ZELENA KARTA - LUTRIJA  
Balkan
Njujork
Čikago
Los Anđeles

Nazad   ZELENA KARTA - LUTRIJA > FORUM > Život u USA > Lokacije u USA

Lokacije u USA Teme posvećene državama, gradovima i delovima gradova u USA

Lokacije u USA » Phoenix, Arizona » Bitni linkovi
O Americi Život u USA Države (States) Gradovi Naša mesta (mapa)

Odgovori
 
Thread Tools Display Modes
  #31  
Staro 15.01.2010, 14:17
ben_lumumba ben_lumumba je offline
Član
 
Datum prijave: 07.01.2010
US lokacija: Phoenix,Arizona
Poruke: 11
Nepromenjeno

Ajde da malo ozivim ovu temu.
I ja se prijavio za GC,DV 2011,pa sam kao destinaciju posle dosta web pretrazivanja odredio Phoenix area.
Ima dosta vremena do iduce godine ako me uopste izvuku.
Imao bih dosta pitanja pa da se ne ponavljam,dosta su duga.Ovo je mnogo specificno jer se radi konkretno o Phoenix area i o profesijama.
Zato mislim da nije problem ako posaljem par linkova
gde se konkrektno o tome pise:

http://zelenalutrija.com/forum/showthread.php?t=608

http://www.city-data.com/forum/phoen...plastring.html

Naravno,to se sad sve odnosi na Phoenix iako su ovim postovima pominjana druga mesta.
Bilo bi lepo da ozivimo ovu temu.
Reply With Quote
  #32  
Staro 18.01.2010, 00:22
steficacvek's Avatar
steficacvek steficacvek je offline
Pravi "Amer"
 
Datum prijave: 19.05.2008
US lokacija: Phoenix, Az
YU lokacija: BiH
Poruke: 648
Nepromenjeno

Pozdrav ben!
Iskreno, nisam procitala sve u linkovima koje si naveo, ali gledajuci u profesije koje te zanimaju nije ni cudo da si se odlucio za Phoenix. Uglavnom se ekonomija i zasniva na gradjevinskim poslovima. Ne bih da te obeshrabrim, ali ova kriza je bas pogodila aArizonu i Phx. Nakon Kalifornije, najveca kriza i najgore pogodjena je Arizona. Ima tu i tamo poslica, ali ne kao prije. Opet prije ili kasnije ce se i to promjeniti. Dobra strana je sto i zivot nije toliko skup kao u drugim velikim gradovima. Ako se definitivno odlucis za Phx, gledaj da izbjegnes ljeto (koje traje manje vise do novembra) za dolazak jer je bukvalno pakao na zemlji. Puno je lakse zimi naviknuti se, seliti, raditi ...
Sretno!
__________________
2009EU17xxx
22.4.2008 Koverta poslana
14.5.2008 Koverta primljena
23.5.2008. Koverta poslana nazad u KCC
28.5.2008. Koverta stigla u KCC
13.3.2008. zavrsen ljekarski pregled
The Day - 20.3.2009.
Visa granted

In US since May 26, 2009!
Reply With Quote
  #33  
Staro 28.09.2010, 21:59
leptir23 leptir23 je offline
Član
 
Datum prijave: 26.08.2010
US lokacija: connectucat
YU lokacija: beograd
Poruke: 6
Nepromenjeno phoenix

Pozdrav svima na forumu,Molim Stefi ,da svima nama koji zelimo u taj grad pruzi malo vise informacija.Pronasla sam na netu mnogo informacija,ali nekih nema.Koliki su mesecni troskovi za dve osobe ili racun za vodu,struju,gas,internet,tv, na mesecnom nivou? Da li je to vise od 250$ plus cena rente za jednosobni apartman u Phoenix?.Koji delovi grada nisu bezbedni i slicno?Koliko se moze verovati rent.comu?
Reply With Quote
  #34  
Staro 29.09.2010, 06:05
steficacvek's Avatar
steficacvek steficacvek je offline
Pravi "Amer"
 
Datum prijave: 19.05.2008
US lokacija: Phoenix, Az
YU lokacija: BiH
Poruke: 648
Nepromenjeno

Pozdrav leptir, dobrodosla na forum! Vec sam negdje pisala okvirne informacije, fin dvosoban apartman se moze naci za 700-800$, struje se puno trosi jer a/c mora da radi 9 mjeseci u godini, ali mislim da jedno 250$ moze pokriti troskove. Sto se tice Phoenixa, juzni dio je dio koji zelis da izbjegnes. Inace, ovdje se vise koristi izraz Valley of the sun (samo valley najcesce) jer se pod tim podrazumjevaju i drugi "gradovi" poput Scottsdale, Glendale, Litchfield park, Avondale, Tempe ... Scottsdale je bogatiji dio, ali i tu se moze naci apartmana veoma povoljno. Inace je prilicno snobovski, ali je najcisce i najuredjenije. Tempe je studentski dio i jedini dio gdje mozes vidjeti ljude da setaju ili voze biciklo ili uopste da ima zivota na ulici van automobila. Ako si osoba koja voli da seta, hoda, srece ljude, onda ovo nije mjesto za tebe. Auto ti treba za sve jer je sve jako siroko i udaljeno, a i temperature ne dopustaju bas da budes negdje gdje nema klime. Ovdje se ljudi hvale kako je zima najljepsa na svijetu, ja volim snijeg, pa meni nije. Zima je otprilike kao nase malo hladnije proljece. Kad je docekas napokon. Evo vec skoro ulazimo u oktobar a temperature su iznad 100F (37C). Ljeto pocne u aprilu i ne zavrsava do kraja oktobra. To je bas period kad mozes da zaboravis na bilo kakve aktivnosti vani. Sto se tice poslova, sad je teska situacija jer je ovdje najjaci bio housing market koji je totalno propao. Ali opet se polako oporavlja situacija. Ne znam zvanicno koja je minimalna satnica, ali mislim da najnize sto ce ti vecina poslodavaca ponuditi je 8$/h. Inace dosta starijih ljudi dodje ovdje nakon sto se penzionise, pa imas cijele gradove na sjeveru koji su puno 90togodisnjaka za volanom, sto je takodjer nesto sto je pametnije izbjegavati. Eto toliko za sad, ako imas neka konkretnija pitanja reci. Nadam se da sam koliko toliko pomogla.
__________________
2009EU17xxx
22.4.2008 Koverta poslana
14.5.2008 Koverta primljena
23.5.2008. Koverta poslana nazad u KCC
28.5.2008. Koverta stigla u KCC
13.3.2008. zavrsen ljekarski pregled
The Day - 20.3.2009.
Visa granted

In US since May 26, 2009!
Reply With Quote
  #35  
Staro 29.09.2010, 22:24
leptir23 leptir23 je offline
Član
 
Datum prijave: 26.08.2010
US lokacija: connectucat
YU lokacija: beograd
Poruke: 6
Nepromenjeno Phoenix

Draga Stefice,hvala na brzom odgovoru.Ima jos stvari koje me zanimaju-naravno.Preko rent.com-a sam nasla apartmane po najnizoj ceni od $350-jednosobne sa lepim okruzenjem,zelenilom i bazenom.Iz tog razloga sam pitala ,koliko se rent.comu moze verovati i koliki su ostali mesecni troskovi. Isto tako je bitno gde se nalazi apartman ,ne znam da li su ti apartmani u rizicnim erijama?Imas li neki sajt sa cenama zivotnih namirnica-voce,povrce,meso,hemija i sl.Sto se tice klime sve mi je jasno i bas nam odgovara (ja i dragi)volimo toplu i suvu klimu.Napomenucu samo da zivim u Africi 11 godina ,zeleni karton mi je odobren 17.08 (dragi je amer u penziji)iduce nedelje saljem pasos da stave vizu ,naravno gledamo karte i apartmane.
Da li nam u nasem slucaju treba necija garancija pri rentiranju apartmana jer sam procitala da negde i to traze?
Pozdrav svima,a tebi mnogo srece, ako je medeni mesec prosao i prva godina
neka sve naredne godine budu jos lepse.
Jos jednom ti hvala,pozdrav
Reply With Quote
  #36  
Staro 30.09.2010, 00:42
steficacvek's Avatar
steficacvek steficacvek je offline
Pravi "Amer"
 
Datum prijave: 19.05.2008
US lokacija: Phoenix, Az
YU lokacija: BiH
Poruke: 648
Nepromenjeno

Ok, vecina apartmana ovdje izgleda fino, 99% ima bazen. Ali ja sumnjam bas da mozes naci nesto dobro za 350$. Za 500$ vec ok. Ima i drzavnih apartmana, na jako finim mjestima, i koji imaju jako male rente ali nije bas lako upasti u njih. Sve zavisi zapravo sta hoces i na kolike kompromise ste spremni. Mozes mi poslati link koje apartmane ste gledali pa ti mogu nesto vise reci kakav je dio grada. Inace jedna milja zna da napravi veliku razliku izmedju dobrog i loseg okruzenja. Ako ste novi u USA, svaki apartman ce vam traziti depozite za milion stvari sto moze biti podosta, ali barem znas da ce ti te pare kad tad vratiti ako je kakva utjeha
Sto se tice cijena zivotnih namirnica, mislim da je prilicno prihvatljivo i jeftino. Ja najvise kupujem u Sprouts koji je vise orjentisan na "humano" uzgojenu hranu (ne nuzno organicnu), voce i povrce je cesto snizeno i jako povoljno. Mozes mozda da provjeris na web stranicama supermarketa (sprouts, fry's, wallmart, fresh&easy, safeway, bashas, food city, albetsons, target ... ) Zip codovi u Phx pocinju sa 85xxx pa potrazi. Sto se mene licno tice, mrzim ovo ljeto cijelu godinu, voljela bih da mogu da setam i ne ovisim o autu toliko, ali mislim da sam se navikla. Ako nista ima jako lijepih mjesta, jezera, skijalista svuda po Arizoni pa to popravlja stvar
__________________
2009EU17xxx
22.4.2008 Koverta poslana
14.5.2008 Koverta primljena
23.5.2008. Koverta poslana nazad u KCC
28.5.2008. Koverta stigla u KCC
13.3.2008. zavrsen ljekarski pregled
The Day - 20.3.2009.
Visa granted

In US since May 26, 2009!
Reply With Quote
  #37  
Staro 30.09.2010, 22:22
leptir23 leptir23 je offline
Član
 
Datum prijave: 26.08.2010
US lokacija: connectucat
YU lokacija: beograd
Poruke: 6
Thumbs up Phoenix

Opet ja.Naravno pregledala sam na netu mnoge stvari koje su me zanimale,posebno cene zivotnih namirnica itd.Sve nam odgovara,moram priznati da je tu prilicno jeftinije nego ovde kod nas.Sto se tice zime ,ha mi vise volimo biti u ,,3"krpice a na vrucinu i suv vazduh-pa to nam je normalno.Ni ovde se ne moze bez auta,jedino sto se vozi levom stranom.Elem sto se tice apartmana rent.com ,myrent.com,apartments.com nude dobru ponudu zavisno rekoh od erije,gledala sam ponovo izbegavajuci juzne delove, slazem se sa tobom do 500$da moze da se nadje.Budzet nam dozvoljava da recimo ceo paket,znaci apartman +utilitis-sve ne prelazi sumu od 800$.Unfurnitured .Ono sto treba da sadrzi jednosoban apartman da ima erkone, otvorna kuhinja ,bilo bi bolje u prizemlju,da mozemo imati internet ,telefon ,tv.
Bitan je londry-moze zajednicki.Voleli bismo yard sa drvecem i travom.Gledali smo recimo:na rent.com-u
Valenci Park east Phoenix,1 soban 399$
Toscany Pointe nort Phoenix 1 soban 399-599$
Vista Ventana nort Phoeix near Metrocentre ,ovo su samo neki

Svakako moram stupiti u kontakt sa nekim agentima kada budemo znali datum dolaska.Tvoja pomoc mi mnogo znaci jer mi pruzas informacije iz prve ruke i tvoje utiske.Hvala ti mnogo.
Ako imas vremena pogledaj na gore navedenim sajtovima apartmane pa ako imas neku ideju ili poznajes kraj mozes mi dati savet.Pozdrav
Reply With Quote
  #38  
Staro 12.10.2010, 05:33
azhighlander azhighlander je offline
Član
 
Datum prijave: 03.05.2009
US lokacija: Phoenix, AZ
YU lokacija: Niš, Srbija
Poruke: 12
Nepromenjeno

Preporucujem apartmane na 28th str pored Metrocentra. Sa dve spavace sobe, bazenom u dvoristu i nadkrivenim i rezervisanim parking mestom je oko 500$.Mesto je fenomenalno, to je za mene najlepsa ulica u Phx, ima jezera i fontane sa obe strane.
Reply With Quote
  #39  
Staro 12.10.2010, 23:45
leptir23 leptir23 je offline
Član
 
Datum prijave: 26.08.2010
US lokacija: connectucat
YU lokacija: beograd
Poruke: 6
Nepromenjeno Hitno potrebna pomoc za Phoenix

Dobro vece,hvala ti mnogo na savetu ,mi se pakujemo,cekam samo da mi vrate pasos iz amer ambasade pa kupujemo karte,imam nekoliko pitanja ,ako neko od nasih tamo ima vremena i volje da odgovori bila bih vrlo zahvalna!Kako naci privremeni smestaj do pronalaska apartmana?Da li je bolje (jeftinije)naci motel ili sta vec?Da li treba rezervisati ili se moze naci po sletanju u phoenix?Kako se krecu cene prenocista?Ja i muz smo sami i trazimo apartman bez namestaja jer nam stize kargo.E sad povodom toga ,moze li nam neko od nasih pomoci ,jer spremam kargo a nemam adresu.Sta i kako se radi u takvim situacijama?
Pozdrav svima
Reply With Quote
  #40  
Staro 13.10.2010, 00:35
steficacvek's Avatar
steficacvek steficacvek je offline
Pravi "Amer"
 
Datum prijave: 19.05.2008
US lokacija: Phoenix, Az
YU lokacija: BiH
Poruke: 648
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik azhighlander Prikaz poruke
Preporucujem apartmane na 28th str pored Metrocentra. Sa dve spavace sobe, bazenom u dvoristu i nadkrivenim i rezervisanim parking mestom je oko 500$.Mesto je fenomenalno, to je za mene najlepsa ulica u Phx, ima jezera i fontane sa obe strane.
Jeste jako je lijepo, narocito oni townhouses juznije prema Peoria ulici. Ali u zadnje 2 godine je metro centar postao pravi geto, sve vise prodavnica se zatvara i sve vise je problema. Tako da ne znam bas koliko bih preporucila te apartmane.

Citat:
Prvobitno poslao korisnik leptir23 Prikaz poruke
Dobro vece,hvala ti mnogo na savetu ,mi se pakujemo,cekam samo da mi vrate pasos iz amer ambasade pa kupujemo karte,imam nekoliko pitanja ,ako neko od nasih tamo ima vremena i volje da odgovori bila bih vrlo zahvalna!Kako naci privremeni smestaj do pronalaska apartmana?Da li je bolje (jeftinije)naci motel ili sta vec?Da li treba rezervisati ili se moze naci po sletanju u phoenix?Kako se krecu cene prenocista?Ja i muz smo sami i trazimo apartman bez namestaja jer nam stize kargo.E sad povodom toga ,moze li nam neko od nasih pomoci ,jer spremam kargo a nemam adresu.Sta i kako se radi u takvim situacijama?
Pozdrav svima
Eh Olivera ti je mogla biti pomoc iz prve ruke ali sta joj ja mogu kad je izgubila sifru za forum Sve mozes naci preko interneta, motele, hotele,prenocista, uglavnom su cijene za noc oko 25-30$ u nekim prenocistima, sedmicno ili mjesecno vjerovatno mozes dobiti i neki discount. Mozes cak i da ugovoris apartman, samo budite spremni da cete morati dati depozit. Sta vam treba za kargo? samo da date neciju adresu, da neko to primi za vas? Imate li kakve poslove na vidiku, jeste li smislili koji dio grada biste voljeli.
__________________
2009EU17xxx
22.4.2008 Koverta poslana
14.5.2008 Koverta primljena
23.5.2008. Koverta poslana nazad u KCC
28.5.2008. Koverta stigla u KCC
13.3.2008. zavrsen ljekarski pregled
The Day - 20.3.2009.
Visa granted

In US since May 26, 2009!
Reply With Quote
Odgovori


Pravila pisanja
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Uključeno
Smajliji: Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML kod je Isključeno
Pređi u forum

Newsletter E-mail:
Name:

Newsletter sent using Email Marketing Software by ActiveCampaign

Svi datumi su prikazani u formatu GMT +1. Trenutno vreme: 13:13.


Copyright ©2005 - 2024, ZelenaLutrija.com by VUXYS, LLC
Forum Powered by vBulletin®, © 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Mišljenja, saveti, izjave, ponude ili druge informacije ili sadržaji nastali na forumu vlasništvo su onoga ko ih je kreirao, a ne sajta ZelenaLutrija.com. ZelenaLutrija.com ne garantuje tačnost, kompletnost ili upotrebnu vrednost informacija, stavova, saveta ili datih izjava. Ne postoje uslovi pod kojima bi sajt ZelenaLutrija.com bio odgovoran za štetu ili gubitak koji je posledica bilo čijeg oslanjanja na nepouzdane informacije, ili bilo kakve informacije nastale kroz komunikaciju između članova.
Sajtove koji su linkovani sa ovog sajta ne kontrolišemo, ne podržavamo, niti smo pregledali bilo kakve sadržaje na takvim sajtovima. Mi nećemo biti odgovorni za legalnost, tačnost ili prikladnost bilo kog sadržaja, oglasa, proizvoda, usluga ili informacije lociranim na ili distribuiranih kroz druge web sajtove, niti za bilo kakvu štetu nastalu kao posledica takvih informacija.
ZelenaLutrija.com drži i čuva druga prava vlasništva na sajtu.
Osim informacija koje su u javnom vlasništvu ili za koje dobijete dozvolu, nemate pravo da kopirate, modifikujete ili na bilo koji način menjate, objavljujete, prenosite, distribuirate, izvršavate, prikazujete ili prodajte bilo koju informaciju zaštićenu pravima vlasništva. Slanjem informacija ili sadržaja na bilo koji deo ZelenaLutrija.com foruma, Vi automatski dozvoljavate i predstavljate garanciju da imate pravo da dozvolite ZelenaLutrija.com ili članovima ZelenaLutrija.com bespovratnu, kontinualnu, neograničenu, globalnu dozvolu da koriste, kopiraju, izvršavaju, prikazuju i distribuiraju takve informacije i sadržaje i da iz takvih sadžaja koriste bilo koji deo u bilo koje svrhe, kao i pravo i dozvolu da koriste gore navedene sadržaje. Svi zaštitni znakovi (trademarks), logotipi, oznake usluga, firme ili imena proizvoda koji se pominju na ovom web sajtu su vlasništvo kojim raspolažu njihovi vlasnici.