ZELENA KARTA - LUTRIJA  
Balkan
Njujork
Čikago
Los Anđeles

Nazad   ZELENA KARTA - LUTRIJA > FORUM > Retro > Stare teme

Stare teme Teme iz ostalih foruma koje su zastarele i zatvorene davnih dana.

 
 
Thread Tools Display Modes
  #1  
Staro 21.10.2008, 21:23
V777's Avatar
V777 V777 je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 20.04.2008
US lokacija: US
Poruke: 270
Nepromenjeno Alien ID - A#

[COLOR="DarkSlateBlue"]Nekoliko clanova imalo je pitanja u vezi sa A#, te se nas upravni tim slozio da se otvori nova tema I svi clanovi informisu.


Kad se dobije imigraciona viza u pasosu, pre no sto se krene na put, nakon intervjua u Ambasadi, na njoj imamo nekoliko brojeva, jedan od njih je i naravno A#, samo sto se on u vizi zove Registraton number. A # moze da se vidi i na onom listu papira koji nam oni prikace kad zavrse s nama u Ambasadi, pa nam daju koverat koji ne smemo da otvaramo, ali je na koverti nalepljen i taj papir, koji u stvari ima najosnovnije podatke o fajlu koji je zapecacen (tu bas i pise pored ostalog, ime, prezime...A#...)...kad dodjete na aerodrom, oni udare pecat na kome napisu datum kad smo usao u US, i sa kojim statusom vize, DV1, etc...taj pecat vazi godinu dana od dana kad smo usli, posto je udaren odmah na sledecoj strani od vize; pecat produzava vaznost vize na godinu dana (jer smo vizu dobili na sest meseci i u tom roku treba da udjemo u US), a s pecatom ta ista viza menja GC dok je ne dobijemo (obicno za nekih mesec dana), ali za svaki slucaj ako se nesto zagubi daleko bilo, viza nam vazi godinu dana od dana lupanja pecata. Ukoliko ne dobijemo GC u roku od godine dana, nakon sest meseci treba da ih zovemo i vidimo sta je, a nakon godinu dana ako nista jos nema, da dodjemo u DHS da nam lupe jos jedan pecat i produze vizu na jos godinu dana...sve su to meni rekli u DHS na aerodromu kad sam prvi put dosla...ali mi je dosla GC za nepunih mesec dana isto kao i SSN...

Uz ovaj pecat, dobijamo i jedno parce papira gde se kaze da cekamo dolazak GC, te s ovim pecatom i papirom, dok ne stigne GC na kucnu adresu, mozemo da idemo da trazimo posao.

Napomena: u mom pasosu, ova viza koju smo dobili, A# ima 8 cifara, a posle toga u GC (naravno da u GC imamo A#), je stavljena 0 ispred svih tih brojeva - mislim da A# treba da bude s 9 cifara, a posto sam ja imala 8, dodata nula na pocetku.


Ovo je nesto osnovno o A# vezanom za nas GC. Ako ima pitanja, izvolite.

[/COLOR]
  #2  
Staro 21.10.2008, 21:45
Olivera's Avatar
Olivera Olivera je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 05.07.2008
US lokacija: Scottsdale, AZ
YU lokacija: Skopje, Macedonia
Poruke: 172
Pošalji MSN poruku korisniku Olivera Pošalji Skype™ poruku korisniku Olivera
Nepromenjeno

Dali to znaci da kad dobijemo GC zaboravimo na pecate u pasosu ili svejedno taj pecat i pored GC) mora da se produzava svake godine kod DHS?
__________________
2009EU00010xxx
Negde krajem Maja 2008- dobila sam prvu kovertu
24/5/2008- poslala prvu kovertu u KCC
17/07/2008-Dobila sam potvrdni mail iz KCC da su dobili moju kovertu
04/11/2008- Zakazan intervju u US Embassy - Skopje
15/10/2008- Stigla druga koverta
20/10/2008- Zakazan lekarski pregled u IOM
04/11/2008 - Uspesno zavrsen intervju, viza odobrena.
01/03/2010 - Prva stanica Williamsburg, VA
16/06/2010 - Selidba "za stalno" Scottsdale, AZ
  #3  
Staro 21.10.2008, 22:36
V777's Avatar
V777 V777 je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 20.04.2008
US lokacija: US
Poruke: 270
Nepromenjeno

[QUOTE=Olivera;4810]Dali to znaci da kad dobijemo GC zaboravimo na pecate u pasosu ili svejedno taj pecat i pored GC) mora da se produzava svake godine kod DHS?[/QUOTE]

[COLOR="SeaGreen"]Olivera, odlicno pitanje.

Kad se dobije GC, ona sluzi kao sredstvo identifikacije, (kasnije se vadi i vozacka, koja je ovde kao nasa licna karta, tako da se sve dokazuje njome), GC se trazi samo kad se putuje avionom, takodje prilikom zaposljavanja etc...Kad se dobije GC, pecati i viza u pasosu vise ne igraju nikakvu ulogu, niti se produzavaju, niti sta (oni su bili samo od pocetne vaznosti kada se nema GC, produzavali bi se samo u slucaju da GC iz nekog neobjasnjivog razloga nije dosla za godinu dana, ali GC obicno stize za mesec dana; u tom pocetnom periodu, dok ne stigne GC, taj pecat i viza su od vaznosti, jer se njima dokazuje tvoj legalan status u US; oni se nalaze u pasosu, ali kad dodje GC, pasos se nigde vise niti trazi niti nosi sa sobom - moj savet je najbolje da se iskopiraju sve vazne strane, prva i druga, viza i pecat, te se pasos stavi u sef, a kopija nosi sa sobom ili ostavi kuci, kako god vam drago). U US niko vam nece traziti ni GC, kad dobijete vozacku, a kamoli nas pasos. Jos je mozda i bolje da ga i ne pokazujete (moj primer - putovala sam iz Houstona za Indianapolis avionom, znaci domaci let unutar US, bilo je dovoljno da pokazem samo GC, ali ja se nadjoh pametna pa pokazah i pasos. Na salteru je stojala nova radnica koja i nije bas razumela najbolje ni sta je GC (mnogi ljudi ovde to i ne znaju, nazalost), a kamoli da zna gde je Srbija, kad sam joj pokazala pasos, te me je gledala nekoliko minuta, a zatim otisla kod kolege da pogleda listu zemalja ciji drzavljani podlezu pod stroziji rezim pregleda...srecom mi nismo bili na toj listi, a kolega koji je znao sta je GC, kad je video da imam GC, rekao je da nema problema, da mi ni ne treba da pokazujem pasos, kad vec imam GC i rekao da produzim)...Moj savet i pamet za mene za ubuduce - ne pokazuj visak dokumenata ako ti ne traze! A nije samo aerodrom takvo mesto, na mnogim mestima, trazi se jedan dokument, iako mi imamo 5 a ne jedan, tako da je moj savet, baziran na sopstvenom iskustvu, ako traze samo jedan dokument, samo taj pokazi i ne nudi vise nista, jer ce ljudi poceti cudno da te gledaju, pogotovo kad ni ne znaju sta da rade s tim drugim dokumentima niti sta mogu da provere iz njih (nazalost za njih).

Mislim da sam ti odgovorila na pitanje, ako nije dovoljno ili je jos nesto nejasno, slobodno pitaj.

Pozdrav!:pozz:[/COLOR]
  #4  
Staro 25.11.2008, 22:03
kolja kolja je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 24.05.2008
Poruke: 118
Nepromenjeno alien #

evi naseg iskustva iz prve ruke -broj koji smo dobili je samo 8n cifara "dug" pa sam zva immigration da pitam sta sad kad se trazi broj od 9 cifara svuda -znaci ide prvo A + 9 brojeva da bi se dobila bilo kakva informacija o statusu -receno mi je da u tom slucaju stavimo 0 (nulu) ispred kad popunjavamo ili zoveo immigration
  #5  
Staro 25.11.2008, 23:40
Seekimo Seekimo je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 24.08.2008
Poruke: 105
Nepromenjeno

[QUOTE=kolja;5691]evi naseg iskustva iz prve ruke -broj koji smo dobili je samo 8n cifara "dug" pa sam zva immigration da pitam sta sad kad se trazi broj od 9 cifara svuda -znaci ide prvo A + 9 brojeva da bi se dobila bilo kakva informacija o statusu -receno mi je da u tom slucaju stavimo 0 (nulu) ispred kad popunjavamo ili zoveo immigration[/QUOTE]

Kolja,neodgovori ti nista na pitanja iz teme ,,Od aerodroma do kuce,,koja postavih 20.11.08.
 

Thread Tools
Display Modes

Pravila pisanja
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Isključeno
Smajliji: Isključeno
[IMG] kod je Isključeno
HTML kod je Isključeno
Pređi u forum

Newsletter E-mail:
Name:

Newsletter sent using Email Marketing Software by ActiveCampaign

Svi datumi su prikazani u formatu GMT +1. Trenutno vreme: 16:22.


Copyright ©2005 - 2024, ZelenaLutrija.com by VUXYS, LLC
Forum Powered by vBulletin®, © 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Mišljenja, saveti, izjave, ponude ili druge informacije ili sadržaji nastali na forumu vlasništvo su onoga ko ih je kreirao, a ne sajta ZelenaLutrija.com. ZelenaLutrija.com ne garantuje tačnost, kompletnost ili upotrebnu vrednost informacija, stavova, saveta ili datih izjava. Ne postoje uslovi pod kojima bi sajt ZelenaLutrija.com bio odgovoran za štetu ili gubitak koji je posledica bilo čijeg oslanjanja na nepouzdane informacije, ili bilo kakve informacije nastale kroz komunikaciju između članova.
Sajtove koji su linkovani sa ovog sajta ne kontrolišemo, ne podržavamo, niti smo pregledali bilo kakve sadržaje na takvim sajtovima. Mi nećemo biti odgovorni za legalnost, tačnost ili prikladnost bilo kog sadržaja, oglasa, proizvoda, usluga ili informacije lociranim na ili distribuiranih kroz druge web sajtove, niti za bilo kakvu štetu nastalu kao posledica takvih informacija.
ZelenaLutrija.com drži i čuva druga prava vlasništva na sajtu.
Osim informacija koje su u javnom vlasništvu ili za koje dobijete dozvolu, nemate pravo da kopirate, modifikujete ili na bilo koji način menjate, objavljujete, prenosite, distribuirate, izvršavate, prikazujete ili prodajte bilo koju informaciju zaštićenu pravima vlasništva. Slanjem informacija ili sadržaja na bilo koji deo ZelenaLutrija.com foruma, Vi automatski dozvoljavate i predstavljate garanciju da imate pravo da dozvolite ZelenaLutrija.com ili članovima ZelenaLutrija.com bespovratnu, kontinualnu, neograničenu, globalnu dozvolu da koriste, kopiraju, izvršavaju, prikazuju i distribuiraju takve informacije i sadržaje i da iz takvih sadžaja koriste bilo koji deo u bilo koje svrhe, kao i pravo i dozvolu da koriste gore navedene sadržaje. Svi zaštitni znakovi (trademarks), logotipi, oznake usluga, firme ili imena proizvoda koji se pominju na ovom web sajtu su vlasništvo kojim raspolažu njihovi vlasnici.