ZELENA KARTA - LUTRIJA  
Balkan
Njujork
Čikago
Los Anđeles

Nazad   ZELENA KARTA - LUTRIJA > FORUM > Zelena Lutrija > Intervju (interview) - Ambasada

Intervju (interview) - Ambasada Pitanja vezana za dokumentaciju, specijalne slučajeve i pitanja tokom intervjua

Intervju (interview) - Ambasada » Šta je potreban i dovoljan uslov da bi se izašlo pred službenika u ambasadi » Bitni linkovi
O drugoj koverti Lekarski pregled Ambasade Intervju Korisne informacije

Odgovori
 
Thread Tools Display Modes
  #41  
Staro 30.10.2010, 12:57
Gugly's Avatar
Gugly Gugly je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 22.09.2010
Poruke: 110
Nepromenjeno

Ja se nesto razmisljam..tj. brinem pomalo..
Znam da je bio onaj primer kad su decka odbili za vizu jer je rekao da je radio na crno, a ima i fax i sve... Doduse na kraju su ga pustili, al je bilo prekasno..

Ja imam 30 godina i jos sam student (ok, stidim se..)..Nemam dana radnog staza, pa reko' mozda oni u ambasadi pomisle da cu tamo da im budem na teretu drzave i da necu moci da nadjem sljaku, pa mi naprave neki problem na intervju-u..

Mislite da ce mi biti dovoljno samo neformlani pozivni mail?
Imam drugaricu u NY, udatu za Amera, imaju love..Mogu oni taj mail da nakite, obecaju ne znam sta..to nije problem..Samo pitanje da li ce mi to biti dovoljno..
Reply With Quote
  #42  
Staro 30.10.2010, 13:05
Gugly's Avatar
Gugly Gugly je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 22.09.2010
Poruke: 110
Nepromenjeno

Izvinjavam se administratorima sto dupliram svoje post-ove, ali sam ih izgleda stavio medju teme koje niko ne otvara, pa sam ih iskopirao u ove 'aktivne'

Naime, zanima me u vezi sa dokumentima koje treba poneti na intervju..Koliko vidim definitivno ne treba nositi prevode, jer je u nasoj zemlji legitimno doneti sve na srpskom..(To je rekao i tip iz ambasade na prezentaciji lutrije za 2012. u American corner-u)

A da li treba nositi kopije istih? (i jos overene?!)
To mi nekako isto zvuci suvisno..Kapiram da im to treba samo na uvid, a ne da zadrzavaju..Mozda eventualno izvod iz maticne knjige i tako to..ne verujem da im treba tvoja skolska diploma...

I zanima me koliko treba da budu sveza ta dokumenta..izvod iz mat. knjige, nalaz lekarskog pregleda itd...Posto cu ja odloziti intervju na bar 3 meseca, pa ne znam ima li smisla da sada vec nabavim neke od tih dokumenata, mislim da im ne istekne 'rok trajanja'?

Zna li neko da li i onaj ko nije u braku treba da nosi potvrdu da nije vencan? A potvrde iz suda i iz SUP-a su 2 stvari? prvo sam mislio da je to isto..Cek', iz suda je valjda ono da nisi osudjivan..A iz policije je kakva potvrda?
Reply With Quote
  #43  
Staro 30.10.2010, 13:32
essential's Avatar
essential essential je offline
Drug član
 
Datum prijave: 26.05.2010
YU lokacija: Beograd
Poruke: 37
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik Gugly Prikaz poruke

I zanima me koliko treba da budu sveza ta dokumenta..izvod iz mat. knjige, nalaz lekarskog pregleda itd...Posto cu ja odloziti intervju na bar 3 meseca, pa ne znam ima li smisla da sada vec nabavim neke od tih dokumenata, mislim da im ne istekne 'rok trajanja'?
Izvod iz maticne knjige rodjenih, vencanih, drzavljanstvo sada vaze dozivotno (dakle sad kad ih budes vadio vadis ih poslednji put jer nema vise ogranicenja "ne starije od 6 meseci". Ko god da ti trazi ove dokumente ti kopiras original i dajes im kopiju, a original nosis samo na uvid).
Reply With Quote
  #44  
Staro 30.10.2010, 14:15
celestine celestine je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 14.05.2010
US lokacija: Atlanta, GA
YU lokacija: Bg
Poruke: 181
Nepromenjeno

Ja sam shvatila da je potreban samo izvod iz kaznene evidencije koji se dobija u sup-u. To iz suda ne treba, to je samo neka potvrda da trenutno nisi pod istragom i to se izdaje na licu mesta. Ovo iz sup-a je ozbiljnija stvar, podnosi se zahtev pa se ceka i do 15 dana.
__________________
26. april - poslata prva koverta iz Kentucky-ja
13. maj - stigla prva koverta
CN - DV211EU00011xxx
31. maj - poslali formulare nazad u Kentucky (bez povratnice, obicnom postom... ali uverena sam stici ce ili je vec stigla)
21. septembar poslata druga koverta iz KCC, stigla pocetkom oktobra
18. novembar zakazan intervju........odlozen...
Reply With Quote
  #45  
Staro 30.10.2010, 14:28
Gugly's Avatar
Gugly Gugly je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 22.09.2010
Poruke: 110
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik celestine Prikaz poruke
Ja sam shvatila da je potreban samo izvod iz kaznene evidencije koji se dobija u sup-u. To iz suda ne treba, to je samo neka potvrda da trenutno nisi pod istragom i to se izdaje na licu mesta. Ovo iz sup-a je ozbiljnija stvar, podnosi se zahtev pa se ceka i do 15 dana.
A ta dokumenta moraju da budu bas firshka..Tipa ako im odnesem to iz SUP-a staro 3 meseca, da l' im to ne bude too old?
Reply With Quote
  #46  
Staro 30.10.2010, 14:38
Gugly's Avatar
Gugly Gugly je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 22.09.2010
Poruke: 110
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik essential Prikaz poruke
Izvod iz maticne knjige rodjenih, vencanih, drzavljanstvo sada vaze dozivotno (dakle sad kad ih budes vadio vadis ih poslednji put jer nema vise ogranicenja "ne starije od 6 meseci". Ko god da ti trazi ove dokumente ti kopiras original i dajes im kopiju, a original nosis samo na uvid).
Znaci ipak treba i kopije da se nose? Svih dokumenata ili...? Moraju overene ili ne?
A dali mi treba potvrda da nisam ozenjen? Mislim da sam to video tamo na njihovom sajtu, a ovde nisam ni cuo da postoji nesto slicno.. ?!?!?!
Reply With Quote
  #47  
Staro 30.10.2010, 14:58
celestine celestine je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 14.05.2010
US lokacija: Atlanta, GA
YU lokacija: Bg
Poruke: 181
Nepromenjeno

Bode:

"Ovako:
Dolare sam uzeo u banci i proverio nekoliko puta da li su Ok. Medjutim oni imaju svoj skener koji je validan i prihvataju samo onaj novac koji prodje kroz isti.

Pozivno pismo nisam imao. Nosio sam samo ona dokumenta koja su objavljena na sajtu. Razgovor nije bio sa konzulom vec sa radnicom na salteru (amerikanka). Kad smo se zakleli da su sva dokumenta verodostojna poceo je intervju koji je trajao par minuta. Pitala me je da li sam i koliko puta bio u USA. To je pitala i moju suprugu.

Drugo pitanje je bilo ko je osoba koju sam naveo u adresi u dokumentima.

Trece: sta planiram da radim tamo.

I na kraju je rekla da su vize odobrene. Razgovor je bio na engleskom, mada je sa "turistima" uglavnom pricala na srpskom jeziku. Na kraju joj nije bilo najjasnije zasto hocu da odlozim dobijanje viza za ostatak porodice pa je pozvala kolegu, koji je nas covek, i sa njim sam dogovorio vreme dolaska za svoj vizirani pasos i oko odlaganja za ostale.

Nije pitala ni za kakve pare ili pozivno pismo!"
__________________
26. april - poslata prva koverta iz Kentucky-ja
13. maj - stigla prva koverta
CN - DV211EU00011xxx
31. maj - poslali formulare nazad u Kentucky (bez povratnice, obicnom postom... ali uverena sam stici ce ili je vec stigla)
21. septembar poslata druga koverta iz KCC, stigla pocetkom oktobra
18. novembar zakazan intervju........odlozen...
Reply With Quote
  #48  
Staro 30.10.2010, 15:59
celestine celestine je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 14.05.2010
US lokacija: Atlanta, GA
YU lokacija: Bg
Poruke: 181
Nepromenjeno

Police Record

Available. Citizens of Serbia may obtain police certificates (Izvod iz kaznjene evidencije) from the Ministry for Internal Affairs (MUP - Ministarstvo unutrasnjih poslova); that is, the police authority, at a person's permanent residence. People who reside in the same district where they were born will have the fastest service, as all civil records are maintained at the citizen's place of birth. For citizens born in a different district from where they reside, the police authority will request information from the person's town of birth, and the response time will vary. Based on input from the place of birth, police at the place of residence will issue the final official version of the certificate.

The police certificate documents whether the applicant has been convicted of any crimes and the articles of law involved. Note that in many cases, convictions can be expunged after ten years. Thus, the record may not be complete beyond ten years, but it is the best and only record available. It should include any convictions in other former Yugoslav republics prior to their independence, so that if someone lived in one of those republics after their independence they must also obtain a police record from that country. This certificate should not be confused with the certificates issued by courts (Sudsko uverenje) that cover only the period of the past six months and indicate the absence of any investigation, charge or conviction in that period.

NOTE: A second party, such as the Embassy, may not request police certificates on individuals to independently verify someone's background. Consular officers must rely on certificates requested by the individual in person. The potential for fraudulent documentation exists, but is not common; if there is doubt about the authenticity of the certificate, the police station that issued it can usually confirm whether a document it purportedly issued is authentic.

According to the Ministry of Internal Affairs, non-citizens who once resided in Serbia, and are now in their native country, may apply for police certificates with their local Ministry of Foreign Affairs who will then, through diplomatic channels, contact the Embassy of Serbia in that country.




Military Record

Unavailable.
Other Records

Identity card

Available. All residents of Serbia who have reached their eighteenth birthday must carry an identity card (Licna Karta) issued by the Secretariat for Internal Affairs (Sekretarijat za Unutrasnje Poslove). It contains the photograph, date and place of birth, and address of the bearer.

Statement of Unmarried Status

The civil registrar having jurisdiction over a person's residence will issue a certificate (uverenje) stating that the applicant is not married.
__________________
26. april - poslata prva koverta iz Kentucky-ja
13. maj - stigla prva koverta
CN - DV211EU00011xxx
31. maj - poslali formulare nazad u Kentucky (bez povratnice, obicnom postom... ali uverena sam stici ce ili je vec stigla)
21. septembar poslata druga koverta iz KCC, stigla pocetkom oktobra
18. novembar zakazan intervju........odlozen...
Reply With Quote
  #49  
Staro 30.10.2010, 18:33
Gugly's Avatar
Gugly Gugly je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 22.09.2010
Poruke: 110
Nepromenjeno

Statement of Unmarried Status

The civil registrar having jurisdiction over a person's residence will issue a certificate (uverenje) stating that the applicant is not married.
[/quote]



Bas na to sam mislio..Civil registar..Sta mu to dodje? Opstina?
A ovaj military record verovatno moze da se izvadi u vojnom odseku..
Reply With Quote
  #50  
Staro 30.10.2010, 18:58
celestine celestine je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 14.05.2010
US lokacija: Atlanta, GA
YU lokacija: Bg
Poruke: 181
Nepromenjeno

To je maticar u opstini. Military u vojnom odseku kom pripadas sa vojnom kjnjizicom se pojavis i daju ti potvrdu. Police record odes u sup, predas zahtev za izvod iz kaznene evidencije, uplatis nekih 600 din i kazu ti da ce to da potraje dok provere. Ako si rodjen i ziveo u istom gradu sve vreme provera krace traje. Meni rekli da ce mi biti gotovo za 3 dana jer sam sve prijave stana imala samo u BG.
__________________
26. april - poslata prva koverta iz Kentucky-ja
13. maj - stigla prva koverta
CN - DV211EU00011xxx
31. maj - poslali formulare nazad u Kentucky (bez povratnice, obicnom postom... ali uverena sam stici ce ili je vec stigla)
21. septembar poslata druga koverta iz KCC, stigla pocetkom oktobra
18. novembar zakazan intervju........odlozen...
Reply With Quote
Odgovori

Tags
ambasada, novac, razgovor

Thread Tools
Display Modes

Pravila pisanja
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Uključeno
Smajliji: Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML kod je Isključeno
Pređi u forum

Newsletter E-mail:
Name:

Newsletter sent using Email Marketing Software by ActiveCampaign

Svi datumi su prikazani u formatu GMT +1. Trenutno vreme: 23:59.


Copyright ©2005 - 2024, ZelenaLutrija.com by VUXYS, LLC
Forum Powered by vBulletin®, © 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Mišljenja, saveti, izjave, ponude ili druge informacije ili sadržaji nastali na forumu vlasništvo su onoga ko ih je kreirao, a ne sajta ZelenaLutrija.com. ZelenaLutrija.com ne garantuje tačnost, kompletnost ili upotrebnu vrednost informacija, stavova, saveta ili datih izjava. Ne postoje uslovi pod kojima bi sajt ZelenaLutrija.com bio odgovoran za štetu ili gubitak koji je posledica bilo čijeg oslanjanja na nepouzdane informacije, ili bilo kakve informacije nastale kroz komunikaciju između članova.
Sajtove koji su linkovani sa ovog sajta ne kontrolišemo, ne podržavamo, niti smo pregledali bilo kakve sadržaje na takvim sajtovima. Mi nećemo biti odgovorni za legalnost, tačnost ili prikladnost bilo kog sadržaja, oglasa, proizvoda, usluga ili informacije lociranim na ili distribuiranih kroz druge web sajtove, niti za bilo kakvu štetu nastalu kao posledica takvih informacija.
ZelenaLutrija.com drži i čuva druga prava vlasništva na sajtu.
Osim informacija koje su u javnom vlasništvu ili za koje dobijete dozvolu, nemate pravo da kopirate, modifikujete ili na bilo koji način menjate, objavljujete, prenosite, distribuirate, izvršavate, prikazujete ili prodajte bilo koju informaciju zaštićenu pravima vlasništva. Slanjem informacija ili sadržaja na bilo koji deo ZelenaLutrija.com foruma, Vi automatski dozvoljavate i predstavljate garanciju da imate pravo da dozvolite ZelenaLutrija.com ili članovima ZelenaLutrija.com bespovratnu, kontinualnu, neograničenu, globalnu dozvolu da koriste, kopiraju, izvršavaju, prikazuju i distribuiraju takve informacije i sadržaje i da iz takvih sadžaja koriste bilo koji deo u bilo koje svrhe, kao i pravo i dozvolu da koriste gore navedene sadržaje. Svi zaštitni znakovi (trademarks), logotipi, oznake usluga, firme ili imena proizvoda koji se pominju na ovom web sajtu su vlasništvo kojim raspolažu njihovi vlasnici.