Tacno, lakse je onima koji toliko nisu vezani za svoje prijatelje i porodicu, recimo meni to jeste bitno, mom suprugu nije. Covek je socijalno bice, i mnogo je manje onih kojima ljudi nisu potrebni, i okruzenje kao takvo nije bitno. Ali se onda navodi zakljucak da kao takvi mogu ziveti bilo gde nezavisno od mentaliteta!? Onda zaista nema razlike da li su ljudi ljubazni ili vas gledaju sa visine.

Mislim da je besmisleno generalizovati pa reci da su prijateljstva lazna, to je opet nesto subjektivno, i cega ima, ali se srecom ne odnosi na sve nas. Uostalom prijateljstva nisu najbitnija, gde su roditelji, braca, sestre...

I mene nervira to i apsolutno nije tacno da se ljudi ne druze, vec je u pitanju nedostatak vremena i generalno drugacija organizacija zivota. Kad su u pitanju recimo porodice sa decom, tu nema pomoci sa strane kao kod nas, i sasvim je logicno da ljudi imaju manje vremena za sve u tom kontekstu.

Ja sam jako druzeljubiva i komunikativna, i upoznala sam tonu ljudi sa svih strana, i generalno se uklopila u drustvo. Izlazila i druzila se sa svojima sa posla, ali ponovicu i to, jako retko se tu stvaraju duboka prijateljstva.

Nije mozda bas ni fer reci ostanite na Balkanu, jer su ljudi iz razlicitih razloga resili da napuste svoje zemlje, da li je to egzistencija ili nesto drugo, potpuno je nevazno, svi imamo svoje razloge.
Poenta je da svi imamo razlicite motive i da odemo iz svoje zemlje, i da negde ostanemo, a ne ostajemo zato sto je uvek idealno i super, vec zato sto postoje ozbiljniji razlozi od toga sta nam se u trenutku svidja ili ne.


Danijela
__________________
u NYC od 2012.
Reply With Quote
  #322  
Staro 14.11.2020, 01:32
Lordsrbin Lordsrbin je offline
Član
 
Datum prijave: 20.05.2017
YU lokacija: Beograd
Poruke: 4
Nepromenjeno

Nadam se da nije pogrešna tema. Već nekoliko godina sam na forumu, da budem precizniji od svoje 16e godine i od tada maštam kao i svi odavde da odem preko, ali kada sam odbijen da završim četvrtu godinu srednje tamo, sam se potpuno smorio i odustao. Ove godine sam zakasnio nekoliko dana za prijavu.

Sad, zanima me za one koji su trenutno u Americi, da li znaju koji je Bajdenov plan za imigraciju detaljnije? Ono šta sam ja pročitao je samo za ilegalce koji su tamo da im se otvori put ka državljanstvu. Da li se zna, da li možda i mi možemo očekivati porast nekih kvota ubuduće? U njegovom planu i programu ništa detaljno nije napisao, pa me zanima ako je neko možda pratio, da li zna više.

Hvala unapred!
Reply With Quote
  #323  
Staro 14.11.2020, 02:41
mveruovic mveruovic je offline
Pravi "Amer"
 
Datum prijave: 17.09.2012
Poruke: 731
Nepromenjeno

Ilegalcima da se otvori put ka drzavljanstvu? Nesto si pogresno cuo. Mozda za DACA program da im onoguci drzavljanstva, ali nema sanse da ce da omoguce svima da dobiju papire. Prvo je problem sto je ovde luda kuca, senat drzi jedna stranka, kucu druga, onda se obrne, retko da ce ista drasticno da se menja, bar moje misljenje.
Reply With Quote
  #324  
Staro 14.11.2020, 02:59
Sosa iz Banata's Avatar
Sosa iz Banata Sosa iz Banata je offline
Član
 
Datum prijave: 14.10.2020
US lokacija: Southern California
YU lokacija: Banat, Vojvodina
Poruke: 6
Wink Iskustva iz USA ('been there-done that' - and wanna do it again...))

Pozdrav svima,
Slezem se sa Danijelom (Milosx), Andrew i ostalim 'starim vucima' , za Ameriku treba srce da te vuce tamo...
I ja sam bila vise puta vec tamo, radila (wrk&tr. 2x + trainee 1,5 yrs) ali, mogu vam reci da me ipak malo frka... Drugacije je kad ides na vec sigurno nesto, iako nemam rodbinu tamo, samo amer.prijateljicu sto smo se upoznale tamo, ipak je ona i njena porodica bila neka vrsta sigurice, cvrst oslonac za boravak stranca tamo- u nesto duzem periodu nego od par meseci.
Ali ovoga puta zelim poceti novi zivot tamo, nezavisna od bilo koga, zelim uspeti se snaci sama, naci svoje mesto pod suncem i ostati ovoga puta do kraja, ali mi zato treba zelena karta, citizenship , jer ipak onda imas vise prava nego kao stranac, strani radnik, student ili tako neko... Zato nije bas sve jedno - ova neizvesnost sada cekanje i cekanje i nadanje i nadanje, i zaista zelim biti optimista iako citajuci sve vase i druge postove , vidim da ima ljudi koji duugoooo cekaju vec, ipak se nadam najboljem za maj, i opet ponavljam, da me ipak malo frka... Ne bih zelela stihove kao u Balasevicevoj pesmi ...
Zato cu biti optimista, ovo je ipak moj Plan 'od A do Z' ... ! !!!
Reply With Quote
  #325  
Staro 14.11.2020, 03:26
Sosa iz Banata's Avatar
Sosa iz Banata Sosa iz Banata je offline
Član
 
Datum prijave: 14.10.2020
US lokacija: Southern California
YU lokacija: Banat, Vojvodina
Poruke: 6
Nepromenjeno

I ja sam naisla na neke info za imigraciju :
*https://news.yahoo.com/biden-plans-s...170553685.html
*https://www.migrationpolicy.org/rese...igration-plans
*https://www.foxnews.com/politics/bid...hs-immigration
Mislim da je nama svima vazno da se ukine ban i da lutrija dalje tece...


https://tenor.com/Epfu.gif

Last edited by Sosa iz Banata; 14.11.2020 at 03:31.
Reply With Quote
  #326  
Staro 14.11.2020, 05:19
milosx milosx je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 16.07.2011
US lokacija: NEW YORK
YU lokacija: BiH/Srb
Poruke: 290
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik Lordsrbin Prikaz poruke
Nadam se da nije pogrešna tema. Već nekoliko godina sam na forumu, da budem precizniji od svoje 16e godine i od tada maštam kao i svi odavde da odem preko, ali kada sam odbijen da završim četvrtu godinu srednje tamo, sam se potpuno smorio i odustao. Ove godine sam zakasnio nekoliko dana za prijavu.

Sad, zanima me za one koji su trenutno u Americi, da li znaju koji je Bajdenov plan za imigraciju detaljnije? Ono šta sam ja pročitao je samo za ilegalce koji su tamo da im se otvori put ka državljanstvu. Da li se zna, da li možda i mi možemo očekivati porast nekih kvota ubuduće? U njegovom planu i programu ništa detaljno nije napisao, pa me zanima ako je neko možda pratio, da li zna više.

Hvala unapred!
Slazem sa sa mveruovic, tesko je da cu se tu ista menjati. Kao neko ko je radio u Imigracionom sistemu, mogu slobodno da kazem da je slaba vajda da ce donositi ikakve nove zakone i mere u korist povecanja broja legalnih imigranata, a kamoli davati papire tek tako ilegalnim. Oni svakako godisnje imaju visoke kvote viza za zelenu lutriju, radne i druge vize, familijarne peticije i slicno, hocu reci vec se tu deli dosta i sad. Jos ako budu uvodili neke olaksice za ilegalne imigrante (sto cisto sumnjam), mislim da stvarno nece biti prostora za nekakvu ekspanziju. Oni znaju koliko im je otrpilike potrebno ljudi, i prema tome se sve kroji i to je godinama isto.

Danijela
__________________
u NYC od 2012.
Reply With Quote
  #327  
Staro 14.11.2020, 05:27
milosx milosx je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 16.07.2011
US lokacija: NEW YORK
YU lokacija: BiH/Srb
Poruke: 290
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik Sosa iz Banata Prikaz poruke
I ja sam naisla na neke info za imigraciju :
*https://news.yahoo.com/biden-plans-s...170553685.html
*https://www.migrationpolicy.org/rese...igration-plans
*https://www.foxnews.com/politics/bid...hs-immigration
Mislim da je nama svima vazno da se ukine ban i da lutrija dalje tece...


https://tenor.com/Epfu.gif
Pre svega srecno

Nazalost, sve sto se spominje u ovim clancima je vezano za resavanje vec postojecih problema i uklanjanje pojedinih Trampovih mera. Nema tu niceg novog sto se tice legalne imigracije...

Danijela
__________________
u NYC od 2012.
Reply With Quote
  #328  
Staro 14.11.2020, 10:51
Vladimir95 Vladimir95 je offline
Član
 
Datum prijave: 27.07.2019
US lokacija: Chicago, Illinois(Ilinoji).
YU lokacija: KG
Poruke: 17
Nepromenjeno

Izvinjavam se ali necu vise nista govoriti ovde barem do Maja sledece godine, sto je i logicno, naravno znam da su sanse za izvlacenje skoro pa ravne nuli ali necu odustajati kao ni od nekih drugih legalnih opcija za koje su takodje jako male sanse.

Samo cu jos jednom napisati da me Evropa u opste vise ne zanima jer bio sam barem jedno vreme, video, iskusio i vise neka hvala pa makar i imao EU Pasos a kamoli tu neku njihovu socijalu i penziju ili sta vec, naravno ni zdravstveno mi nije potrebno jer do sada nikada nisam bolovao cak ni od gripa i ne verujem da cu ikada, tako je barem u mom slucaju sto je danas retkost iako imam svega 25 godina.

Zato mi je Kanada jedina Alternativa Americi jer mi nije to zdravstveno i penziono/socijalno na prvom mestu nego rad, red i disciplina, vec sam jednom ozbiljno pokusao za Kanadu tacnije Ontario, okolina Vaterla/Vaterloa za rad u struci tj. Mehatronici ali vidim da i Kanada ipak donekle funkcionise kao i Amerika u smislu da se prvo mora voziti neki Kamion tamo, jesam vozio jedno krace vreme ali po Srbiji, znam da je i u tom smislu bolja Amerika jer je ipak njihova CDL dozvola zaista bolja jer nudi i vise mogucnosti u odnosu na AZ Komercijalnu Kanadsku.

Hvala Vam svima ako ste procitali jer ne volim da dosadjujem/smaram ljude, zelim Vam svima da ostanete kako treba i naravno zdravi jer nadam se da ce ova Corona sto pre proci ali ipak znam da nece bas biti tako skorije.
Reply With Quote
  #329  
Staro 14.11.2020, 10:58
Lordsrbin Lordsrbin je offline
Član
 
Datum prijave: 20.05.2017
YU lokacija: Beograd
Poruke: 4
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik milosx Prikaz poruke
Pre svega srecno

Nazalost, sve sto se spominje u ovim clancima je vezano za resavanje vec postojecih problema i uklanjanje pojedinih Trampovih mera. Nema tu niceg novog sto se tice legalne imigracije...

Danijela
Ja sam to spomenuo zato što sam ovde (https://joebiden.com/immigration/), pročitao da on planira da uradi reformu i nigde drugde, pa me zanimalo da li je to tipično političarenje ili će biti nečeg više.

Hvala svakako, ovog puta neću pobeći sa foruma pa čekamo 2023.

Edit: Zaboravih jednu stvar, naravno sve je rano i šanse su baš male. Zanima me kakvo je stanje ako neko zna za ljude koji završe Telekomunikacije? Trenutno to studiram pa me čisto zanima da li ima šansi za zaposlenje i preko struke.

Last edited by Lordsrbin; 14.11.2020 at 11:00. Razlog: Edit za pitanje
Reply With Quote
  #330  
Staro 14.11.2020, 20:36
milosx milosx je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 16.07.2011
US lokacija: NEW YORK
YU lokacija: BiH/Srb
Poruke: 290
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik Lordsrbin Prikaz poruke
Ja sam to spomenuo zato što sam ovde (https://joebiden.com/immigration/), pročitao da on planira da uradi reformu i nigde drugde, pa me zanimalo da li je to tipično političarenje ili će biti nečeg više.

Hvala svakako, ovog puta neću pobeći sa foruma pa čekamo 2023.

Edit: Zaboravih jednu stvar, naravno sve je rano i šanse su baš male. Zanima me kakvo je stanje ako neko zna za ljude koji završe Telekomunikacije? Trenutno to studiram pa me čisto zanima da li ima šansi za zaposlenje i preko struke.
Cisto politicarenje nazalost. Apsolutno nista nema u programu za poboljsanje imigracije, eventualno neke sitne mere koje se odnose na ilegalne imigrante, ali toga je bilo i ranije. Bukvalno je samo napisano da deluje kao da ce nesto uraditi, jedino sto ce ukloniti Trampove mere donete u medjuvremenu, sve ostalo je bukvalno isto kao i ranije. Na kraju to je obicno samo retorika, kampanja...
Tehnicke struke ovde ne prolaze lose, bar po onome sto ja znam, uvek moze i neko doskolovavanje. Obicno se odradi evaluacija diplome pa se onda vidi da li treba nesto dodatno da se polaze. To nije pravilo, zaista svakakvih primera ima. Mozda se javi neko ko vise o tome zna.
__________________
u NYC od 2012.
Reply With Quote
Odgovori


Pravila pisanja
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Uključeno
Smajliji: Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML kod je Isključeno
Pređi u forum

Newsletter E-mail:
Name:

Newsletter sent using Email Marketing Software by ActiveCampaign

Svi datumi su prikazani u formatu GMT +1. Trenutno vreme: 14:08.


Copyright ©2005 - 2024, ZelenaLutrija.com by VUXYS, LLC
Forum Powered by vBulletin®, © 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Mišljenja, saveti, izjave, ponude ili druge informacije ili sadržaji nastali na forumu vlasništvo su onoga ko ih je kreirao, a ne sajta ZelenaLutrija.com. ZelenaLutrija.com ne garantuje tačnost, kompletnost ili upotrebnu vrednost informacija, stavova, saveta ili datih izjava. Ne postoje uslovi pod kojima bi sajt ZelenaLutrija.com bio odgovoran za štetu ili gubitak koji je posledica bilo čijeg oslanjanja na nepouzdane informacije, ili bilo kakve informacije nastale kroz komunikaciju između članova.
Sajtove koji su linkovani sa ovog sajta ne kontrolišemo, ne podržavamo, niti smo pregledali bilo kakve sadržaje na takvim sajtovima. Mi nećemo biti odgovorni za legalnost, tačnost ili prikladnost bilo kog sadržaja, oglasa, proizvoda, usluga ili informacije lociranim na ili distribuiranih kroz druge web sajtove, niti za bilo kakvu štetu nastalu kao posledica takvih informacija.
ZelenaLutrija.com drži i čuva druga prava vlasništva na sajtu.
Osim informacija koje su u javnom vlasništvu ili za koje dobijete dozvolu, nemate pravo da kopirate, modifikujete ili na bilo koji način menjate, objavljujete, prenosite, distribuirate, izvršavate, prikazujete ili prodajte bilo koju informaciju zaštićenu pravima vlasništva. Slanjem informacija ili sadržaja na bilo koji deo ZelenaLutrija.com foruma, Vi automatski dozvoljavate i predstavljate garanciju da imate pravo da dozvolite ZelenaLutrija.com ili članovima ZelenaLutrija.com bespovratnu, kontinualnu, neograničenu, globalnu dozvolu da koriste, kopiraju, izvršavaju, prikazuju i distribuiraju takve informacije i sadržaje i da iz takvih sadžaja koriste bilo koji deo u bilo koje svrhe, kao i pravo i dozvolu da koriste gore navedene sadržaje. Svi zaštitni znakovi (trademarks), logotipi, oznake usluga, firme ili imena proizvoda koji se pominju na ovom web sajtu su vlasništvo kojim raspolažu njihovi vlasnici.