ZELENA KARTA - LUTRIJA  
Balkan
Njujork
Čikago
Los Anđeles

Nazad   ZELENA KARTA - LUTRIJA > FORUM > Zelena Lutrija > Prijava na Lutriju

Prijava na Lutriju Pitanja i procedure za prijavu na Lutriju preko zvaničnog sajta američke vlade

Prijava na Lutriju » Dv-2017 » Bitni linkovi
O Lutriji Uputstvo za prijavu Agencije za prijavu Korisne informacije Učlanite se

Odgovori
 
Thread Tools Display Modes
  #391  
Staro 27.10.2015, 22:35
maybe17 maybe17 je offline
Drug član
 
Datum prijave: 10.05.2015
Poruke: 71
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik Magelan Prikaz poruke
Ukoliko sin bude izvucen, onda je sigurnije da se vrati u BGD i odradi intervju. Pogotovo sto viza istice u oktobru i izuzetno je mala sansa, cak i uz nizak CN da se promena statusa (adjustment) finalizuje u US pre isteka non-immigrant statusa. Viza na sistemu vazi do momenta intervjua na kome je odobrena zelena karta. Tada se predjasnji non-immigrant status/viza ponistava.
Hvala Magelan.Msm ovo jeste šta-bi-bilo-kad-bi-bilo ali eto nije loše biti obavešten jer je njihov zakon različit od našeg i potrebno je bar osnovno znanje za početak.Malo me zbunilo isticanje statusa, jer postoji opcija i da ostane tamo po isteku vize pošto je pokriven peticijom poslodavca do 2018.gd a nije ga menjao.Zar peticija ne pokriva taj period za menjanje statusa bez obzira na isteklu vizu, kao što studente štiti I20?.Kakvo je tvoje mišljenje?
Reply With Quote
  #392  
Staro 27.10.2015, 22:53
Magelan's Avatar
Magelan Magelan je offline
Super Moderator
 
Datum prijave: 28.04.2010
US lokacija: Spartanburg, South Carolina; Jacksonville, Florida
YU lokacija: Mladenovac, Republika Srbija
Poruke: 1 209
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik maybe17 Prikaz poruke
Hvala Magelan.Msm ovo jeste šta-bi-bilo-kad-bi-bilo ali eto nije loše biti obavešten jer je njihov zakon različit od našeg i potrebno je bar osnovno znanje za početak.Malo me zbunilo isticanje statusa, jer postoji opcija i da ostane tamo po isteku vize pošto je pokriven peticijom poslodavca do 2018.gd a nije ga menjao.Zar peticija ne pokriva taj period za menjanje statusa bez obzira na isteklu vizu, kao što studente štiti I20?.Kakvo je tvoje mišljenje?
Viza i status nije isto. Na vizi moze da bude jedan datum dok status moze biti i duzi (a i kraci). Viza je samo za potrebe putovanja, te stoga ukoliko je US, iako je viza istekla, a status se odrzava, onda ne vidim nikakav problem. Petition do 2018. ostavlja dovoljno prostora da i ukoliko bude izvucen moze da obavi "adjustment" u Americi kada CN stigne na red.
__________________
In US since 02.02.2010.
Reply With Quote
  #393  
Staro 28.10.2015, 00:06
maybe17 maybe17 je offline
Drug član
 
Datum prijave: 10.05.2015
Poruke: 71
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik Magelan Prikaz poruke
Viza i status nije isto. Na vizi moze da bude jedan datum dok status moze biti i duzi (a i kraci). Viza je samo za potrebe putovanja, te stoga ukoliko je US, iako je viza istekla, a status se odrzava, onda ne vidim nikakav problem. Petition do 2018. ostavlja dovoljno prostora da i ukoliko bude izvucen moze da obavi "adjustment" u Americi kada CN stigne na red.
Shvatila sam da su povezani,bez vize se ne moze ući a bez statusa ostati legalno naravno,osim za turiste za njih je drugo pravilo.I na kraju, bez zle namere za iskušavanjem tvog strpljenja oko odgovora,još nešto me interesuje...da li DS260 moze da popuni neko drugi recimo ćerka odavde iz Srbije s obzirom da se potpis upisuje tastaturom, ili to MORA on da uradi bez obzira gde se trenutno nalazi?Msm ako ga pošalje on iz Amerike, da li to znači da ce interjvju morati tamo da obavi uz sve ostalo što prethodi istom?
Još jednom veliko hvala na tvojim preciznim odgovorima i strpljenju.
Reply With Quote
  #394  
Staro 28.10.2015, 02:57
margos13 margos13 je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 05.05.2014
US lokacija: Las Vegas
YU lokacija: Beograd
Poruke: 122
Pošalji Skype™ poruku korisniku margos13
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik mil Prikaz poruke
Prijavio sam se i prosle godine ali ne mogu da se setim kako je resen problem sa 0 (nulom ili slovom O). Imam dosta O ili 0 u confirmation number-u, kako ih kucam kad budem gledao rezultate u maju, kao O ili kao nulu?

edit: Ahaa, vidim crticu na nuli i to tek posle pola sata, definitivno sam umoran...
Evo ti predlog kako da izbegneš takve ili slične probleme: nakon prijave selektujes confirmation number, pa ga kopiras u notepad, word ili neki drugi tekst editor, pa snimiš taj fajl na komp ili u cloud (još bolje da ga snimiš u neki cloud: dropbox, google drive ili sl...). Naravno odradis I print screen strane sa confirmation number (za svaki slučaj).
Kad budeš proveravao rezultat, otvoriš txt ili doc fajl gde ti je confirmation number, pa ga selektujes i kopiraš sa ctrl+v u polje gde ga treba upisati.
Ovako sam ja uradio, a ovako ćeš izbeći sve eventualne greške pri prekucavanju confirmation number-a, a i mnogo je brže da ga kopiraš nego da ga prekucavaš. Ja nigde i nikada nisam nijednom ukucavao taj confirmation number, tj. uvek sam ga kopirao iz tog doc fajla gde god da je to trebalo - I nikada nisam imao nikakav problem oko toga (I dobio sam GC a da nikada nisam ni ukucao taj confirmation number. Uvek sam ga kopirao).
Ti radi kako hoćeš, meni je bilo lakše da confirmation number iskopiram za 1 sekund ( tamo gde treba) nego da ga prekucavam (+ da mozda pravim neke greške u prekucavanju ili da razmišljam da li je u pitanju broj 0 ili slovo O, itd...).
__________________
01.11.2013. - Prijava na DV-2015 (1. put i jedna prijava)
01.05.2014. - Izvučen (1NL), 2015EU00029xxx
03.06.2014. - Poslat DS-260
24.03.2015. - Obaveštenje o datumu intervjua (2NL)
20.05.2015. - Obavljen lek.pregled (Smiljanićeva, BG)
27.05.2015. - Intervju (Beograd) - VISA APPROVED
02.06.2015. - Preuzet pasoš sa vizom
06.11.2015. - LPR (Beograd-Frankfurt-Houston-Las Vegas)
Reply With Quote
  #395  
Staro 28.10.2015, 03:01
Magelan's Avatar
Magelan Magelan je offline
Super Moderator
 
Datum prijave: 28.04.2010
US lokacija: Spartanburg, South Carolina; Jacksonville, Florida
YU lokacija: Mladenovac, Republika Srbija
Poruke: 1 209
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik maybe17 Prikaz poruke
Shvatila sam da su povezani,bez vize se ne moze ući a bez statusa ostati legalno naravno,osim za turiste za njih je drugo pravilo.I na kraju, bez zle namere za iskušavanjem tvog strpljenja oko odgovora,još nešto me interesuje...da li DS260 moze da popuni neko drugi recimo ćerka odavde iz Srbije s obzirom da se potpis upisuje tastaturom, ili to MORA on da uradi bez obzira gde se trenutno nalazi?Msm ako ga pošalje on iz Amerike, da li to znači da ce interjvju morati tamo da obavi uz sve ostalo što prethodi istom?
Još jednom veliko hvala na tvojim preciznim odgovorima i strpljenju.
U principu moze Ako advokat moze da popuni imigracione formulare, ne vidim zasto mama ili sestra ne bi mogle da popune DS-260 ukoliko je on bas toliko zauzet pa nema vremena da ispuni DS-260... Popunjeno sa kompjutera u BGD ili na Floridi - nema razlike, intervju ce biti u lokalnom imigracionom ofisu koji je zaduzen za podrucje u kom on trenutno boravi. Ja licno ne bih to davao nekom drugom da popunjava, no opet, to je moj stav

Ima do popunjavanja DS-260 skoro 7 meseci za srecne dobitnike. Do tada se opustite. Sanse na lutriji za gradjane Republike Srbije su oko 2%. Ne ocekujte previse da ne bude opet preveliko razocarenje. Gledajte na ovo kao na loto - loto nije stavka na kojoj bazirate celokupnu zivotnu finansijsku konstrukciju. Dobitak - vrh. U suprotnom - zivot ide dalje

Posto je on vec u USA, zna kako sistem funkcionise, radi, u kontaktu je sa ljudima, zasto ne ispita druge mogucnosti za ostanak u US? Tu je H1B, tu su poslodavci koji su mozda voljni da sponzorisu za GC. Tu je mogucnost Mastera ili Doktorata... Imamo clanove koji su do zelenih karti dosli i na te nacine...
__________________
In US since 02.02.2010.
Reply With Quote
  #396  
Staro 28.10.2015, 08:32
nikita61 nikita61 je offline
Drug član
 
Datum prijave: 21.11.2009
US lokacija: Boston-Newburyport
YU lokacija: Beograd
Poruke: 76
Nepromenjeno

Prijavili se porodicno treci,cetvrti put sa pauzama,sto se mene tice poslednji put, shvaticu to kao sudbinu.Ovo je bila poslednja sansa da se prijavimo tako,stariji sin ima 20 godina.Do sada smo porodicno isli turisticki u USA, tako da mi ta varijanta uvek ostaje,nikada nisam bila spremna za neko muvanje,pa necu ni u buduce.Svima zelim mnogo srece, da vam se snovi ostvare.
Reply With Quote
  #397  
Staro 28.10.2015, 12:08
maybe17 maybe17 je offline
Drug član
 
Datum prijave: 10.05.2015
Poruke: 71
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik Magelan Prikaz poruke
U principu moze Ako advokat moze da popuni imigracione formulare, ne vidim zasto mama ili sestra ne bi mogle da popune DS-260 ukoliko je on bas toliko zauzet pa nema vremena da ispuni DS-260... Popunjeno sa kompjutera u BGD ili na Floridi - nema razlike, intervju ce biti u lokalnom imigracionom ofisu koji je zaduzen za podrucje u kom on trenutno boravi. Ja licno ne bih to davao nekom drugom da popunjava, no opet, to je moj stav

Ima do popunjavanja DS-260 skoro 7 meseci za srecne dobitnike. Do tada se opustite. Sanse na lutriji za gradjane Republike Srbije su oko 2%. Ne ocekujte previse da ne bude opet preveliko razocarenje. Gledajte na ovo kao na loto - loto nije stavka na kojoj bazirate celokupnu zivotnu finansijsku konstrukciju. Dobitak - vrh. U suprotnom - zivot ide dalje

Posto je on vec u USA, zna kako sistem funkcionise, radi, u kontaktu je sa ljudima, zasto ne ispita druge mogucnosti za ostanak u US? Tu je H1B, tu su poslodavci koji su mozda voljni da sponzorisu za GC. Tu je mogucnost Mastera ili Doktorata... Imamo clanove koji su do zelenih karti dosli i na te nacine...
Ok.istina, još jednom tanks na pomoći.Pravi si supermod,pristaje ti!
Reply With Quote
  #398  
Staro 28.10.2015, 12:50
10oktobar 10oktobar je offline
Član
 
Datum prijave: 28.10.2015
YU lokacija: Sarajevo
Poruke: 12
Nepromenjeno

suprug i ja smo aplicirali za 2017... pozitivno mislimo
iz sarajeva smo i ako ima neko ko je aplicirao, dobio i ko je sa trenutnom adresom u americi neka se javi, par informacija uvijek dobro dodje

LP
Reply With Quote
  #399  
Staro 28.10.2015, 12:53
10oktobar 10oktobar je offline
Član
 
Datum prijave: 28.10.2015
YU lokacija: Sarajevo
Poruke: 12
Nepromenjeno

suprug i ja smo aplicirali za 2017., iz sarajeva smo... sretno svima

LP
Reply With Quote
  #400  
Staro 28.10.2015, 15:01
milena_ns milena_ns je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 11.10.2009
YU lokacija: Novi Sad
Poruke: 110
Nepromenjeno

Posle duuuugo vremena, da ne kažem godina, opet sam ovde.

2009. godina - 2 prijave - ništa.
2015. godina - 2 prijave - to be continued...
Reply With Quote
Odgovori

Tags
dv 2017 - 02.10.2015

Thread Tools
Display Modes

Pravila pisanja
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Uključeno
Smajliji: Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML kod je Isključeno
Pređi u forum

Newsletter E-mail:
Name:

Newsletter sent using Email Marketing Software by ActiveCampaign

Svi datumi su prikazani u formatu GMT +1. Trenutno vreme: 07:52.


Copyright ©2005 - 2024, ZelenaLutrija.com by VUXYS, LLC
Forum Powered by vBulletin®, © 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Mišljenja, saveti, izjave, ponude ili druge informacije ili sadržaji nastali na forumu vlasništvo su onoga ko ih je kreirao, a ne sajta ZelenaLutrija.com. ZelenaLutrija.com ne garantuje tačnost, kompletnost ili upotrebnu vrednost informacija, stavova, saveta ili datih izjava. Ne postoje uslovi pod kojima bi sajt ZelenaLutrija.com bio odgovoran za štetu ili gubitak koji je posledica bilo čijeg oslanjanja na nepouzdane informacije, ili bilo kakve informacije nastale kroz komunikaciju između članova.
Sajtove koji su linkovani sa ovog sajta ne kontrolišemo, ne podržavamo, niti smo pregledali bilo kakve sadržaje na takvim sajtovima. Mi nećemo biti odgovorni za legalnost, tačnost ili prikladnost bilo kog sadržaja, oglasa, proizvoda, usluga ili informacije lociranim na ili distribuiranih kroz druge web sajtove, niti za bilo kakvu štetu nastalu kao posledica takvih informacija.
ZelenaLutrija.com drži i čuva druga prava vlasništva na sajtu.
Osim informacija koje su u javnom vlasništvu ili za koje dobijete dozvolu, nemate pravo da kopirate, modifikujete ili na bilo koji način menjate, objavljujete, prenosite, distribuirate, izvršavate, prikazujete ili prodajte bilo koju informaciju zaštićenu pravima vlasništva. Slanjem informacija ili sadržaja na bilo koji deo ZelenaLutrija.com foruma, Vi automatski dozvoljavate i predstavljate garanciju da imate pravo da dozvolite ZelenaLutrija.com ili članovima ZelenaLutrija.com bespovratnu, kontinualnu, neograničenu, globalnu dozvolu da koriste, kopiraju, izvršavaju, prikazuju i distribuiraju takve informacije i sadržaje i da iz takvih sadžaja koriste bilo koji deo u bilo koje svrhe, kao i pravo i dozvolu da koriste gore navedene sadržaje. Svi zaštitni znakovi (trademarks), logotipi, oznake usluga, firme ili imena proizvoda koji se pominju na ovom web sajtu su vlasništvo kojim raspolažu njihovi vlasnici.