ZELENA KARTA - LUTRIJA  
Balkan
Njujork
Čikago
Los Anđeles

Nazad   ZELENA KARTA - LUTRIJA > FORUM > Retro > Stare teme

Stare teme Teme iz ostalih foruma koje su zastarele i zatvorene davnih dana.

 
 
Thread Tools Display Modes
  #1  
Staro 22.02.2011, 01:38
Gugly's Avatar
Gugly Gugly je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 22.09.2010
Poruke: 110
Nepromenjeno Srpski pasos sa GC & vize

Auuuu, upravo videh vest da postoji mogucnost da EU zbog tzv. laznih azilanata Srbiji (i eventualno i drugim zemljama Balkana) privremeno zamrzne bezvizni rezim...OMG! ~Kuda ide ova zemlja... ccc..
Pa me to asociralo da postavim ovu temu..Dakle:

Kada je neko nosilac zelene karte (iz Srbije), da li to menja njegov status i procedure pri ulasku u neke druge zemlje? Tj. da li se njegov pasos gleda kao srpski (onako ispod oka, sumnjicavo i prezrivo), ili kao americki (sa sirokim fake osmehom)? ;)
Malo karikiram, ali znate na sta sam mislio..
:)
  #2  
Staro 22.02.2011, 04:08
steficacvek's Avatar
steficacvek steficacvek je offline
Pravi "Amer"
 
Datum prijave: 19.05.2008
US lokacija: Phoenix, Az
YU lokacija: BiH
Poruke: 648
Nepromenjeno

GC vazi samo za Ameriku i to je to. Sa GC mozes jos da putujes u Kanadu i Mexico, ali moras da nosis i pasos. Ostale zemlje nemaju nikakve veze, ako putujes bilo gdje drugo samo nosis pasos, GC ne pravi ama bas nikakvu razliku.
__________________
2009EU17xxx
22.4.2008 Koverta poslana
14.5.2008 Koverta primljena
23.5.2008. Koverta poslana nazad u KCC
28.5.2008. Koverta stigla u KCC
13.3.2008. zavrsen ljekarski pregled
The Day - 20.3.2009.
Visa granted

In US since May 26, 2009!
  #3  
Staro 22.02.2011, 12:00
Score's Avatar
Score Score je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 06.07.2010
US lokacija: San Francisco Bay
YU lokacija: Beograd
Poruke: 448
Nepromenjeno

[QUOTE=Gugly;21108]Auuuu, upravo videh vest da postoji mogucnost da EU zbog tzv. laznih azilanata Srbiji (i eventualno i drugim zemljama Balkana) privremeno zamrzne bezvizni rezim...OMG! ~Kuda ide ova zemlja... ccc..
Pa me to asociralo da postavim ovu temu..Dakle:

Kada je neko nosilac zelene karte (iz Srbije), da li to menja njegov status i procedure pri ulasku u neke druge zemlje? Tj. da li se njegov pasos gleda kao srpski (onako ispod oka, sumnjicavo i prezrivo), ili kao americki (sa sirokim fake osmehom)? ;)
Malo karikiram, ali znate na sta sam mislio..
:)[/QUOTE]

Ma totalna ludnica to sa Srpskim pasosem!? Ja ga imam (jos uvek al ne zadugo, pomalo mi ga je stvarno dosta..). Kao sto vec i vrapci sa ovog foruma znaju, ja zivim u HU poslednjih 10-ak godina i imam njihovu iseljenicku vizu (dakle EU), sad cu imati i US GC, i zovem ti ja UK ambasadu da ih pitam za svaki slucaj, i kazem im sve to, sve mislim ne treba, al ajde, da pitam dal mi ipak treba neki dodatni dokument da idem u London, kad ona, treba ti viza?!
Mogu da proputujem celu Evropu da ni ne stanem ni na jednoj (nepostojecoj) granici i ostanem neograniceno gde pozelim, a ovi slepci mi traze slicna dokumenta kao za GC da bi me pustili na vikend u UK?
Mogu da idem da zivim bilo gde u EU i USA, legalno, i sad cu bas da se odlucim za Veliku Britaniju da tamo ostanem - sto mi je po njihovom i EU zakonu dozvoljeno - dakle mogu da se tamo naselim, al da udjem sa srpskim pasosem, e, mora viza??! Pa ima idiota svuda, stvarno....
A to sto se kote potencijalni azilanti sa Balkana po EU samo odslikava desperaciju ljudi sa nasih prostora...
Dakle odgovor, srpski "pecat" ti ostaje na celu, bez obzira sta je u pasosu...bar kad govorimo o vlastima u razlicitim zemljama.
__________________
Score

Last edited by Score; 22.02.2011 at 12:05.
  #4  
Staro 22.02.2011, 12:44
dare_ns's Avatar
dare_ns dare_ns je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 08.05.2008
US lokacija: West Dover, VT
YU lokacija: Novi Sad
Poruke: 276
Nepromenjeno

tužno je da ljudi jedva skrpe za taj pasoš i autobus do neke evropske destinacije, u nadi da će naći posao i uspeti jednog dana da izvuku papire...

A samom liberalizacijom se znalo šta možemo da očekujemo - ko je putovao i sa plavim pasošem, putovaće i sa novim, samo mnogo lakše. Mnogi su nove pasoše dočekali kao "iseljeničku" vizu, samo bez vize...
__________________
6. prijava na lutriju - 06.10.2013.
J-1 visa approved - 16.03.2011.
C1/D visa approved - 09.04.2013.
Već dugo samo turista.
  #5  
Staro 22.02.2011, 13:30
TheRealRocknRolla TheRealRocknRolla je offline
Drug član
 
Datum prijave: 13.09.2010
Poruke: 35
Nepromenjeno

[QUOTE=steficacvek;21109]GC vazi samo za Ameriku i to je to. Sa GC mozes jos da putujes u Kanadu i Mexico, ali moras da nosis i pasos. Ostale zemlje nemaju nikakve veze, ako putujes bilo gdje drugo samo nosis pasos, GC ne pravi ama bas nikakvu razliku.[/QUOTE]

Vidis tu dolazi jos jedna opcija za posao, samo nisam siguran kako Canadian gledaju na GC holder u pogledu posla (da moze da se 'dela" sa GC) ili samo za trespass.Jer ko hoce da zaradi lovu a nije ga strah zime, citao sam skoro clanak gde na naftovodu zaradjuju i do 1ooo $ na dan.
  #6  
Staro 22.02.2011, 14:09
Gugly's Avatar
Gugly Gugly je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 22.09.2010
Poruke: 110
Nepromenjeno

[QUOTE=TheRealRocknRolla;21114]Vidis tu dolazi jos jedna opcija za posao, samo nisam siguran kako Canadian gledaju na GC holder u pogledu posla (da moze da se 'dela" sa GC) ili samo za trespass.Jer ko hoce da zaradi lovu a nije ga strah zime, citao sam skoro clanak gde na naftovodu zaradjuju i do 1ooo $ na dan.[/QUOTE]

'Briga me za zimu, briga me za sneg, krzno mi je toplo...' xD ..Naftovode mili, stizem ti ja! :) (samo da perguram ovaj kasalj :D )

A, znaci nisi siguran da l' moze legalno da se sljaka u Kanadi sa GC..Opet, ok je bar sto mozes da odes ovako bez frke..
I Mexico..Tijuana..samo da je se dokopam..Freedom!!! ;) :)
  #7  
Staro 22.02.2011, 17:08
steficacvek's Avatar
steficacvek steficacvek je offline
Pravi "Amer"
 
Datum prijave: 19.05.2008
US lokacija: Phoenix, Az
YU lokacija: BiH
Poruke: 648
Nepromenjeno

[QUOTE=TheRealRocknRolla;21114]Vidis tu dolazi jos jedna opcija za posao, samo nisam siguran kako Canadian gledaju na GC holder u pogledu posla (da moze da se 'dela" sa GC) ili samo za trespass.Jer ko hoce da zaradi lovu a nije ga strah zime, citao sam skoro clanak gde na naftovodu zaradjuju i do 1ooo $ na dan.[/QUOTE]

Svejedno sto si iz USA, opet te kanadjani gledaju kao imigranta. To sto imamo GC ne daje nam pravo da radimo i zivimo u Kanadi, moras posebno njihov imigracioni proces da prodjes ako zelis da se selis. Mada za utjehu, cujem da nije tako komplikovano imigrirati kao u US.
__________________
2009EU17xxx
22.4.2008 Koverta poslana
14.5.2008 Koverta primljena
23.5.2008. Koverta poslana nazad u KCC
28.5.2008. Koverta stigla u KCC
13.3.2008. zavrsen ljekarski pregled
The Day - 20.3.2009.
Visa granted

In US since May 26, 2009!
  #8  
Staro 23.02.2011, 10:43
lenhi lenhi je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 04.07.2009
Poruke: 258
Nepromenjeno

[QUOTE=Score;21112]Ma totalna ludnica to sa Srpskim pasosem!? Ja ga imam (jos uvek al ne zadugo, pomalo mi ga je stvarno dosta..). Kao sto vec i vrapci sa ovog foruma znaju, ja zivim u HU poslednjih 10-ak godina i imam njihovu iseljenicku vizu (dakle EU), sad cu imati i US GC, i zovem ti ja UK ambasadu da ih pitam za svaki slucaj, i kazem im sve to, sve mislim ne treba, al ajde, da pitam dal mi ipak treba neki dodatni dokument da idem u London, kad ona, treba ti viza?!
Mogu da proputujem celu Evropu da ni ne stanem ni na jednoj (nepostojecoj) granici i ostanem neograniceno gde pozelim, a ovi slepci mi traze slicna dokumenta kao za GC da bi me pustili na vikend u UK?
Mogu da idem da zivim bilo gde u EU i USA, legalno, i sad cu bas da se odlucim za Veliku Britaniju da tamo ostanem - sto mi je po njihovom i EU zakonu dozvoljeno - dakle mogu da se tamo naselim, al da udjem sa srpskim pasosem, e, mora viza??! Pa ima idiota svuda, stvarno....
A to sto se kote potencijalni azilanti sa Balkana po EU samo odslikava desperaciju ljudi sa nasih prostora...
Dakle odgovor, srpski "pecat" ti ostaje na celu, bez obzira sta je u pasosu...bar kad govorimo o vlastima u razlicitim zemljama.[/QUOTE]

Što se tiče engleza ne znam šta te to iznenađuje. Ja mislim da su oni kao nacija najveći iskompleksirani narod na planeti. Iskreno ne mrzim nikoga niti bilo čija prava, ali englezi su za mene narod koji ne mogu očima da vidim. Nikada ne bih tamo otišao da živim. Puni su sebe, nekih kompleksa, istorije, titula... Strašno nemam šta više dodati, kao da su oni stvorili planetu, sve su oni u nečemu posebni i svi treba da misle kako je planeta nastala zahvaljujući njihovim kraljevima i kraljevstvima. Tako i za vize.
Možda sam subjektivan i nerealan, ali kod njih nikad niti bi nešto tražio niti otišao, gade mi se kao pojava i sam naziv englez. Niko kao oni ostrvljani od praistorije do danas!
 

Thread Tools
Display Modes

Pravila pisanja
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Isključeno
Smajliji: Isključeno
[IMG] kod je Isključeno
HTML kod je Isključeno
Pređi u forum

Similar Threads
Tema Pokretač teme Forum Odgovori Poslednja poruka
Potreban savet u vezi US vize jasmanac Ne-imigrantske vize 301 29.12.2013 14:14
Neophodni uslovi za dobijanje H1B vize jasmanac Ne-imigrantske vize 5 27.12.2011 17:43
Serbish, Englesko-Srpski, Srpsko-Engleski, (Ne)pismenost i ostalo... Smith6000 Stare teme 53 14.10.2010 00:46
Najstariji srpski DV lottery winner zex Vaša strana 13 26.06.2009 11:07
Stari/Novi pasos i dokumenta RS Zana Stare teme 10 23.12.2008 07:57

Newsletter E-mail:
Name:

Newsletter sent using Email Marketing Software by ActiveCampaign

Svi datumi su prikazani u formatu GMT +1. Trenutno vreme: 00:56.


Copyright ©2005 - 2024, ZelenaLutrija.com by VUXYS, LLC
Forum Powered by vBulletin®, © 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Mišljenja, saveti, izjave, ponude ili druge informacije ili sadržaji nastali na forumu vlasništvo su onoga ko ih je kreirao, a ne sajta ZelenaLutrija.com. ZelenaLutrija.com ne garantuje tačnost, kompletnost ili upotrebnu vrednost informacija, stavova, saveta ili datih izjava. Ne postoje uslovi pod kojima bi sajt ZelenaLutrija.com bio odgovoran za štetu ili gubitak koji je posledica bilo čijeg oslanjanja na nepouzdane informacije, ili bilo kakve informacije nastale kroz komunikaciju između članova.
Sajtove koji su linkovani sa ovog sajta ne kontrolišemo, ne podržavamo, niti smo pregledali bilo kakve sadržaje na takvim sajtovima. Mi nećemo biti odgovorni za legalnost, tačnost ili prikladnost bilo kog sadržaja, oglasa, proizvoda, usluga ili informacije lociranim na ili distribuiranih kroz druge web sajtove, niti za bilo kakvu štetu nastalu kao posledica takvih informacija.
ZelenaLutrija.com drži i čuva druga prava vlasništva na sajtu.
Osim informacija koje su u javnom vlasništvu ili za koje dobijete dozvolu, nemate pravo da kopirate, modifikujete ili na bilo koji način menjate, objavljujete, prenosite, distribuirate, izvršavate, prikazujete ili prodajte bilo koju informaciju zaštićenu pravima vlasništva. Slanjem informacija ili sadržaja na bilo koji deo ZelenaLutrija.com foruma, Vi automatski dozvoljavate i predstavljate garanciju da imate pravo da dozvolite ZelenaLutrija.com ili članovima ZelenaLutrija.com bespovratnu, kontinualnu, neograničenu, globalnu dozvolu da koriste, kopiraju, izvršavaju, prikazuju i distribuiraju takve informacije i sadržaje i da iz takvih sadžaja koriste bilo koji deo u bilo koje svrhe, kao i pravo i dozvolu da koriste gore navedene sadržaje. Svi zaštitni znakovi (trademarks), logotipi, oznake usluga, firme ili imena proizvoda koji se pominju na ovom web sajtu su vlasništvo kojim raspolažu njihovi vlasnici.