ZELENA KARTA - LUTRIJA  
Balkan
Njujork
Čikago
Los Anđeles

Nazad   ZELENA KARTA - LUTRIJA > FORUM > Razno > Vaša strana

Vaša strana Iskustva, zanimljive priče, specifični slučajevi, šta god...

Odgovori
 
Thread Tools Display Modes
  #191  
Staro 27.09.2018, 23:56
ikac89's Avatar
ikac89 ikac89 je offline
Pravi "Amer"
 
Datum prijave: 06.10.2012
US lokacija: Chicago (Niles), IL
YU lokacija: Srb
Poruke: 809
Nepromenjeno

+1

Pričao sam u poslednjih godinu dana sa bar 30 ljudi iz Amerike, koji žive od istočne do zapadne obale (Njujork, Atlanta, Majami, Čikago, Milvoki, Hjuston, San Franisko itd.), ljudi od 25 do 65+ godina, od ljudi koji su tamo samo par godina, pa do ljudi koji su tamo 30+ godina. To su ljudi različitih zanimanja od vozača u limo servisu, vozača kamiona, pa do ljudi koji rade u it sektoru, lekara i vlasnika firmi i niko od njih nema mišljenje kao član Promenada.
Reply With Quote
  #192  
Staro 28.09.2018, 01:38
damagon damagon je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 03.05.2017
US lokacija: Maryland
YU lokacija: Nis Serbia
Poruke: 361
Nepromenjeno

Ja sam ionako skeptican povodom svega i jos uvek mi je nekako nestvarno da sam stigao u US. A kada vidim ovakve postove bukvalno se demotivisem totalno i pozelim da sam nazad u Srb. Pa druze zasto si ti na forumu uopste da mracis samo?
Valjda smo ovde da se pomazemo i savetujemo, i da iznosimo dobre stvari.
__________________
DV lottery
2018 Class
First time applicant
Reply With Quote
  #193  
Staro 28.09.2018, 03:10
Promenada Promenada je offline
Drug član
 
Datum prijave: 01.09.2018
Poruke: 56
Nepromenjeno

pa procitaj naslov ove teme? ) mozda si zalutao na pogresnu
Ja ne radim nista sto je tipa vredjanje ili ne znam nesto drugo. Dajem samo cinjenice i rezultate iz realnog zivota. To sto se vecini to ne svidja to je ok. Iskren sam i dajem moje vidjenje.

Evo jednog primera koji su se ne samo vratili nego i preselili iz Kalifornije!
http://rs.n1info.com/a353192/Biznis/...-u-Srbiji.html

Evo jos jednog vrlo vrlo lepog primera. Inace sam ih upoznao i licno.
http://www.rts.rs/page/stories/sr/st...mu-u-nisu.html

Last edited by Promenada; 28.09.2018 at 03:25.
Reply With Quote
  #194  
Staro 28.09.2018, 04:14
Simke Simke je offline
Drug član
 
Datum prijave: 08.05.2017
Poruke: 87
Nepromenjeno

Niko sa juga Srbije nije lud da se vrati u Srbiju i zaradjuje po 300$ mesecno, kad ovde uz bilo koji posao mozes da zaradis to u dan ipo, maksimim dva ako si na minimalcu..
iTjevci se vracaju, jer u Novom sadu i Beogradu imaju plate od po 1500$, a da neko na jugu ima ta primanja nikad ne bi ni otisao iz Srbije..
Znaci na jugu Srbije plate nisu po 600$ u proseku, nego po maksimum 300$ u proseku. A ti od toga ako nemas stan ili kucu ili ako si resio da ne zivis sa tvojima izdvoji za kiriju 150$ i za troskove 50$, pa ti prezivi sa 100$.
A ovde koji god posao da radis, zaradjivaces po sigurno 4-5 hiljada dolara mesecno, placaces aprtman sa jednom sobom 900$, i ziveces mnogo bolje nego u Srbiji sa ostatkom plate, ma kolko god veliki troskovi zivota bili.
Reply With Quote
  #195  
Staro 28.09.2018, 04:30
Promenada Promenada je offline
Drug član
 
Datum prijave: 01.09.2018
Poruke: 56
Nepromenjeno

Posto zelimo da poredimo "najlosije delove" evo tako imas i u US.
Cela drzava Misissipi.

https://en.wikipedia.org/wiki/List_o..._capita_income

Evo na primer prosek za celu drzavu Misisipi godisnje primanje $19,977 posto u Srbiji vole da se izrazavaju u NETO platama ja cu ti to pretvoriti u NETO zaradu. Kada oduzmes zdravstveno osigruranje, penziono, invalidsko, porez na prihod state i federal ostane ti $266 nedeljno tj $1,117 mesecno NETO. (ovo samo pod uslovom da te drzava odobri da ti doplacuje za zdravstveno jer ti sam ne mozes da ga priustis).

Naravno ovo je za celu drzavu. U ogromnom delu Misisipija prosecna plata (onako kako ti racunas) je zapravo svega $10,000 bruto sto mu dodje oko $600 NETO mesecno!! YAIKS!
Da prevedem u EURE to je 500 eura plata NETO. M E S E C N O. Definitivno recimo od Misisipija nadam se slozicete se kvalitet zivota u Srbiji je daleko bolji jer su troskovi nizi.


Ipak naravno niko ne bi isao tamo bez nekog specijalnog razloga ali samo kazem da takvih ekstrema kao sto je jug Srbije ili sever Kosova imas i u USA.
Svuda ima tako ekstremnih situacija i mislim da to ne bi moglo bas tako da se poredi vec prosek.
Reply With Quote
  #196  
Staro 28.09.2018, 14:32
damagon damagon je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 03.05.2017
US lokacija: Maryland
YU lokacija: Nis Serbia
Poruke: 361
Nepromenjeno

Mislim da nije relevantno da iznosis podatke iz stejtova gde je vecina stanovnistva afro-american. Evo npr ja sam u Micigenu trenutno grad u kome se nalazim ima manje od 5% crne populacije, dok npr Detroit ima 75-80%crne populacije i tamo je standradn mnogo nizi. Ovde kod mene su stanovi skupi , ispod 1000 dolara ne mozes da nadjes kasvetnu sobu, svi voze automobile, i stvarno je visok standrad
__________________
DV lottery
2018 Class
First time applicant
Reply With Quote
  #197  
Staro 28.09.2018, 18:07
Promenada Promenada je offline
Drug član
 
Datum prijave: 01.09.2018
Poruke: 56
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik damagon Prikaz poruke
Mislim da nije relevantno da iznosis podatke iz stejtova gde je vecina stanovnistva afro-american. Evo npr ja sam u Micigenu trenutno grad u kome se nalazim ima manje od 5% crne populacije, dok npr Detroit ima 75-80%crne populacije i tamo je standradn mnogo nizi. Ovde kod mene su stanovi skupi , ispod 1000 dolara ne mozes da nadjes kasvetnu sobu, svi voze automobile, i stvarno je visok standrad
Nisu relevantni ni podaci sa juga Srbije.
Evo jedan poucan video.
https://www.youtube.com/watch?v=unhNmIKqNqQ
Inace treba jos napomenuti da je korupcija u Misispiju tolika da korupcija u Srbiji izgleda kao sala.


Takodje Afroamerikanci cine 37% populacije. Vecina su belci.
(ali kao i obicno ljudi iznose stvari koje nisu istinite zato pozivam sve da dobro razmisle o emigraciji ili da se dobro informisu).
https://en.wikipedia.org/wiki/Mississippi
Reply With Quote
  #198  
Staro 28.09.2018, 18:29
Promenada Promenada je offline
Drug član
 
Datum prijave: 01.09.2018
Poruke: 56
Nepromenjeno

Kao sto i sama tema kaze ovde pricamo o tome sta nam se ne dopada u USA. Pa samim time da nastavimo.

Evo nekih poucnih video snimaka. Velika vecina napusta Kaliforniju i bukvalno ih sada zovu izbeglice.

https://www.youtube.com/watch?v=twzVae5IVzE

https://www.youtube.com/watch?v=gnyNMpIBmZA

(pogledajte video snimke nemojte samo komentarisati)

Jer kao sto u prvom videu kazu samo ako ste tipa upper management mozete da priustite da rentirate kucu u suprotnom auto ili prikolica. (Najcesce ljudi spavaju po prikolicama jer ne mogu da priuste stan). Jedan deo Google zaposlenih zivi odmah u ulici pored u kolima ili prikolici. Oni imaju solidan posao ali nije menadzment nego tipa developer ali spava u kolima jer nema za stan.

Last edited by Promenada; 28.09.2018 at 18:38.
Reply With Quote
  #199  
Staro 28.09.2018, 19:22
Jorda Jorda je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 03.08.2017
US lokacija: San Diego, California
YU lokacija: Pozega
Poruke: 128
Nepromenjeno

Molim sve clanove da jednostavno ignorisu clana Promenada jer ovo sto on prica je totalna nebuloza.
Ja zivim u San Diegu i samo ja radim (40 - 45h nedeljno), a imam zenu i malu bebu, tu sam tek 4 meseca, a uspeo sam da ustedim pozamasnu sumu novca iako placam stan $1400 mesecno.
Tako da za radnog coveka ovde posla i para ima, slobodno dodjite i ne demotivisite se ovim sto je doticni napisao.

Dosta stvari se ni meni ne svidja, ali finansijska situacija je 10x bolja nego u Srb.
Reply With Quote
  #200  
Staro 28.09.2018, 19:53
Promenada Promenada je offline
Drug član
 
Datum prijave: 01.09.2018
Poruke: 56
Nepromenjeno

Upravo zato sto si tu tek 4 meseca ne bi trebalo da dajes komentare.

Sacekaj par godina.
Mnogo ljudi napusta San Dijego i u sve vecem broju odlaze
https://www.youtube.com/watch?v=0V_I3hwz-2E

Ozbiljna migracija ljudi koji beze iz San Dijega.
https://www.10news.com/news/new-numb...and-california


Skoro sam bio na jednom predavanju jedne zene u Serbian Entrepreneuers
https://www.serbianentrepreneurs.com
Ona je imala power point prezentaciju sa temom "Zivot u Srbiji vs USA".
Na tim slajdovima je bas pomenula kako nasi ljudi iz USA cesto vole da govore kako u Srbiji nista ne valja (bez cinjenica) cisto zato sto je to psiholoski momenat da opravdaju sami sebe sto su emigrirali. U sustini njena prezentacija je bila (jedan deo) bas o tome da nasi ljudi iz USA vole da preuvelicavaju kako je u USA 10 pa cak i 20 a neki idu do toga da je i 100 puta bolje od Srbije.

Onda imate situaciju da neki nasi ljudi koji mozda nisu na tom stepenu obrazovanja kazu sebi "pa neka meni bude i duplo bolje i super". Na zalost to je sve spekulacija. Istina je da velikom broju nasih ljudi u USA bude dosta losije nego u Srbiji (pogotovo prvih 5 god). Imamo cak situaciju da jedna crkva iz Kalifornije cesto prima nase da spavaju jer nemaju gde i onda im skupljaju novac da se vrate nazad. Skoro svake dve nedelje salju nekog nazad za Srbiju.

Dosta njih kazu procitali su na 'forumu' kako je mnogo bolji zivot u USA i zato vas molim da budete izuzetno obazrivi sa takvim izjavama jer cilj je valjda da pomognemo jedni drugima a ne da obmanama zeznemo druge. To sto neko zeli da emigrira ne znaci da je za nekog drugog to dobar potez jer ne znate njegovu sitaciju.

Kada pogledate realno bez preuvelicavanja cinjenice. U Srbiji je kvalitetniji zivot od barem 5-6 states (po svakom parametru), vece plate, bolje obrazovanje, bolja socijalna pravda i slicno.
Od top par states (tipa Kalifornija, NY i slicne) Srbija je losija samo AKO je emigrant koji zeli tamo da ide na tom nivou da moze da bude barem neki menadzment
nivo ili direktor nivo ili imas 500k usd u kesu i mozes da se snadjes.

Ako je emigrant na nekom prosek nivou ili ispod proseka odlazak u Kaliforniju ce mu biti kao odlazak u pakao. Zato manite se prica i bajki nego pisite realno kako jeste stanje.
Naravno i Kalifornija je velika pa sto "jaci grad" tj tamo gde su vece zarade potreban je i jaci kadar tipa San Francisco dok na primer San Dijego je dosta slabiji pa i losiji kadar 'moze da prodje' tj konkurencija je dosta slabija.

Last edited by Promenada; 28.09.2018 at 20:05.
Reply With Quote
Odgovori

Tags
povratak

Thread Tools
Display Modes

Pravila pisanja
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Uključeno
Smajliji: Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML kod je Isključeno
Pređi u forum

Similar Threads
Tema Pokretač teme Forum Odgovori Poslednja poruka
Da li je neko otisao skroz sam? subman Vodič za emigrante 1 26.06.2017 09:15
Neko da mi posalje robu iz usa? lukadj Vaša strana 9 30.10.2015 14:37
Ako neko zna detox Vaša strana 13 26.10.2012 10:18
Drugi utisak - sta vam se ne dopada u USA? dreamerns Stare teme 115 25.01.2012 23:22
Ako neko zna veselina77 Stare teme 21 11.11.2009 17:30

Newsletter E-mail:
Name:

Newsletter sent using Email Marketing Software by ActiveCampaign

Svi datumi su prikazani u formatu GMT +1. Trenutno vreme: 13:08.


Copyright ©2005 - 2024, ZelenaLutrija.com by VUXYS, LLC
Forum Powered by vBulletin®, © 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Mišljenja, saveti, izjave, ponude ili druge informacije ili sadržaji nastali na forumu vlasništvo su onoga ko ih je kreirao, a ne sajta ZelenaLutrija.com. ZelenaLutrija.com ne garantuje tačnost, kompletnost ili upotrebnu vrednost informacija, stavova, saveta ili datih izjava. Ne postoje uslovi pod kojima bi sajt ZelenaLutrija.com bio odgovoran za štetu ili gubitak koji je posledica bilo čijeg oslanjanja na nepouzdane informacije, ili bilo kakve informacije nastale kroz komunikaciju između članova.
Sajtove koji su linkovani sa ovog sajta ne kontrolišemo, ne podržavamo, niti smo pregledali bilo kakve sadržaje na takvim sajtovima. Mi nećemo biti odgovorni za legalnost, tačnost ili prikladnost bilo kog sadržaja, oglasa, proizvoda, usluga ili informacije lociranim na ili distribuiranih kroz druge web sajtove, niti za bilo kakvu štetu nastalu kao posledica takvih informacija.
ZelenaLutrija.com drži i čuva druga prava vlasništva na sajtu.
Osim informacija koje su u javnom vlasništvu ili za koje dobijete dozvolu, nemate pravo da kopirate, modifikujete ili na bilo koji način menjate, objavljujete, prenosite, distribuirate, izvršavate, prikazujete ili prodajte bilo koju informaciju zaštićenu pravima vlasništva. Slanjem informacija ili sadržaja na bilo koji deo ZelenaLutrija.com foruma, Vi automatski dozvoljavate i predstavljate garanciju da imate pravo da dozvolite ZelenaLutrija.com ili članovima ZelenaLutrija.com bespovratnu, kontinualnu, neograničenu, globalnu dozvolu da koriste, kopiraju, izvršavaju, prikazuju i distribuiraju takve informacije i sadržaje i da iz takvih sadžaja koriste bilo koji deo u bilo koje svrhe, kao i pravo i dozvolu da koriste gore navedene sadržaje. Svi zaštitni znakovi (trademarks), logotipi, oznake usluga, firme ili imena proizvoda koji se pominju na ovom web sajtu su vlasništvo kojim raspolažu njihovi vlasnici.