ZELENA KARTA - LUTRIJA  
Balkan
Njujork
Čikago
Los Anđeles

Nazad   ZELENA KARTA - LUTRIJA > FORUM > Život u USA > Vodič za emigrante

Vodič za emigrante Planiranje selidbe, šta raditi po dolasku, procedura dobijanja papira...

Vodič za emigrante » Vozačka dozvola - Driver's License » Bitni linkovi
Početak u USA Stan Posao Kola (Automobil) Osiguranje
Porez Dešavanja Naša mesta Putovanja Avionske karte

Odgovori
 
Thread Tools Display Modes
  #511  
Staro 03.03.2019, 05:39
uran's Avatar
uran uran je offline
Pravi "Amer"
 
Datum prijave: 21.04.2018
US lokacija: Northwest Pacific
YU lokacija: Tel Aviv, Israel
Poruke: 601
Nepromenjeno

ako ti bas fali menjac stavi na M pa ima + i - za menjanje brzina.

Iskreno ja ne znam kako cu se moci ponovo naviknuti na menjac.
__________________
Ability to lift up to 50 pounds.
Reply With Quote
  #512  
Staro 03.03.2019, 21:07
Jocovics's Avatar
Jocovics Jocovics je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 18.10.2018
US lokacija: Somewhere over the rainbow
YU lokacija: Pancevo, RS
Poruke: 123
Nepromenjeno

@uran; @slucajni_prolaznik;@Svenson;
Hvala na savetima! Ima li jos nesto u voznji na sta bi trebalo obratiti paznju? Da se ralikuje od nasih pravila?
__________________
DV2005-DV2018 - Not Selected
DV2019 - Selected
CASE N-2019EU21xxx
DS260-15.9.2018.
INTERVJU-24.5.2019.
VIZA U PASOSU-30.5.2019.
AVION-16.7.2019.
Reply With Quote
  #513  
Staro 04.03.2019, 00:15
Lazar90's Avatar
Lazar90 Lazar90 je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 24.01.2019
YU lokacija: Belgrade
Poruke: 143
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik Svenson Prikaz poruke
Da iskoristim priliku i podsetim buduce imigrante na par detalja vezanih za voznju automobila u SAD:

Pravilo 1: Kada vozite kola sa automatskim menjacem vezite levu nogu za sediste. Rucicu menjaca koristite samo kad upalite auto i kad se parkirate.
Pravilo 2: Procitajte prirucnik za polaganje vozackog ispita i obavezno pogledajte sve znake. Tako su razliciti i cesto drugaciji nego kod nas. Plus, oni vole sve da napisu. Sigurno nisu culi da slika vredi 1000 reci (a to tesko staje na onaj mali znak).
Pravilo 3: Znak "STOP" znaci da treba da stanete. Ako na raskrsnici nema nikoga, obavezno stanite.

Ima jos pravila, ali necu vise da vas davim. Ako pogresite, iza vas ce se (obavezno) pojaviti cika sa plavo-crvenim svetlima. Pojma nemam gde se skrivaju, ali kazu ljudi da iskacu bas kad ne treba. Srecom, nisam imao posla sa njima. (kuc,kuc,kuc - da kucnem u drvo)
Pravilo 1 nije šala. Prošle godine se prijatelj ženio i ajde kao od zajedničkog prijatelja pozajmili nekog slatkog Mercedesa da se malo *určimo, da ga ispratimo kao čoveka...i ovaj nam kaže...znaš, automatik je, jel ćeš ti znati...i ja, ma naravno bre! samo mi pokaži kako ide menjač....
Auuu kako sam zakucao dva puta kočnicu SREĆA na izuzetno malim brzinama, ono kad hoćeš da se zaustaviš pa stisneš i kvačilo kako bi izbacio iz brzine ili držao kvačilo, kako god....
Čoveče, to je bilo jedno neprijatno iskustvo Ali samo kad smo ga oženili!
Reply With Quote
  #514  
Staro 04.03.2019, 00:29
uran's Avatar
uran uran je offline
Pravi "Amer"
 
Datum prijave: 21.04.2018
US lokacija: Northwest Pacific
YU lokacija: Tel Aviv, Israel
Poruke: 601
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik Lazar90 Prikaz poruke
Pravilo 1 nije šala. Prošle godine se prijatelj ženio i ajde kao od zajedničkog prijatelja pozajmili nekog slatkog Mercedesa da se malo *určimo, da ga ispratimo kao čoveka...i ovaj nam kaže...znaš, automatik je, jel ćeš ti znati...i ja, ma naravno bre! samo mi pokaži kako ide menjač....
Auuu kako sam zakucao dva puta kočnicu SREĆA na izuzetno malim brzinama, ono kad hoćeš da se zaustaviš pa stisneš i kvačilo kako bi izbacio iz brzine ili držao kvačilo, kako god....
Čoveče, to je bilo jedno neprijatno iskustvo Ali samo kad smo ga oženili!
1. ... i kad ides u rikverc ili dugo stojis na semaforu a mrzi te da drzis stisnutu kocnicu.

5. cruising je zakon na highway tada vozis sedecki lepo mozes malo i da odspavas. Podesis 3-4mph vise od limita...
__________________
Ability to lift up to 50 pounds.
Reply With Quote
  #515  
Staro 04.03.2019, 00:37
uran's Avatar
uran uran je offline
Pravi "Amer"
 
Datum prijave: 21.04.2018
US lokacija: Northwest Pacific
YU lokacija: Tel Aviv, Israel
Poruke: 601
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik Jocovics Prikaz poruke
@uran; @slucajni_prolaznik;@Svenson;
Hvala na savetima! Ima li jos nesto u voznji na sta bi trebalo obratiti paznju? Da se ralikuje od nasih pravila?
ma samo polako iako je voznja po Americi otprilike kao dolazak na drugu planetu. Pitam se kako li je onima koji slete u Australiju jer tamo jos voze i levom stranom. Crnac koji mi je izdao auto rent-a-car kad sam ga pitao kako se vozi ovo cudo samo se nasmejao i rekao

- are you kiddin me ?
- No, I am serious !
- Huh, ok... press the brake, start the engine... then R for reverse, D is for drive, just don't put on N...

Ja sam odmah pos sletanju uzeo auto i vozio po Oaklandu, San Franciscu, presao Bay Bridge u coloni, zatimo po Kineskoj cevtrti i posle na autoput. Sigurno sam napravio dosta prekrsaja, ali sam bio krajnje oprezan. Dakle moze se.

Stavise sad sam se osilio, sad je vreme da zaginem
__________________
Ability to lift up to 50 pounds.
Reply With Quote
  #516  
Staro 04.03.2019, 06:04
Svenson's Avatar
Svenson Svenson je offline
Pravi "Amer"
 
Datum prijave: 05.05.2017
US lokacija: Houston, TX
YU lokacija: Novi Sad
Poruke: 776
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik uran Prikaz poruke
ako ti bas fali menjac stavi na M pa ima + i - za menjanje brzina.

Iskreno ja ne znam kako cu se moci ponovo naviknuti na menjac.
Nema "M" Stari auto. 2000 godiste

Ali nasao sam dosta jeftinih automobila sa manuelnim menjacem
__________________
Generacija DV2018
Ubi bene, ibi patria
Reply With Quote
  #517  
Staro 04.03.2019, 09:53
mveruovic mveruovic je offline
Pravi "Amer"
 
Datum prijave: 17.09.2012
Poruke: 731
Nepromenjeno

Ovde su automobili sa manuelnim menjacem jeftiniji za 1000-2000$ minimalno (isti modeli). Ali stvarno je smesno da neko uzme m menjac ovde, kad je automatik banja. E da su u Srbiji rasprostranjeni automatici, banja bi bila voziti po BGu.
Reply With Quote
  #518  
Staro 19.03.2019, 03:31
mveruovic mveruovic je offline
Pravi "Amer"
 
Datum prijave: 17.09.2012
Poruke: 731
Nepromenjeno

Kada sam isao da polazem, sto se tice Severne Karoline, kao sto sam vec pisao moze da se izvadi vozacka i bez SSNa i plasticne zelene karte.

Radi se odmah kao ocni pregled, citanje sa masine brojeva, odma se fotka i uzimaju licni podaci, odradi se test znakova isto na masini na kojoj se radi i ocni (ko mikroskop dvogled izgleda) i onda se polazu testovi. 25 pitanja, sa 20 se prolazi. Ako se odgovori na 20 tacno, tu se test zaustavlja, ne mora da se odgovori na sva pitanja. Ukoliko se ne zna neko pitanje moze da se preskoci, alii na kraju ce i ono doci na red ukoliko se ne odgovori prethodno tacno na 20.

Nakon sto se polozi test odmah se ide na voznju, prvo udjes u kola, ispitivac proverava da l sve radi na automobilu, kreces u voznju, i onda posle odredjenog vremena ima 3 point turn, voznja u rikverc, voznja napred i naglo zaustavljanje.

Ja sam pao na ovom testu jer nisam znao za pravilo da kada se zaustavim na stop potpuno i onda izadjem dva metra da proverim da li je cisto da moram opet potpuno da se zaustavim pre nego sto skrenem. Ja sam se zaustavljao na stop ali nakon znaka sam usporeno kretao ukoliko je cista situacija. Druga stvar je bila kao sto ne vozim uz desnu ivicu kolovoza potpuno.


Nakon testa vraca se u kancelariju i tu se saopstavaju rezultati i objasnjava sta je problem u voznji. Ponovni test sto se tice i pismenog i umenog dela moze da se radi nakon nedelju dana i besplatno je polaganje dokle god se ne polozi. Testovi pisemni ukoliko se poloze vaze nakon sto se padne voznja.

Ja sam uzeo nakon toga learner permit, sto je kao probla vozacka dozvola i omogucava ti da vozis bez ikakvih ogranicenja ukoliko imas nekog pored sebe koji ima vozacku vazecu. Traje 18 meseci, i moze u bilo kom trenutku da se ide da se polaze.Cena je 20$. Potpuna glupost da mozes sam da vozis samo ako imas nekog pored sebe a vamo ne mozes da prodjes.

Mada s obzirom da pre toga nikad nisam vozio nije ni cudo sto sam roknuo.
Reply With Quote
  #519  
Staro 19.03.2019, 07:22
slucajni_prolaznik slucajni_prolaznik je offline
Pravi "Amer"
 
Datum prijave: 06.05.2016
Poruke: 571
Nepromenjeno

Mislim da su te zamerke ponajvise jer nismo isli u neku lokalnu auto skolu. Meni su zamerili da previse usporim pri zelenom svetlu ako skrecem desno. Kao, ako me neko raspali od pozadi, a ja sam bezrazlozno usporio, kriv sam. Skroz mi je logicno da se uspori, jer moze biti pesaka, mozda neko iz suprotnog pravca skrece levo i ne vidi te najbolje i sl. Sto je najgore, vozio sam 2-3 meseca pre polaganja i odvezao sve skroz logicno i bezbedno, kao sto vozim svaki dan. Ali ipak, jedva 82/100 (sa 80 se prolazi) iz prvog puta.
Reply With Quote
  #520  
Staro 19.03.2019, 13:16
ikac89's Avatar
ikac89 ikac89 je offline
Pravi "Amer"
 
Datum prijave: 06.10.2012
US lokacija: Chicago (Niles), IL
YU lokacija: Srb
Poruke: 809
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik mveruovic Prikaz poruke
odradi se test znakova isto na masini na kojoj se radi i ocni (ko mikroskop dvogled izgleda) i onda se polazu testovi.
Kako izgleda taj test znakova? Puste znak i pitaju šta znači ili?
Reply With Quote
Odgovori

Thread Tools
Display Modes

Pravila pisanja
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Uključeno
Smajliji: Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML kod je Isključeno
Pređi u forum

Similar Threads
Tema Pokretač teme Forum Odgovori Poslednja poruka
Međunarodna vozačka dozvola Srbije u SAD Tomislav1970 Vodič za emigrante 19 14.03.2015 16:32
Profesionalni vozači aZZo Stare teme 11 11.03.2012 11:09
Razvod i Imigracija - da li je potrebna dozvola drugog roditelja? milenaa Stare teme 19 27.11.2009 10:08
Ja, vozač srdjevic Lutrija (zelena, ne Srbije) 0 27.06.2005 21:12

Newsletter E-mail:
Name:

Newsletter sent using Email Marketing Software by ActiveCampaign

Svi datumi su prikazani u formatu GMT +1. Trenutno vreme: 00:27.


Copyright ©2005 - 2024, ZelenaLutrija.com by VUXYS, LLC
Forum Powered by vBulletin®, © 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Mišljenja, saveti, izjave, ponude ili druge informacije ili sadržaji nastali na forumu vlasništvo su onoga ko ih je kreirao, a ne sajta ZelenaLutrija.com. ZelenaLutrija.com ne garantuje tačnost, kompletnost ili upotrebnu vrednost informacija, stavova, saveta ili datih izjava. Ne postoje uslovi pod kojima bi sajt ZelenaLutrija.com bio odgovoran za štetu ili gubitak koji je posledica bilo čijeg oslanjanja na nepouzdane informacije, ili bilo kakve informacije nastale kroz komunikaciju između članova.
Sajtove koji su linkovani sa ovog sajta ne kontrolišemo, ne podržavamo, niti smo pregledali bilo kakve sadržaje na takvim sajtovima. Mi nećemo biti odgovorni za legalnost, tačnost ili prikladnost bilo kog sadržaja, oglasa, proizvoda, usluga ili informacije lociranim na ili distribuiranih kroz druge web sajtove, niti za bilo kakvu štetu nastalu kao posledica takvih informacija.
ZelenaLutrija.com drži i čuva druga prava vlasništva na sajtu.
Osim informacija koje su u javnom vlasništvu ili za koje dobijete dozvolu, nemate pravo da kopirate, modifikujete ili na bilo koji način menjate, objavljujete, prenosite, distribuirate, izvršavate, prikazujete ili prodajte bilo koju informaciju zaštićenu pravima vlasništva. Slanjem informacija ili sadržaja na bilo koji deo ZelenaLutrija.com foruma, Vi automatski dozvoljavate i predstavljate garanciju da imate pravo da dozvolite ZelenaLutrija.com ili članovima ZelenaLutrija.com bespovratnu, kontinualnu, neograničenu, globalnu dozvolu da koriste, kopiraju, izvršavaju, prikazuju i distribuiraju takve informacije i sadržaje i da iz takvih sadžaja koriste bilo koji deo u bilo koje svrhe, kao i pravo i dozvolu da koriste gore navedene sadržaje. Svi zaštitni znakovi (trademarks), logotipi, oznake usluga, firme ili imena proizvoda koji se pominju na ovom web sajtu su vlasništvo kojim raspolažu njihovi vlasnici.