ZELENA KARTA - LUTRIJA  
Balkan
Njujork
Čikago
Los Anđeles

Nazad   ZELENA KARTA - LUTRIJA > FORUM > Razno > Vaša strana

Vaša strana Iskustva, zanimljive priče, specifični slučajevi, šta god...

Odgovori
 
Thread Tools Display Modes
  #41  
Staro 20.02.2018, 11:18
NYCB NYCB je offline
Drug član
 
Datum prijave: 07.03.2017
US lokacija: NYC/NJ
YU lokacija: NS
Poruke: 53
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik misternice Prikaz poruke
Super
Ako nije tajna, da li je posao u struci ili po principu trazio si bilo sta (za pocetak)?
Pozdrav!!!
Nije tajna. Ovde smo da pomazemo Radim kao doorman/porter. Struku su mi ogadili jos u Srbiji tako da mi ne pada na kraj pameti da palim nista od Adobe-a. Ni Acrobat Reader vise ne koristim. Prvo sam poceo da radim u hotelu, naravno preko veze. Generalno, prilicno je tesko dobiti te unijske/sindikatske poslove, ali eto, posrecilo se. Sada sam presao u stambenu zgradu na Menhetnu. Isto union job, malo veca plata, puno veci bonus na kraju godine i prilicno lako. Nema rokova, idiota da ti dahcu za vratom i menjaju nesto u zadnji cas.... Milina. U Srbiji sam radio u dobrostojecoj firmi za prilicno solidnu platu i trpeo svasta. Prekovremeni mi nikada nije bio placen, a imao sam barem 3 sata svaki dan. Ovde za mesec dana zaradim svoju godisnju platu iz Srbije. Sta da ti kazem - wadikawno bolje
Reply With Quote
  #42  
Staro 20.02.2018, 11:46
misternice's Avatar
misternice misternice je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 18.05.2017
US lokacija: New York, NY
YU lokacija: Beograd
Poruke: 136
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik NYCB Prikaz poruke
Nije tajna. Ovde smo da pomazemo Radim kao doorman/porter. Struku su mi ogadili jos u Srbiji tako da mi ne pada na kraj pameti da palim nista od Adobe-a. Ni Acrobat Reader vise ne koristim. Prvo sam poceo da radim u hotelu, naravno preko veze. Generalno, prilicno je tesko dobiti te unijske/sindikatske poslove, ali eto, posrecilo se. Sada sam presao u stambenu zgradu na Menhetnu. Isto union job, malo veca plata, puno veci bonus na kraju godine i prilicno lako. Nema rokova, idiota da ti dahcu za vratom i menjaju nesto u zadnji cas.... Milina. U Srbiji sam radio u dobrostojecoj firmi za prilicno solidnu platu i trpeo svasta. Prekovremeni mi nikada nije bio placen, a imao sam barem 3 sata svaki dan. Ovde za mesec dana zaradim svoju godisnju platu iz Srbije. Sta da ti kazem - wadikawno bolje
To je sjajno! Cuo sam da je jaaaaako tesko naci posao kao doorman
Jos ako je I stan u istoj zgradi, nista vise ti ne treba
Svaka cast!!!
Reply With Quote
  #43  
Staro 20.02.2018, 11:53
ana2018 ana2018 je offline
Član
 
Datum prijave: 20.11.2017
US lokacija: Chicago
Poruke: 21
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik NYCB Prikaz poruke
.... Ovde za mesec dana zaradim svoju godisnju platu iz Srbije. Sta da ti kazem - wadikawno bolje
Hahahahaha, baš si me nasmejao sa ovim wadikawno!!!!
Istovremeno - dal' je moguće da prihvatamo da u Srbiji radimo za tako malu platu? Tuga....

Naravno, kao i svuda u tuđini ima more stvari koje se čoveku ne dopadaju ali ukupno uzevši ovde je ipak mnoooogo bolje...
Reply With Quote
  #44  
Staro 20.02.2018, 12:58
ikac89's Avatar
ikac89 ikac89 je offline
Pravi "Amer"
 
Datum prijave: 06.10.2012
US lokacija: Chicago (Niles), IL
YU lokacija: Srb
Poruke: 809
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik ana2018 Prikaz poruke
Istovremeno - dal' je moguće da prihvatamo da u Srbiji radimo za tako malu platu? Tuga....
U Srbiji je sistem - Ako nećeš ti, ima ko hoće... Tako da je jasno zbog čega prihvatamo. U principu sve je odnos ponude i tražnje. Malo posla (radnih mesta) + mnogo nezaposlenih = male plate.
Reply With Quote
  #45  
Staro 20.02.2018, 19:39
Makica@'s Avatar
Makica@ Makica@ je offline
Pravi "Amer"
 
Datum prijave: 06.06.2017
US lokacija: Boston,MA
YU lokacija: Srbija
Poruke: 570
Smile

Citat:
Prvobitno poslao korisnik NYCB Prikaz poruke
Ja sam imao vise srece nego pameti. Prvi posao nasao posle mesec dana i to union. Za 65$ mesecno ni zena, ni klinja, a ni ja ne brinemo o nicemu. Sve pokriveno. Za pocetak 10 dana godisnjeg (posle 25 godina bice 30 dana ), 10 sick dana, 2 personal, 2 clinic... Plata oko 4.000 mesecno...
Svaka cast Jako mi je drago da procitam lepo iskustvo Neka vam je sa srecom na dalje,i jako mi je drago da ste se tako lepo uklopili Pozdrav
__________________
Prva Prijava za DV 2017 - Nista
Druga Prijava 30.Oktobar 2016
2.May.2017 -Selected
Case Number : 2018EU000091**
DS 260 poslat 30 Maja 2017.
Lekarski pregled : 01.02.2018.
Interview : 07.02.2018. (odlozen za Mart)
My Greeeeen Day : 12.Mart 2018.
Viza u Pasosu : 16.Mart 2018.
Landed in Boston 26.06.2018.
Reply With Quote
  #46  
Staro 21.02.2018, 05:36
JelenaX JelenaX je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 25.05.2015
YU lokacija: Beograd
Poruke: 149
Nepromenjeno

Ova zemlja je toliko velika da je nemoguće generalizovati. Mi živimo u Kaliforniji, pijemo vodu iz česme, imamo ukusnu hranu, svež i čist vazduh i plažu na 10 minuta od kuće.
Meni smeta ta logika da žive da bi radili, iako sam ja i u Beogradu radila do 6, a ovde do 4:30. Ali, meni se čini da je to posledica toga što je ovde every man for himself, ako ne radiš bukvalno možeš brzo da budeš beskućnik, nema safety net-a. Forsira se individualizam i svaka ideja da grupa uradi nešto za pojedinca se tretira kao komunizam.
Ne sviđa mi se što svako može da ima oružje, to me baš plaši.
Nervira me što su gradovi pravljeni za kola, a ne za ljude.
Ipak, ostajemo ovde u narednih pet godina jer imamo više za nego protiv, a za posle ćemo videti. Svakako ne nazad u Srbiju.
__________________
DV2016 - 2 prijave - izvučeni 2016EU00009xxx
20.5. - Predat DS260
19.11. - Intervju
2.12. - Vize u pasošima
Reply With Quote
  #47  
Staro 21.02.2018, 18:48
subman subman je offline
Drug član
 
Datum prijave: 03.05.2017
Poruke: 68
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik JelenaX Prikaz poruke
Ova zemlja je toliko velika da je nemoguće generalizovati. Mi živimo u Kaliforniji, pijemo vodu iz česme, imamo ukusnu hranu, svež i čist vazduh i plažu na 10 minuta od kuće.
Meni smeta ta logika da žive da bi radili, iako sam ja i u Beogradu radila do 6, a ovde do 4:30. Ali, meni se čini da je to posledica toga što je ovde every man for himself, ako ne radiš bukvalno možeš brzo da budeš beskućnik, nema safety net-a. Forsira se individualizam i svaka ideja da grupa uradi nešto za pojedinca se tretira kao komunizam.
Ne sviđa mi se što svako može da ima oružje, to me baš plaši.
Nervira me što su gradovi pravljeni za kola, a ne za ljude.
Ipak, ostajemo ovde u narednih pet godina jer imamo više za nego protiv, a za posle ćemo videti. Svakako ne nazad u Srbiju.
a cime se bavite u Kaliforniji?
Gde bi kasnije isli jel znate
Reply With Quote
  #48  
Staro 21.02.2018, 22:44
JelenaX JelenaX je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 25.05.2015
YU lokacija: Beograd
Poruke: 149
Nepromenjeno

UX/UI dizajn i ocean transport. Ne znamo za kasnije; moja firma može da mi da premeštaj bilo gde, ali videćemo.
__________________
DV2016 - 2 prijave - izvučeni 2016EU00009xxx
20.5. - Predat DS260
19.11. - Intervju
2.12. - Vize u pasošima
Reply With Quote
  #49  
Staro 25.02.2018, 00:47
subman subman je offline
Drug član
 
Datum prijave: 03.05.2017
Poruke: 68
Thumbs down

sto se vise priblizava datum odlaska mene sve vise plasi americko zdravstveno i jos neke tako stvari

totalno mi nehumano deluje ceo sistem, bizarno najblaze receno, i ne znam

1)sta da ocekujem,onda sto se tice penzije dal od nje moze da se zivi uopste???, Da li ljudi mogu i da rade i da primaju penziju tamo?
gledao sam na ssa sajtu o social security benefitsu i ne ispada neka suma mozda 400$ u mom kalkulisanju mesecno. Onda video sam i starce od 80god kad sam bio kako rade, to u EU nigde nema...

2) kako ti ljudi tamo uopste zive kad ne mogu da rade??? kad ostare ili postanu invalidi (disabled) etc... razumem dok mogu da rmbace zaradjivace al sta kad ne budu mogli vise da rade? onda crkni?

pa onda ako ne daj boze zadesi neka zdravstveni problem

iskopao sam neki zanimljiv clanak gde amerikanka uporedjuje sistem u usa i u evropi (nemacka) bas me je ofrkestilo, narocito ono o sizofreniji. kako se u Nemackoj ljudi lece besplatno humano i cak dovedu do te mere da opet budu korisni drustvu i rade i svo to vreme placaju NULA lecenje, dok u USA crknu na ulici ili zavrse u zatvoru posle sto bankrotiraju celu porodicu! Lecenje sizofrenije npr. u USA bi ispalo 2000 000$ pa to je van pameti!

https://ourlandofthefree.blogspot.rs...alth-care.html

, takodje sta citam na quori o iskustvima sa zdravstvenim u usa... NISTA pozitivno!

3) kolko je dana bolovanje tamo ako ga uopste ima?

onda mi nekako logicnije da se zaputim u Zapadnu Evropu i zivim opusteno do kraja zivota nego da rmbacim po 2 posla i da onda ako se nesto desi nepredvidivo ne daj boze ostanem na ulici!... izem ti taku zemlju! Pitam se gde idem ja to?

do sad sam bio samo 4 meseca kao student , nisam bas bio odusevljen, radio sam ko konj 3 posla a pare i nisu bile neke...


pa onda ove pucnjave i opsesija oruzjem, NRA , hriscani fundamentalisti etc... da li je to stvarno tako ludo?
Ja sam video u NYC kad sam bio pucnjavu preko puta moje zgrade crnci ispucase se , a policija dosla tek kad su se izubijali

Stvarno nemam pojma sta da mislim... svaka informacija je dobrodosla.

Mozda od onih koji su duze tamo i koji znaju vise, al meni posle ovog svega deluje da US ima samo super MARKETING.

Last edited by subman; 25.02.2018 at 00:53.
Reply With Quote
  #50  
Staro 25.02.2018, 01:09
Katleja Liki Katleja Liki je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 25.07.2017
US lokacija: bilo gdje
Poruke: 126
Nepromenjeno

Ja mogu reci neko moje vidjenje zdravstva u Cg, a slusajuci i price rodbine i prijatelja iz Srbije, vjerujem da je isto ili slicno. Naime, jeste da kod nas je na papiru sve besplatno, (tj odbija se od plate za zdravstveno osiguranje), ali kada dodje do nekih ozbiljnih bolesti, to bas i nije tako.
Kod nas, cesto, za uput kod specijaliste ceka se mjesec, dva do po par mjeseci, a nekada skoro i godinu dana. Iako nekog sada boli nesto, a ne za 8 mjeseci, jer je prvi slobodni termin tek tada, pa je osoba prinudjena da ide u privatnu kliniku ili ordinaciju, sto sa prosjecnom ili najcesce ispod prosjecnom zaradom itekako skupo.
Kako je tek, kada neko oboli od teske bolesti, rijetko ko sebi moze obezbijediti lijecenje, a da se ne skuplja pomoc putem donacija...
Reply With Quote
Odgovori

Tags
povratak

Thread Tools
Display Modes

Pravila pisanja
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Uključeno
Smajliji: Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML kod je Isključeno
Pređi u forum

Similar Threads
Tema Pokretač teme Forum Odgovori Poslednja poruka
Da li je neko otisao skroz sam? subman Vodič za emigrante 1 26.06.2017 09:15
Neko da mi posalje robu iz usa? lukadj Vaša strana 9 30.10.2015 14:37
Ako neko zna detox Vaša strana 13 26.10.2012 10:18
Drugi utisak - sta vam se ne dopada u USA? dreamerns Stare teme 115 25.01.2012 23:22
Ako neko zna veselina77 Stare teme 21 11.11.2009 17:30

Newsletter E-mail:
Name:

Newsletter sent using Email Marketing Software by ActiveCampaign

Svi datumi su prikazani u formatu GMT +1. Trenutno vreme: 21:38.


Copyright ©2005 - 2024, ZelenaLutrija.com by VUXYS, LLC
Forum Powered by vBulletin®, © 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Mišljenja, saveti, izjave, ponude ili druge informacije ili sadržaji nastali na forumu vlasništvo su onoga ko ih je kreirao, a ne sajta ZelenaLutrija.com. ZelenaLutrija.com ne garantuje tačnost, kompletnost ili upotrebnu vrednost informacija, stavova, saveta ili datih izjava. Ne postoje uslovi pod kojima bi sajt ZelenaLutrija.com bio odgovoran za štetu ili gubitak koji je posledica bilo čijeg oslanjanja na nepouzdane informacije, ili bilo kakve informacije nastale kroz komunikaciju između članova.
Sajtove koji su linkovani sa ovog sajta ne kontrolišemo, ne podržavamo, niti smo pregledali bilo kakve sadržaje na takvim sajtovima. Mi nećemo biti odgovorni za legalnost, tačnost ili prikladnost bilo kog sadržaja, oglasa, proizvoda, usluga ili informacije lociranim na ili distribuiranih kroz druge web sajtove, niti za bilo kakvu štetu nastalu kao posledica takvih informacija.
ZelenaLutrija.com drži i čuva druga prava vlasništva na sajtu.
Osim informacija koje su u javnom vlasništvu ili za koje dobijete dozvolu, nemate pravo da kopirate, modifikujete ili na bilo koji način menjate, objavljujete, prenosite, distribuirate, izvršavate, prikazujete ili prodajte bilo koju informaciju zaštićenu pravima vlasništva. Slanjem informacija ili sadržaja na bilo koji deo ZelenaLutrija.com foruma, Vi automatski dozvoljavate i predstavljate garanciju da imate pravo da dozvolite ZelenaLutrija.com ili članovima ZelenaLutrija.com bespovratnu, kontinualnu, neograničenu, globalnu dozvolu da koriste, kopiraju, izvršavaju, prikazuju i distribuiraju takve informacije i sadržaje i da iz takvih sadžaja koriste bilo koji deo u bilo koje svrhe, kao i pravo i dozvolu da koriste gore navedene sadržaje. Svi zaštitni znakovi (trademarks), logotipi, oznake usluga, firme ili imena proizvoda koji se pominju na ovom web sajtu su vlasništvo kojim raspolažu njihovi vlasnici.