ZELENA KARTA - LUTRIJA  
Balkan
Njujork
Čikago
Los Anđeles

Nazad   ZELENA KARTA - LUTRIJA > FORUM > Retro > Prva koverta

Prva koverta Dobili ste prvu kovertu sa formularima koje treba poslati američkoj vladi. Šta sad?

Prva koverta » Izvucen za DV2012, da li da cekam sa procedurom? » Bitni linkovi
O prvoj koverti Formulari Korisne informacije Proverite prijavu Učlanite se

 
 
Thread Tools Display Modes
  #11  
Staro 13.09.2011, 02:39
Taji's Avatar
Taji Taji je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 10.01.2009
US lokacija: Greenville, SC
Poruke: 341
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik MisterNo Prikaz poruke
Izvucen sam za DV2012, i jos nisam pokrenuo citavu proceduru. Zivim u Americi i plan je da se vencam sa devojkom u decembru (u Americi), kako bi mogao da se prijavim da sam ozenjen cime i moja (buduca) supruga stice pravo za green card.
E sad, da li da cekam decembar ili da sto pre popunjavam formulare?
Da li samo 50,000 najbrzih dobijaju green card?
Ako ne cekam decembar nego se prijavim sada kao ne ozenjen, koliko se komplikuje procedura ako se u medjuvremenu ozenim i da li tada moja buduca supruga ima pravo na green card i da li tada ona mnogo duze ceka?

Zahvalan sam svakom savetu!
Nista se ne brini i vidi da seacekas jer i ja sam predala svoju prvu kovertu tek krajem januara iduce godine po izvlacenju (DV 2009). Broj mi je bio 8XXX, koverta obradjena u martu 2009, intervju zakazan za kraj aprila i viza dobijena bez problema.
Srecno
  #12  
Staro 13.09.2011, 02:57
vrhunski vrhunski je offline
Proteran
 
Datum prijave: 17.06.2010
US lokacija: San Jose, CA
YU lokacija: Belgrade, Serbia
Poruke: 488
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik Taji Prikaz poruke
Nista se ne brini i vidi da seacekas jer i ja sam predala svoju prvu kovertu tek krajem januara iduce godine po izvlacenju (DV 2009). Broj mi je bio 8XXX, koverta obradjena u martu 2009, intervju zakazan za kraj aprila i viza dobijena bez problema.
Srecno
eeee ovo je dobro znati!!! Ako je tako onda imas jos opusteno vremena da razmislis!!!
  #13  
Staro 13.09.2011, 04:24
MisterNo MisterNo je offline
Član
 
Datum prijave: 12.09.2011
Poruke: 9
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik Taji Prikaz poruke
Nista se ne brini i vidi da seacekas jer i ja sam predala svoju prvu kovertu tek krajem januara iduce godine po izvlacenju (DV 2009). Broj mi je bio 8XXX, koverta obradjena u martu 2009, intervju zakazan za kraj aprila i viza dobijena bez problema.
Srecno
E pa hvala na informaciji, kada ovo procitah prodje me glavobolja od svih kombinacija a ni jedna nije prolazila , jedino sto mi jos nije jasno to sve oko brojeva i zurbe. Svi kazu da popunjavaju kvotu do 50,000 pa ko prvi stigne ali to nikada nije bila zvanicna informacija?
  #14  
Staro 13.09.2011, 04:38
MisterNo MisterNo je offline
Član
 
Datum prijave: 12.09.2011
Poruke: 9
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik vrhunski Prikaz poruke
eeee ovo je dobro znati!!! Ako je tako onda imas jos opusteno vremena da razmislis!!!
S obzirom na nove informacije da mogu da cekam ovaj post je sad skroz drugaciji

Hitan posao u Srbiji , pa sta se radi

Jel' to sigurno da na intervju moramo da idemo zajedno?

Recimo da mi je opcija samo AOS i da razmotrim sta i kako ako bi se odlucio na AOS pre vencanja

Ovako kaze forma I-485 za AOS

if the spouse is residing abroad, the person adjusting status in the US should file From I-824, Application for Action on an Approved Application or Petition, together with the principal's for I-485, to allow the derivatives to immigrate to the US without delay if the principal's Form I-485 is approved.


Isto tako stoji u formi I-485 ako bi ona popunjavala stoji da je eligible ako:

Besed on being the spouse - at the time another adjustement applicant (principal) files to adjust the status or at the time a person is granted permanent resident status in an immigration category that allows derivative status for spouses

E sad prvi deo recenice je jasan, ali ne kaze za mogucnost da sam u medjuvremenu promenio bracno stanje pre dobijanja green karte pa da i tako moze ona da aplicira.
Za drugi deo recenice (njena prijava kada ja dobijem green kartu), jel' to ono sto se ceka 5 godina?

Hvala na pomoci , svaki savet je dobrodosao!
  #15  
Staro 13.09.2011, 04:58
vrhunski vrhunski je offline
Proteran
 
Datum prijave: 17.06.2010
US lokacija: San Jose, CA
YU lokacija: Belgrade, Serbia
Poruke: 488
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik MisterNo Prikaz poruke
Jel' to sigurno da na intervju moramo da idemo zajedno?
pa ne znam nisam nikad cuo da neko ide na razgovor odvojeno??

Citat:
Recimo da mi je opcija samo AOS i da razmotrim sta i kako ako bi se odlucio na AOS pre vencanja

Ovako kaze forma I-485 za AOS

if the spouse is residing abroad, the person adjusting status in the US should file From I-824, Application for Action on an Approved Application or Petition, together with the principal's for I-485, to allow the derivatives to immigrate to the US without delay if the principal's Form I-485 is approved.


Isto tako stoji u formi I-485 ako bi ona popunjavala stoji da je eligible ako:

Besed on being the spouse - at the time another adjustement applicant (principal) files to adjust the status or at the time a person is granted permanent resident status in an immigration category that allows derivative status for spouses

E sad prvi deo recenice je jasan, ali ne kaze za mogucnost da sam u medjuvremenu promenio bracno stanje pre dobijanja green karte pa da i tako moze ona da aplicira.
Za drugi deo recenice (njena prijava kada ja dobijem green kartu), jel' to ono sto se ceka 5 godina?

Hvala na pomoci , svaki savet je dobrodosao!
Hm ne znam dobro ti je pitanje ali sad si me zbunio sa ovim samo mislim da to podrazumeva ...kao jesi ozenjen si u redu ali ona nece dobiti dv vizu sad nego ti kad postanes rezident...u svakom slucaju relativno malo nas na ovom forumu radi AOS. Pokusaj ovde http://forums.immigration.com/showth...S-step-by-step

Ali javi nam svakako sta si uradio cisto da ostane i za sledeceg nekog ko bude radio AOS sa slicnom situacijom
  #16  
Staro 13.09.2011, 06:23
mijan mijan je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 21.09.2010
YU lokacija: Beograd, Srbija
Poruke: 412
Nepromenjeno

Intervjui se obavljaju po visini izvucenih brojeva nema tu nekog otimanja pa prvih 50 hiljada koji budu najjaci dobijaju. Na razgovore pozivaju na osnovu broja pod kojim si izvucen. Sve ces o tome ovde procitati i videti kad ces doci na red http://www.zelenalutrija.com/forum/s...?t=162&page=25
Kad dodje trenutak za razgovor moras ici a ako do tada nisi vencan i ona ne bude isla sa tobom onda nista od plana da ona ide sa tobom kao dobitnik. Intervju se moze odloziti i pomeriti ali sad da kao razlog navedes to da te sacekaju dok se vencas to je vec problematicno, jer je to jako osetljivo. Toliko od mene.
  #17  
Staro 13.09.2011, 06:58
vrhunski vrhunski je offline
Proteran
 
Datum prijave: 17.06.2010
US lokacija: San Jose, CA
YU lokacija: Belgrade, Serbia
Poruke: 488
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik mijan Prikaz poruke
Intervjui se obavljaju po visini izvucenih brojeva nema tu nekog otimanja pa prvih 50 hiljada koji budu najjaci dobijaju. Na razgovore pozivaju na osnovu broja pod kojim si izvucen. Sve ces o tome ovde procitati i videti kad ces doci na red http://www.zelenalutrija.com/forum/s...?t=162&page=25
Kad dodje trenutak za razgovor moras ici a ako do tada nisi vencan i ona ne bude isla sa tobom onda nista od plana da ona ide sa tobom kao dobitnik. Intervju se moze odloziti i pomeriti ali sad da kao razlog navedes to da te sacekaju dok se vencas to je vec problematicno, jer je to jako osetljivo. Toliko od mene.
malo je samo drugacije kad radis AOS. Mislim da sam AOS ide nesto sporije nego procesuiranje u ambasadi.
  #18  
Staro 13.09.2011, 22:07
MisterNo MisterNo je offline
Član
 
Datum prijave: 12.09.2011
Poruke: 9
Nepromenjeno

Hvala na linku, evo citam trebace vremena za detalje...


Citat:
Prvobitno poslao korisnik vrhunski Prikaz poruke
pa ne znam nisam nikad cuo da neko ide na razgovor odvojeno??



Hm ne znam dobro ti je pitanje ali sad si me zbunio sa ovim samo mislim da to podrazumeva ...kao jesi ozenjen si u redu ali ona nece dobiti dv vizu sad nego ti kad postanes rezident...u svakom slucaju relativno malo nas na ovom forumu radi AOS. Pokusaj ovde http://forums.immigration.com/showth...S-step-by-step

Ali javi nam svakako sta si uradio cisto da ostane i za sledeceg nekog ko bude radio AOS sa slicnom situacijom
  #19  
Staro 13.09.2011, 23:02
vrhunski vrhunski je offline
Proteran
 
Datum prijave: 17.06.2010
US lokacija: San Jose, CA
YU lokacija: Belgrade, Serbia
Poruke: 488
Nepromenjeno

Nema problema tu smo da pomognemo

Nego ja sam ti dao moj najbolji predlog kako da resite. Jer je problem njena b1/b2 viza sa kojom moze da ostane maksimum 6 meseci i licno mislim da ako hocete da predate zajedno da je ovo jedini nacin ali bas me interesuje ako nadjes neko drugo resenje da nam javis.

************************************************** **********
Ona dodje u US kod tebe (ali bukvalno odmah)
vencate se
ona se vrati u Srbiju npr (nebitno moze i da bude sa tobom neko vreme)
sacekas vencani list
predas formulare (odmah cim dobijes vencani list)
zatim cekas i nastavis studije normalno kao sto i jeste
oni ti zakazu razgovor npr 1. decembar
ti se dan pre toga vratis u Srbiju i odete u ambasadu da to obavite.
Posle toga vi u US ulazite sa DV vizom i nastavis studije normalno
************************************************** **********
  #20  
Staro 14.09.2011, 06:03
MisterNo MisterNo je offline
Član
 
Datum prijave: 12.09.2011
Poruke: 9
Nepromenjeno

Hvala za link, bio je informativan. Jasno je da na intervju se svi pozivaju prema tekucima brojevima. Ja sam 68xx i moj je broj tekuci za oktobar. Dokumenta jos nisam poslao, nisam planirao pre januara a tada ce verovatno tekuci brojevi dostici 20,000. Koliko shvatam cekanjem ne gubim "mesto" ali kvota do 50,000 se ipak popunjava pa kada se popuni kraj?


Citat:
Prvobitno poslao korisnik mijan Prikaz poruke
Intervjui se obavljaju po visini izvucenih brojeva nema tu nekog otimanja pa prvih 50 hiljada koji budu najjaci dobijaju. Na razgovore pozivaju na osnovu broja pod kojim si izvucen. Sve ces o tome ovde procitati i videti kad ces doci na red http://www.zelenalutrija.com/forum/s...?t=162&page=25
Kad dodje trenutak za razgovor moras ici a ako do tada nisi vencan i ona ne bude isla sa tobom onda nista od plana da ona ide sa tobom kao dobitnik. Intervju se moze odloziti i pomeriti ali sad da kao razlog navedes to da te sacekaju dok se vencas to je vec problematicno, jer je to jako osetljivo. Toliko od mene.
 


Pravila pisanja
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Uključeno
Smajliji: Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML kod je Isključeno
Pređi u forum

Similar Threads
Tema Pokretač teme Forum Odgovori Poslednja poruka
DV2012 - Azurna lista selektovanih. vrhunski Prva koverta 135 26.04.2012 17:05
DV2012 Results vrhunski Prva koverta 602 27.09.2011 19:21
DV2012 promenjena procedura - nema vise koverti? kovacevs Prva koverta 65 07.07.2011 01:02
Dobitnici DV2012 koji se nisu prijavili 5. ili 6.10. Vuvuzela Stare teme 88 16.05.2011 13:19

Newsletter E-mail:
Name:

Newsletter sent using Email Marketing Software by ActiveCampaign

Svi datumi su prikazani u formatu GMT +1. Trenutno vreme: 16:43.


Copyright ©2005 - 2024, ZelenaLutrija.com by VUXYS, LLC
Forum Powered by vBulletin®, © 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Mišljenja, saveti, izjave, ponude ili druge informacije ili sadržaji nastali na forumu vlasništvo su onoga ko ih je kreirao, a ne sajta ZelenaLutrija.com. ZelenaLutrija.com ne garantuje tačnost, kompletnost ili upotrebnu vrednost informacija, stavova, saveta ili datih izjava. Ne postoje uslovi pod kojima bi sajt ZelenaLutrija.com bio odgovoran za štetu ili gubitak koji je posledica bilo čijeg oslanjanja na nepouzdane informacije, ili bilo kakve informacije nastale kroz komunikaciju između članova.
Sajtove koji su linkovani sa ovog sajta ne kontrolišemo, ne podržavamo, niti smo pregledali bilo kakve sadržaje na takvim sajtovima. Mi nećemo biti odgovorni za legalnost, tačnost ili prikladnost bilo kog sadržaja, oglasa, proizvoda, usluga ili informacije lociranim na ili distribuiranih kroz druge web sajtove, niti za bilo kakvu štetu nastalu kao posledica takvih informacija.
ZelenaLutrija.com drži i čuva druga prava vlasništva na sajtu.
Osim informacija koje su u javnom vlasništvu ili za koje dobijete dozvolu, nemate pravo da kopirate, modifikujete ili na bilo koji način menjate, objavljujete, prenosite, distribuirate, izvršavate, prikazujete ili prodajte bilo koju informaciju zaštićenu pravima vlasništva. Slanjem informacija ili sadržaja na bilo koji deo ZelenaLutrija.com foruma, Vi automatski dozvoljavate i predstavljate garanciju da imate pravo da dozvolite ZelenaLutrija.com ili članovima ZelenaLutrija.com bespovratnu, kontinualnu, neograničenu, globalnu dozvolu da koriste, kopiraju, izvršavaju, prikazuju i distribuiraju takve informacije i sadržaje i da iz takvih sadžaja koriste bilo koji deo u bilo koje svrhe, kao i pravo i dozvolu da koriste gore navedene sadržaje. Svi zaštitni znakovi (trademarks), logotipi, oznake usluga, firme ili imena proizvoda koji se pominju na ovom web sajtu su vlasništvo kojim raspolažu njihovi vlasnici.