ZELENA KARTA - LUTRIJA  
Balkan
Njujork
Čikago
Los Anđeles

Nazad   ZELENA KARTA - LUTRIJA > FORUM > Život u USA > Vodič za emigrante

Vodič za emigrante Planiranje selidbe, šta raditi po dolasku, procedura dobijanja papira...

Vodič za emigrante » Social Security Number & Green Card » Bitni linkovi
Početak u USA Stan Posao Kola (Automobil) Osiguranje
Porez Dešavanja Naša mesta Putovanja Avionske karte

Odgovori
 
Thread Tools Display Modes
  #431  
Staro 09.11.2015, 08:18
Milosdv's Avatar
Milosdv Milosdv je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 09.01.2009
US lokacija: Hollywood, FL
YU lokacija: Beograd, Voždovac
Poruke: 204
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik voja82 Prikaz poruke
Pozdrav svima, ne znam da li pisem u dobru temu, ali mi nisam nasao ni jednu drugu gde bih opisao kakav smo problem imali juce prilikom ulaska u USA. Sleteli smo u Majami, na aerodromu smo prosli pasosku kontrolu, i videvsi da smo dobitnici green card-a slizbenik nam je nakon provere pasosa rekao da stanemo sa strane da ce neko doci po nas. Ubrzo dolazi drugi sluzbenik iz neke tu odma pored kancelarije, uzima nase pasose sa zutim kovertama i odvodi nas u kancelariju i tu cekamo neki 15 ak minuta. Dolazi sluzbnenik i uzima nase papire, otvara supruginu kovertu(koja je ujedno i nosilac) i polazuje joj prsto kao dodji vamo(kod njega u kancelariju) i tu nastupa zurka: poceo je da gleda dokumenta i odmah da prica kakvi su ovo papiri bez prevoda itd. i zasto ima 2 izvoda iz mk rodjenih( jer je rodjena u Bosni) i tu je rekao kako ona ne sme da ima 2 rodna lista, samo da kazem da je sve vreme bio izuzeto neprijatan od starta, zatim je rekao da ambasada ne radi dobro svoj posao i to je vise puta ponovio, zatim je trazio je trazio da mu damo prevode dokumenata koje smo na svu srecu imali, i opet rekao kakp vam ambasada moze uzeti dokumenta bez prevoda, cetiri puta u toku razgovora nas je izvodio iz kancelarije napolje, pa nas onako prstom kao dodji vamo, onda je pitao suprugu za mene, cime de bavim, ona je rekla da imam sa ocem u Srbiji dve mesare, na sta ju je on pitao "NE BOJIS SE DA CE DA ZAKOLJE"????? I ti smo ostali bez texta, i namerno je tokom celog razgovora pricao nerazumljivim engleskim gutajuci zadnje slogove, iskremo ja sam mislio ok to je to, ponistice nam green card i idemo kuci, jer se toliko puta pozivao na to da ambasada ne radi dobro posao da sam se ja pomirio sa sudbinom da je sledeci let za Srbiju nas. Na kraju nam je udario pecate da nam vize važe godinu dana tj da nam je to u pasosi green card dok nam ne ne stignu prave green card. Zaista ne razumem zasto je sluzbenik pravio takve scene? I pitam se sta bi se desilo da slucajno nismo kod sebe imali prevode izvoda iz MK rodejnih i vencanih, prevode diploma srednje skole i fakulteta itd...Davio nas je sa pitanjima sigurno 40 min. i na kraju nismo od nikoga ni culi da nam je pozeleo WELCOME TO UNITED STATES.I da, prevode dokoumenata nam je uzeo i ostavio lod sebe, a mi smo to sve preveli da bi imali ovde zbog skole i trazenja posla, tako da cemo sada morati da prevodimo ovde sve i da placamo ponovo.

Ja ne mogu da verujem ovo što čitam.
Rekao vam "NE BOJIS SE DA CE DA ZAKOLJE"?????
Što nisi zapisao ime pa prijaviš govedo.
Razumem da ti nije bilo do života ali nije taj smrad na carini bog, pa da zajebava sve redom, imaš odeljenje koje vrlo lepo radi svoj posao baš zbog takvih idiota.
Pre nego što smo mi došli neka devojka je čekala 8 sati tako da sam bio spreman na taj scenario...

Možda sam i pisao ovo negde nisam bio hiljadu godina aktivan....
Ja sam sve procedure završio vrlo brzo...
Proveli nas do te prostorije, za par minuta ušli u kancelarije.

Službenik: Dobar dan
Ja: Dobar dan, jel možeš da javiš da mi zadrže torbe
Službenik: Može nema problema
Ja: OK, Hvala, koja je procedura
Službenik: "Izvolite sedite" (otvara koverte, gleda ...) sve je u redu, šta planirate da radite
Ja: Isto što i u Srbiji, it, security itd itd
Službenik: Ajde da vam uzmem otiske prstiju (završili sve za 2 min), potpišite ovde ....
Službenik: To je to Hvala
Ja: Jel smo završili?
Službenik: Da, sve ok Welcome.... GC dolazi na adresu, Čekaju vas torbe "tamo kod nekog lika"...
Ja: Hvala na svemu bla bla...
Izašli, čekao nas jedan od zaposlenih sa torbama to je to...

Ko planira dolazak ovde i treba mu adresa za dokumenta neka se javi...

Pozdrav
__________________
POGODAK 2013 2XXX
10.2012 VIZE u pasošu
U USA od 29.10.2012
Reply With Quote
  #432  
Staro 09.11.2015, 15:42
voja82's Avatar
voja82 voja82 je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 01.05.2014
US lokacija: Miami/FL
Poruke: 436
Pošalji Skype™ poruku korisniku voja82
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik Milosdv Prikaz poruke
Ja ne mogu da verujem ovo što čitam.
Rekao vam "NE BOJIS SE DA CE DA ZAKOLJE"?????
Što nisi zapisao ime pa prijaviš govedo.
Razumem da ti nije bilo do života ali nije taj smrad na carini bog, pa da zajebava sve redom, imaš odeljenje koje vrlo lepo radi svoj posao baš zbog takvih idiota.
Pre nego što smo mi došli neka devojka je čekala 8 sati tako da sam bio spreman na taj scenario...

Možda sam i pisao ovo negde nisam bio hiljadu godina aktivan....
Ja sam sve procedure završio vrlo brzo...
Proveli nas do te prostorije, za par minuta ušli u kancelarije.

Službenik: Dobar dan
Ja: Dobar dan, jel možeš da javiš da mi zadrže torbe
Službenik: Može nema problema
Ja: OK, Hvala, koja je procedura
Službenik: "Izvolite sedite" (otvara koverte, gleda ...) sve je u redu, šta planirate da radite
Ja: Isto što i u Srbiji, it, security itd itd
Službenik: Ajde da vam uzmem otiske prstiju (završili sve za 2 min), potpišite ovde ....
Službenik: To je to Hvala
Ja: Jel smo završili?
Službenik: Da, sve ok Welcome.... GC dolazi na adresu, Čekaju vas torbe "tamo kod nekog lika"...
Ja: Hvala na svemu bla bla...
Izašli, čekao nas jedan od zaposlenih sa torbama to je to...

Ko planira dolazak ovde i treba mu adresa za dokumenta neka se javi...

Pozdrav
Jebiga, em smo bili premoreni od puta, em nas on poceo zajebavati, nisam se ni setio da zapisujem njegovo ime, nego jednostavno nisam mogao da verujem sta covek prica??? Pljuje po svojoj ambasadi kako ne znaju posao itd... mene poceo da vredja da cu da zakoljem svoju suprugu, par puta je i izlazio iz kancelarije a njegov hod me jako podsetio na sluzbenike u srbiji, onako kao neka lencuga hoda pun sebe ma odvratno, ja sam se vec bio pomirio sa sudbinom da ce da nas vrati nazad za Srbiju sledecim avionom.
__________________
DV2013 - HAS NOT BEEN SELECTED
DV2014 - HAS NOT BEEN SELECTED
DV2015 - POGODAK
28.10.2013. Prijavili se na lutriju
01.05.2014. Izvuceni 2015EU00041xxx
19.05.2014. Poslali DS-260
21.08.2015. Lekarski pregled
09.09.2015. Intervju-pronadjena greska u prijavi
24.09.2015. Novi datum intervjua - VIZE ODOBRENE
30.09.2015. Preuzeti pasosi sa vizama
05.11.2015. Beograd-Rim-Majami
Reply With Quote
  #433  
Staro 09.11.2015, 22:43
margos13 margos13 je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 05.05.2014
US lokacija: Las Vegas
YU lokacija: Beograd
Poruke: 122
Pošalji Skype™ poruku korisniku margos13
Nepromenjeno

Vojo, ti si imao baš zezanciju sa imigracionim. Ja sam došao u USA 6. novembra (1 dan nakon tebe) i moj POE bio je Houston, Texas, a sada sam u Las Vegasu. Ja sam završio imigraciono za 5 minuta i bili su baš ljubazni. Uzeli su moju kovertu i pasoš i nisu me pitali ništa. Pozvali su me posle 5 minuta i vratili pasoš i to je bilo to. Pitao sam ih šta sad, a službenica mi reče ništa, sve je gotovo i slobodan sam da idem. Nakon imigracione otišao sam da preuzmem prtljag i da ga predam na let za Las Vegas.
E, ja sam imao zezanciju sa prtljagom u Houstonu, tj. ja sam nosio 1 kofer za sebe plus kofer sa stvarima za prijateljovu suprugu koja je 7. mesec trudnoće. Trazili su da otvaram njen kofer jer su na rentgenu navodno videli neke konzerve sa hranom, a ispostavilo se da je u koferu bila jedna konzerva sa voskom za depilaciju. Sluzbenica na carini i ja smo vratili sve stvari u kofer, a ona se izvinula, a ja sam joj odgovorio da je sve ok i da ona samo radi svoj posao. Eto, to je moje iskustvo sa imigracionim i carinom. Danas sam bio do SSO i predao zahtev za SSN. Rekli su mi da cu dobiti SSN poštom za 5-10 dana. Videcemo...
__________________
01.11.2013. - Prijava na DV-2015 (1. put i jedna prijava)
01.05.2014. - Izvučen (1NL), 2015EU00029xxx
03.06.2014. - Poslat DS-260
24.03.2015. - Obaveštenje o datumu intervjua (2NL)
20.05.2015. - Obavljen lek.pregled (Smiljanićeva, BG)
27.05.2015. - Intervju (Beograd) - VISA APPROVED
02.06.2015. - Preuzet pasoš sa vizom
06.11.2015. - LPR (Beograd-Frankfurt-Houston-Las Vegas)
Reply With Quote
  #434  
Staro 10.11.2015, 14:21
mikiSA mikiSA je offline
Pravi "Amer"
 
Datum prijave: 01.07.2011
US lokacija: juzno od CHI, IL
YU lokacija: Sarajevo, BiH
Poruke: 736
Nepromenjeno

margos13,: reci zeni od tog prijatelja da se vosak moze kupiti u svakoj Sally Beauty Supply prodavnici i online, ima veci izbor nego u Srbiji, a cak je i jeftinije... / da zna za ubuduce
__________________

LPR od 31.5.2012.
-----------------------------------------------
USA citizen 20.9.2017.
*******************
Reply With Quote
  #435  
Staro 11.11.2015, 00:09
margos13 margos13 je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 05.05.2014
US lokacija: Las Vegas
YU lokacija: Beograd
Poruke: 122
Pošalji Skype™ poruku korisniku margos13
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik mikiSA Prikaz poruke
margos13,: reci zeni od tog prijatelja da se vosak moze kupiti u svakoj Sally Beauty Supply prodavnici i online, ima veci izbor nego u Srbiji, a cak je i jeftinije... / da zna za ubuduce
Preneću joj to Šta ćeš to su žene. Njen kofer sa dodatnim stvarima za nju bio je veći od mog kofera sa svim mojim stvarima. I da budem iskren, nisam ni znao šta je u njenom koferu, njen kofer je pakovala njena sestra, a njen tata mi ga je doneo na aerodrom, a ja sam ga samo čekirao kao svoj. Pozdrav...
__________________
01.11.2013. - Prijava na DV-2015 (1. put i jedna prijava)
01.05.2014. - Izvučen (1NL), 2015EU00029xxx
03.06.2014. - Poslat DS-260
24.03.2015. - Obaveštenje o datumu intervjua (2NL)
20.05.2015. - Obavljen lek.pregled (Smiljanićeva, BG)
27.05.2015. - Intervju (Beograd) - VISA APPROVED
02.06.2015. - Preuzet pasoš sa vizom
06.11.2015. - LPR (Beograd-Frankfurt-Houston-Las Vegas)
Reply With Quote
  #436  
Staro 16.11.2015, 06:12
margos13 margos13 je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 05.05.2014
US lokacija: Las Vegas
YU lokacija: Beograd
Poruke: 122
Pošalji Skype™ poruku korisniku margos13
Nepromenjeno Ssn

U ponedeljak 9. novembra predao sam zahtev za SSN u lokalnom SSO u Las Vegasu, a SSN mi je stigao poštom samo 4 dana nakon toga i to u petak 13. novembra.
U petak 13. takođe sam polagao i položio pisani test za vožnju. Izlazak na polaganje testa platio sam $26. Meni je ovaj petak 13. bio sretan dan, a 13 je i uvek bio moj sretan broj.
Ostalo je da položim vožnju, a prvi slobodni termin za polaganje je 3. decembra - zakazao sam taj termin. Međutim, službenica u DMV-u rekla mi je da mogu da dođem rano ujutru od ponedeljka i da čekam da polažem u terminu nekoga ko se ne pojavi na polaganje u zakazanom terminu (ako se desi da se neko ne pojavi). Ako ne uspem u ponedeljak, onda da dođem u utorak, i da čekam istu stvar, itd.... I šta ću, moram od ponedeljka ići i pokušati da polažem vožnju. E, sad, da li ću položiti to je drugo pitanje - vožnju sam odavno položio u Srbiji i ne vozim baš školsku vožnju, ali trudiću se na polaganju. Zaboravio sam da pitam koliko se plaća polaganje vožnje, no videću i to. Ovde u Vegasu jako je teško funkcionisati bez auta, i moram regulisati vozačku što pre.
__________________
01.11.2013. - Prijava na DV-2015 (1. put i jedna prijava)
01.05.2014. - Izvučen (1NL), 2015EU00029xxx
03.06.2014. - Poslat DS-260
24.03.2015. - Obaveštenje o datumu intervjua (2NL)
20.05.2015. - Obavljen lek.pregled (Smiljanićeva, BG)
27.05.2015. - Intervju (Beograd) - VISA APPROVED
02.06.2015. - Preuzet pasoš sa vizom
06.11.2015. - LPR (Beograd-Frankfurt-Houston-Las Vegas)
Reply With Quote
  #437  
Staro 16.11.2015, 15:12
voja82's Avatar
voja82 voja82 je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 01.05.2014
US lokacija: Miami/FL
Poruke: 436
Pošalji Skype™ poruku korisniku voja82
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik margos13 Prikaz poruke
U ponedeljak 9. novembra predao sam zahtev za SSN u lokalnom SSO u Las Vegasu, a SSN mi je stigao poštom samo 4 dana nakon toga i to u petak 13. novembra.
U petak 13. takođe sam polagao i položio pisani test za vožnju. Izlazak na polaganje testa platio sam $26. Meni je ovaj petak 13. bio sretan dan, a 13 je i uvek bio moj sretan broj.
Ostalo je da položim vožnju, a prvi slobodni termin za polaganje je 3. decembra - zakazao sam taj termin. Međutim, službenica u DMV-u rekla mi je da mogu da dođem rano ujutru od ponedeljka i da čekam da polažem u terminu nekoga ko se ne pojavi na polaganje u zakazanom terminu (ako se desi da se neko ne pojavi). Ako ne uspem u ponedeljak, onda da dođem u utorak, i da čekam istu stvar, itd.... I šta ću, moram od ponedeljka ići i pokušati da polažem vožnju. E, sad, da li ću položiti to je drugo pitanje - vožnju sam odavno položio u Srbiji i ne vozim baš školsku vožnju, ali trudiću se na polaganju. Zaboravio sam da pitam koliko se plaća polaganje vožnje, no videću i to. Ovde u Vegasu jako je teško funkcionisati bez auta, i moram regulisati vozačku što pre.
Margos druze svaka cast, lepo si ti to odradio sve na petak 13 Po meni lakse ces da odradis voznju nego testove, sad samo da uspes da to odradis sto pre i super, a SSN ti je stigao i rekordnom roku Zelim ti sve najbolje.
__________________
DV2013 - HAS NOT BEEN SELECTED
DV2014 - HAS NOT BEEN SELECTED
DV2015 - POGODAK
28.10.2013. Prijavili se na lutriju
01.05.2014. Izvuceni 2015EU00041xxx
19.05.2014. Poslali DS-260
21.08.2015. Lekarski pregled
09.09.2015. Intervju-pronadjena greska u prijavi
24.09.2015. Novi datum intervjua - VIZE ODOBRENE
30.09.2015. Preuzeti pasosi sa vizama
05.11.2015. Beograd-Rim-Majami
Reply With Quote
  #438  
Staro 17.11.2015, 00:09
Silvija29 Silvija29 je offline
Drug član
 
Datum prijave: 21.03.2011
Poruke: 65
Nepromenjeno

Da li je nekom receno u ambasadi da se ssn dobija automatski na adresu,.da se ne mora ici u office podnositi zahtev. Nama su to rekli, ali ne znamo koliko se ceka, usli smo u usa pre 10 dana. Isli smo u office da proverimo i to su na i povrdili. Ima li neko slicno iskustvo?
Reply With Quote
  #439  
Staro 17.11.2015, 00:21
margos13 margos13 je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 05.05.2014
US lokacija: Las Vegas
YU lokacija: Beograd
Poruke: 122
Pošalji Skype™ poruku korisniku margos13
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik Silvija29 Prikaz poruke
Da li je nekom receno u ambasadi da se ssn dobija automatski na adresu,.da se ne mora ici u office podnositi zahtev. Nama su to rekli, ali ne znamo koliko se ceka, usli smo u usa pre 10 dana. Isli smo u office da proverimo i to su na i povrdili. Ima li neko slicno iskustvo?
Silvija, teorijski SSN bi trebalo automatski da stigne na adresu, ali to se ne dešava u praksi i zato sam ja i otišao u lokalnu kancelariju i prijavio se za SSN. Mislim da je neko vec pisao o tome.
I ja sam ušao u USA pre 10 dana ( u petak 6. novembra) i odmah u ponedeljak sam otišao i prijavio se za SSN i stigao mi je posle 4 dana od prijave u lokalnoj kancelariji (SSO).
__________________
01.11.2013. - Prijava na DV-2015 (1. put i jedna prijava)
01.05.2014. - Izvučen (1NL), 2015EU00029xxx
03.06.2014. - Poslat DS-260
24.03.2015. - Obaveštenje o datumu intervjua (2NL)
20.05.2015. - Obavljen lek.pregled (Smiljanićeva, BG)
27.05.2015. - Intervju (Beograd) - VISA APPROVED
02.06.2015. - Preuzet pasoš sa vizom
06.11.2015. - LPR (Beograd-Frankfurt-Houston-Las Vegas)
Reply With Quote
  #440  
Staro 17.11.2015, 03:14
Silvija29 Silvija29 je offline
Drug član
 
Datum prijave: 21.03.2011
Poruke: 65
Nepromenjeno

Mi smo bili ali covek na ulazu rekao da se to vise ne mora podnositi, da sacekamo 2 nedelje. I sad kad citam vasa iskustva nije mi bas najjasnije. Sacekacemo jos koji dan i ako ne stigne otici cemo opet tamo ili nazvati. Mi smo na Floridi.

Last edited by Magelan; 17.11.2015 at 17:30. Razlog: 50 karaktera minimum po poruci. "Mi smo na Floridi" pomereno iz posta sa manje od 50 karaktera
Reply With Quote
Odgovori


Pravila pisanja
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Uključeno
Smajliji: Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML kod je Isključeno
Pređi u forum

Similar Threads
Tema Pokretač teme Forum Odgovori Poslednja poruka
Oduzimanje Green Card-a takecare Agencije za prijavu 6 08.05.2017 14:42
Green Card - Sigurnost Bazzoli Vaša strana 11 07.07.2015 05:01
Green Card za porodicu Zorzy88 Stare teme 3 07.02.2011 19:43
Green Card and SSN Smith6000 Stare teme 1 17.02.2010 09:14

Newsletter E-mail:
Name:

Newsletter sent using Email Marketing Software by ActiveCampaign

Svi datumi su prikazani u formatu GMT +1. Trenutno vreme: 23:19.


Copyright ©2005 - 2024, ZelenaLutrija.com by VUXYS, LLC
Forum Powered by vBulletin®, © 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Mišljenja, saveti, izjave, ponude ili druge informacije ili sadržaji nastali na forumu vlasništvo su onoga ko ih je kreirao, a ne sajta ZelenaLutrija.com. ZelenaLutrija.com ne garantuje tačnost, kompletnost ili upotrebnu vrednost informacija, stavova, saveta ili datih izjava. Ne postoje uslovi pod kojima bi sajt ZelenaLutrija.com bio odgovoran za štetu ili gubitak koji je posledica bilo čijeg oslanjanja na nepouzdane informacije, ili bilo kakve informacije nastale kroz komunikaciju između članova.
Sajtove koji su linkovani sa ovog sajta ne kontrolišemo, ne podržavamo, niti smo pregledali bilo kakve sadržaje na takvim sajtovima. Mi nećemo biti odgovorni za legalnost, tačnost ili prikladnost bilo kog sadržaja, oglasa, proizvoda, usluga ili informacije lociranim na ili distribuiranih kroz druge web sajtove, niti za bilo kakvu štetu nastalu kao posledica takvih informacija.
ZelenaLutrija.com drži i čuva druga prava vlasništva na sajtu.
Osim informacija koje su u javnom vlasništvu ili za koje dobijete dozvolu, nemate pravo da kopirate, modifikujete ili na bilo koji način menjate, objavljujete, prenosite, distribuirate, izvršavate, prikazujete ili prodajte bilo koju informaciju zaštićenu pravima vlasništva. Slanjem informacija ili sadržaja na bilo koji deo ZelenaLutrija.com foruma, Vi automatski dozvoljavate i predstavljate garanciju da imate pravo da dozvolite ZelenaLutrija.com ili članovima ZelenaLutrija.com bespovratnu, kontinualnu, neograničenu, globalnu dozvolu da koriste, kopiraju, izvršavaju, prikazuju i distribuiraju takve informacije i sadržaje i da iz takvih sadžaja koriste bilo koji deo u bilo koje svrhe, kao i pravo i dozvolu da koriste gore navedene sadržaje. Svi zaštitni znakovi (trademarks), logotipi, oznake usluga, firme ili imena proizvoda koji se pominju na ovom web sajtu su vlasništvo kojim raspolažu njihovi vlasnici.