ZELENA KARTA - LUTRIJA  
Balkan
Njujork
Čikago
Los Anđeles

Nazad   ZELENA KARTA - LUTRIJA > FORUM > Zelena Lutrija > Uputstva za dobitnike

Uputstva za dobitnike Izvučeni ste? Čestitamo! Ovde možete naći informacije o svim etapama procesa, od izvlačenja do intervjua i dobijanja vize.

Odgovori
 
Thread Tools Display Modes
  #21  
Staro 04.05.2011, 11:52
djtina djtina je offline
Član
 
Datum prijave: 03.05.2011
Poruke: 5
Nepromenjeno Popunjavanje DV-2012 II

BTW, još jedno pitanje,

DA li se u stavkama gde se navodi školovanje, navodi i osnovna škola ili samo nešto više (srednja, fax) ?

Hvala
Reply With Quote
  #22  
Staro 04.05.2011, 12:54
lukau13 lukau13 je offline
Drug član
 
Datum prijave: 30.10.2009
US lokacija: I *heart* NYC
YU lokacija: Trebinje, BIH
Poruke: 59
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik djtina Prikaz poruke
BTW, još jedno pitanje,

DA li se u stavkama gde se navodi školovanje, navodi i osnovna škola ili samo nešto više (srednja, fax) ?

Hvala
Mozes navest osnovnu+srednju+fax, a i ne moras (osnovnu) navodit, mislim ja sam isao po principu primjera sto su okaceni na farumu, sve sam naveo, od viska glava ne boli.
Reply With Quote
  #23  
Staro 04.05.2011, 13:29
nataly's Avatar
nataly nataly je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 01.06.2010
YU lokacija: Beograd
Poruke: 112
Nepromenjeno

Sta navesti sto se obrazovanja tice ako je visa skola po novom programu, u obrascu D 122 ,ako ima ponudjeno :
*University Deegree
*ili da pod tackom OTHER navedem ?
Reply With Quote
  #24  
Staro 04.05.2011, 14:43
djtina djtina je offline
Član
 
Datum prijave: 03.05.2011
Poruke: 5
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik nataly Prikaz poruke
Sta navesti sto se obrazovanja tice ako je visa skola po novom programu, u obrascu D 122 ,ako ima ponudjeno :
*University Deegree
*ili da pod tackom OTHER navedem ?
To sam i ja pitala u ambasadi. Ja sam završila višu elektrotehničku (po novom programu je to visoka škola itd....). Anyway, rekli su mi da mogu u other, jer je to Bachelor degree po novom programu.
Reply With Quote
  #25  
Staro 04.05.2011, 14:48
nataly's Avatar
nataly nataly je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 01.06.2010
YU lokacija: Beograd
Poruke: 112
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik djtina Prikaz poruke
To sam i ja pitala u ambasadi. Ja sam završila višu elektrotehničku (po novom programu je to visoka škola itd....). Anyway, rekli su mi da mogu u other, jer je to Bachelor degree po novom programu.
Tako sam i ja razmisljala,ali za svaki slucaj de se posavetijem sa dragim forumasima hvala ti!
Reply With Quote
  #26  
Staro 04.05.2011, 17:03
milimelo milimelo je offline
Drug član
 
Datum prijave: 06.07.2009
Poruke: 49
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik jedan.od.nas Prikaz poruke
Popunjavam formulare (manje više jednostavno) ipak jedna nedoumica ...
Na formularu DS-230 na drugoj strani treba potpis aplikanta, pošto smo mi porodica i idemo na jednu, ko potpisuje formulare ??? Nas je četvero i popunjavamo 4 formulara DS230 za svakog od nas, s tim što u polju broj 39 upišemo ime onog ko je dobitnik. Da li svaki potpisuje dobitnik, ili formulare od supruge i dece potpisuju oni lično???
NE POTPISUJES nista do intervjua u ambasadi. Po jedan formular za svaku osobu, za maloljetne moze i roditelj da potpise ali ne dok vam se ne kaze.

Note: Each Form DS-230 Part II, Sworn Statement should be submitted unsigned.
Reply With Quote
  #27  
Staro 04.05.2011, 17:13
milos milos je offline
Drug član
 
Datum prijave: 03.09.2006
US lokacija: izgleda nigde :(
YU lokacija: Nis
Poruke: 89
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik nataly Prikaz poruke
Sta navesti sto se obrazovanja tice ako je visa skola po novom programu, u obrascu D 122 ,ako ima ponudjeno :
*University Deegree
*ili da pod tackom OTHER navedem ?
Ako je drzavna skola mozes pod University pa da im dokazes tamo inace visa skola po meni bi trebalo da ide pod other i onda na liniji upises Associate degree sto je po njihovom skolskom sistemu visa skola a nije college da bi bio bacherlo i to je pitanje ko zna kod nas sta je bacherlo a sta nije....
__________________
2003-2004-2005-2006-2007-2008-2009-2010-2011-2012-2013-2014-2015-2016-2017-2018-2019-2020
HAS NOT BEEN SELECTED

2011 SELECTED ali ponistena lutrija

2012EU00003058
ovo je bio moj broj
Reply With Quote
  #28  
Staro 04.05.2011, 17:49
skiner_x skiner_x je offline
Član
 
Datum prijave: 02.05.2011
US lokacija: Chicago, Il
YU lokacija: Bresno Polje
Poruke: 28
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik magic Prikaz poruke
Da. I ja sam to pitanje postavio pošto sam pročitao na njihovom sajtu da pri svakom kontaktu pismom sa KCC u gornji desni ugao svakog DS papira treba napisati case number.

Kako je to nemoguće upisati preko kompa, ja ću crnom hemijskom-olovkom rukom da ga napišem da bude čitko. To ne može da bude minus nikako. Kontam da je to da im se olakša posao samo jer da je formalnost, ostavili bi rubriku na tom mestu, zar ne?

Ostampas 6 stranica u wordu tako da samo u gornjem desnom uglu pise case number i ostalo prazno, posle kad popunis ove druge formulare onda te iste papire ubacis i ostampas one DS formulare, ako si case number stavio dovoljno visoko on ce biti iznad formulara i neormalno ce se videti, tako sam ja uradio, fino je ispalo.

Dakle, posto sam ja nesiguran uvek u sebe, da rezimiramo, potrebno je:

- DSP-122 (2 strane)
- DS-230 (4 Strane)
- Onaj papir sa bar kodom
- Dve slike

Ako je jedna osoba u pitanju, naravno

Zanima me samo da li je greska ne popuniti ono "Mesto stalnog boravka" posto to jos nisam utvrdio, da li ce me odbiti ako to ne popunim?

Last edited by skiner_x; 04.05.2011 at 17:58.
Reply With Quote
  #29  
Staro 04.05.2011, 18:11
lukau13 lukau13 je offline
Drug član
 
Datum prijave: 30.10.2009
US lokacija: I *heart* NYC
YU lokacija: Trebinje, BIH
Poruke: 59
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik skiner_x Prikaz poruke
Ostampas 6 stranica u wordu tako da samo u gornjem desnom uglu pise case number i ostalo prazno, posle kad popunis ove druge formulare onda te iste papire ubacis i ostampas one DS formulare, ako si case number stavio dovoljno visoko on ce biti iznad formulara i neormalno ce se videti, tako sam ja uradio, fino je ispalo.

Dakle, posto sam ja nesiguran uvek u sebe, da rezimiramo, potrebno je:

- DSP-122 (2 strane)
- DS-230 (4 Strane)
- Onaj papir sa bar kodom
- Dve slike

Ako je jedna osoba u pitanju, naravno

Zanima me samo da li je greska ne popuniti ono "Mesto stalnog boravka" posto to jos nisam utvrdio, da li ce me odbiti ako to ne popunim?
Sve na mjestu, samo jos dodajte listi, print verziju statusa koju ste dobili prilikom provjere, ono "You are among those randomly selected...."

Mjesto stalnog boravka? Ako pricamo o trenutnoj adresi, to mora bit popunjeno iz razloga jer ce na istu da salju drugu kovertu. A sto se tice instranstva, to mozete izostavit upisat samo N/A dok se ne snadjete preko prijatelja/rodbine/koga vec cije pismo ili mail morate da ponesete sa ostalim dokumentima na razgovor u ambasadu!
Reply With Quote
  #30  
Staro 04.05.2011, 18:17
skiner_x skiner_x je offline
Član
 
Datum prijave: 02.05.2011
US lokacija: Chicago, Il
YU lokacija: Bresno Polje
Poruke: 28
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik lukau13 Prikaz poruke
Sve na mjestu, samo jos dodajte listi, print verziju statusa koju ste dobili prilikom provjere, ono "You are among those randomly selected...."

Mjesto stalnog boravka? Ako pricamo o trenutnoj adresi, to mora bit popunjeno iz razloga jer ce na istu da salju drugu kovertu. A sto se tice instranstva, to mozete izostavit upisat samo N/A dok se ne snadjete preko prijatelja/rodbine/koga vec cije pismo ili mail morate da ponesete sa ostalim dokumentima na razgovor u ambasadu!
Pismo? Ja sam razumeo da pismo nije potrebno, da to ne traze u ambasadi? Ali jos je dalek put do ambasade, sto se tice stampane verzije statuse, ja sam mislio da je to papir sa bar kodom tj. brojem koji sam dobio 2012EUXXXXXXX, to sam i naveo gore.
Reply With Quote
Odgovori


Pravila pisanja
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Uključeno
Smajliji: Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML kod je Isključeno
Pređi u forum

Similar Threads
Tema Pokretač teme Forum Odgovori Poslednja poruka
2012 prijave - Pitanja u vezi sa obrazovanjem i popunjavanje formi IvanS Prva koverta 12 23.05.2012 13:06
Rešen Problem oko Popunjavanja Formulara DSP-122 i DS-230 Johnny Prva koverta 19 09.03.2011 01:41
Pitanje u vezi kopija formulara mariags Prva koverta 8 25.05.2008 15:26
Izvučen početkom maja (98xx) - Imam višak formulara?! Marko Prva koverta 2 09.05.2006 19:16

Newsletter E-mail:
Name:

Newsletter sent using Email Marketing Software by ActiveCampaign

Svi datumi su prikazani u formatu GMT +1. Trenutno vreme: 17:06.


Copyright ©2005 - 2024, ZelenaLutrija.com by VUXYS, LLC
Forum Powered by vBulletin®, © 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Mišljenja, saveti, izjave, ponude ili druge informacije ili sadržaji nastali na forumu vlasništvo su onoga ko ih je kreirao, a ne sajta ZelenaLutrija.com. ZelenaLutrija.com ne garantuje tačnost, kompletnost ili upotrebnu vrednost informacija, stavova, saveta ili datih izjava. Ne postoje uslovi pod kojima bi sajt ZelenaLutrija.com bio odgovoran za štetu ili gubitak koji je posledica bilo čijeg oslanjanja na nepouzdane informacije, ili bilo kakve informacije nastale kroz komunikaciju između članova.
Sajtove koji su linkovani sa ovog sajta ne kontrolišemo, ne podržavamo, niti smo pregledali bilo kakve sadržaje na takvim sajtovima. Mi nećemo biti odgovorni za legalnost, tačnost ili prikladnost bilo kog sadržaja, oglasa, proizvoda, usluga ili informacije lociranim na ili distribuiranih kroz druge web sajtove, niti za bilo kakvu štetu nastalu kao posledica takvih informacija.
ZelenaLutrija.com drži i čuva druga prava vlasništva na sajtu.
Osim informacija koje su u javnom vlasništvu ili za koje dobijete dozvolu, nemate pravo da kopirate, modifikujete ili na bilo koji način menjate, objavljujete, prenosite, distribuirate, izvršavate, prikazujete ili prodajte bilo koju informaciju zaštićenu pravima vlasništva. Slanjem informacija ili sadržaja na bilo koji deo ZelenaLutrija.com foruma, Vi automatski dozvoljavate i predstavljate garanciju da imate pravo da dozvolite ZelenaLutrija.com ili članovima ZelenaLutrija.com bespovratnu, kontinualnu, neograničenu, globalnu dozvolu da koriste, kopiraju, izvršavaju, prikazuju i distribuiraju takve informacije i sadržaje i da iz takvih sadžaja koriste bilo koji deo u bilo koje svrhe, kao i pravo i dozvolu da koriste gore navedene sadržaje. Svi zaštitni znakovi (trademarks), logotipi, oznake usluga, firme ili imena proizvoda koji se pominju na ovom web sajtu su vlasništvo kojim raspolažu njihovi vlasnici.