ZELENA KARTA - LUTRIJA  
Balkan
Njujork
Čikago
Los Anđeles

Nazad   ZELENA KARTA - LUTRIJA > FORUM > Vize za SAD > Ne-imigrantske vize

Ne-imigrantske vize Opšte teme o dobijanju i apliciranju za turističke, poslovne, medicinske i ostale ne-imigrantske vize

Odgovori
 
Thread Tools Display Modes
  #541  
Staro 29.01.2019, 21:22
damagon damagon je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 03.05.2017
US lokacija: Maryland
YU lokacija: Nis Serbia
Poruke: 361
Nepromenjeno

Da li je neko u skorije vreme konkurisao za turisticku vizu? Da li neko ima preciznije podatke o prolaznosti?

Iz onoga sto sam ja citao listajuci temu malo sam se iznenadio, mozda sam i lose razumeo... Prolaznost je iznad 50 % ?

Takodje negde procitah ,mozda i na forumu, da se ove godine menjaju konzuli u ambasadi, tako da ce mozda i to uticati na prolaznost ove godine...

Naime poznanica zeli da konkurise , a situacija je sledeca:
-ima stan na svoje ime
-student
-zaposlena vec trecu godinu, ugovor za stalno
-putovala po evropi , grcka,italija,francuska,turska

Navodno bi otisla u posetu momku koji je u US legalno
__________________
DV lottery
2018 Class
First time applicant
Reply With Quote
  #542  
Staro 29.01.2019, 22:07
uran's Avatar
uran uran je offline
Pravi "Amer"
 
Datum prijave: 21.04.2018
US lokacija: Northwest Pacific
YU lokacija: Tel Aviv, Israel
Poruke: 601
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik damagon Prikaz poruke
Da li je neko u skorije vreme konkurisao za turisticku vizu? Da li neko ima preciznije podatke o prolaznosti?

Iz onoga sto sam ja citao listajuci temu malo sam se iznenadio, mozda sam i lose razumeo... Prolaznost je iznad 50 % ?

Takodje negde procitah ,mozda i na forumu, da se ove godine menjaju konzuli u ambasadi, tako da ce mozda i to uticati na prolaznost ove godine...

Naime poznanica zeli da konkurise , a situacija je sledeca:
-ima stan na svoje ime
-student
-zaposlena vec trecu godinu, ugovor za stalno
-putovala po evropi , grcka,italija,francuska,turska

Navodno bi otisla u posetu momku koji je u US legalno
mogu da dodju novi konzuli pa da ode prolaznost na 25%

bez obzira na to, mislim da ima veliku sansu da dobije vizu.
__________________
Ability to lift up to 50 pounds.
Reply With Quote
  #543  
Staro 30.01.2019, 01:17
mveruovic mveruovic je offline
Pravi "Amer"
 
Datum prijave: 17.09.2012
Poruke: 731
Nepromenjeno

Trenutno je prolaznost prema podacima iz 2017, jer 2018. broj odbijenica nije izasao, procenat odbijenih 22,33% procenat odobrenih 77,67%. Kako se vidi pad od skoro 2500 izdatih viza 2018. u odnosu na 2017. kontam da je trenutno procenat odbijenica na 27%, ne vise od toga.

Konzuli licno nemaju bas veze sa tim da l ce vise ili manje da odbijaju.
Reply With Quote
  #544  
Staro 01.02.2019, 07:03
nemanjaq's Avatar
nemanjaq nemanjaq je offline
Drug član
 
Datum prijave: 14.08.2014
US lokacija: Fort Worth, TX
Poruke: 39
Nepromenjeno

Moja majka je dobila turističku vizu prošle nedelje.
Rekla mi je da je sve trajalo malsimalno 30-tak minuta. Kao razlog posete je navela da dolazi kod nas i to je to.
Reply With Quote
  #545  
Staro 01.02.2019, 11:27
uran's Avatar
uran uran je offline
Pravi "Amer"
 
Datum prijave: 21.04.2018
US lokacija: Northwest Pacific
YU lokacija: Tel Aviv, Israel
Poruke: 601
Nepromenjeno

sto u gore navedenm slucaju ne znaci ama bas nista. Majka pp starija zena, penzionerka. Sigurno nece emigrirati u USA ili se udavati zbog GC.

Sa druge strane mlada neudata devojka, pa to je PRIME SUSPECT

Radi i ima svoj stan ? Haha, mos misliti. Kao ne ona nece da radi u Americi za par hiljada dolara ima u Sriji par stotina. Stan mi je tek najjaca garancija da ces se vratiti.

Mozda da uziva u penziji
__________________
Ability to lift up to 50 pounds.
Reply With Quote
  #546  
Staro 01.02.2019, 14:26
Padinjak101's Avatar
Padinjak101 Padinjak101 je offline
Član
 
Datum prijave: 30.08.2018
YU lokacija: Beograd
Poruke: 28
Nepromenjeno

Kod turisticke su bitne dve stvari, da se ne folirate pred konzulom vec budete iskreni i opusteni, kao i da potpuno tacno i iskreno popunite aplikaciju.
Ja sam dobio vizu na 10 godina, a u tom trenutku (pre dve godine) sam bio student sa 10-ak ispita do kraja studija, niti stana, niti nekretnine, niti posla, niti dinara na bankovnom racunu, neozenjen. Jos sam rekao da idem u posetu rodjaku (a to jelte ne bi trebalo da se govori) i da ce sve on finansirati (sto i jeste bila istina). Rekao sam da idem u posetu, ostajem toliko i toliko, i tako i bi.
Reply With Quote
  #547  
Staro 01.02.2019, 18:27
damagon damagon je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 03.05.2017
US lokacija: Maryland
YU lokacija: Nis Serbia
Poruke: 361
Nepromenjeno

Hvala na podeljenom iskustvu Padinjak101!

Uran , zamolio bih te da svojim negativizmom i ironijom zaobidjes barem moje postove, jer zaista nisi od pomoci na forumu, ti si sam rekao da ne volis US , sta trazis onda u americi i na forumu? Izmedju ostalog, nije mi jasno kako su se zajeb*li pa nekom kao sto si ti dali vizu ....
__________________
DV lottery
2018 Class
First time applicant
Reply With Quote
  #548  
Staro 01.02.2019, 19:29
uran's Avatar
uran uran je offline
Pravi "Amer"
 
Datum prijave: 21.04.2018
US lokacija: Northwest Pacific
YU lokacija: Tel Aviv, Israel
Poruke: 601
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik damagon Prikaz poruke
Hvala na podeljenom iskustvu Padinjak101!

Uran , zamolio bih te da svojim negativizmom i ironijom zaobidjes barem moje postove, jer zaista nisi od pomoci na forumu, ti si sam rekao da ne volis US , sta trazis onda u americi i na forumu? Izmedju ostalog, nije mi jasno kako su se zajeb*li pa nekom kao sto si ti dali vizu ....
eh, sve je moguce. Ja i veruovic smo kovaci sopstvene srece mada nismo gadljivi na ni lutriju.
__________________
Ability to lift up to 50 pounds.
Reply With Quote
  #549  
Staro 15.02.2019, 09:08
Mrrk Mrrk je offline
Drug član
 
Datum prijave: 03.05.2017
US lokacija: ny/chi
YU lokacija: danilovgrad/podgorica
Poruke: 36
Nepromenjeno

Moja jucerasnje iskustvo....ambasada podgorica.
Ds160 ispunjen 25.01
Bili zauzeti termini cekao da se oslobodi...28.01 zakazao za 14.02 u 08:30
Juce u 08:29 bio ispred ambasade, 15ljudi isto ispred...vidim iz obezbedjenja prozivaju ljude vec ja pokazujem pasos ali me kulira, djevojka mi jedna kaze da se tu pored predaje pasos i predao sam pasos i dali su mi redni broj.
Provjera obezbedjenja uputi kako da se podje do ambasade...
U toj prostoriji puno ljudi, nas 4oro je stojalo je jendosta ljudi bilo po dvoje ili po troje da aplicira
Dok je moj redni broj dosao na red 25-30minuta sam stojao.
Tri saltera su bila
U pocetku jedan radio, tu se placa i pitaju vas 2-3pitanja, otisci prstiju. Vecinom pitaju svrha putovanja, sta radite na poslu, koliko ste dugo u firmi. Kod mene je bila malo komicna situacija jer kako kroz taj prolaz dajete pare njima je radila klima i sve vracala novac i kaze mi kao stavite metalne na papirne i onda gurnite i ja to uradim i kaze mi kao dali ste 1€ vise i ja kazem nisam sigurno, jeste jeste i vrace mi euro i posle 4-5sekundi laze a izvinite u pravu ste bili i ja kroz smijeh kazem a nemojte da me zbunjujete molim vas...sve se prica na srpskom/crnogorskom/bosanskom kako god ocete.
Zavrsena znaci prva faza, pocinje druga...opet cekanje da prozovu, ovaj put imenom a to rade na salteru drugom koji se otvorio oko 09:00
I tu cujete sta ih sve pita konzul/konzulka i da li je viza odobrena, zavisi gdje sjednere, mene je zapalo u prvi red na metar ipo od saltera, tu se mjesto oslobodilo.
Prozvase mene:
Dobar dan
Dobar dan
Svrha putovanja?
Turisticki da vidim nju jork centar svijeta
Koliko radite na poslu?
Odkad je otvorena radnja od 2012
Sa kim zivite?
Sa roditeljima
Imate li koga tamo?
Nemam
Nemate???(naveo sam kao kontakt koleginog brata)
Od rodjaka nemam imam tu kontakt osobu ali to je kolegin brat
Pa ocete li kod njega da budete?(tako sam naveo u aplikaciji)
Vidjecu se sa njim ali sigurno necu biti kod njega
A jeste li rezevisali hotel?
Nisam jos tek u junu treba da putujem i tad cu rezervisati
Uze da lista pasos, i posto je skoro vadjen i ima samo dva putovanja moja u prosloj i ovo godini
Ocete li da vidite stari pasos?(koji je skoro pun jer sam po evropi dosta putovao)
Dajte
Uze da lista pasos i posle 10-15sekundi pita jesu li ova putovanja poslovno
Ne ne sve turisticki.
Vrace stari pasos i daje papiric sa kojim se podize vizirani pasos i kaze mozete doci tad i tad po pasos
Moram li licno ili moze neko drugi sa papiricem?
Moze bilo ko
Prijatno
Prijatno
——-
Da dodam, 2018 sam se 4ti put prijavljivao za GC...
Ja sam bio broj 13
Ja sam bio 3-4 koji je dobio vizu...
Kad su bile dvije ili tri osobe 1/7 su dobili vize...
Pitanje koje je kljucno...ako idete turisticki, jeste li putovali van balkana...
Reply With Quote
  #550  
Staro 11.04.2019, 07:27
saletank's Avatar
saletank saletank je offline
Član
 
Datum prijave: 28.10.2015
YU lokacija: BEOGRAD
Poruke: 18
Nepromenjeno

Imam jedno pitanjce dobio sam vizu turisticku 2015 i od tada nisam isao za USA planiram za par meseci da odem turisticki kod drugara na par dana,e sada moje pitanje je jel moram nekome da se javljam ili samo odem i to je to.Hvala
Reply With Quote
Odgovori

Tags
problemi sa vizom, turisticka viza

Thread Tools
Display Modes

Pravila pisanja
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Uključeno
Smajliji: Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML kod je Isključeno
Pređi u forum

Similar Threads
Tema Pokretač teme Forum Odgovori Poslednja poruka
Hotelijersko-turistički tehničar(HITNO) Volf Vodič za emigrante 4 28.06.2014 02:11
Šta je potrebno da me prijatelj pozove u SAD na turističku? Good Spirit Vaša strana 18 28.10.2009 15:55

Newsletter E-mail:
Name:

Newsletter sent using Email Marketing Software by ActiveCampaign

Svi datumi su prikazani u formatu GMT +1. Trenutno vreme: 09:09.


Copyright ©2005 - 2024, ZelenaLutrija.com by VUXYS, LLC
Forum Powered by vBulletin®, © 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Mišljenja, saveti, izjave, ponude ili druge informacije ili sadržaji nastali na forumu vlasništvo su onoga ko ih je kreirao, a ne sajta ZelenaLutrija.com. ZelenaLutrija.com ne garantuje tačnost, kompletnost ili upotrebnu vrednost informacija, stavova, saveta ili datih izjava. Ne postoje uslovi pod kojima bi sajt ZelenaLutrija.com bio odgovoran za štetu ili gubitak koji je posledica bilo čijeg oslanjanja na nepouzdane informacije, ili bilo kakve informacije nastale kroz komunikaciju između članova.
Sajtove koji su linkovani sa ovog sajta ne kontrolišemo, ne podržavamo, niti smo pregledali bilo kakve sadržaje na takvim sajtovima. Mi nećemo biti odgovorni za legalnost, tačnost ili prikladnost bilo kog sadržaja, oglasa, proizvoda, usluga ili informacije lociranim na ili distribuiranih kroz druge web sajtove, niti za bilo kakvu štetu nastalu kao posledica takvih informacija.
ZelenaLutrija.com drži i čuva druga prava vlasništva na sajtu.
Osim informacija koje su u javnom vlasništvu ili za koje dobijete dozvolu, nemate pravo da kopirate, modifikujete ili na bilo koji način menjate, objavljujete, prenosite, distribuirate, izvršavate, prikazujete ili prodajte bilo koju informaciju zaštićenu pravima vlasništva. Slanjem informacija ili sadržaja na bilo koji deo ZelenaLutrija.com foruma, Vi automatski dozvoljavate i predstavljate garanciju da imate pravo da dozvolite ZelenaLutrija.com ili članovima ZelenaLutrija.com bespovratnu, kontinualnu, neograničenu, globalnu dozvolu da koriste, kopiraju, izvršavaju, prikazuju i distribuiraju takve informacije i sadržaje i da iz takvih sadžaja koriste bilo koji deo u bilo koje svrhe, kao i pravo i dozvolu da koriste gore navedene sadržaje. Svi zaštitni znakovi (trademarks), logotipi, oznake usluga, firme ili imena proizvoda koji se pominju na ovom web sajtu su vlasništvo kojim raspolažu njihovi vlasnici.