ZELENA KARTA - LUTRIJA  
Balkan
Njujork
Čikago
Los Anđeles

Nazad   ZELENA KARTA - LUTRIJA > FORUM > Vize za SAD > Ne-imigrantske vize

Ne-imigrantske vize Opšte teme o dobijanju i apliciranju za turističke, poslovne, medicinske i ostale ne-imigrantske vize

Odgovori
 
Thread Tools Display Modes
  #111  
Staro 17.01.2015, 19:54
voja82's Avatar
voja82 voja82 je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 01.05.2014
US lokacija: Miami/FL
Poruke: 436
Pošalji Skype™ poruku korisniku voja82
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik johnywalker Prikaz poruke
ja imam rođaka koji u americi ima dvije sestre koje tamo žive sa svojim porodicama. Pokušao je 3 ili 4 puta da ode tamo "u posjetu" kod njih. Imao je posao u vrijeme predavanja zahtjeva, živio sa roditeljima itd... one su rekle ti samo dođi do nas i to je to, sve ostalo ćemo srediti onda ovdje da ostaneš drugim riječima oženit ćemo te itd...3 ili 4 puta je predavao zahtjev i svaki put su ga odbili, a on je imao od papira i potvrdu da radi, kućnu listu, garantno pismo od sestara, kako su svi troškovi pokriveni, ima gdje biti itd... džaba.

poslije nekog vremena ja sam sjedio sa jednim prijateljem koji je amerikanac i radi u ambasadi kao diplomata, između ostalog radio je i kao konzul, i tako sam mu kroz priču spomenuo rođaka i kako mu se ne da da ode u ameriku i ja mu ispričam sve ovo što sam gore napisao, naravno bez ovog dijela da ga tamo planiraju ženiti i on je kao iz topa rekao pa normalno da će ga odbiti JER po američkom zakonu oni su dužni da svaku osobu koja preda zahtjev za vizu smatraju potencijalnim imigrantom tj. da ide u ameriku isključivo sa namjerom da ostane i da se više ne vrati. E sada kada neko dođe i kaže da mi je otići tamo na par dana, evo vidi imam tamo sestre dvije, mogu kod njih biti, oni će mi platiti put, i hranu i smještaj itd... onda ne preostaje ništa drugo nego da oni dođu do zaključka da će on tamo ostati jer ima gdje biti i sve mu sređeno.

Upravo zbog toga puno je lakše dobiti vizu nekome ko nema nikoga tamo od rodbine i ko sam sebi plaća sve troškove jer oni smatraju da će se takoj osobi biti puno teže snaći tamo nego nekome ko ima rodbine. Zbog toga se na zahtjevu za vizu i pita imaš li rodbine u americi i ko. Ko će platiti troškove puta, gdje ćeš biti itd... nisu ta pitanja bez razloga isto kao i pitanja poput "da li ste član neke terorističke organizacije? da/ne" ili "da li idete u ameriku sa namjerom da se bavite trgovinom ljudi" itd... sve ima smisla i razloga kako mi je on to lijepo objasnio.

zato, ja bih preporučio da taj prijatelj što manje veže za te ljude koje ima tamo, nego da pokuša da to izgleda kao da sam sve ide, pa ako oni i plate put, neka kaže da je to poklon za rođenda ili nešto slično ili neka jednostavno kaže da je to ušteđevina koju je imao ili dobio pa želi sebi želju ispuniti, ali da stvori sliku da on sam može da ode...kontaš već šta želim da kažem.

Amerikanci ne traže garantno pismo za vizu pa je ondba samo kontra efekat ako ga priložiš jer se stvara pogrešan utisak tj. imam nekoga ko će me pogurati.
Slazem se sa tobom u potpunosti, imam drugara koji radi u Work and Travel agenciji, koji mi je takodje rekao kada sam ja isao na intervju za turisticku vizu da nikako ne nosim nikakva garantna pisma jer ce me tad odbiti 100%, jer im je go odma znak da imam kod koga da ostanem.
__________________
DV2013 - HAS NOT BEEN SELECTED
DV2014 - HAS NOT BEEN SELECTED
DV2015 - POGODAK
28.10.2013. Prijavili se na lutriju
01.05.2014. Izvuceni 2015EU00041xxx
19.05.2014. Poslali DS-260
21.08.2015. Lekarski pregled
09.09.2015. Intervju-pronadjena greska u prijavi
24.09.2015. Novi datum intervjua - VIZE ODOBRENE
30.09.2015. Preuzeti pasosi sa vizama
05.11.2015. Beograd-Rim-Majami
Reply With Quote
  #112  
Staro 17.01.2015, 22:19
Jack Sparrow Jack Sparrow je offline
Drug član
 
Datum prijave: 12.07.2012
US lokacija: Ne zna se
YU lokacija: Austrija/Srbija
Poruke: 31
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik johnywalker Prikaz poruke
ja imam rođaka koji u americi ima dvije sestre koje tamo žive sa svojim porodicama. Pokušao je 3 ili 4 puta da ode tamo "u posjetu" kod njih. Imao je posao u vrijeme predavanja zahtjeva, živio sa roditeljima itd... one su rekle ti samo dođi do nas i to je to, sve ostalo ćemo srediti onda ovdje da ostaneš drugim riječima oženit ćemo te itd...3 ili 4 puta je predavao zahtjev i svaki put su ga odbili, a on je imao od papira i potvrdu da radi, kućnu listu, garantno pismo od sestara, kako su svi troškovi pokriveni, ima gdje biti itd... džaba.

poslije nekog vremena ja sam sjedio sa jednim prijateljem koji je amerikanac i radi u ambasadi kao diplomata, između ostalog radio je i kao konzul, i tako sam mu kroz priču spomenuo rođaka i kako mu se ne da da ode u ameriku i ja mu ispričam sve ovo što sam gore napisao, naravno bez ovog dijela da ga tamo planiraju ženiti i on je kao iz topa rekao pa normalno da će ga odbiti JER po američkom zakonu oni su dužni da svaku osobu koja preda zahtjev za vizu smatraju potencijalnim imigrantom tj. da ide u ameriku isključivo sa namjerom da ostane i da se više ne vrati. E sada kada neko dođe i kaže da mi je otići tamo na par dana, evo vidi imam tamo sestre dvije, mogu kod njih biti, oni će mi platiti put, i hranu i smještaj itd... onda ne preostaje ništa drugo nego da oni dođu do zaključka da će on tamo ostati jer ima gdje biti i sve mu sređeno.

Upravo zbog toga puno je lakše dobiti vizu nekome ko nema nikoga tamo od rodbine i ko sam sebi plaća sve troškove jer oni smatraju da će se takoj osobi biti puno teže snaći tamo nego nekome ko ima rodbine. Zbog toga se na zahtjevu za vizu i pita imaš li rodbine u americi i ko. Ko će platiti troškove puta, gdje ćeš biti itd... nisu ta pitanja bez razloga isto kao i pitanja poput "da li ste član neke terorističke organizacije? da/ne" ili "da li idete u ameriku sa namjerom da se bavite trgovinom ljudi" itd... sve ima smisla i razloga kako mi je on to lijepo objasnio.

zato, ja bih preporučio da taj prijatelj što manje veže za te ljude koje ima tamo, nego da pokuša da to izgleda kao da sam sve ide, pa ako oni i plate put, neka kaže da je to poklon za rođenda ili nešto slično ili neka jednostavno kaže da je to ušteđevina koju je imao ili dobio pa želi sebi želju ispuniti, ali da stvori sliku da on sam može da ode...kontaš već šta želim da kažem.

Amerikanci ne traže garantno pismo za vizu pa je ondba samo kontra efekat ako ga priložiš jer se stvara pogrešan utisak tj. imam nekoga ko će me pogurati.
Ja imam zeta koji je ozenjen ima dvoje dece,stalan posao i imao je garantno pismo,dobio je vizu za USA i isto je odmah poslao sve za Kanadsku vizu,znaci sva ista dokumenta i dobio Kanadsku turisticku na 6 godina,sve je kako oni procene,on je za USA rekao da ide u Las Vegas da se kocka
Reply With Quote
  #113  
Staro 24.01.2015, 19:44
Goran Novakovic Goran Novakovic je offline
Član
 
Datum prijave: 16.11.2014
Poruke: 22
Nepromenjeno

Imam taštu u Arizoni pa smo žena, deca i ja hteli na leto da je posetimo. E sada me interesuje da li da za turističku vizu apliciramo svi zajedno ili da se podelimo, ja da apliciram sam a žena i deca posebno?
Reply With Quote
  #114  
Staro 24.01.2015, 19:55
Goran Novakovic Goran Novakovic je offline
Član
 
Datum prijave: 16.11.2014
Poruke: 22
Nepromenjeno

Pišem ovo iz razloga pošto je moj ortak hteo da ide kod sestre u posetu on, žena i dete. Ženu odbili on i dete dobili turističku vizu i onda mi je on predložio da apliciramo posebno za vize. Mi zaista idemo turistički ali su ovi u ambasadi skeptični kada ide cela porodica a ne bih da propustimo priliku pošto tašta plaća put. Šta vi mislite o tome? Hvala na odgovorima unapred
Reply With Quote
  #115  
Staro 24.01.2015, 22:27
srecica srecica je offline
Proteran
 
Datum prijave: 09.10.2014
Poruke: 155
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik srecica Prikaz poruke
Samo da se pohvalim,da sam dobila vizu...tj.još pre dva dana a danas pokupila pasoš iu njoj multi na 10godčrga se sve načitala mslila sam ma jok nema od toga ništa...elem nije strašno, može i strašnije tamo su svi ljubazni al ladni ko led,msm nema srdačnosti i keženja...spremite dok.kako se trazi znaci veze jake sa Srbijom(posao po mogućstvu stalni,porodica,keš na računu,stan,kola kuća)zapravo ko šta ima...ja imala cekove od penzije koja baš i nije velika i to me malo brinulo otp.gde ces jado sa ovako malom lovom u Ameriku,a ni keš nije bio impresivan...i dobila vizu e sad bitno je kako se tamo predstavite kd koga idete i nema laganja...mora se navesti tacno šta ste rekli u aplikaciji msm da oni imaju istu na monitori.Malo vas pogledaju ovlaš i pitaju...s kim zivite(sa muzem i cerkom) ok,kog koga idete (kod sina) sta radi(on je sportista igra turnire ten) ok,gde zivi...e to je bio vrhmja ladno rekla sa nama, tamo je privremeno što se gdji verujem dopalo...msm nije pitala gde stanuje..dokimentaciju nije ni trazila a ja nisam gurala msm da je i to bitno...ne trcite pred rudu i da lepo se obucite, ništa napadno nego lepo elegantno i samo opušteno koliko god da ste nervozni,to ne treba da vide...taj dan svi dobili vizu...hepi dej
mala ispravka oko srecnog dana...eh moj tarzanski engleski
Reply With Quote
  #116  
Staro 24.01.2015, 22:31
srecica srecica je offline
Proteran
 
Datum prijave: 09.10.2014
Poruke: 155
Nepromenjeno

Ja bih išla zajedno,msm veća je šansa da bar jedno od vas dobije vizu a i deca...ako ideš pojedinačno,kako ćete deliti decu...jedno sa jednim, drugo sa drugim roditeljom...a uvek pitaju za bračnog druga...no mozda ti neko da bolji savet od ovih iskusnijih
Reply With Quote
  #117  
Staro 25.01.2015, 14:49
Goran Novakovic Goran Novakovic je offline
Član
 
Datum prijave: 16.11.2014
Poruke: 22
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik srecica Prikaz poruke
Ja bih išla zajedno,msm veća je šansa da bar jedno od vas dobije vizu a i deca...ako ideš pojedinačno,kako ćete deliti decu...jedno sa jednim, drugo sa drugim roditeljom...a uvek pitaju za bračnog druga...no mozda ti neko da bolji savet od ovih iskusnijih
Ok hvala svakako na odgovoru, i ja mislim da idemo zajedno pošto žena i deca svakako neće ići bez mene (u slučaju da ja ne dobijem vizu), bar su se tako izjasnili. Ako naletimo na super službenika u ambasadi mislim da neće biti problema pogotovu zato što i žena i ja imamo stalan posao, nekretnine na svoje ime... Javljam kada bude bilo gotovo.
Reply With Quote
  #118  
Staro 25.01.2015, 22:59
srecica srecica je offline
Proteran
 
Datum prijave: 09.10.2014
Poruke: 155
Nepromenjeno

Pa da, meni ima smisla ici pojedinačno kad su deca punoletna,to je onda druga priča...kad su manji idu sa roditeljima to je logično i ima primera da su baš porodice dobile vizu...zeliš zajedno sa porodicom da obidješ to i to,ništa čudno...ako osetiš bilo kakvu sumnju,samo udari po tome da nikad ne bi bio tako neodgovoran da ugroziš decu i javi kako je prošlo...
Reply With Quote
  #119  
Staro 27.01.2015, 11:34
Goran Novakovic Goran Novakovic je offline
Član
 
Datum prijave: 16.11.2014
Poruke: 22
Nepromenjeno

Još nešto, da li da pominjem da idemo kod ženine majke, ona ima GC ili kod nekog drugog, npr. tetke ili nešto slično. Molim savet...
Reply With Quote
  #120  
Staro 27.01.2015, 13:22
voja82's Avatar
voja82 voja82 je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 01.05.2014
US lokacija: Miami/FL
Poruke: 436
Pošalji Skype™ poruku korisniku voja82
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik Goran Novakovic Prikaz poruke
Još nešto, da li da pominjem da idemo kod ženine majke, ona ima GC ili kod nekog drugog, npr. tetke ili nešto slično. Molim savet...
Moj savet je da sve kazes iskreno, nisu oni ludi, znaje sve o tebi bolje nego ti sam sto znas Elem, zena i ja imamo stalne poslove, nekretnine, 2 auta ...i opet su nas odbili pre godinu i po danaza turisticke vize...Imali smo zaista nameru da idemo turisticki, ali eto nakon toga nas izvukose za Green Card tako da sad necemo ici kao turisti
__________________
DV2013 - HAS NOT BEEN SELECTED
DV2014 - HAS NOT BEEN SELECTED
DV2015 - POGODAK
28.10.2013. Prijavili se na lutriju
01.05.2014. Izvuceni 2015EU00041xxx
19.05.2014. Poslali DS-260
21.08.2015. Lekarski pregled
09.09.2015. Intervju-pronadjena greska u prijavi
24.09.2015. Novi datum intervjua - VIZE ODOBRENE
30.09.2015. Preuzeti pasosi sa vizama
05.11.2015. Beograd-Rim-Majami
Reply With Quote
Odgovori

Tags
problemi sa vizom, turisticka viza

Thread Tools
Display Modes

Pravila pisanja
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Uključeno
Smajliji: Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML kod je Isključeno
Pređi u forum

Similar Threads
Tema Pokretač teme Forum Odgovori Poslednja poruka
Hotelijersko-turistički tehničar(HITNO) Volf Vodič za emigrante 4 28.06.2014 02:11
Šta je potrebno da me prijatelj pozove u SAD na turističku? Good Spirit Vaša strana 18 28.10.2009 15:55

Newsletter E-mail:
Name:

Newsletter sent using Email Marketing Software by ActiveCampaign

Svi datumi su prikazani u formatu GMT +1. Trenutno vreme: 17:20.


Copyright ©2005 - 2024, ZelenaLutrija.com by VUXYS, LLC
Forum Powered by vBulletin®, © 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Mišljenja, saveti, izjave, ponude ili druge informacije ili sadržaji nastali na forumu vlasništvo su onoga ko ih je kreirao, a ne sajta ZelenaLutrija.com. ZelenaLutrija.com ne garantuje tačnost, kompletnost ili upotrebnu vrednost informacija, stavova, saveta ili datih izjava. Ne postoje uslovi pod kojima bi sajt ZelenaLutrija.com bio odgovoran za štetu ili gubitak koji je posledica bilo čijeg oslanjanja na nepouzdane informacije, ili bilo kakve informacije nastale kroz komunikaciju između članova.
Sajtove koji su linkovani sa ovog sajta ne kontrolišemo, ne podržavamo, niti smo pregledali bilo kakve sadržaje na takvim sajtovima. Mi nećemo biti odgovorni za legalnost, tačnost ili prikladnost bilo kog sadržaja, oglasa, proizvoda, usluga ili informacije lociranim na ili distribuiranih kroz druge web sajtove, niti za bilo kakvu štetu nastalu kao posledica takvih informacija.
ZelenaLutrija.com drži i čuva druga prava vlasništva na sajtu.
Osim informacija koje su u javnom vlasništvu ili za koje dobijete dozvolu, nemate pravo da kopirate, modifikujete ili na bilo koji način menjate, objavljujete, prenosite, distribuirate, izvršavate, prikazujete ili prodajte bilo koju informaciju zaštićenu pravima vlasništva. Slanjem informacija ili sadržaja na bilo koji deo ZelenaLutrija.com foruma, Vi automatski dozvoljavate i predstavljate garanciju da imate pravo da dozvolite ZelenaLutrija.com ili članovima ZelenaLutrija.com bespovratnu, kontinualnu, neograničenu, globalnu dozvolu da koriste, kopiraju, izvršavaju, prikazuju i distribuiraju takve informacije i sadržaje i da iz takvih sadžaja koriste bilo koji deo u bilo koje svrhe, kao i pravo i dozvolu da koriste gore navedene sadržaje. Svi zaštitni znakovi (trademarks), logotipi, oznake usluga, firme ili imena proizvoda koji se pominju na ovom web sajtu su vlasništvo kojim raspolažu njihovi vlasnici.