ZELENA KARTA - LUTRIJA  
Balkan
Njujork
Čikago
Los Anđeles

Nazad   ZELENA KARTA - LUTRIJA > FORUM > Razno > Vaša strana

Vaša strana Iskustva, zanimljive priče, specifični slučajevi, šta god...

Odgovori
 
Thread Tools Display Modes
  #281  
Staro 24.03.2019, 07:09
uran's Avatar
uran uran je offline
Pravi "Amer"
 
Datum prijave: 21.04.2018
US lokacija: Northwest Pacific
YU lokacija: Tel Aviv, Israel
Poruke: 601
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik aleksandarzz Prikaz poruke
Glavni razlog zasto sam ovde.
Meni je izgledalo da ce biti bolje tamo neke 95. - 96. Onda je doslo bombardovanje. Negde do 2008.-09. opet je izgledalo da napredujemo, ali nije dugo trajalo...
Sad imam dvoje dece i zelim im da odrastu i zive u nekoj boljoj sredini.
ulazimo u zonu filozofije ali evo moja 2c....

vecina nase generacije koja je prezivela Milosevica tako razmislja idem da mi bude bolje, ako mi i ne bude bar ce mi deca ziveti u normalnom svetu...

ja sam Milosevicevo vreme preziveo relativno lepo jer sam bio mlad i gledao sam da se zezam sa super drustvom sto sam imao i da ga zavalim negde ako se posreci ...

Sada sa nekim 16g iskustvom imigrantskog zivota smatram da svet ide bespovratno u tri lepe u smislu da postaje veoma nestabilan i nepredvidljiv. Ogroman broj pametnih ljudi se muci, a gomila budala zivi lepo iz nevezuse...

Zato sam SADA misljenja da nije vise bitno gde zivis vec kako zivis tamo gde zivis. U tom smislu Srbija ima neke sanse da se poredi sa Amerikom ! Da to je to ludilo o kome pricam jer pre 20g to niko ne bi ni pomislio.

Gledam ove americke prosjake i bednike, nije da ih bas nesto zagledam, ali nemoguce ih je ne sresti ima ih svugde, jesus, mnogi od njih imaju najfinije kvalitete bele, cak angloirske rase, verovatno su dosli u Ameriku jos pre stvaranja Amerike, ali im to nista ne vredi...

Ili reci da ce deca rasti u boljoj sredini, a onda pogledas gomilu prezaduzene americke omladine sa degree/jima bez ikakve nade da ostvare karijeru...

naravoucenije da imam 18 godina u Srbiji sada bih upisao IT i uclanio se u SNS, ako vec nisam guzonjin sin i sve bi bilo OK
__________________
Ability to lift up to 50 pounds.
Reply With Quote
  #282  
Staro 26.03.2019, 01:13
aleksandarzz aleksandarzz je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 11.05.2017
US lokacija: Amherst, NY
YU lokacija: Veliko Gradiste, Srbija
Poruke: 255
Nepromenjeno

Citat:
naravoucenije da imam 18 godina u Srbiji sada bih upisao IT i uclanio se u SNS, ako vec nisam guzonjin sin i sve bi bilo OK
Draze mi je da mi deca budu Amerikanci nego naprednjaci
Reply With Quote
  #283  
Staro 26.03.2019, 01:22
Lazar90's Avatar
Lazar90 Lazar90 je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 24.01.2019
YU lokacija: Belgrade
Poruke: 143
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik uran Prikaz poruke
ulazimo u zonu filozofije ali evo moja 2c....

vecina nase generacije koja je prezivela Milosevica tako razmislja idem da mi bude bolje, ako mi i ne bude bar ce mi deca ziveti u normalnom svetu...

ja sam Milosevicevo vreme preziveo relativno lepo jer sam bio mlad i gledao sam da se zezam sa super drustvom sto sam imao i da ga zavalim negde ako se posreci ...

Sada sa nekim 16g iskustvom imigrantskog zivota smatram da svet ide bespovratno u tri lepe u smislu da postaje veoma nestabilan i nepredvidljiv. Ogroman broj pametnih ljudi se muci, a gomila budala zivi lepo iz nevezuse...

Zato sam SADA misljenja da nije vise bitno gde zivis vec kako zivis tamo gde zivis. U tom smislu Srbija ima neke sanse da se poredi sa Amerikom ! Da to je to ludilo o kome pricam jer pre 20g to niko ne bi ni pomislio.

Gledam ove americke prosjake i bednike, nije da ih bas nesto zagledam, ali nemoguce ih je ne sresti ima ih svugde, jesus, mnogi od njih imaju najfinije kvalitete bele, cak angloirske rase, verovatno su dosli u Ameriku jos pre stvaranja Amerike, ali im to nista ne vredi...

Ili reci da ce deca rasti u boljoj sredini, a onda pogledas gomilu prezaduzene americke omladine sa degree/jima bez ikakve nade da ostvare karijeru...

naravoucenije da imam 18 godina u Srbiji sada bih upisao IT i uclanio se u SNS, ako vec nisam guzonjin sin i sve bi bilo OK

Nisu u pitanju samo finansijki uslovi. Ljudi su zbog siromastva postali moralno osakaceni, a kako se to onda oduzilo, to moralno osakacenje je pocelo da izjeda drustvo i to se pretvorilo onda u toksicno drustvo, koje se na dnevnom nivou zagadjuje jos vise od strane politicara preko televizije.
Narod je postao jedna gomila zombija jer je hipnotisan pored TVa u nemoci da izadje u svet ili makar u drustvo jer mu to sve ne dozvoljava ona finansijska situacija sa pocetka price i to je sada jedan zacarani krug.
Konacno, sa sigurnoscu u 2019 godini mogu da kazem da nam spasa nema, toliko smo potonuli da bi izlecenje kompletne nacije bilo predugo, a jedan je zivot.
Na kraju, kada cujem da neko kaze da mu je 2000e plate, ostao bi u Srbiji. Ja npr ne bih! Sta meni znaci 2000e kada su svi oko mene depresivni, utuceni, siromasni na mnogo nacina, ogorceni.
Na zalost nisam nasao jos uvek vej aut, ali cim uspem, a uspecu pa makar i preko lutrije, samo ce biti Adios amigos!
__________________
Dv 2020 x 2 prečka!
Dv 2021 x 2 stativa!
Dv 2022 x 2 promašaj!
Dv 2023 x 2 preko gola
Dv 2024 x 2 golman skida zicer
Dv 2025 x 2 ...
Reply With Quote
  #284  
Staro 26.03.2019, 01:59
Svenson's Avatar
Svenson Svenson je offline
Pravi "Amer"
 
Datum prijave: 05.05.2017
US lokacija: Houston, TX
YU lokacija: Novi Sad
Poruke: 776
Nepromenjeno

Eh da znate kako je ovde tesko naci posao, pa raditi po njihovim pravilima, a onda te oderu za razne dazbine, pa krediti, pa auto, pa kuca...

Ma, samo se salim.

Obecao sam da cu da se ponasam kao pravi gastarbajter kad dodjem u USA.

Citam komentare onih koji hoce da dodju. Potpuno ste u pravu. Treba bezati sto dalje od Balkana. Ma koliko ovde bilo tesko, neuporedivo je lakse nego tamo kod vas. Zmislite da vas muce ovakvi problemi: Kako kupiti novi auto? U kom kraju da kupim kucu? Da li da idem na more na istocnu ili zapadnu obalu? Zasto ove godine u Koloradu nema doviljno snega?

Zelje postaju drugacije, kada se "zamakne za cosak". Neki ljudi su opet nezadovoljni kada pogledaju kako drugi imaju puno vise od njih. Danas sam isao sa posla autobusom i video neke vile. Tu zive bogati stanovnici Hjustona. Da li im zavidim? Ne. Znam da nikada necu imati para koliko oni, ali zavidim tipu sto je prosao u Korveti. E, sad mogu da kazem da niko ne voli nas imigrante, posto moram da se vozim autobusom, a oni rodjeni ovde, voze Korvete.
__________________
Generacija DV2018
Ubi bene, ibi patria
Reply With Quote
  #285  
Staro 26.03.2019, 03:08
uran's Avatar
uran uran je offline
Pravi "Amer"
 
Datum prijave: 21.04.2018
US lokacija: Northwest Pacific
YU lokacija: Tel Aviv, Israel
Poruke: 601
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik Lazar90 Prikaz poruke
Nisu u pitanju samo finansijki uslovi. Ljudi su zbog siromastva postali moralno osakaceni, a kako se to onda oduzilo, to moralno osakacenje je pocelo da izjeda drustvo i to se pretvorilo onda u toksicno drustvo, koje se na dnevnom nivou zagadjuje jos vise od strane politicara preko televizije.
Narod je postao jedna gomila zombija jer je hipnotisan pored TVa u nemoci da izadje u svet ili makar u drustvo jer mu to sve ne dozvoljava ona finansijska situacija sa pocetka price i to je sada jedan zacarani krug.
Konacno, sa sigurnoscu u 2019 godini mogu da kazem da nam spasa nema, toliko smo potonuli da bi izlecenje kompletne nacije bilo predugo, a jedan je zivot.
Na kraju, kada cujem da neko kaze da mu je 2000e plate, ostao bi u Srbiji. Ja npr ne bih! Sta meni znaci 2000e kada su svi oko mene depresivni, utuceni, siromasni na mnogo nacina, ogorceni.
Na zalost nisam nasao jos uvek vej aut, ali cim uspem, a uspecu pa makar i preko lutrije, samo ce biti Adios amigos!
ne boj se, kad imas 2000evra neces se druziti sa onima koji su utuceni a takvih ima uvek i svugde... Ni u Americi se advokat ne druzi sa magacionerom iz Walmarta !

ok ja sam davno otisao i naravno da ti bolje znas situaciju, mada je to samo tvoje misljenje. Meni se isto gadi to sto radi Vucic, a onda cujem da pobedjuje kao niko ko do sada.
__________________
Ability to lift up to 50 pounds.
Reply With Quote
  #286  
Staro 26.03.2019, 05:24
mveruovic mveruovic je offline
Pravi "Amer"
 
Datum prijave: 17.09.2012
Poruke: 731
Nepromenjeno

Mislim da o 1000 evra plata srpski san misli samo onaj koji prima 200 evra i misli da ce da ima te pare stedeti svaki mesec 800 a ziveti i dalje sa 200. Ja znam masu ljudi ukljucujuci i svoj slucaj, gde nismo imali zajedno bas 2000 evra mesecno ali blizu i to uopste nisu neke wow pare, pogotovo ako neko ima dvoje-troje dece. Ako se neko zadovoljava da jede Matijevic pastetu i cita Informer onda ok, bice mu i 500e previse.

JEdnostavno u Srbiji je katastrofa situacija, u svim mogucim delovima drustva. A ovi sa sicom nece nikad ni otici iz Srbije, pola njih i glasa za SNS, najveci domet im je da odu u Slovacku na crno da rade 3 meseca da sklapaju televizore i to je to, dalje ne vide sebe.
Reply With Quote
  #287  
Staro 26.03.2019, 10:55
damagon damagon je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 03.05.2017
US lokacija: Maryland
YU lokacija: Nis Serbia
Poruke: 361
Nepromenjeno

Nisam zeleo da ulazim u dalju polemiku i filozofiranje, ali nisam rekao sve...
Prvi put se slazem sa uran-om, kada imas 2000e ne druzis se sa ovima sto imaju 200 e....takodje ne jedes pastetu iz matijevica nego njegosevu prsutu

Evo npr ja imam 23 godine, gledam celo moje odeljenje iz srednje skole, i sve sa fakulteta koja poznajem, niko se ne zali da zivi lose ili da nema para, svi mute nesto, kako ne znam(zivim na jugu Srbije). Dakle ono, svi idu na more preko leta, eventualno proputuju po Evropi,

Kod nas u Srbiji postoji jedan sloj ljudi koji ce uvek lepo da zivi, i njih nista ne zanima, niti dal je na vlasti vucic , tadic ...ali pitanje dokle ce i to tako moci...

Svakako ja sam za inostranstvo, jer bolje je da se mucim u Usa nego u Srbiji...
__________________
DV lottery
2018 Class
First time applicant
Reply With Quote
  #288  
Staro 26.03.2019, 15:37
aleksandarzz aleksandarzz je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 11.05.2017
US lokacija: Amherst, NY
YU lokacija: Veliko Gradiste, Srbija
Poruke: 255
Nepromenjeno

Citat:
Nisu u pitanju samo finansijki uslovi. Ljudi su zbog siromastva postali moralno osakaceni, a kako se to onda oduzilo, to moralno osakacenje je pocelo da izjeda drustvo i to se pretvorilo onda u toksicno drustvo, koje se na dnevnom nivou zagadjuje jos vise od strane politicara preko televizije.
Narod je postao jedna gomila zombija jer je hipnotisan pored TVa u nemoci da izadje u svet ili makar u drustvo jer mu to sve ne dozvoljava ona finansijska situacija sa pocetka price i to je sada jedan zacarani krug.
+1
Tek kad se izadje na neko vreme, vidi se koliko su stvari u Srbiji nenormalne. Doktorima se ne nosi kafa ili viski, policajac te kontrolise jer mu je to posao (ako si sumniv), a ne zato sto mu treba 20evra, prekovremeni rad se placa..

Citat:
ne boj se, kad imas 2000evra neces se druziti sa onima koji su utuceni a takvih ima uvek i svugde... Ni u Americi se advokat ne druzi sa magacionerom iz Walmarta !
Ovo si u pravu. Pitanje je koliko je magacioner iz Walmarta utucen. On radi 40 sati nedeljno i od toga moze da zvi normalno, a moze i da trazi bolji ili dodatni posao. Njegov ekvivalent u Srbiji je utucen jer sa svojom platom moze samo da bira da li da plati racune ili kupi matijevic pastetu. Uvek je umoran i nervozan jer radi 55-60 sati nedeljno, pod stalnim pritiskom da ce i bez toga ostati.
Citat:
Meni se isto gadi to sto radi Vucic, a onda cujem da pobedjuje kao niko ko do sada.
Septembra 2000-te, Milosevic je imao skoro 50% glasova. Decembra iste godine je osvojio 12%. Jedina razlika u ta tri meseca je bila sto vise nisu imali moc da pritiskaju i ucenjuju ljude. Sad je situacija jos gora i zato "pobedjuje kao niko do sada". Ne znam dokle ce trajati, a da budem iskren, nije mi vise ni bitno toliko.
Reply With Quote
  #289  
Staro 26.03.2019, 22:02
mveruovic mveruovic je offline
Pravi "Amer"
 
Datum prijave: 17.09.2012
Poruke: 731
Nepromenjeno

Mislim da plate u tom rangu ne dele ljude uopste da l ces da se druzis sa nekim ili ne. Ja sam poznavao mnogo vise ljudi sa malim platama nego sa nekim velikim primanjima.
Reply With Quote
  #290  
Staro 26.03.2019, 22:09
Lazar90's Avatar
Lazar90 Lazar90 je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 24.01.2019
YU lokacija: Belgrade
Poruke: 143
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik uran Prikaz poruke
ne boj se, kad imas 2000evra neces se druziti sa onima koji su utuceni a takvih ima uvek i svugde... Ni u Americi se advokat ne druzi sa magacionerom iz Walmarta !

ok ja sam davno otisao i naravno da ti bolje znas situaciju, mada je to samo tvoje misljenje. Meni se isto gadi to sto radi Vucic, a onda cujem da pobedjuje kao niko ko do sada.
Pokusacu da prokomentarisem vrlo kratko ovaj politicki deo i da tu zavrsimo o politici jer je to nepresusan izvor toksina, ok ?
Dakle Vucic pobedjuje na namestenim izborima izlazuci ljude u javnim/komunalnim preduzecima, drzavnim ustanovama, firmama i td do sada najnverovatnijim pritiscima.
Toliko je sve otislo dodjavola da se pritisci vrse i u privatnim firmama jer znas kako...Mozes da poslujes dok ti to drzava dozvoli, ali ako ti posalju 10 inspekcija danas, ti vise neces moci da poslujes, veruj mi...Pricam naravno o velikim korporacijama, ne o frizerskim salonima sa 5 zaposlenih.
Elem, Vucic je sistem dobio na tacni od Tadica, Tadic od Kostuna i td i sl....dakle svako je sistem preuzeo od prethodnog i unapredio ga sa svojim satelitima, a ovi su ga doveli gotovo do savrsenstva.
Kazem gotovo, jer ce sledeci smradovi koji dodju sasvim sigurno taj sistem uzasa dovesti do totalnog savrsenstva(za njih naravno), a mi cemo ovde postati apsolutni robovi, tako da, da lupim pecat na ovu pricu: Potrebno je ako je moguce naci izlaz iz ove drzave sto pre!

Sto se tice toksicnog drustva. Meni zaista smeta nadrkana kasirka, vozac GSP autobusa koji je isfrustriran platom od 400e i 60h nedeljnog rada pa vozi kao manijak, smetaju mi zombiji na ulici utuceni od bede, smeta mi jer covek nije polarni medved vec bice nauceno da funkcionise u drustvu i svi su jako nadrndani i isfrustirani. Kada si u saobracaju svakodnevno kolima, imas u gradu na 100 predjenih km makar 2 neprijatne situacije, nista ne funkcionise!
Kada odes u katastar nepokretnosti, cekas red 5h kada ne strajkuju naravno, kada dodjes na red, onda ili nekoga podmitis da zavrsis posao oko legalizacije, kuce, placa, stana cega god za par dana ili cekas kao magarac 2 meseca...onda posle 2 meseca dodje resenje pogresno otkucano pa jos cekas...
Smeta mi sto sam imao saobracajnu nesrecu, a sudstvo i tuzilastvo ne radi kako treba, skoro 4 godine se sudim i presudu i to prvostepenu necu moci da dobijem jos nekih bar godinu dana kako kaze advokat, pritom jel trebam da naglasim da je sudija nadrndana do daske, da mi zakazuje rocista na 4 meseca jer je toliko prebukirana da ne mozemo ni da pomislimo na nesto brze...Smeta kada si okruzen takvim ljudima svaki dan

I td i tako blize, ozbiljno sam oduzio post u pokusaju da ti docaram da...jeste u pravu si, kada imas 2000e ti ces ici da pijes kafu sa advokatima, ali sve oko tebe i dalje nece funkcionisati upravo zbog bede i sistema koji ne funkcionise, gde je sve korumpirano i sve ce to da utice na tebe na ovaj ili onaj nacin koliko god ti pio kafu sa onim drugarom advokatom
Naravno, ne krivim ljude, pa evo i ja sam isfrustriran i otud ovakav post
__________________
Dv 2020 x 2 prečka!
Dv 2021 x 2 stativa!
Dv 2022 x 2 promašaj!
Dv 2023 x 2 preko gola
Dv 2024 x 2 golman skida zicer
Dv 2025 x 2 ...
Reply With Quote
Odgovori

Tags
povratak

Thread Tools
Display Modes

Pravila pisanja
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Uključeno
Smajliji: Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML kod je Isključeno
Pređi u forum

Similar Threads
Tema Pokretač teme Forum Odgovori Poslednja poruka
Da li je neko otisao skroz sam? subman Vodič za emigrante 1 26.06.2017 09:15
Neko da mi posalje robu iz usa? lukadj Vaša strana 9 30.10.2015 14:37
Ako neko zna detox Vaša strana 13 26.10.2012 10:18
Drugi utisak - sta vam se ne dopada u USA? dreamerns Stare teme 115 25.01.2012 23:22
Ako neko zna veselina77 Stare teme 21 11.11.2009 17:30

Newsletter E-mail:
Name:

Newsletter sent using Email Marketing Software by ActiveCampaign

Svi datumi su prikazani u formatu GMT +1. Trenutno vreme: 23:12.


Copyright ©2005 - 2024, ZelenaLutrija.com by VUXYS, LLC
Forum Powered by vBulletin®, © 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Mišljenja, saveti, izjave, ponude ili druge informacije ili sadržaji nastali na forumu vlasništvo su onoga ko ih je kreirao, a ne sajta ZelenaLutrija.com. ZelenaLutrija.com ne garantuje tačnost, kompletnost ili upotrebnu vrednost informacija, stavova, saveta ili datih izjava. Ne postoje uslovi pod kojima bi sajt ZelenaLutrija.com bio odgovoran za štetu ili gubitak koji je posledica bilo čijeg oslanjanja na nepouzdane informacije, ili bilo kakve informacije nastale kroz komunikaciju između članova.
Sajtove koji su linkovani sa ovog sajta ne kontrolišemo, ne podržavamo, niti smo pregledali bilo kakve sadržaje na takvim sajtovima. Mi nećemo biti odgovorni za legalnost, tačnost ili prikladnost bilo kog sadržaja, oglasa, proizvoda, usluga ili informacije lociranim na ili distribuiranih kroz druge web sajtove, niti za bilo kakvu štetu nastalu kao posledica takvih informacija.
ZelenaLutrija.com drži i čuva druga prava vlasništva na sajtu.
Osim informacija koje su u javnom vlasništvu ili za koje dobijete dozvolu, nemate pravo da kopirate, modifikujete ili na bilo koji način menjate, objavljujete, prenosite, distribuirate, izvršavate, prikazujete ili prodajte bilo koju informaciju zaštićenu pravima vlasništva. Slanjem informacija ili sadržaja na bilo koji deo ZelenaLutrija.com foruma, Vi automatski dozvoljavate i predstavljate garanciju da imate pravo da dozvolite ZelenaLutrija.com ili članovima ZelenaLutrija.com bespovratnu, kontinualnu, neograničenu, globalnu dozvolu da koriste, kopiraju, izvršavaju, prikazuju i distribuiraju takve informacije i sadržaje i da iz takvih sadžaja koriste bilo koji deo u bilo koje svrhe, kao i pravo i dozvolu da koriste gore navedene sadržaje. Svi zaštitni znakovi (trademarks), logotipi, oznake usluga, firme ili imena proizvoda koji se pominju na ovom web sajtu su vlasništvo kojim raspolažu njihovi vlasnici.