ZELENA KARTA - LUTRIJA  
Balkan
Njujork
Čikago
Los Anđeles

Nazad   ZELENA KARTA - LUTRIJA > FORUM > Zelena Lutrija > Prijava na Lutriju

Prijava na Lutriju Pitanja i procedure za prijavu na Lutriju preko zvaničnog sajta američke vlade

Prijava na Lutriju » Dv-2022 » Bitni linkovi
O Lutriji Uputstvo za prijavu Agencije za prijavu Korisne informacije Učlanite se

Odgovori
 
Thread Tools Display Modes
  #331  
Staro 14.11.2020, 20:49
milosx milosx je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 16.07.2011
US lokacija: NEW YORK
YU lokacija: BiH/Srb
Poruke: 290
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik Vladimir95 Prikaz poruke
Izvinjavam se ali necu vise nista govoriti ovde barem do Maja sledece godine, sto je i logicno, naravno znam da su sanse za izvlacenje skoro pa ravne nuli ali necu odustajati kao ni od nekih drugih legalnih opcija za koje su takodje jako male sanse.

Samo cu jos jednom napisati da me Evropa u opste vise ne zanima jer bio sam barem jedno vreme, video, iskusio i vise neka hvala pa makar i imao EU Pasos a kamoli tu neku njihovu socijalu i penziju ili sta vec, naravno ni zdravstveno mi nije potrebno jer do sada nikada nisam bolovao cak ni od gripa i ne verujem da cu ikada, tako je barem u mom slucaju sto je danas retkost iako imam svega 25 godina.

Zato mi je Kanada jedina Alternativa Americi jer mi nije to zdravstveno i penziono/socijalno na prvom mestu nego rad, red i disciplina, vec sam jednom ozbiljno pokusao za Kanadu tacnije Ontario, okolina Vaterla/Vaterloa za rad u struci tj. Mehatronici ali vidim da i Kanada ipak donekle funkcionise kao i Amerika u smislu da se prvo mora voziti neki Kamion tamo, jesam vozio jedno krace vreme ali po Srbiji, znam da je i u tom smislu bolja Amerika jer je ipak njihova CDL dozvola zaista bolja jer nudi i vise mogucnosti u odnosu na AZ Komercijalnu Kanadsku.

Hvala Vam svima ako ste procitali jer ne volim da dosadjujem/smaram ljude, zelim Vam svima da ostanete kako treba i naravno zdravi jer nadam se da ce ova Corona sto pre proci ali ipak znam da nece bas biti tako skorije.
Srecno ti bilo svakako. Vidi se da si zelen po tome sta pises, ali dobro to ce se promeniti vec za par godina.
Kanada ti je svakako po socijalnoj politici bliza Evropi. A socijalna politika se ne odnosi na socijalu nego na normalno uredjeno drustvo koga si deo i u kome ucestvujes placanjem poreza za koji nesto dobijes. U Americi placas porez, ali za uzvrat nemas nista.
To sto nisi bolovao ne znaci da se nece desiti da obolis. Uostalom ne moras ni da obolis moze da te neko udari kolima ili dozivis nesrecu ne daj boze, a onda to sto si zaradio, preko noci nestane, jos ostanes u dugovima par desetina ili stotina hiljada. Ili ti devojka ostane u drugom stanju, pa treba da se plati porodjaj. Kapiram da jos ne razmisljas o takvim stvarima, ali nisi bas ni toliko mlad.
Ovde na forumu je bio neki primer nesrece na poslu (voznja kamiona koliko se secam) pa procesljaj i vidi kako neplanirano moze da krene sve po zlu.

Nek ti se ostvare planovi, pa se javi nakon par godina, da vidimo da li istu pesmu pevas
__________________
u NYC od 2012.
Reply With Quote
  #332  
Staro 14.11.2020, 23:43
Sosa iz Banata's Avatar
Sosa iz Banata Sosa iz Banata je offline
Član
 
Datum prijave: 14.10.2020
US lokacija: Southern California
YU lokacija: Banat, Vojvodina
Poruke: 6
Thumbs up

Citat:
Prvobitno poslao korisnik milosx Prikaz poruke
Pre svega srecno

Nazalost, sve sto se spominje u ovim clancima je vezano za resavanje vec postojecih problema i uklanjanje pojedinih Trampovih mera. Nema tu niceg novog sto se tice legalne imigracije...

Danijela
Hvala Danijela za lepe zelje!
Ja sam samo htela da dodam info za 'Lordsrbin' - da iscita te clanke - da se malo detaljnije informise posto ga zanima : ".... Da li se zna, da li možda i mi možemo očekivati porast nekih kvota ubuduće? U njegovom planu i programu ništa detaljno nije napisao, pa me zanima ako je neko možda pratio, da li zna više."

Pozdrav za sve !
Reply With Quote
  #333  
Staro 14.11.2020, 23:53
Lordsrbin Lordsrbin je offline
Član
 
Datum prijave: 20.05.2017
YU lokacija: Beograd
Poruke: 4
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik Sosa iz Banata Prikaz poruke
Hvala Danijela za lepe zelje!
Ja sam samo htela da dodam info za 'Lordsrbin' - da iscita te clanke - da se malo detaljnije informise posto ga zanima : ".... Da li se zna, da li možda i mi možemo očekivati porast nekih kvota ubuduće? U njegovom planu i programu ništa detaljno nije napisao, pa me zanima ako je neko možda pratio, da li zna više."

Pozdrav za sve !
Izgleda da nije ništa konkretno za sada, hvala puno svakako! Ništa pratimo i čekamo da vidimo kako će se odvijati situacija. Naravno puno sreće svima koji su ove godine ušli u bubanj i naravno onima od prošle 2 godine da završe procedure.
Reply With Quote
  #334  
Staro 15.11.2020, 09:23
Fitz's Avatar
Fitz Fitz je offline
Drug član
 
Datum prijave: 11.10.2012
US lokacija: TX/GA/CO
YU lokacija: Behind The Wall Of Sleep
Poruke: 36
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik svetlana33 Prikaz poruke
Mozda je off topic, ali sada kada je vreme kada zamire forum, pa ne smeta nikome znacajnije, mislim da bilo nekima od nas na korist da nam u par recenica (ili vise ako stignes) malo opises (ako ti nije tesko) svoje iskustvo
kako si ti doziveo USA, u smislu da sa sigurnoscu ZNAS da zelis ziveti bas tamo, iako si proputovao dosta razlicitih mesta u EU, a cak i ziveo na N.Z. ?
Da li to znaci da ti pase neki mentalitet nekog dela SAD, ako da sta je to sto ti odgovara? Zasto ti mozda ne odgovaraju zemlje EU mi je kristalno jasno, jer niti meni ne odgovara taj mentalitet, a tamo gde mi odgovara ne odgovara mi klima. Zanima me vise o USA real life iskustvo.
Postoje teme zivot u USA, ali mene zanima kako si ti kao turista odlucio da je USA po tvome ukusu, i ako mozes navesti u kojem bi delu Amerike tacno zeleo, (odnosno gde (u kojem gradu) si zeleo ) da zapocnes zivot?
Hvala ti na odgovoru Fitz
Evo nakon kaotičnih par dana konačno sam ulovio nešto vremena pa da podijelim svoje iskustvo koje je u potpunosti subjektivno.

Zašto USA? Ne znam ni sam, oduvijek me privlačila ta doza romantike i mistike ogromnih američkih prostranstava. Europu volim, iako nisam nikad posjetio krajnji zapad i sjever, no ono što mi je najveći turn off kad se zapitam bih li živio u EU je klima. Gore gdje je standard bolji je klima u banani, dolje gdje je klima bolja je standard u banani.

Novi Zeland je raj na zemlji i to je ''činjenica'', tamo sam u prirodi vidio boje za koje nisam znao da postoje na ovoj planeti, a pritom sam bio potpuno trijezan Duplo je udaljeniji od EU od Amerike i ako već hoćeš posjetiti obitelj i prijatelje trebaš potrošiti 3 dana da dođeš i 3 da se vratiš haha. Ono što mi se tamo sviđa je minimalac od nekih $15NZ, što je oko 10USD. Stvarno prekrasna država za živjeti i svakako mi je u planu ukoliko ova GC priča ne uspije sljedeće godine.

USA sam imao prilike posjetiti samo turistički u dva navrata te sam proputovao desetak država (AL, MS, LA, TX, AR, TN, GA, CA, AZ), a najviše sam se zaljubio u Texas što sam i očekivao jer od djetinjstva volim tu državu. Ogromna prostranstva, beskrajno nebo, ravne ceste... Na ulasku u državu piše: Drive friendly - the Texas way. Teksašane odlikuje južnjačko gostoprimstvo, a imam sreću tu što imam vrlo dobrog prijatelja u Austinu kod kojeg sam odsjeo. Austin je odličan grad, ali je svake godine sve skuplji za život zbog velike navale ljudi i IT sektora. Frend je kupio condo prije 6 godina, kaže da ga danas može prodati za duplo više koliko su cijene porasle.

Nekako mi se činilo da život tamo ide malo sporije nego u ogromnim metropolama, da su ljudi više opušteni te imaju više volje za uživati u životu. Još jedan faktor je apsolutno najbolja meksička hrana koju sam jeo, izuzev one u Arizoni

San Antonio je također super grad, samo što je vruće za poludit.

Sve te stvari umotane u cjelinu su na mene ostavile vrlo pozitivan dojam te sam se osobno osjećao najbolje tamo. Ponavljam, sve što govorim je subjektivno, a i činjenica da sam USA doživio samo kao turist.

Kalifornija me se nije dojmila jer je sve prebrzo, pogotovo u LA kad sam vozio 13km od kuće do LAX-a sat i petnaest minuta :/

Neostvarena želja mi je posjetiti Denver CO pošto na prethodna dva putovanja budžet to nije dozvoljavao.

Eto to je moje skromno iskustvo

Pozz svima ,
Fitz
__________________
01.05.2013. ništa
01.05.2014. ništa
10.05.2015. ništa
08.05.2016. ništa
07.05.2017. ništa
10.05.2018. ništa
05.05.2019. ništa
06.06.2020. ništa
25.05.2021. ništa
15.06.2022. ništa
20.10.2022. prijavljen 11.put


________________
Reply With Quote
  #335  
Staro 17.11.2020, 01:11
uran's Avatar
uran uran je offline
Pravi "Amer"
 
Datum prijave: 21.04.2018
US lokacija: Northwest Pacific
YU lokacija: Tel Aviv, Israel
Poruke: 601
Nepromenjeno

Amerika je jednostavno OOOGROMNA. I ne bas mnogo naseljena zemlja jer imajo jako puno ogromnih gradova gde su nabili bar 100mil stanovnika.

Ti njihovi midsize gradovi 100-300k su strasno monotni i poprilicno dosadni. Walmart, Burgeri, gomila prodavnica auto delova, i "hiljade" nekih usorenih kucica... + industrijska zona koja je impozantna sto znaci da - ima posla. To sigurno.

Ako bas hoces da vidis neki poznati park tipa Yosemite, Mount Rushmore, Hoover Dam ima da pogines od voznje posto je to obicno negde u 3PM.

Klima i sve je puno divljije i surovije nego u Evropi... Neka lepa rivijera za kupanje to aspolutno zaboravi. To se znaci nece desiti u Americi.
__________________
Ability to lift up to 50 pounds.
Reply With Quote
  #336  
Staro 17.11.2020, 10:37
Green Green je offline
Član
 
Datum prijave: 08.10.2020
US lokacija: Dallas
YU lokacija: Kumanovo, Severna Makedonija
Poruke: 20
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik mveruovic Prikaz poruke
Mislim da traze i134 sto je blaza varijanta od i864. I864 je "ugovor" da si pravno obavezan da snosis troskove ukoliko imigrant od drzave uzme pare neke za socijalu.
Dali mozda imate link za formular za obrazac I-134?
Da znam kako konkretno izgleda taj formular, kako bih znao sta moze da me ocekuje kao izazov ukoliko budem izvucen na lutriji naravno.

Realno tesko je to da neko zeli da potpise onaj I-864 formular, jer bukvalno treba da garantuje i da snosi odgovornost.
Reply With Quote
  #337  
Staro 17.11.2020, 10:42
Green Green je offline
Član
 
Datum prijave: 08.10.2020
US lokacija: Dallas
YU lokacija: Kumanovo, Severna Makedonija
Poruke: 20
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik milosx Prikaz poruke
I-864 jeste za sponzora i vrlo je delikatan formular koji ne moze/nece svako da vam da, jer time garantuje da ce vas finansirati i da necete biti na teretu drzavi. To se uglavnom popunjava u slucajevima porodicnih peticija, kad je u pitanju uza rodbina i slicno. Vidim da ljudi na forumu spominju da je Makedoncima potreban, ja to ne bih znala. Mislim da je alternativa imati pare na racunu, jer nema svako rodbinu i prijatelje u Americi...

https://www.uscis.gov/sites/default/...64instr-pc.pdf
na ovom linku mozete procitati objasnjenje formulara
Danijela

Hvala na link i na odgovor.

Procitao sam I-864 i stvarno je ovaj formular velika obaveza da bi neko prihvatio da potpise ovaj formular.
Nisam siguran da je novac na racunu dovoljno dobra alternativa i da bi to prihvatili u ambasadi SAD-a u Skoplju. Zaista nema svako rodbinu i prijatelje koji bi prihvatili takvu obavezu, to je svakako i rizik takva obaveza.

Dali imate neki savet ukoliko me izvuku na lutriji, gde da se obratim za neko da mi potpise I-134 ili I-864 u zavisnosti naravno koji formular budu zahtevali u ambasadi SAD-a u Skoplju. Dali postoji neka organizacija ili udruzenje Srba ili drugih naroda u SAD? Gde da se obratim ukoliko mi zatreba neki takav formular?
Reply With Quote
  #338  
Staro 17.11.2020, 10:44
milosx milosx je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 16.07.2011
US lokacija: NEW YORK
YU lokacija: BiH/Srb
Poruke: 290
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik Green Prikaz poruke
Dali mozda imate link za formular za obrazac I-134?
Da znam kako konkretno izgleda taj formular, kako bih znao sta moze da me ocekuje kao izazov ukoliko budem izvucen na lutriji naravno.

Realno tesko je to da neko zeli da potpise onaj I-864 formular, jer bukvalno treba da garantuje i da snosi odgovornost.
Samo ukucajte I-134 form i prvo sto izadje je to. Svakako je i taj formular obavezujuc.
__________________
u NYC od 2012.
Reply With Quote
  #339  
Staro 17.11.2020, 10:51
milosx milosx je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 16.07.2011
US lokacija: NEW YORK
YU lokacija: BiH/Srb
Poruke: 290
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik Green Prikaz poruke
Hvala na link i na odgovor.

Procitao sam I-864 i stvarno je ovaj formular velika obaveza da bi neko prihvatio da potpise ovaj formular.
Nisam siguran da je novac na racunu dovoljno dobra alternativa i da bi to prihvatili u ambasadi SAD-a u Skoplju. Zaista nema svako rodbinu i prijatelje koji bi prihvatili takvu obavezu, to je svakako i rizik takva obaveza.

Dali imate neki savet ukoliko me izvuku na lutriji, gde da se obratim za neko da mi potpise I-134 ili I-864 u zavisnosti naravno koji formular budu zahtevali u ambasadi SAD-a u Skoplju. Dali postoji neka organizacija ili udruzenje Srba ili drugih naroda u SAD? Gde da se obratim ukoliko mi zatreba neki takav formular?
Mislim da vam ne moze to potpisati nikakva organizacija. Novac na racunu bio svakako bio dobra alternativa, nema sta oni tu da prihvate, to je jeste dokaz. Koliko se secam bila je nek cifra od 10,000 $ po osobi, ali ne bih da tvrdim, nek me neko ispravi ako zna sigurno.
Ako vas izvuku vi cete lepo pozvati ambasadu i pitati ih tacno oko toga. Za sad pregledajte forum. Verovatno ima iskustava iz Makedonije. Pozdrav
__________________
u NYC od 2012.
Reply With Quote
  #340  
Staro 17.11.2020, 11:17
mveruovic mveruovic je offline
Pravi "Amer"
 
Datum prijave: 17.09.2012
Poruke: 731
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik Green Prikaz poruke
Hvala na link i na odgovor.

Procitao sam I-864 i stvarno je ovaj formular velika obaveza da bi neko prihvatio da potpise ovaj formular.
Nisam siguran da je novac na racunu dovoljno dobra alternativa i da bi to prihvatili u ambasadi SAD-a u Skoplju. Zaista nema svako rodbinu i prijatelje koji bi prihvatili takvu obavezu, to je svakako i rizik takva obaveza.

Dali imate neki savet ukoliko me izvuku na lutriji, gde da se obratim za neko da mi potpise I-134 ili I-864 u zavisnosti naravno koji formular budu zahtevali u ambasadi SAD-a u Skoplju. Dali postoji neka organizacija ili udruzenje Srba ili drugih naroda u SAD? Gde da se obratim ukoliko mi zatreba neki takav formular?
Jako je cudno sto je taj formular za neimigrantske vize a koriste ga za imigrantske vize. I134 je smesan gde se samo kaze da ce se pokriti troskovi tokom boravka u US, dok u i864 jasno pise dok neko ne postane drzavljanin ili 40 poreskih kvartala ne odradi imas obavezu da ga izdrzavas tj da si odgovoran.

Mada zelim svakom ko misli da od tih jadnih mrvica koje vlada daje kao "socijalu" da zivi do kraja zivota sa tim bonovima za hranu. Stvarno je smesno kad neko prica ko nije u Americi kao mora to da ne bi pao na socijalu da ne krades drzavu, a socijala u Americi ne postoji.
Reply With Quote
Odgovori

Thread Tools
Display Modes

Pravila pisanja
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Uključeno
Smajliji: Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML kod je Isključeno
Pređi u forum

Newsletter E-mail:
Name:

Newsletter sent using Email Marketing Software by ActiveCampaign

Svi datumi su prikazani u formatu GMT +1. Trenutno vreme: 03:32.


Copyright ©2005 - 2024, ZelenaLutrija.com by VUXYS, LLC
Forum Powered by vBulletin®, © 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Mišljenja, saveti, izjave, ponude ili druge informacije ili sadržaji nastali na forumu vlasništvo su onoga ko ih je kreirao, a ne sajta ZelenaLutrija.com. ZelenaLutrija.com ne garantuje tačnost, kompletnost ili upotrebnu vrednost informacija, stavova, saveta ili datih izjava. Ne postoje uslovi pod kojima bi sajt ZelenaLutrija.com bio odgovoran za štetu ili gubitak koji je posledica bilo čijeg oslanjanja na nepouzdane informacije, ili bilo kakve informacije nastale kroz komunikaciju između članova.
Sajtove koji su linkovani sa ovog sajta ne kontrolišemo, ne podržavamo, niti smo pregledali bilo kakve sadržaje na takvim sajtovima. Mi nećemo biti odgovorni za legalnost, tačnost ili prikladnost bilo kog sadržaja, oglasa, proizvoda, usluga ili informacije lociranim na ili distribuiranih kroz druge web sajtove, niti za bilo kakvu štetu nastalu kao posledica takvih informacija.
ZelenaLutrija.com drži i čuva druga prava vlasništva na sajtu.
Osim informacija koje su u javnom vlasništvu ili za koje dobijete dozvolu, nemate pravo da kopirate, modifikujete ili na bilo koji način menjate, objavljujete, prenosite, distribuirate, izvršavate, prikazujete ili prodajte bilo koju informaciju zaštićenu pravima vlasništva. Slanjem informacija ili sadržaja na bilo koji deo ZelenaLutrija.com foruma, Vi automatski dozvoljavate i predstavljate garanciju da imate pravo da dozvolite ZelenaLutrija.com ili članovima ZelenaLutrija.com bespovratnu, kontinualnu, neograničenu, globalnu dozvolu da koriste, kopiraju, izvršavaju, prikazuju i distribuiraju takve informacije i sadržaje i da iz takvih sadžaja koriste bilo koji deo u bilo koje svrhe, kao i pravo i dozvolu da koriste gore navedene sadržaje. Svi zaštitni znakovi (trademarks), logotipi, oznake usluga, firme ili imena proizvoda koji se pominju na ovom web sajtu su vlasništvo kojim raspolažu njihovi vlasnici.