ZELENA KARTA - LUTRIJA  
Balkan
Njujork
Čikago
Los Anđeles

Nazad   ZELENA KARTA - LUTRIJA > FORUM > Život u USA > Vodič za emigrante

Vodič za emigrante Planiranje selidbe, šta raditi po dolasku, procedura dobijanja papira...

Vodič za emigrante » Vozačka dozvola - Driver's License » Bitni linkovi
Početak u USA Stan Posao Kola (Automobil) Osiguranje
Porez Dešavanja Naša mesta Putovanja Avionske karte

Odgovori
 
Thread Tools Display Modes
  #351  
Staro 21.12.2015, 04:34
margos13 margos13 je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 05.05.2014
US lokacija: Las Vegas
YU lokacija: Beograd
Poruke: 122
Pošalji Skype™ poruku korisniku margos13
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik miga Prikaz poruke
Ja sam polozila testove od prve pre 10 dana, ali za voznju moram da cekam do 8.01. Ocigledno kad mene je neka velika guzva i ceka se mesec dana...
Miga, trebalo je i ja da cekam nekih 3 nedelje izmedju polaganja testova i voznje (tako mi je bilo zakazano), ali mi je prijatelj savetovao da treba ujutru da odem ispred DMV-a (od 7h ujutru), pa da cekam red i da se prijavim za standby polaganje, tj. da cekam da li ce neko odustati od polaganja, pa da izadjem na polaganje voznje umesto kandidata koji je odustao (ili se nije pojavio na polaganju).
Tako sam i odradio, u petak sam polozio testove iz prve, a u ponedeljak ujutru sam otisao, cekao od 7h do 10h i polagao voznju (i pao sam), pa sam 3 dana nakon toga (u cetvrtak) otisao i ponovo cekao za standby polaganje i polagao sam i polozio voznju (6 dana nakon polaganja testova polozio sam voznju i to iz drugog pokusaja).

Dakle, mozes otici ujutru u DMV i cekati da se neko ne pojavi na polaganju voznje u zakazanom terminu (a, to se uvek desava) i polagati u terminu osobe koja se nije pojavila na polaganju. U danu kada sam ja polagao voznju bar 7-8 osoba se nije pojavilo na polaganje voznje u zakazanom terminu.
__________________
01.11.2013. - Prijava na DV-2015 (1. put i jedna prijava)
01.05.2014. - Izvučen (1NL), 2015EU00029xxx
03.06.2014. - Poslat DS-260
24.03.2015. - Obaveštenje o datumu intervjua (2NL)
20.05.2015. - Obavljen lek.pregled (Smiljanićeva, BG)
27.05.2015. - Intervju (Beograd) - VISA APPROVED
02.06.2015. - Preuzet pasoš sa vizom
06.11.2015. - LPR (Beograd-Frankfurt-Houston-Las Vegas)
Reply With Quote
  #352  
Staro 21.12.2015, 16:58
miga miga je offline
Drug član
 
Datum prijave: 24.05.2015
US lokacija: LA,California
YU lokacija: Skopje, MKD
Poruke: 55
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik margos13 Prikaz poruke
Miga, trebalo je i ja da cekam nekih 3 nedelje izmedju polaganja testova i voznje (tako mi je bilo zakazano), ali mi je prijatelj savetovao da treba ujutru da odem ispred DMV-a (od 7h ujutru), pa da cekam red i da se prijavim za standby polaganje, tj. da cekam da li ce neko odustati od polaganja, pa da izadjem na polaganje voznje umesto kandidata koji je odustao (ili se nije pojavio na polaganju).
Tako sam i odradio, u petak sam polozio testove iz prve, a u ponedeljak ujutru sam otisao, cekao od 7h do 10h i polagao voznju (i pao sam), pa sam 3 dana nakon toga (u cetvrtak) otisao i ponovo cekao za standby polaganje i polagao sam i polozio voznju (6 dana nakon polaganja testova polozio sam voznju i to iz drugog pokusaja).

Dakle, mozes otici ujutru u DMV i cekati da se neko ne pojavi na polaganju voznje u zakazanom terminu (a, to se uvek desava) i polagati u terminu osobe koja se nije pojavila na polaganju. U danu kada sam ja polagao voznju bar 7-8 osoba se nije pojavilo na polaganje voznje u zakazanom terminu.
Hvala margos13! idem sutra rano da pokusam. mene su saavetovali iz dmv da se javljam svaki dan ali kad god se javim oni kazu nema nisto otkazano. Dmv u Long beach je zatvoren do februara, mozda i zato je tolika guzva. Videcu sutra sta ce biti. Hvala na savjet!
Reply With Quote
  #353  
Staro 23.12.2015, 18:12
dulei86 dulei86 je offline
Drug član
 
Datum prijave: 05.05.2014
US lokacija: Chicago
YU lokacija: Beograd
Poruke: 75
Pošalji Skype™ poruku korisniku dulei86
Nepromenjeno

A gde ste učili za polaganje testova? Pronašao sam par sajtova sa nekim materijalima a ima i android aplikacija, ali ako imate neki konkretan izvor sa priručnikom ili testovima podelite?
Reply With Quote
  #354  
Staro 23.12.2015, 19:24
sile2302 sile2302 je offline
Drug član
 
Datum prijave: 07.10.2010
US lokacija: Saint Louis, MO
YU lokacija: Zavidovici, BiH
Poruke: 93
Nepromenjeno

U drzavi Missouri, tacnije u Kansas City-u sam polozio i testove i voznju za jedan dan i to bez SSN-a i GC-a!
Otisao da se raspitam oko svega, pokazao im I-551 vizu u pasosu i nakon toga rekli su mi da mogu odmah da polazem i testove i voznju ako zelim, to sam i ucinio i sve zavrsio za sat vremena.
Auto sam posudio od zeninog rodjaka!
E na vozacku sam morao da cekam dok nisam dobio SSN, ali sam vozao do tada sa BiH vozackom (jedan policajac iz KC-a mi je rekao da je to ok, mada nisam nikad provjeravao, pa ne znam sa sigurnoscu)!
Jos nesto interesantno, testove u drzavi Missouri mozete polagati na engleskom ili bosanskom jeziku, imate opciju da izaberete, a Missouri Driver Guide mozete takodje da skinete u pdf-u na oba jezika, mada je BiH prevod stvarno los, ali sigurno da moze pomoci onima koji ne vladaju bas najbolje engleskim jezikom!
Evo link: http://dor.mo.gov/drivers/dlguide/
__________________
08.10.2013. - Prijava za DV2015
01.05.2014. - Izvučen - CN 2015EU00039xxx
17.06.2014. - Poslao DS260
16.07.2015. - Ljekarski pregled
13.08.2015. - Intervju
03.09.2015. - Zakazan let
28.09.2015. - Stigao SSN
09.10.2015. - Stigao GC
Reply With Quote
  #355  
Staro 23.12.2015, 19:43
milosx milosx je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 16.07.2011
US lokacija: NEW YORK
YU lokacija: BiH/Srb
Poruke: 290
Nepromenjeno

Odes na DMV sajt
http://www.dmv.org/driver-handbook.php
izaberes svoj state i skines PDF knjigu
__________________
u NYC od 2012.
Reply With Quote
  #356  
Staro 25.12.2015, 04:55
Bockyman's Avatar
Bockyman Bockyman je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 11.10.2009
US lokacija: Палатајн, Илиноис (Palatine, IL)
YU lokacija: Лесковац
Poruke: 289
Pošalji Skype™ poruku korisniku Bockyman
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik milosx Prikaz poruke
odes na dmv sajt
http://www.dmv.org/driver-handbook.php
izaberes svoj state i skines pdf knjigu
oво је приватни сајт и наплаћује садржај...пише на врху, чим се отвори сајт...
__________________
Од 23.септембра 2011. у граду Чикагу!
Reply With Quote
  #357  
Staro 25.12.2015, 10:33
JelenaX JelenaX je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 25.05.2015
YU lokacija: Beograd
Poruke: 149
Nepromenjeno

Jeste privatan, ali su uputstva u pdf-u besplatna za download.
__________________
DV2016 - 2 prijave - izvučeni 2016EU00009xxx
20.5. - Predat DS260
19.11. - Intervju
2.12. - Vize u pasošima
Reply With Quote
  #358  
Staro 25.12.2015, 17:40
milosx milosx je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 16.07.2011
US lokacija: NEW YORK
YU lokacija: BiH/Srb
Poruke: 290
Nepromenjeno

Otvarao sam na desktopu pa nisam video. Svakako tvoj state mora da ima sajt. Kucaj XX(state) dmv drivers manual. Meni odmah izlazi
http://dmv.ny.gov/org/driver-license...practice-tests
Ili dmv.XX.gov gde je XX tvoj state
Mislim da ako odeš u biblioteku da možeš i tamo da uzmeš u štampanoj formi
__________________
u NYC od 2012.
Reply With Quote
  #359  
Staro 28.01.2016, 22:03
Milosh92 Milosh92 je offline
Član
 
Datum prijave: 28.01.2016
Poruke: 1
Nepromenjeno

Ima li neko informaciju u kojim sve state-ovima se moze izvaditi vozacka dozvola(i id) na nekoliko godina ukoliko se poseduje J - 1 viza?

Last edited by Milosh92; 28.01.2016 at 22:12.
Reply With Quote
  #360  
Staro 07.02.2016, 02:07
Tomislav1970 Tomislav1970 je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 16.05.2014
US lokacija: Chicago
YU lokacija: Bg
Poruke: 283
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik ejpril88 Prikaz poruke
Imam ja pitanje, vidim da si u Čikagu, muž i ja dolazimo 15. marta. Zanima nas oko vožnje, on će imati međunarodnu vozačku dozvolu, šta mu ona omogućava? Koliko dugo može da vozi sa međunarodnom i da li po isteku tog perioda mora da polaže i testove ili samo praktični deo?
Kada dodjete u SAD morate da polazete sve ispocetka. Ali nije to nesto tesko niti komplikovano i sve je vec detaljno opisano na prethodnim stranicama
Reply With Quote
Odgovori

Thread Tools
Display Modes

Pravila pisanja
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Uključeno
Smajliji: Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML kod je Isključeno
Pređi u forum

Similar Threads
Tema Pokretač teme Forum Odgovori Poslednja poruka
Međunarodna vozačka dozvola Srbije u SAD Tomislav1970 Vodič za emigrante 19 14.03.2015 16:32
Profesionalni vozači aZZo Stare teme 11 11.03.2012 11:09
Razvod i Imigracija - da li je potrebna dozvola drugog roditelja? milenaa Stare teme 19 27.11.2009 10:08
Ja, vozač srdjevic Lutrija (zelena, ne Srbije) 0 27.06.2005 21:12

Newsletter E-mail:
Name:

Newsletter sent using Email Marketing Software by ActiveCampaign

Svi datumi su prikazani u formatu GMT +1. Trenutno vreme: 00:20.


Copyright ©2005 - 2024, ZelenaLutrija.com by VUXYS, LLC
Forum Powered by vBulletin®, © 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Mišljenja, saveti, izjave, ponude ili druge informacije ili sadržaji nastali na forumu vlasništvo su onoga ko ih je kreirao, a ne sajta ZelenaLutrija.com. ZelenaLutrija.com ne garantuje tačnost, kompletnost ili upotrebnu vrednost informacija, stavova, saveta ili datih izjava. Ne postoje uslovi pod kojima bi sajt ZelenaLutrija.com bio odgovoran za štetu ili gubitak koji je posledica bilo čijeg oslanjanja na nepouzdane informacije, ili bilo kakve informacije nastale kroz komunikaciju između članova.
Sajtove koji su linkovani sa ovog sajta ne kontrolišemo, ne podržavamo, niti smo pregledali bilo kakve sadržaje na takvim sajtovima. Mi nećemo biti odgovorni za legalnost, tačnost ili prikladnost bilo kog sadržaja, oglasa, proizvoda, usluga ili informacije lociranim na ili distribuiranih kroz druge web sajtove, niti za bilo kakvu štetu nastalu kao posledica takvih informacija.
ZelenaLutrija.com drži i čuva druga prava vlasništva na sajtu.
Osim informacija koje su u javnom vlasništvu ili za koje dobijete dozvolu, nemate pravo da kopirate, modifikujete ili na bilo koji način menjate, objavljujete, prenosite, distribuirate, izvršavate, prikazujete ili prodajte bilo koju informaciju zaštićenu pravima vlasništva. Slanjem informacija ili sadržaja na bilo koji deo ZelenaLutrija.com foruma, Vi automatski dozvoljavate i predstavljate garanciju da imate pravo da dozvolite ZelenaLutrija.com ili članovima ZelenaLutrija.com bespovratnu, kontinualnu, neograničenu, globalnu dozvolu da koriste, kopiraju, izvršavaju, prikazuju i distribuiraju takve informacije i sadržaje i da iz takvih sadžaja koriste bilo koji deo u bilo koje svrhe, kao i pravo i dozvolu da koriste gore navedene sadržaje. Svi zaštitni znakovi (trademarks), logotipi, oznake usluga, firme ili imena proizvoda koji se pominju na ovom web sajtu su vlasništvo kojim raspolažu njihovi vlasnici.