ZELENA KARTA - LUTRIJA  
Balkan
Njujork
Čikago
Los Anđeles

Nazad   ZELENA KARTA - LUTRIJA > FORUM > Retro > Stare teme

Stare teme Teme iz ostalih foruma koje su zastarele i zatvorene davnih dana.

 
 
Thread Tools Display Modes
  #1  
Staro 15.01.2012, 22:08
Lykoss Lykoss je offline
Član
 
Datum prijave: 15.01.2012
Poruke: 23
Nepromenjeno Porodjaj u Americi

Cao svima!

Ja i porodica cemo biti u Americi uskoro,i imamo turisticku vizu.
Supruga ce otprilike tada trebati da se porodi...

kako sam citao na netu,porodjaj je preskup...

ima li kakvo osiguranje koje se moze uzeti?
Neka caka ,bilo sta a da to ne mosta 20 i vishe hiljada? :)

Zahvalan sam unapred za bilo kakav savet,informaciju!
  #2  
Staro 16.01.2012, 20:29
landlord's Avatar
landlord landlord je offline
Amer
 
Datum prijave: 21.05.2008
US lokacija: Chicago, IL
YU lokacija: Sarajevo, B&H
Poruke: 1 165
Nepromenjeno

Ti bi do drzavljanstva a da te ne kosta.. :) Tesko da moze.
__________________
2009EU00018xxx
22.04.2008 - koverta iz Kentuckyja poslana na moju adresu
21.05.2008 - dobio prvu kovertu
26.5.2008 - uzvratio sam im svojom kovertom
29.5.2008 - dobili su moju kovertu
04.2.2009 - stigla druga koverta
19.2.2009 - uspjesno zavrsen ljekarski pregled
26.2.2009 - AOS stigao
13.3.2009 - zakazan intervju
17.3.2009 - Dan kad sam pozelenio
_____________________________________

U Americi od 24.05.2009.
  #3  
Staro 16.01.2012, 21:09
mikiSA mikiSA je offline
Pravi "Amer"
 
Datum prijave: 01.07.2011
US lokacija: juzno od CHI, IL
YU lokacija: Sarajevo, BiH
Poruke: 736
Nepromenjeno

[QUOTE=Lykoss;26784]Cao svima!

Ja i porodica cemo biti u Americi uskoro,i imamo turisticku vizu.
Supruga ce otprilike tada trebati da se porodi...

kako sam citao na netu,porodjaj je preskup...

ima li kakvo osiguranje koje se moze uzeti?
Neka caka ,bilo sta a da to ne mosta 20 i vishe hiljada? :)

Zahvalan sam unapred za bilo kakav savet,informaciju![/QUOTE]

Prije nego kupite kartu dobro provjerite hoce li vas pustiti da uopste kupite kartu ako je supruga u poodmakloj trudnoci.

Travel: Admission to the U.S. While Pregnant

Customs and Border Protection (CBP) officers conducting arrival inspections have sole discretion concerning whether you are allowed, or denied entry in the United States. CBP officers inspect all foreign nationals visiting the U.S. using the same criteria.

There are no specific regulations prohibiting pregnant visitors from entering the United States. However, CBP officers do take additional factors into consideration when making the decision. including the amount of medical coverage, or whether you could become a ward of the government (meaning that the government must provide medical care). Travel to the U.S. for the purpose of childbirth is not a valid reason for travel. Contact the CBP directly at 1.877.227.5511 for additional information.

Mislim, mozda vam i prodaju kartu, a onda kad sletite ovi na CBP vas vrate kad vide zenu spremnu za porodjaj.
__________________

LPR od 31.5.2012.
-----------------------------------------------
USA citizen 20.9.2017.
*******************
  #4  
Staro 16.01.2012, 21:37
Jack. Jack. je offline
Član
 
Datum prijave: 09.01.2012
US lokacija: San Diego, California
YU lokacija: EX-Yugoslavia
Poruke: 23
Nepromenjeno

Mislim da oni kao roditelji nebi dobili drzavljanstvo i da se dijete rodi na tlu Amerike. Dijete bi nakon šta napuni punoljetnost bilo u mogućnosti doći u US (jer bi imalo njihov pasoš).

Da se tako dobijaju pasoši i green cards onda bi masu ovih ilegalaca bilo legalno.

Uglavnom vrlo je izgledna opcija da ce supruga mozda i sletiti na aerodrom ali ce joj bit odbijen ulazak na tlo Amerike.

Uglavnom, sretno s time!
  #5  
Staro 16.01.2012, 23:41
albertas's Avatar
albertas albertas je offline
Drug član
 
Datum prijave: 02.08.2011
US lokacija: New York City
Poruke: 51
Nepromenjeno

Cuo sam da u drzavi Wisconsin postoji mogucnost da majka i djete dobiju papire po porodu samo nisam siguran...u svakom slucaju raspitajte se...
  #6  
Staro 17.01.2012, 01:50
Lykoss Lykoss je offline
Član
 
Datum prijave: 15.01.2012
Poruke: 23
Nepromenjeno

Nikako nam nije na pamet palo da "dobijemo papire" a da ne kosta...

Spremni smo mi platiti i 15-20k,samo nas je cifra od 50-60k uplasila...

Anyway,hvala vam za sve info,supruga nije u podmakloj trudnoci,bice 3-i mesec kada sletimo i svakako planiramo da se vratimo za Srbiju pre porodjaja,da ne bismo nesto upropastili i zatvorili vrata Amerike zauvek:)


Hvala svima za odgovore!
  #7  
Staro 17.01.2012, 05:50
steficacvek's Avatar
steficacvek steficacvek je offline
Pravi "Amer"
 
Datum prijave: 19.05.2008
US lokacija: Phoenix, Az
YU lokacija: BiH
Poruke: 648
Nepromenjeno

[QUOTE=Jack.;26810]Mislim da oni kao roditelji nebi dobili drzavljanstvo i da se dijete rodi na tlu Amerike. Dijete bi nakon šta napuni punoljetnost bilo u mogućnosti doći u US (jer bi imalo njihov pasoš).

Da se tako dobijaju pasoši i green cards onda bi masu ovih ilegalaca bilo legalno.
[/QUOTE]

Roditelji ne dobijaju drzavljanstvo, ali dijete bi automatski bilo US drzavljanin. Postoji citav biznis sa "anchor babies" ... Sta mislis zasto je tolika frka oko (i)legalnih imigranata ovdje?
__________________
2009EU17xxx
22.4.2008 Koverta poslana
14.5.2008 Koverta primljena
23.5.2008. Koverta poslana nazad u KCC
28.5.2008. Koverta stigla u KCC
13.3.2008. zavrsen ljekarski pregled
The Day - 20.3.2009.
Visa granted

In US since May 26, 2009!
  #8  
Staro 17.01.2012, 09:33
Jack. Jack. je offline
Član
 
Datum prijave: 09.01.2012
US lokacija: San Diego, California
YU lokacija: EX-Yugoslavia
Poruke: 23
Nepromenjeno

Upravo rekoh to da roditelji ne dobijaju citizenship a da ga dijete dobiva i nakon šta napuni 21 godinu moze trazit spajanje familija. Taj proces traje dugo tako ako roditelji misle dobit neku vrstu legalnog boravka na osnovu rođenja dijeteta na tlu Amerike mogu zaboravit. Trebali bi čekat više od 25 godina na sve to.

Takva vrsta biznisa postoji i nije ne legalna te nema nikakve frke oko toga. Kad bude zakonski nelegalno onda ce bit frke. Sumnjam da će se 14. amadman tako lako promijeniti.
  #9  
Staro 18.01.2012, 01:21
Smith6000's Avatar
Smith6000 Smith6000 je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 13.01.2010
US lokacija: Seattle, WA
YU lokacija: Novi Sad, Vojvodina
Poruke: 102
Nepromenjeno

Ako zelis neku perspektivu za bolji zivot dati detetu... dodji i porodi se ovde. Jest da ce te proterati iz Amerike, ali jednog dana kad dete malo odraste imace americko drzavljaznstvo i opciju da ide, ako oce. Druga alternativa je da se rodi u Srbiji... :ohman:
__________________
D day - September 15, 2010
  #10  
Staro 18.01.2012, 11:33
Lykoss Lykoss je offline
Član
 
Datum prijave: 15.01.2012
Poruke: 23
Nepromenjeno

Ma nema potrebe za tim da me proteruju,imamo turisticku vizu,ici cemo kao turisti,vratiti se... Igrati lutriju pa ako dobijemo dobijemo,ne vredi raditi nesto na silu i zatvoriti sebi vrata za sva vremena,zar ne?
 


Pravila pisanja
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Isključeno
Smajliji: Isključeno
[IMG] kod je Isključeno
HTML kod je Isključeno
Pređi u forum

Similar Threads
Tema Pokretač teme Forum Odgovori Poslednja poruka
Koliko košta život u Americi dreadnot Vodič za emigrante 289 01.01.2018 08:35
Programer u Americi greenie Vaša strana 46 29.01.2015 09:16
Place i porezi u Americi? pervan Stare teme 16 23.01.2010 09:38
Zene u Americi ex-usa Vaša strana 11 24.02.2009 23:31
Kupnja auta u Americi stizeljeto Stare teme 22 22.10.2008 18:12

Newsletter E-mail:
Name:

Newsletter sent using Email Marketing Software by ActiveCampaign

Svi datumi su prikazani u formatu GMT +1. Trenutno vreme: 08:56.


Copyright ©2005 - 2024, ZelenaLutrija.com by VUXYS, LLC
Forum Powered by vBulletin®, © 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Mišljenja, saveti, izjave, ponude ili druge informacije ili sadržaji nastali na forumu vlasništvo su onoga ko ih je kreirao, a ne sajta ZelenaLutrija.com. ZelenaLutrija.com ne garantuje tačnost, kompletnost ili upotrebnu vrednost informacija, stavova, saveta ili datih izjava. Ne postoje uslovi pod kojima bi sajt ZelenaLutrija.com bio odgovoran za štetu ili gubitak koji je posledica bilo čijeg oslanjanja na nepouzdane informacije, ili bilo kakve informacije nastale kroz komunikaciju između članova.
Sajtove koji su linkovani sa ovog sajta ne kontrolišemo, ne podržavamo, niti smo pregledali bilo kakve sadržaje na takvim sajtovima. Mi nećemo biti odgovorni za legalnost, tačnost ili prikladnost bilo kog sadržaja, oglasa, proizvoda, usluga ili informacije lociranim na ili distribuiranih kroz druge web sajtove, niti za bilo kakvu štetu nastalu kao posledica takvih informacija.
ZelenaLutrija.com drži i čuva druga prava vlasništva na sajtu.
Osim informacija koje su u javnom vlasništvu ili za koje dobijete dozvolu, nemate pravo da kopirate, modifikujete ili na bilo koji način menjate, objavljujete, prenosite, distribuirate, izvršavate, prikazujete ili prodajte bilo koju informaciju zaštićenu pravima vlasništva. Slanjem informacija ili sadržaja na bilo koji deo ZelenaLutrija.com foruma, Vi automatski dozvoljavate i predstavljate garanciju da imate pravo da dozvolite ZelenaLutrija.com ili članovima ZelenaLutrija.com bespovratnu, kontinualnu, neograničenu, globalnu dozvolu da koriste, kopiraju, izvršavaju, prikazuju i distribuiraju takve informacije i sadržaje i da iz takvih sadžaja koriste bilo koji deo u bilo koje svrhe, kao i pravo i dozvolu da koriste gore navedene sadržaje. Svi zaštitni znakovi (trademarks), logotipi, oznake usluga, firme ili imena proizvoda koji se pominju na ovom web sajtu su vlasništvo kojim raspolažu njihovi vlasnici.