ZELENA KARTA - LUTRIJA  
Balkan
Njujork
Čikago
Los Anđeles

Nazad   ZELENA KARTA - LUTRIJA > FORUM > Život u USA > Vodič za emigrante

Vodič za emigrante Planiranje selidbe, šta raditi po dolasku, procedura dobijanja papira...

Vodič za emigrante » Union jobs (sendikat) u Americi » Bitni linkovi
Početak u USA Stan Posao Kola (Automobil) Osiguranje
Porez Dešavanja Naša mesta Putovanja Avionske karte

Odgovori
 
Thread Tools Display Modes
  #161  
Staro 21.11.2020, 14:25
kdragan77's Avatar
kdragan77 kdragan77 je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 08.05.2015
US lokacija: Castle Rock Colorado
YU lokacija: Banja Luka
Poruke: 351
Pošalji Skype™ poruku korisniku kdragan77
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik mveruovic Prikaz poruke
Bas zato je najveca glupost samo zato sto neko radi duze od tebe iako si bolji radnik od njega 200% da ima veca prava od tebe. Kao i za bonuse u firmi, kakve veze ima sto je neko 3 godine a neko 16 godina u firmi, za fiskalnu godinu ste doprineli isto i isto i treba da dobijete profita.
To je tako i ne treba se nervirati zbog stvari koje ne mogu promijeniti. Poslihe skoro 5 godina u unionu mogu reci najvažnije je da se čovjek ne povrijedi .
Velika je konkurencija fedex,amazon, dhl ,pitanje je ko je u igri a ko ce biti out.
U ovoj kompaniji je ako radis vrijedno da ce ti jos posla , zato treba naci ritam kada se čovjek pozicionira i dodje na poziciju koju je želio.
Nije ovo posao za svakoga
Reply With Quote
  #162  
Staro 27.11.2020, 14:31
kdragan77's Avatar
kdragan77 kdragan77 je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 08.05.2015
US lokacija: Castle Rock Colorado
YU lokacija: Banja Luka
Poruke: 351
Pošalji Skype™ poruku korisniku kdragan77
Nepromenjeno

Sretan vam praznik Ameri.
Danas je u UPS udarnicki a i sutra. Jedina pozitiva sto ce nam platiti duplo+praznik znaci triple pay.
Ovako smo placeni dva puta godisnje za Thanksgiving i New Year. Danas ce ovi top pay vozaci da zarade za 10h =1250$, to je fin novac za jedan dan.
U zadnjem ugovoru htijeli su da izbace ovo duplo placanje i rad ova dva praznika ali Union nije popustio.
Za sada peak je u redu , radim oko 10h ,vozim onaj penske rental truck. Dostavljam moje standardne biznise i poslije radim pick ups, nemam rezidential delivery. Nema neke zezancije od strane managmenta posto je peak season. Dista je novih vozaca i helpera I u hubu je kao u kosnici .
Jos ove 4 sedmice i peak 2020 je gotov
__________________
[size="2"]DV-2015 - izvuceni
15.02.2016. - ZAGREB - ATLANTA- LEXINGTON KY
02.04.2018. Preseljenje u Denver Colorado
10.08.2021. Postali USA drzavljanini
UNION POSLOVI
BALKANS BAKERY
Reply With Quote
  #163  
Staro 27.11.2020, 18:40
Futbalista Futbalista je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 08.05.2019
US lokacija: Čkgo
YU lokacija: Belgrado
Poruke: 211
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik kdragan77 Prikaz poruke
Sretan vam praznik Ameri.
Danas je u UPS udarnicki a i sutra. Jedina pozitiva sto ce nam platiti duplo+praznik znaci triple pay.
Ovako smo placeni dva puta godisnje za Thanksgiving i New Year. Danas ce ovi top pay vozaci da zarade za 10h =1250$, to je fin novac za jedan dan.
U zadnjem ugovoru htijeli su da izbace ovo duplo placanje i rad ova dva praznika ali Union nije popustio.
Za sada peak je u redu , radim oko 10h ,vozim onaj penske rental truck. Dostavljam moje standardne biznise i poslije radim pick ups, nemam rezidential delivery. Nema neke zezancije od strane managmenta posto je peak season. Dista je novih vozaca i helpera I u hubu je kao u kosnici .
Jos ove 4 sedmice i peak 2020 je gotov
Ja radim fedex, 200milja round trip x2 400$ a moze i vise ako hocu
Reply With Quote
  #164  
Staro 27.11.2020, 19:48
uran's Avatar
uran uran je offline
Pravi "Amer"
 
Datum prijave: 21.04.2018
US lokacija: Northwest Pacific
YU lokacija: Tel Aviv, Israel
Poruke: 601
Nepromenjeno

samo se vi unionisti zezajte sad kad amazon krene da salje delivery drones bice spaljivanja kamiona.
__________________
Ability to lift up to 50 pounds.
Reply With Quote
  #165  
Staro 27.11.2020, 21:31
kdragan77's Avatar
kdragan77 kdragan77 je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 08.05.2015
US lokacija: Castle Rock Colorado
YU lokacija: Banja Luka
Poruke: 351
Pošalji Skype™ poruku korisniku kdragan77
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik Futbalista Prikaz poruke
Ja radim fedex, 200milja round trip x2 400$ a moze i vise ako hocu
To je dobra lova, svaka cast
Meni je danas triple pay 83.25 ,$/h , valja razvuci
Mislim da cu moci navuci 10h a sutra vjerovatno radim bit ce fino ove sedmice $$$$$.
__________________
[size="2"]DV-2015 - izvuceni
15.02.2016. - ZAGREB - ATLANTA- LEXINGTON KY
02.04.2018. Preseljenje u Denver Colorado
10.08.2021. Postali USA drzavljanini
UNION POSLOVI
BALKANS BAKERY
Reply With Quote
  #166  
Staro 28.11.2020, 03:23
Futbalista Futbalista je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 08.05.2019
US lokacija: Čkgo
YU lokacija: Belgrado
Poruke: 211
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik uran Prikaz poruke
samo se vi unionisti zezajte sad kad amazon krene da salje delivery drones bice spaljivanja kamiona.
Te dronove skine praćka obicna, bice zanimljivo😜😜😬😬😬
Reply With Quote
  #167  
Staro 30.11.2020, 01:44
damagon damagon je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 03.05.2017
US lokacija: Maryland
YU lokacija: Nis Serbia
Poruke: 361
Nepromenjeno

Kakav je fedex? ja sam cuo da je losije od UPS-a?

Btw ne znam vise kako da opisem moju situaciju, sve neki menadzeri i supervizori a niko nista ne zna

Ja sam tom mom supervizoru za voznju objasnio da ja moram da stavim full time posao na hold jer hocu da probam da budem vozac, pitao sam ga lepo da li cu i koliko raditi nedeljno, on je rekao svakog dana barem 8h i okvirno do 60h nedeljno. Od toga nista nije ispalo tacno na kraju. Kad sam prosao taj intergrad sledece nedelje sam trebao da krenem da vozim ali naravno da nisam ... Od tih 60h koje mi je rekao da cu imati svake sedmice imao sam samo 20h prosle nedelje. Prosli petak sam pricao sa njim i reko sam da nisam zadovoljan i da to nije ono sto mi je rekao da ce da bude... navodno svakog dana iskrsne nesto i nijedan od supervizora ne moze da podje sa mnom i da odradi rutu(supervizor treba da odradi rutu sa mnom 3 dana)

Posto nije znao da mi kaze koliko cu sati imati ove nedelje, pitao sam ga da odradim duplu smenu, da se vratim na preload preko noci, i da budem helper posto mi je rekao da bi najkasnije sutra trebalo da krenem da vozim. Odradio sam celu sedmicu duplu smenu, ali mi je opet kratio sate kao helperu cime naravno nisam zadovoljan.

Takodje placali su me manje nego sto treba i na to sam mu skrenuo paznju. Posto se ja sada po mom ID# vodim kao vozac trebao bi da budem placen 21 ili 27 na sat, a placali su me 14 kao helpera, cak sta vise to je downgrade u odnosu na preload gde sam bio placen 14.5.

Takodje pre nego sto sam poceo jasno sam pitao i HR i tog supervizora koja ce plata biti za vozaca 21 ili 27, i na to niko precizno nije znao da mi da odgovor.

Inhouse employees 27, out of the street 21 , ali u tom momentu nisam jos uvek radio tamo mesec dana tako da nisam imao taj seniority....

Sutra bi trebalo da krenem da vozim, ali glavu dajem da ce opet nesto da iskrsne


Iskreno tokom ove nedelje pomagao sam 7-8 vozaca, vecina vozaca su dobri momci/ljudi i od svakog sam pokupio po nesto, takodje svi su bili zadovoljni sa mnom kao helperom, cak su 2 vozaca rekla tom supervizoru da treba da me stavi na rutu ali....

U sustini, ovi koji su dosli do top pay rade svoje i ne zale se, ali vidi se da nisu srecni i zadovoljni poslom.

U sustini UPS je losa kompanija koja iskoriscava zaposlene, svoj imidz grade na percepciji ljudi koji kompaniju posmatraju drugacije od zaposlenih, ima tamo dosta starijih koji rade samo zbog tog besplatnog osiguranja koje je po meni mozda i najbolje u USA. Zaposlili su veliki broj sezonskih radnika u mom hub-u ali nekolicina njih vec dala otkaz...

Cesto sam na raznim rutama sretao ove koji dostavljaju za amazon i fedex, i nigde nije rush time kao u UPS. Bukvalno ocekuju od tebe da trcis kada dostavljas pakete imas i commit time koji ako prekoracis supervizor te zove na dejt u office, ukoliko previse koristis rikverc i to im smeta, stalno te prate kolima sto mi je prosto bilo neverovatno ( znam da je Dragan pisao o tome na ovoj temi), takodje prate preko racunara vozace ceo dan i npr ako sortiras kamion vise od lupam 7-8 minuta odmah te zovu da vide sta radis i sta se desava... Mislim ono ne znam sta izigravaju kao da su FBI


Imamo i jednog lika koji tu radi 24 godine, i koji drzi rookie meetings svako jutro 15 minuta pre pocetka smene. Meni je otvoreno rekao da 99% nas sezonskih vozaca nece docekati pocetak januara, tako da sam se opasno zeznuo sa ovim da probam u vozace, ali sta je tu je, das sve od sebe pa kako bude

U sustini kao sto sam rekao i pre nekoliko posta u ovoj temi, isplati se zbog tog osiguranja i penzije da se radi, i ko se kvalifikuje kao vozac nakon 4 godine dostigne taj top pay i to mu je zadnji posao u zivotu i obezbedio se finansijski do kraja zivota. Takodje ne znam niti jedan drugi posao u kome za 4 godine mozes kao out of street employee poceti sa 21$/h i zavrsiti na 37$/h. Ipak su to samo vozaci u braon opremi koji dostavljaju pakete i zaradjuju 100k godisnje...


Jos jedna stvar je to sto su mi mnogi rekli da mogu da me pozovu npr februara/marta i da mi daju jos jednu sansu i da se eventualno kvalifikujem, ali sto mi je samo jedan vozac napomenuo je to da ukoliko se ne kvalifikujes, ponovo mozes aplicirati za vozaca tek nakon 2 godine


Tako da eto ako nekog interesuje da radi u UPS-u imate dosta toga u ovoj temi, i prednosti i nedostatke, pa kome se i sta vise isplati.

U celokupnoj mojoj situaciji, ja mislim da sam se opasno zajeb##


Ostavio sam full time posao sa strane gde bi radio duplo manje nego tokom proleca i leta, a za istu platu, mogao sam da nastavim to i preload u UPS i bilo bi mi full, ali eto iskustvo ...
__________________
DV lottery
2018 Class
First time applicant
Reply With Quote
  #168  
Staro 30.11.2020, 13:44
kdragan77's Avatar
kdragan77 kdragan77 je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 08.05.2015
US lokacija: Castle Rock Colorado
YU lokacija: Banja Luka
Poruke: 351
Pošalji Skype™ poruku korisniku kdragan77
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik damagon Prikaz poruke
Kakav je fedex? ja sam cuo da je losije od UPS-a?

Btw ne znam vise kako da opisem moju situaciju, sve neki menadzeri i supervizori a niko nista ne zna

Ja sam tom mom supervizoru za voznju objasnio da ja moram da stavim full time posao na hold jer hocu da probam da budem vozac, pitao sam ga lepo da li cu i koliko raditi nedeljno, on je rekao svakog dana barem 8h i okvirno do 60h nedeljno. Od toga nista nije ispalo tacno na kraju. Kad sam prosao taj intergrad sledece nedelje sam trebao da krenem da vozim ali naravno da nisam ... Od tih 60h koje mi je rekao da cu imati svake sedmice imao sam samo 20h prosle nedelje. Prosli petak sam pricao sa njim i reko sam da nisam zadovoljan i da to nije ono sto mi je rekao da ce da bude... navodno svakog dana iskrsne nesto i nijedan od supervizora ne moze da podje sa mnom i da odradi rutu(supervizor treba da odradi rutu sa mnom 3 dana)

Posto nije znao da mi kaze koliko cu sati imati ove nedelje, pitao sam ga da odradim duplu smenu, da se vratim na preload preko noci, i da budem helper posto mi je rekao da bi najkasnije sutra trebalo da krenem da vozim. Odradio sam celu sedmicu duplu smenu, ali mi je opet kratio sate kao helperu cime naravno nisam zadovoljan.

Takodje placali su me manje nego sto treba i na to sam mu skrenuo paznju. Posto se ja sada po mom ID# vodim kao vozac trebao bi da budem placen 21 ili 27 na sat, a placali su me 14 kao helpera, cak sta vise to je downgrade u odnosu na preload gde sam bio placen 14.5.

Takodje pre nego sto sam poceo jasno sam pitao i HR i tog supervizora koja ce plata biti za vozaca 21 ili 27, i na to niko precizno nije znao da mi da odgovor.

Inhouse employees 27, out of the street 21 , ali u tom momentu nisam jos uvek radio tamo mesec dana tako da nisam imao taj seniority....

Sutra bi trebalo da krenem da vozim, ali glavu dajem da ce opet nesto da iskrsne


Iskreno tokom ove nedelje pomagao sam 7-8 vozaca, vecina vozaca su dobri momci/ljudi i od svakog sam pokupio po nesto, takodje svi su bili zadovoljni sa mnom kao helperom, cak su 2 vozaca rekla tom supervizoru da treba da me stavi na rutu ali....

U sustini, ovi koji su dosli do top pay rade svoje i ne zale se, ali vidi se da nisu srecni i zadovoljni poslom.

U sustini UPS je losa kompanija koja iskoriscava zaposlene, svoj imidz grade na percepciji ljudi koji kompaniju posmatraju drugacije od zaposlenih, ima tamo dosta starijih koji rade samo zbog tog besplatnog osiguranja koje je po meni mozda i najbolje u USA. Zaposlili su veliki broj sezonskih radnika u mom hub-u ali nekolicina njih vec dala otkaz...

Cesto sam na raznim rutama sretao ove koji dostavljaju za amazon i fedex, i nigde nije rush time kao u UPS. Bukvalno ocekuju od tebe da trcis kada dostavljas pakete imas i commit time koji ako prekoracis supervizor te zove na dejt u office, ukoliko previse koristis rikverc i to im smeta, stalno te prate kolima sto mi je prosto bilo neverovatno ( znam da je Dragan pisao o tome na ovoj temi), takodje prate preko racunara vozace ceo dan i npr ako sortiras kamion vise od lupam 7-8 minuta odmah te zovu da vide sta radis i sta se desava... Mislim ono ne znam sta izigravaju kao da su FBI


Imamo i jednog lika koji tu radi 24 godine, i koji drzi rookie meetings svako jutro 15 minuta pre pocetka smene. Meni je otvoreno rekao da 99% nas sezonskih vozaca nece docekati pocetak januara, tako da sam se opasno zeznuo sa ovim da probam u vozace, ali sta je tu je, das sve od sebe pa kako bude

U sustini kao sto sam rekao i pre nekoliko posta u ovoj temi, isplati se zbog tog osiguranja i penzije da se radi, i ko se kvalifikuje kao vozac nakon 4 godine dostigne taj top pay i to mu je zadnji posao u zivotu i obezbedio se finansijski do kraja zivota. Takodje ne znam niti jedan drugi posao u kome za 4 godine mozes kao out of street employee poceti sa 21$/h i zavrsiti na 37$/h. Ipak su to samo vozaci u braon opremi koji dostavljaju pakete i zaradjuju 100k godisnje...


Jos jedna stvar je to sto su mi mnogi rekli da mogu da me pozovu npr februara/marta i da mi daju jos jednu sansu i da se eventualno kvalifikujem, ali sto mi je samo jedan vozac napomenuo je to da ukoliko se ne kvalifikujes, ponovo mozes aplicirati za vozaca tek nakon 2 godine


Tako da eto ako nekog interesuje da radi u UPS-u imate dosta toga u ovoj temi, i prednosti i nedostatke, pa kome se i sta vise isplati.

U celokupnoj mojoj situaciji, ja mislim da sam se opasno zajeb##


Ostavio sam full time posao sa strane gde bi radio duplo manje nego tokom proleca i leta, a za istu platu, mogao sam da nastavim to i preload u UPS i bilo bi mi full, ali eto iskustvo ...
Ti ces sigurno ovaj naredni mjesec vise zaraditi nego na tom starom poslu i poslije 15.januara vrati se u preload I cekaj priliku. To sto se tice satnice to moras da pođe podneses gravience sa union predstavnikom.
Do kraja ovog ugovora 2018 -2023 bit ce satnica 40.75$ za top pay , mislim da je sada 37.75$ trenutno.
Taj lik sto drzi PSM svako jutro on ti je iz safety committee i grijesi za kvalifikaciju. Po ugovoru ti se mozes kvalifikovati u drugom centru poslije mjesec dana ako te diskvalifijuju ili probati u istom nakon godinu dana. Ako poslije godinu dana opet ne uspijes onda se ceka 3 godine za ponovnu kvalifikaciju.
Ups vozaci imaju najmanji turnover (omjer zaposlenih i onih koji daju otkaz) razlog je jednostavan najbolje osiguranje penzija i plata +100k .
Ti jednostavno moras da nadjes tog union predstavnika i pitas ga o svom statusu i da ti riješi te nereguralnosti.
Nije niko sretan sa ovim poslom zato sto uništava fizičko tijelo, toliko radis iste pokrete da na kraju platis neku cijenu.
Sto se tice moje trenutne pozicije , guram prema top pay I bidujem rutu za penziju . U kompaniji se dešavaju velike promjene,dosta zaposljavaju 22.4 vozaca koji na kraju manje plate ( top pay je 30.62$ ) i nemaju oni

Last edited by kdragan77; 30.11.2020 at 13:55. Razlog: Greska
Reply With Quote
  #169  
Staro 30.11.2020, 14:26
kdragan77's Avatar
kdragan77 kdragan77 je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 08.05.2015
US lokacija: Castle Rock Colorado
YU lokacija: Banja Luka
Poruke: 351
Pošalji Skype™ poruku korisniku kdragan77
Nepromenjeno

Ti 23.4 vozaci nemaju tu 9.5 protection ( ovo ne važi u peak seson).
Kod nas je prava euforija , krenuli smo raditi ponedeljak- petak i nema dana da nije 10h. DOT ( department of transport) ne dopusta da se radi preko 60h sedmicno dok oni ne odobre inace bi nas unistili .
Vozim ta novi penske truck ( nemam navigaciju) , kada zavrsim pomazem drugim vozacima. Sve laganini i sigurno bez rizika safety first .
Sada je vrijeme da se mlati lova ,jedva cekam top pay oni prodju peak ne ispod 15k ( samo za Thanksgiving I New year 2,5k).
Ove godine cu raditi preko 3k sati sto je stvarno dosta, to je skoro 900 h prekovremeno.
Nije sve u lovi ali jbg poslije ove frke u januaru,feb zoves call in petkom odes na skijanje, hiking, negdje preko airbnb . SMo znam da je ovaj posao money machine samo da bude zdravlja .
Reply With Quote
  #170  
Staro 30.11.2020, 17:32
Futbalista Futbalista je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 08.05.2019
US lokacija: Čkgo
YU lokacija: Belgrado
Poruke: 211
Nepromenjeno

Ne znam Fedex dostavna vozila kako rade, ja govorim o cenama za semi trucks i turu koju vozim. Jesu nocne ture ali kazem, minimum 300$ za 10h posla, mozes i mnogo ranije da zavrsis, ja za 9h odradim chicago-new berlin-chicago round trip 200milja dva puta tako za 400$
Reply With Quote
Odgovori


Pravila pisanja
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Uključeno
Smajliji: Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML kod je Isključeno
Pređi u forum

Similar Threads
Tema Pokretač teme Forum Odgovori Poslednja poruka
DoD jobs or join the Army konislav Stare teme 29 21.11.2009 05:35

Newsletter E-mail:
Name:

Newsletter sent using Email Marketing Software by ActiveCampaign

Svi datumi su prikazani u formatu GMT +1. Trenutno vreme: 14:57.


Copyright ©2005 - 2024, ZelenaLutrija.com by VUXYS, LLC
Forum Powered by vBulletin®, © 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Mišljenja, saveti, izjave, ponude ili druge informacije ili sadržaji nastali na forumu vlasništvo su onoga ko ih je kreirao, a ne sajta ZelenaLutrija.com. ZelenaLutrija.com ne garantuje tačnost, kompletnost ili upotrebnu vrednost informacija, stavova, saveta ili datih izjava. Ne postoje uslovi pod kojima bi sajt ZelenaLutrija.com bio odgovoran za štetu ili gubitak koji je posledica bilo čijeg oslanjanja na nepouzdane informacije, ili bilo kakve informacije nastale kroz komunikaciju između članova.
Sajtove koji su linkovani sa ovog sajta ne kontrolišemo, ne podržavamo, niti smo pregledali bilo kakve sadržaje na takvim sajtovima. Mi nećemo biti odgovorni za legalnost, tačnost ili prikladnost bilo kog sadržaja, oglasa, proizvoda, usluga ili informacije lociranim na ili distribuiranih kroz druge web sajtove, niti za bilo kakvu štetu nastalu kao posledica takvih informacija.
ZelenaLutrija.com drži i čuva druga prava vlasništva na sajtu.
Osim informacija koje su u javnom vlasništvu ili za koje dobijete dozvolu, nemate pravo da kopirate, modifikujete ili na bilo koji način menjate, objavljujete, prenosite, distribuirate, izvršavate, prikazujete ili prodajte bilo koju informaciju zaštićenu pravima vlasništva. Slanjem informacija ili sadržaja na bilo koji deo ZelenaLutrija.com foruma, Vi automatski dozvoljavate i predstavljate garanciju da imate pravo da dozvolite ZelenaLutrija.com ili članovima ZelenaLutrija.com bespovratnu, kontinualnu, neograničenu, globalnu dozvolu da koriste, kopiraju, izvršavaju, prikazuju i distribuiraju takve informacije i sadržaje i da iz takvih sadžaja koriste bilo koji deo u bilo koje svrhe, kao i pravo i dozvolu da koriste gore navedene sadržaje. Svi zaštitni znakovi (trademarks), logotipi, oznake usluga, firme ili imena proizvoda koji se pominju na ovom web sajtu su vlasništvo kojim raspolažu njihovi vlasnici.