ZELENA KARTA - LUTRIJA  
Balkan
Njujork
Čikago
Los Anđeles

Nazad   ZELENA KARTA - LUTRIJA > FORUM > Razno > Vaša strana

Vaša strana Iskustva, zanimljive priče, specifični slučajevi, šta god...

Odgovori
 
Thread Tools Display Modes
  #171  
Staro 11.10.2019, 18:28
uran's Avatar
uran uran je offline
Pravi "Amer"
 
Datum prijave: 21.04.2018
US lokacija: Northwest Pacific
YU lokacija: Tel Aviv, Israel
Poruke: 601
Nepromenjeno

ovaj, zbunjen sam !

ne znam sta da radim ? Jedni me upozoravaju da se ne druim sa nasima, a drugi urgiraju da se druzim sa nasima ?!?
__________________
Ability to lift up to 50 pounds.
Reply With Quote
  #172  
Staro 11.10.2019, 23:58
Futbalista Futbalista je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 08.05.2019
US lokacija: Čkgo
YU lokacija: Belgrado
Poruke: 211
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik uran Prikaz poruke
ovaj, zbunjen sam !

ne znam sta da radim ? Jedni me upozoravaju da se ne druim sa nasima, a drugi urgiraju da se druzim sa nasima ?!?
ja se druzim sa nasima ali radim sa amerima, tu je poenta
Reply With Quote
  #173  
Staro 12.10.2019, 02:12
damagon damagon je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 03.05.2017
US lokacija: Maryland
YU lokacija: Nis Serbia
Poruke: 361
Nepromenjeno

Da li se druziti sa nasima ili ne zavisi od posla koji radite i statusa u americi. Ovo pricam iz mog dosadasnjeg iskustva.

Ovde u okolini DC-a ima previse nasih koji ostaju nakon isteka vize i rade shity poslove tipa bazeni, restorani, pranje tepiha, ketering(cak i gospodski posao) koji je placen do 20$ na sat. Iskreno zavisi puno i od vasih ciljeva. Ako je nekome ko ima gc cilj da dolazi na po 6-7-8 meseci i da radi po 2-3 posla da bi kuci vratio 20.000 onda je to ok.

Ako pak neko ima cilj da proba da kazem da se establish ovde u usa i razmislja dugorocno moze raditi ovakve poslove za pocetak.

Mnogo zavisi od toga da li imate neko ko ce pomoci na startu, po meni i presudno.

Da sam ja isao bez igde ikoga na onih mesec dana kada sam sredjivao papire ja bi ostao, i iskreno mislim da bi tada za start bilo neophodno barem 10.000$, da kazes 3 rente, downpayment i nekoliko rata za auto, hrana, dodatni troskovi ...


U sustini u prethodnom postu covek najbolje objasnio. Mozes se ti druziti sa nasima i drzati se na nekoj distanci, ali raditi sa Amerima

Takodje primetio sam da nasi koji su duze ovde ipa 10 godina drze se zajedno i rade svakojake pr#jebotine.

Npr ja kada sam dosao upoznao sam neke nase likove i svi su mi davali neke nazovi savete. Mislim ono prvi put me vidi i daje mi savet sta da radim,a kad ga pitas pa dobro majstore zasto ti to ne radis, tad se uvredi i krenu raznorazni izgovori...

U sustini cudan smo mi narod jbg. Npr mene je kum ispalio u Chicagu za smestaj i posao. S druge strane ja bi svakom novopecenom pomogao ovde....
__________________
DV lottery
2018 Class
First time applicant
Reply With Quote
  #174  
Staro 12.10.2019, 03:09
Svenson's Avatar
Svenson Svenson je offline
Pravi "Amer"
 
Datum prijave: 05.05.2017
US lokacija: Houston, TX
YU lokacija: Novi Sad
Poruke: 776
Nepromenjeno

Secate se onog posta za auto, pa one lubenice, pa avokado...

E, tako je i sa drustvom. Nekom odgovara drustvo zemljaka a nekome ne. Poznajem neke ljude kojima smetaju njihovi zemljaci (nisu nasi ljudi) i zale se kako im je bolje kada se druze, pazi sad, sa nasim ljudima

Svakome prija odredjeno drustvo (da nastavim da filozofiram, ako mi dozvolite).
Pa gde su tu lubenice, automobili i avokado sa pocetka posta?

Kazu da bracnog partnera mozes samo potrefiti, kao lubenicu. E, tako je sa svim ostalim stvarima kada su ljudi u pitanju. I posao i drustvo i kucu i ne znam ti ja sta sve... (O automobilima smo vec diskutovali ranije)

Neko ce da kaze: E, lubenicu je lako odabrati.

E, pa onda je izbor gore navedenih stavki kao da biras avokado.

Bezuslovna je samo ljubav roditelja prema deci. Sve ostalo je kao Credit Score. Malo raste, malo pada, a svaka "vaznija institucija" ima neku svoju skalu za merenje. Treba se opustiti i uzivati.

A kad smo vec kod kreditnog skora, FICO mi skocio na 720
__________________
Generacija DV2018
Ubi bene, ibi patria
Reply With Quote
  #175  
Staro 12.10.2019, 12:18
mveruovic mveruovic je offline
Pravi "Amer"
 
Datum prijave: 17.09.2012
Poruke: 731
Nepromenjeno

Sa nasim ljudima se treba druziti ali sa iole uspesnim, sa ovim talogom koji samo pljuju Ameriku a pricaju kako je Srbija najbolja za zivot, a ne mrdaju odavde. Eno na youtube koliko oces bolida koji zive pola njih na crno pola u katastrofa uslovima po Cikagu ali bitno da su menju "svojima". Po meni ko se seli i ode sa Cikago zbog nasih ljudi i restorana i prodavnica ima ozbiljnih problema. Kakav je to zivot da se getoiziras, kreces se samo medju nasim ljudima, jedva cekas da ides po srpskim kaficima i restoranima i kupujes srpsku hranu.
Reply With Quote
  #176  
Staro 02.12.2019, 04:04
Svenson's Avatar
Svenson Svenson je offline
Pravi "Amer"
 
Datum prijave: 05.05.2017
US lokacija: Houston, TX
YU lokacija: Novi Sad
Poruke: 776
Nepromenjeno

Vidim da nesto ne radi forum (ispisuje mi neku gresku na Home Page), pa da, u nedostatku novih postova, razdrmam ovu temu (iliti thread)

Konacno sam dobio svoje pare nazad od secured credit card. Javili mi pismeno (mejlom, ne i-mejlom - pisacu posle o tome) da ce mi od oktobra unaprediti karticu u unsecured credit card, a da ce mi pare vratiti mesec dana kasnije. Na moje iznenadjenje, to su uradili istovremeno. Cekao sam da pocne da mi raste kreditni skor.
(Kreditni skor sam gledao preko CreditKarma)
...ali Cvrc! Kreditni skor mi se srozao. Prvo: pronasli mi novu kreditnu karticu, pa mi je kreditni skor pao za par poena. Srecom , kad su mi istu odobrili, skor mi je skocio i bio veci nego pre pada

E, onda su mi nasli jos jednu kreditnu liniju: lizing za auto. E tu su ga bas preterali. Pao mi je CS za 30+ poena

Onda sam pred kraj meseca ostavio kreditnu karticu u dugu 10%, pa sam dobio penal od jednog poena. Kad te krene losa serija (kao Astrose - izgubise u finalu), onda bolje da ne ustajes iz kreveta. Srecom, prilikom prelaska u sledeci mesec sam uspeo da smanjim "dug" na 5% i zaradio bod (u gostima )

Nastavak sledi...
__________________
Generacija DV2018
Ubi bene, ibi patria
Reply With Quote
  #177  
Staro 02.12.2019, 04:46
Svenson's Avatar
Svenson Svenson je offline
Pravi "Amer"
 
Datum prijave: 05.05.2017
US lokacija: Houston, TX
YU lokacija: Novi Sad
Poruke: 776
Nepromenjeno

Pa da nastavim sa izvestajem:

Preziveo sam,tacnije, izbegao sam tornado.
...ili jos bolje: tornado je zaobisao moju malenkost.
Srecom to se nije dogodilo u Hjustonu, nego u Dalasu. Kada sam video nebo, setio sam se filma Twister. Munje na sve strane, jedna za drugom. Neverovatno lep i veoma opasan prizor jer iza njega sledi tornado. Kazu da je dobro kada tornado dodje nocu, posto ga ne vidis, pa ne mozes da se ukocis od straha. Samo te pokupi...

Crni humor na stranu, bilo je jezivo. Na TV-u su javili da dolazi tornado. Srecom po mene, prolazio je par kilometara severnije. Najavili su da ce novi olujni front stici za par sati. E, ovaj se nije mogao izbeci. Isao je pravo na Fort Worth. Pogledao sam spremljene stvari za sutra i pomislio da odmah krenem za Hjuston.
E, onda su javili da se drugi tornado pojavio na jugu i presao preko moje rute za odlazak. Pogledao sam na mapu (Guglovu) i video da su putevi ka istoku i jugu zatvoreni. Oluja je dolazila sa zapada. Isto kod nas. Sve lose dolazi sa zapada (mislio sam na vreme i na stranu sveta ).

Oko 3 sata ujutru, oluja je dosla. Probudila me jaka kisa i jaki udari vetra. Toliko sam bio umoran, da nisam ni otisao do prozora da proverim da li dolazi novi tornado.

Ujutru sam se probudio ziv i zdrav. Otisao do svog auta i video da je komsija prethodne noci zaboravio da podigne prozore na svom autu.
Eh....

Aftermath:
Na jugu i nije bilo tako strasno. Malo jace duvao vetar. Grana na auto-putu nije bilo. Ako se nesto desilo, bilo je pokupljeno u toku noci. Severni deo Dalasa nije dobro prosao. Ostecene su neke kuce. Srecom, svi su preziveli.
__________________
Generacija DV2018
Ubi bene, ibi patria
Reply With Quote
  #178  
Staro 17.11.2020, 04:15
Svenson's Avatar
Svenson Svenson je offline
Pravi "Amer"
 
Datum prijave: 05.05.2017
US lokacija: Houston, TX
YU lokacija: Novi Sad
Poruke: 776
Nepromenjeno

Par novih zapazanja:
Polovina novembra, a temperatura 28C. Setam se po parku i gledam da li cu naci neki zuti list na drvetu. Kod vas severnije, bar opada lisce. Kod nas je i listopadno drvece zimzeleno.

Pelikani su pobegli od oluje koja dolazi u Galveston i love ribu u jezeru. Vec vas cujem kako prigovarate: "Sta je par pelikana?" Doslo je citavo jato, 50-tak nemani koje, kad ti slete na auto, odmah ulube krov. Divlje guske jure bake i deke po parku, caplje kradu ribu pecarosima.

Cak ni veverice nece da spavaju, nego trce preko auta i grickaju brisace. Medveda (srecom) nema.

Jooj, gde sam ja to dosao?
__________________
Generacija DV2018
Ubi bene, ibi patria
Reply With Quote
  #179  
Staro 17.11.2020, 05:16
Svenson's Avatar
Svenson Svenson je offline
Pravi "Amer"
 
Datum prijave: 05.05.2017
US lokacija: Houston, TX
YU lokacija: Novi Sad
Poruke: 776
Nepromenjeno

Salu na stranu.

Hocu da napisem nesto o poplavama u Hjustonu. Kada sam planirao da dodjem, mislio sam da nije tako opasno. Nisam bio u pravu.

Galveston i juzni delovi Hjustona su veoma rizicni po tom pitanju. Svaki uragan poplavi Galveston. Ranije je bilo puno gore. Inace, Galveston je bio grad dok je Hjuston bio zaseok. A onda je dosao uragan koji je sve promenio. Da ne pricam o velikoj eksploziji broda na doku u Texas Sitiju.

Najsigurniji kraj je Sugar Land - Richmond - Rosenberg (novi deo). Generalno, severni deo okruga (county) Fort Bend. Uragan Harvi (avgust 2017) je napravio haos u Hjustonu, ali su ovi delovi, uglavnom, dobro prosli.
Sto se tice centralnog dela Hjustona (Harris County), najbezbedniji su delovi koji se granice sa Sugar Land-om. Katy i Cinco Ranch, recimo.

Kada se kaze da je neko deo poplavljen, ne mora da znaci da je voda usla u kuce. Ulice su prilicno nize od ulaza u kucu. Videcete kako su neki prilazi kucama veoma strmi. Voda se uglavnom zadrzava na kolovozu. Oluja Beta (septembar 2020) je donela puno vode u Hjuston. Jugozapadni delovi (Pearland i sve juzno) su bili poplavljeni. U mojoj ulici je u jednom trenutku bilo 30cm vode na kolovozu. Otekla je za 2 sata. Sutradan je pljusak doneo desetak cm vode. Oteklo je brzo. Navedeni Pearland je bio u nevolji. Iako voda nije usla u vecinu kuca, stanovnici tog "srecnijeg" dela su nastradali. Voda je usla u kuce preko kanalizacije. Ko je gledao film "Parazit" neka se priseti kraja filma kada voda kulja iz WC solje.
Nije bilo spektakularnih scena kada ljude evakuisu camcima, ali je situacija bila dramaticna. Jedna porodica se uselila u novu kucu mesec dana pre oluje. Bili su ocajni. Kakvu stetu moze da napravi 10-15 cm vode u kuci? Citavo prizemlje mora da se renovira. Cesto moraju i zidovi da se menjaju.

Kad naidje oluja, auto-putevi su cesto poplavljeni. Naravno, ne svi. Postoje rute za evakuaciju i ti putevi nisu poplavljeni (izuzev u holivudskim filmovima). Na ovaj nacin se odvodi voda sa ulica i usmerava u kanale, jezera i odvodi dalje u okean. Iako nekima to deluje kao totalna katastrofa, mogu da kazem da je sve savrseno organizovano. Da nije tako, ja bih se sad javljao iz Ostina ili San Antonija. Dalas? Ne, hvala. Jos uvek se secam tornada

Ako vam ovo ne smeta, mozete da odete u Luizijanu. Njih ove godine nijedan veci uragan nije promasio. Jadni. Mislim da se nisu jos oporavili od Katrine.
Ali videti New Orleans, taj duh, kulturu... Neprocenjivo. Eh! Kako oni kazu: "Noli(n)z!". Neponovljiv. Cajun Boudin, onaj pravi, sto ne sme da se jede u Teksasu (od mesa aligatora) je... kao... piletina.
Ali o tome, kad prodje korona.
__________________
Generacija DV2018
Ubi bene, ibi patria
Reply With Quote
  #180  
Staro 17.11.2020, 14:53
neus neus je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 26.02.2019
US lokacija: NYC/NJ
YU lokacija: Crna Gora
Poruke: 222
Nepromenjeno

Eh, ti se zalis na 28 stepeni u novembru, a nama u NY-u cijele sedmice najavljuju 4-5 max

Rado bih se mijenjao

Sad salu na stranu, koliki je realni strah kada najave takvo neko sranje? I koliko dugo se nosite sa posljedicama istog?

Ljetos je tri-state pogodio neki mini-uragan. Ja stojao iz kuce i gledao, izgledalo kao mala jaca oluja.
Medjutim, djelovi Jersey-a su i nedelju dana posle toga bili bez struje
__________________
DV2019 - Has not been selected
DV2020 - SELECTED
CN: 2020EU00046XXX
DS-260: 15. Nov 2019.
Poslata dokumenta: 15. Nov 2019.
Prebacio se na AOS: 25. Apr 2020.
Ostatak AOS procedure: http://www.zelenalutrija.com/forum/s...4&postcount=29
Reply With Quote
Odgovori

Thread Tools
Display Modes

Pravila pisanja
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Uključeno
Smajliji: Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML kod je Isključeno
Pređi u forum

Newsletter E-mail:
Name:

Newsletter sent using Email Marketing Software by ActiveCampaign

Svi datumi su prikazani u formatu GMT +1. Trenutno vreme: 15:27.


Copyright ©2005 - 2024, ZelenaLutrija.com by VUXYS, LLC
Forum Powered by vBulletin®, © 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Mišljenja, saveti, izjave, ponude ili druge informacije ili sadržaji nastali na forumu vlasništvo su onoga ko ih je kreirao, a ne sajta ZelenaLutrija.com. ZelenaLutrija.com ne garantuje tačnost, kompletnost ili upotrebnu vrednost informacija, stavova, saveta ili datih izjava. Ne postoje uslovi pod kojima bi sajt ZelenaLutrija.com bio odgovoran za štetu ili gubitak koji je posledica bilo čijeg oslanjanja na nepouzdane informacije, ili bilo kakve informacije nastale kroz komunikaciju između članova.
Sajtove koji su linkovani sa ovog sajta ne kontrolišemo, ne podržavamo, niti smo pregledali bilo kakve sadržaje na takvim sajtovima. Mi nećemo biti odgovorni za legalnost, tačnost ili prikladnost bilo kog sadržaja, oglasa, proizvoda, usluga ili informacije lociranim na ili distribuiranih kroz druge web sajtove, niti za bilo kakvu štetu nastalu kao posledica takvih informacija.
ZelenaLutrija.com drži i čuva druga prava vlasništva na sajtu.
Osim informacija koje su u javnom vlasništvu ili za koje dobijete dozvolu, nemate pravo da kopirate, modifikujete ili na bilo koji način menjate, objavljujete, prenosite, distribuirate, izvršavate, prikazujete ili prodajte bilo koju informaciju zaštićenu pravima vlasništva. Slanjem informacija ili sadržaja na bilo koji deo ZelenaLutrija.com foruma, Vi automatski dozvoljavate i predstavljate garanciju da imate pravo da dozvolite ZelenaLutrija.com ili članovima ZelenaLutrija.com bespovratnu, kontinualnu, neograničenu, globalnu dozvolu da koriste, kopiraju, izvršavaju, prikazuju i distribuiraju takve informacije i sadržaje i da iz takvih sadžaja koriste bilo koji deo u bilo koje svrhe, kao i pravo i dozvolu da koriste gore navedene sadržaje. Svi zaštitni znakovi (trademarks), logotipi, oznake usluga, firme ili imena proizvoda koji se pominju na ovom web sajtu su vlasništvo kojim raspolažu njihovi vlasnici.