ZELENA KARTA - LUTRIJA  
Balkan
Njujork
Čikago
Los Anđeles

Nazad   ZELENA KARTA - LUTRIJA > FORUM > Zelena Lutrija > Prijava na Lutriju

Prijava na Lutriju Pitanja i procedure za prijavu na Lutriju preko zvaničnog sajta američke vlade

Prijava na Lutriju » Pitanja i odgovori - Q&A » Bitni linkovi
O Lutriji Uputstvo za prijavu Agencije za prijavu Korisne informacije Učlanite se

Odgovori
 
Thread Tools Display Modes
  #381  
Staro 26.10.2015, 18:55
Tikica Tikica je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 10.11.2014
US lokacija: New York
YU lokacija: Beograd
Poruke: 279
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik Rufio0 Prikaz poruke
Pozdrav,
Imam turisticku vizu na 10 godina. I jako mi je stalo do nje, ne bi hteo da je ugrozim. Da li neko ima iskustva sa apliciranjem za zelenu kartu ako si vec vlasnik turisticke vize ? I da li ne dobijanje ili sta god utice na to ?
Hvala unapred.
Ako već imaš vizu nemaš šta da brineš. Ako ulaziš u US i vraćaš se nazad po PS-u, mislim da ti čak ni nakon tih 10 god. neće praviti problem za dobijanje nove turističke vize. Uživaj
__________________
DOBITNICI DV2016 TABELA - https://docs.google.com/spreadsheets...it?usp=sharing
_______________________________________________
DV2016 - Prva prijava

30.10.2014. - Popunjen obrazac
05.05.2015. - Čuveni "Session timed out"
07.05.2015. - SELECTEEEEED!!!
CN 2016EU00022xxx
17.10. DS 260 sent
18.04. Lekarski pregled
21.04. My green daaaaay
11.10. Evo živim u Njujorku gradu
Reply With Quote
  #382  
Staro 26.10.2015, 19:21
Rufio0 Rufio0 je offline
Član
 
Datum prijave: 26.10.2015
Poruke: 2
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik Tikica Prikaz poruke
Ako već imaš vizu nemaš šta da brineš. Ako ulaziš u US i vraćaš se nazad po PS-u, mislim da ti čak ni nakon tih 10 god. neće praviti problem za dobijanje nove turističke vize. Uživaj
Pa da ali ono kao, istripuju zbog toga sto konkurises da oces da emigriras..pa te onda drndaju Na to sam i mislio
Reply With Quote
  #383  
Staro 26.10.2015, 19:27
Tikica Tikica je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 10.11.2014
US lokacija: New York
YU lokacija: Beograd
Poruke: 279
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik Rufio0 Prikaz poruke
Pa da ali ono kao, istripuju zbog toga sto konkurises da oces da emigriras..pa te onda drndaju Na to sam i mislio
Na ulazu u US ti niko to ne gleda, tako da opušteno.
__________________
DOBITNICI DV2016 TABELA - https://docs.google.com/spreadsheets...it?usp=sharing
_______________________________________________
DV2016 - Prva prijava

30.10.2014. - Popunjen obrazac
05.05.2015. - Čuveni "Session timed out"
07.05.2015. - SELECTEEEEED!!!
CN 2016EU00022xxx
17.10. DS 260 sent
18.04. Lekarski pregled
21.04. My green daaaaay
11.10. Evo živim u Njujorku gradu
Reply With Quote
  #384  
Staro 26.10.2015, 22:59
ShadyWhite ShadyWhite je offline
Član
 
Datum prijave: 26.10.2015
Poruke: 1
Arrow Trenutno sam u USA na turistickoj, a zelim da se prijavim za GC!

Zdravo svima.

Trenutno sam u USA i zelim da se prijavim za GC lottery. Da li je to moguce i koje informacije je najbolje da dam sto se tice adrese, trenutnog mesta stanovanja i slicno? Nadam se da ce mi pomoci neko. Zahvaljujem unapred.


Pozdrav!
Reply With Quote
  #385  
Staro 27.10.2015, 05:50
margos13 margos13 je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 05.05.2014
US lokacija: Las Vegas
YU lokacija: Beograd
Poruke: 122
Pošalji Skype™ poruku korisniku margos13
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik ShadyWhite Prikaz poruke
Zdravo svima.

Trenutno sam u USA i zelim da se prijavim za GC lottery. Da li je to moguce i koje informacije je najbolje da dam sto se tice adrese, trenutnog mesta stanovanja i slicno? Nadam se da ce mi pomoci neko. Zahvaljujem unapred.


Pozdrav!
Ako nisi prekoračio turističku vizu, onda nema nikakvih problema, prijavi se na lutriju. Ostavi adresu na kojoj živiš u Srbiji ( ili državi u kojoj živiš), a nikako adresu u USA - to nije adresa na kojoj živiš, već adresa tvog privremenog i turističkog boravka.

Nemoj ni da pomišljaš da prekoračiš turističku vizu, to je najgora stvar koju možeš da učiniš.

Ako si prekoračio turističku vizu (dužinu boravka, rad na crno, itd...), onda si učinio prekršaj i najgoru moguću stvar, pa nemoj ni da se prijavljuješ na lutriju jer zelenu kartu nećeš nikada dobiti na lutriji (ako te izvuku bićeš odbijen jer si prekoračio turističku vizu - i to će biti ustanovljeno, to je sigurno). I ne samo da nećeš dobiti zelenu kartu, već teško da će te više ikada pustiti u zemlju i teško da će ti turistička viza biti ikada obnovljena (osim ako ne postoji neki jako bitan razlog zbog koga si prekoračio dužinu boravka, npr. teško zdravstveno stanje i lečenje u bolnici ili slično. ..).
__________________
01.11.2013. - Prijava na DV-2015 (1. put i jedna prijava)
01.05.2014. - Izvučen (1NL), 2015EU00029xxx
03.06.2014. - Poslat DS-260
24.03.2015. - Obaveštenje o datumu intervjua (2NL)
20.05.2015. - Obavljen lek.pregled (Smiljanićeva, BG)
27.05.2015. - Intervju (Beograd) - VISA APPROVED
02.06.2015. - Preuzet pasoš sa vizom
06.11.2015. - LPR (Beograd-Frankfurt-Houston-Las Vegas)
Reply With Quote
  #386  
Staro 27.10.2015, 07:19
brave heart's Avatar
brave heart brave heart je offline
Član
 
Datum prijave: 24.10.2014
US lokacija: New York
Poruke: 6
Nepromenjeno

Država u kojoj trenutno živite: Ova adresa određuje ambasadu koja će upravljati Vašim slučajem.

Trenutno sam na F1 studentskoj vizi, tj. vec godinu dana se skolujem u Americi. Viza mi istice tek nakon rezultata lutrije. Mislim da sam negde procitao da ukoliko je kandidat izvucen dok je u legalnom statusu u Americi, slucajem onda ne mora da upravlja ambasada, vec imigraciono. Da li je to tacno?

Samo da dodam da sam u zemlju usao preko J1 vize, a potom uradio transfer vize u F1. Koliko bi to bio problem?
Reply With Quote
  #387  
Staro 28.10.2015, 14:01
JelenaMarko JelenaMarko je offline
Član
 
Datum prijave: 28.10.2015
Poruke: 9
Nepromenjeno

Treba mi pomoc:
Skoro sam se udala ali nisam promenila prezime u dokumentima, koje prezime da pisem u prijavi?
Onda zavrsila sam visoku poslovnu sk, i naziv mi je strukovni ekonomista sta da stavim?
I da li se pisu slova sa č,ć (cukicama) ili bez?

Hvala vam!

Last edited by JelenaMarko; 28.10.2015 at 14:07.
Reply With Quote
  #388  
Staro 28.10.2015, 17:00
wakalu wakalu je offline
Drug član
 
Datum prijave: 05.01.2014
US lokacija: Chicago
Poruke: 41
Nepromenjeno Lutrija

Zdravo članovi,imam jedan problem,može li mi netko reći ko zna što se točno upisuje u polje 6 prilikom ispunjavanja lutrije.Znači u polju 6 piše ovako: Country of Eligibility for the DV Program
Your country of eligibility will normally be the same as your country of birth. Your country of eligibility is NOT related to where you live. If you were born in a country that is not eligible for the DV program, please go to Explanation of Country of Eligibility {this link will open in a new window} to see if there is another option available in your case.
I onda me pita:Are you claiming eligibility based on the country where you were born?
Problem je u tome što sam ja rođen u Njemačkoj i tamo sam živio do svoje 4 godine,sad sam u hrvatskoj i imam hrvatsko državljanstvo,njemačko nemam.Da li zna tko što ovdje trebam napraviti?
Reply With Quote
  #389  
Staro 28.10.2015, 18:04
B&V B&V je offline
Drug član
 
Datum prijave: 26.05.2015
US lokacija: New York :)
YU lokacija: Bgd
Poruke: 55
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik wakalu Prikaz poruke
Zdravo članovi,imam jedan problem,može li mi netko reći ko zna što se točno upisuje u polje 6 prilikom ispunjavanja lutrije.Znači u polju 6 piše ovako: Country of Eligibility for the DV Program
Your country of eligibility will normally be the same as your country of birth. Your country of eligibility is NOT related to where you live. If you were born in a country that is not eligible for the DV program, please go to Explanation of Country of Eligibility {this link will open in a new window} to see if there is another option available in your case.
I onda me pita:Are you claiming eligibility based on the country where you were born?
Problem je u tome što sam ja rođen u Njemačkoj i tamo sam živio do svoje 4 godine,sad sam u hrvatskoj i imam hrvatsko državljanstvo,njemačko nemam.Da li zna tko što ovdje trebam napraviti?
Zemlja rodjenja = Country of Eligibility. Gde zivis, cije drzavljanstvo imas je nebitno. Inace mnogo puta objasnjeno, a i ovo sto si iskopirao na engleskom govori isto to.
Reply With Quote
  #390  
Staro 28.10.2015, 19:01
wakalu wakalu je offline
Drug član
 
Datum prijave: 05.01.2014
US lokacija: Chicago
Poruke: 41
Nepromenjeno

[quote=B&V;58017]Zemlja rodjenja = Country of Eligibility. Gde zivis, cije drzavljanstvo imas je nebitno. Inace mnogo puta objasnjeno, a i ovo si iskopirao na engleskom govori isto to.[/QUOTEPis


Pisem zato sto sam rodjen u njemackoj,a ovdje se spominje država rodjenja pa zato neznam da li da u onom pitanju stavimYes ili No ? Meni ovo uopce nije jasno.
Reply With Quote
Odgovori

Tags
pomoc, srbija, trenutno u americi, usa, zelena karta

Thread Tools
Display Modes

Pravila pisanja
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Uključeno
Smajliji: Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML kod je Isključeno
Pređi u forum

Similar Threads
Tema Pokretač teme Forum Odgovori Poslednja poruka
par pitanja za novajliju.. sasha8338 Stare teme 3 20.03.2013 14:00
Par pitanja i tako :) Leona Vaša strana 34 27.11.2008 23:57
Odgovori iz ambasade (o adresama i formularima) Misa Prva koverta 1 02.06.2008 22:32
Neki odgovori iz ambasade neky Prva koverta 4 25.05.2008 09:08

Newsletter E-mail:
Name:

Newsletter sent using Email Marketing Software by ActiveCampaign

Svi datumi su prikazani u formatu GMT +1. Trenutno vreme: 02:48.


Copyright ©2005 - 2024, ZelenaLutrija.com by VUXYS, LLC
Forum Powered by vBulletin®, © 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Mišljenja, saveti, izjave, ponude ili druge informacije ili sadržaji nastali na forumu vlasništvo su onoga ko ih je kreirao, a ne sajta ZelenaLutrija.com. ZelenaLutrija.com ne garantuje tačnost, kompletnost ili upotrebnu vrednost informacija, stavova, saveta ili datih izjava. Ne postoje uslovi pod kojima bi sajt ZelenaLutrija.com bio odgovoran za štetu ili gubitak koji je posledica bilo čijeg oslanjanja na nepouzdane informacije, ili bilo kakve informacije nastale kroz komunikaciju između članova.
Sajtove koji su linkovani sa ovog sajta ne kontrolišemo, ne podržavamo, niti smo pregledali bilo kakve sadržaje na takvim sajtovima. Mi nećemo biti odgovorni za legalnost, tačnost ili prikladnost bilo kog sadržaja, oglasa, proizvoda, usluga ili informacije lociranim na ili distribuiranih kroz druge web sajtove, niti za bilo kakvu štetu nastalu kao posledica takvih informacija.
ZelenaLutrija.com drži i čuva druga prava vlasništva na sajtu.
Osim informacija koje su u javnom vlasništvu ili za koje dobijete dozvolu, nemate pravo da kopirate, modifikujete ili na bilo koji način menjate, objavljujete, prenosite, distribuirate, izvršavate, prikazujete ili prodajte bilo koju informaciju zaštićenu pravima vlasništva. Slanjem informacija ili sadržaja na bilo koji deo ZelenaLutrija.com foruma, Vi automatski dozvoljavate i predstavljate garanciju da imate pravo da dozvolite ZelenaLutrija.com ili članovima ZelenaLutrija.com bespovratnu, kontinualnu, neograničenu, globalnu dozvolu da koriste, kopiraju, izvršavaju, prikazuju i distribuiraju takve informacije i sadržaje i da iz takvih sadžaja koriste bilo koji deo u bilo koje svrhe, kao i pravo i dozvolu da koriste gore navedene sadržaje. Svi zaštitni znakovi (trademarks), logotipi, oznake usluga, firme ili imena proizvoda koji se pominju na ovom web sajtu su vlasništvo kojim raspolažu njihovi vlasnici.