ZELENA KARTA - LUTRIJA  
Balkan
Njujork
Čikago
Los Anđeles

Nazad   ZELENA KARTA - LUTRIJA > FORUM > Život u USA > Vodič za emigrante

Vodič za emigrante Planiranje selidbe, šta raditi po dolasku, procedura dobijanja papira...

Vodič za emigrante » Američki automobili,saveti,iskustva » Bitni linkovi
Početak u USA Stan Posao Kola (Automobil) Osiguranje
Porez Dešavanja Naša mesta Putovanja Avionske karte

Odgovori
 
Thread Tools Display Modes
  #61  
Staro 22.03.2019, 04:39
Svenson's Avatar
Svenson Svenson je offline
Pravi "Amer"
 
Datum prijave: 05.05.2017
US lokacija: Houston, TX
YU lokacija: Novi Sad
Poruke: 776
Nepromenjeno

Da. Camry je zakon. Ima ih kao kod nas Zastavinih vozila krajem proslog veka.

Moji poznanici imaju 5 vozila. Od toga je jedan dzip (za paradiranje) i 4 Toyote Camry razlicitih godista.
__________________
Generacija DV2018
Ubi bene, ibi patria
Reply With Quote
  #62  
Staro 22.03.2019, 15:37
ivangradjanin ivangradjanin je offline
Drug član
 
Datum prijave: 16.11.2017
US lokacija: Austin, TX
YU lokacija: Podgorica, MNE
Poruke: 71
Nepromenjeno

Camry iz 2004... sa predjenih 290.000 milja

Prodao ga prije mjesec dana.... i dalje radi kao sat
Attached Images
File Type: jpg 337F98EB-ADB2-4F15-A95A-50E8F09EB80F.jpg (19,8 KB, 37 views)
Reply With Quote
  #63  
Staro 23.03.2019, 02:04
Svenson's Avatar
Svenson Svenson je offline
Pravi "Amer"
 
Datum prijave: 05.05.2017
US lokacija: Houston, TX
YU lokacija: Novi Sad
Poruke: 776
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik ivangradjanin Prikaz poruke
Camry iz 2004... sa predjenih 290.000 milja

Prodao ga prije mjesec dana.... i dalje radi kao sat
Znaci, dobar je i vredi svaki dolar koji se ulozi u njega. Planiram da uzmem jedan takav "prisupacan" auto, dok mi ne poraste standard da kupim neku mecku
__________________
Generacija DV2018
Ubi bene, ibi patria
Reply With Quote
  #64  
Staro 23.03.2019, 07:06
Jorda Jorda je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 03.08.2017
US lokacija: San Diego, California
YU lokacija: Pozega
Poruke: 128
Nepromenjeno



Moja masinerija, 3.0 V6 227 hp, trosi ko djavo, ide samo kad ga nategnes
Platih 2650 + 170 prevod + 180 dve gume i alignment. Za pocetak dobar.
Reply With Quote
  #65  
Staro 09.04.2019, 11:03
iriedread iriedread je offline
Član
 
Datum prijave: 02.08.2016
US lokacija: Orange County, California
YU lokacija: Srbija
Poruke: 28
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik uran Prikaz poruke
daj pricajte malo koji vam je bio prvi auto u Americi
Prvi auto, kad sam se doselio, morao sam da iznajmim od firme za koju sam tad radio. Tek dosao, svez, sa svezom CA vozackom i bez credit score-a... Skidali mi s plate $300 mesecno za VW Jettu 2014 godiste.

Godinu i po kasnije, nasao mnogo bolji posao i morao sam da vratim firmina kola. Posto mi je posao nekih 5+ milja od kuce, uzeo sam na lizing 2018 Mazdu 3 Touring, $0 down, 3 godine, 12.000 milja godisnje. To je cak i prevelika miljaza iako se non stop vozikam negde, ali bolje da imam visak pa da znam da mogu da putujem kad god i gde god resim .
Ko je radoznao, evo fotki https://bit.ly/2GaGugy

BTW, jedan tip s moje strane koji bi nekome mogao da ustedi pare: Osiguranje sam uzeo preko GEICO. Za ovaj auto konkretno, posto je lizing u pitanju, morao sam da uzmem odredjeni paket s odgovarajucim pokricem. Odradio sam preko njihovog sajta 10ak quote-ova, i svaki put dobio razlicitu cifru u razmaku od $250 do $290 dolara mesecno. Nakon toga sam resio da ih pozovem i da vidim da li je to neka greska na sajtu. Gospodja koja radi za njih mi je rekla da je cena tolika jer oni mene smatraju novim vozacem koji je tek polozio u Kaliforniji, i da placam otprilike isti iznos kao i tinejdzeri koji prvi put poloze.
E onda, nakon krace price, bila je ljubazna toliko da mi kaze da imaju neki popust za "Good California Driver" gde mogu da prilozim svoju vozacku iz bilo koje druge zemlje gde sam imao polozeno, i da ce me to kvalifikovati za popust, ali ne zna tacno koliki dok to sve ne prodje kroz njihovu administraciju. Sat vremena kasnije, saznao sam da mi je cena mesecnog osiguranja pala na $150 za narednih 6 meseci, i da ako nakon toga resim da i dalje budem kod njih, moci cu da pregovaram da se spusti jos nize.
__________________
Oktobar 2015 - Prva prijava za GC
Maj 2016 - Izvucen!
Jul 2016 - Predati papiri
Decembar 2016 - Zakazan intervju za Februar 2017
Februar 2017 - Prosao intervju
Mart 2017 - Pozeleneo
Avgust 2017 - Sleteo u Orange County, CA!
Reply With Quote
  #66  
Staro 09.04.2019, 19:29
mveruovic mveruovic je offline
Pravi "Amer"
 
Datum prijave: 17.09.2012
Poruke: 731
Nepromenjeno

Deru sa osiguranjem za kola, meni je 700$ od marta do novembra jer sam nov vozac.
Reply With Quote
  #67  
Staro 09.04.2019, 19:55
aleksandarzz aleksandarzz je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 11.05.2017
US lokacija: Amherst, NY
YU lokacija: Veliko Gradiste, Srbija
Poruke: 255
Nepromenjeno

evo mog iskustva sa osiguranjem
Prvi put smo ga uzimali u oktobru (kia sorento 2012.g.) sa svezim US dozvolama i bilo je nesto manje od 1200$ (progressive) za 6 meseci. Geico je trazio oko 3000$ i nesto preko.
Pre par dana je isteklo i skupljao sam ponude. Sad je zajednicka polisa za pomenutu kiu i dodge avenger 2008. Situacija je sledeca:
Geico - 440$ mesecno
Farmers - 430$
allstate - ne moze, moras da imas dozvolu bar 2 godine
progressive - 240$
AAA - 140$
Mnoooogo su ludi sa cenama
Reply With Quote
  #68  
Staro 09.04.2019, 23:49
slucajni_prolaznik slucajni_prolaznik je offline
Pravi "Amer"
 
Datum prijave: 06.05.2016
Poruke: 571
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik aleksandarzz Prikaz poruke
allstate - ne moze, moras da imas dozvolu bar 2 godine
Presao sam sa Progressive na AllState a imao sam US dozvolu samo godinu dana. Probaj da im odes "na noge", dakle u poslovnicu. Nisam uopste znao za ovo pravilo, a iz nekog drugog razloga sam hteo u poslovnicu da sve resim i eto me sa osiguranjem $50 jeftinijim od Progressive.
Reply With Quote
  #69  
Staro 10.04.2019, 05:13
iriedread iriedread je offline
Član
 
Datum prijave: 02.08.2016
US lokacija: Orange County, California
YU lokacija: Srbija
Poruke: 28
Nepromenjeno

Bas vam skupo to nesto izlazi :S . Meni je eto za 2018 auto (i to na lease pa sam morao skuplji paket osiguranja) izaslo na 250-290 pre popusta, kad su mi racunali samo sto sam imao vozacku u Kaliforniji god dana.

Ako ste imali vozacku u Srbiji ili negde drugde, pozovite ih telefonom i pitajte za Good California Driver discount, recite da imate vozacku i da hocete da im posaljete skeniranu prednju i zadnju stranu. Dosta ce vam pasti cena osiguranja onda
__________________
Oktobar 2015 - Prva prijava za GC
Maj 2016 - Izvucen!
Jul 2016 - Predati papiri
Decembar 2016 - Zakazan intervju za Februar 2017
Februar 2017 - Prosao intervju
Mart 2017 - Pozeleneo
Avgust 2017 - Sleteo u Orange County, CA!
Reply With Quote
  #70  
Staro 12.04.2019, 01:06
aleksandarzz aleksandarzz je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 11.05.2017
US lokacija: Amherst, NY
YU lokacija: Veliko Gradiste, Srbija
Poruke: 255
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik slucajni_prolaznik Prikaz poruke
Presao sam sa Progressive na AllState a imao sam US dozvolu samo godinu dana. Probaj da im odes "na noge", dakle u poslovnicu. Nisam uopste znao za ovo pravilo, a iz nekog drugog razloga sam hteo u poslovnicu da sve resim i eto me sa osiguranjem $50 jeftinijim od Progressive.
Pa i meni tako izadje. Naravno, uzeo sam AAA koji je za $100 jeftiniji. Tj. $50 po autu
Citat:
Bas vam skupo to nesto izlazi :S . Meni je eto za 2018 auto (i to na lease pa sam morao skuplji paket osiguranja) izaslo na 250-290 pre popusta, kad su mi racunali samo sto sam imao vozacku u Kaliforniji god dana.

Ako ste imali vozacku u Srbiji ili negde drugde, pozovite ih telefonom i pitajte za Good California Driver discount, recite da imate vozacku i da hocete da im posaljete skeniranu prednju i zadnju stranu. Dosta ce vam pasti cena osiguranja onda
Nisam bas siguran da je $140 skupo za dva auta. Good California driver discount ne zvuci lose. Samo jos da se preselim u Kaliforniju
Reply With Quote
Odgovori

Thread Tools
Display Modes

Pravila pisanja
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Uključeno
Smajliji: Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML kod je Isključeno
Pređi u forum

Similar Threads
Tema Pokretač teme Forum Odgovori Poslednja poruka
Američki kutak srecica Vaša strana 24 04.10.2016 09:35
Pitanje i saveti vezani za J1 i Green Card neverovatnojeto Ne-imigrantske vize 9 05.05.2012 23:04
Saveti za USA NightWolf Vaša strana 4 24.06.2011 09:56
Saveti gde da odem Boky Lokacije u USA 12 14.07.2009 15:50

Newsletter E-mail:
Name:

Newsletter sent using Email Marketing Software by ActiveCampaign

Svi datumi su prikazani u formatu GMT +1. Trenutno vreme: 23:42.


Copyright ©2005 - 2024, ZelenaLutrija.com by VUXYS, LLC
Forum Powered by vBulletin®, © 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Mišljenja, saveti, izjave, ponude ili druge informacije ili sadržaji nastali na forumu vlasništvo su onoga ko ih je kreirao, a ne sajta ZelenaLutrija.com. ZelenaLutrija.com ne garantuje tačnost, kompletnost ili upotrebnu vrednost informacija, stavova, saveta ili datih izjava. Ne postoje uslovi pod kojima bi sajt ZelenaLutrija.com bio odgovoran za štetu ili gubitak koji je posledica bilo čijeg oslanjanja na nepouzdane informacije, ili bilo kakve informacije nastale kroz komunikaciju između članova.
Sajtove koji su linkovani sa ovog sajta ne kontrolišemo, ne podržavamo, niti smo pregledali bilo kakve sadržaje na takvim sajtovima. Mi nećemo biti odgovorni za legalnost, tačnost ili prikladnost bilo kog sadržaja, oglasa, proizvoda, usluga ili informacije lociranim na ili distribuiranih kroz druge web sajtove, niti za bilo kakvu štetu nastalu kao posledica takvih informacija.
ZelenaLutrija.com drži i čuva druga prava vlasništva na sajtu.
Osim informacija koje su u javnom vlasništvu ili za koje dobijete dozvolu, nemate pravo da kopirate, modifikujete ili na bilo koji način menjate, objavljujete, prenosite, distribuirate, izvršavate, prikazujete ili prodajte bilo koju informaciju zaštićenu pravima vlasništva. Slanjem informacija ili sadržaja na bilo koji deo ZelenaLutrija.com foruma, Vi automatski dozvoljavate i predstavljate garanciju da imate pravo da dozvolite ZelenaLutrija.com ili članovima ZelenaLutrija.com bespovratnu, kontinualnu, neograničenu, globalnu dozvolu da koriste, kopiraju, izvršavaju, prikazuju i distribuiraju takve informacije i sadržaje i da iz takvih sadžaja koriste bilo koji deo u bilo koje svrhe, kao i pravo i dozvolu da koriste gore navedene sadržaje. Svi zaštitni znakovi (trademarks), logotipi, oznake usluga, firme ili imena proizvoda koji se pominju na ovom web sajtu su vlasništvo kojim raspolažu njihovi vlasnici.