ZELENA KARTA - LUTRIJA  
Balkan
Njujork
Čikago
Los Anđeles

Nazad   ZELENA KARTA - LUTRIJA > FORUM > Život u USA > Vodič za emigrante

Vodič za emigrante Planiranje selidbe, šta raditi po dolasku, procedura dobijanja papira...

Vodič za emigrante » Ovlascenje za preuzimanje licnih dokumenata u Americi » Bitni linkovi
Početak u USA Stan Posao Kola (Automobil) Osiguranje
Porez Dešavanja Naša mesta Putovanja Avionske karte

Odgovori
 
Thread Tools Display Modes
  #1  
Staro 03.01.2019, 00:33
vlajkom vlajkom je offline
Član
 
Datum prijave: 06.05.2017
Poruke: 6
Nepromenjeno Ovlascenje za preuzimanje licnih dokumenata u Americi

Pozdrav svima!
Supruga i ja smo dobili zelenu kartu i planiramo da je aktiviramo sada, tokom januara. Organizovali smo put u New York gde cemo imati prvi ulazak. S obzirom da je supruga trudna i da zeli da se porodi u Srbiji, planirali smo da ostanemo samo dve nedelje.
S tim u vezi plan je da ostavimo adresu prijatelja koji zivi u NY da kod njega budu isporucni GC i SSN, kako bi nam on iste poslao za Srbiju pre nego sto se vratimo ponovo.
Negde na forumu sam procitao da se dokumenta vise ne isporucuju u sanduce vec mora da se licno potpise prijem posiljke.
S tim u vezi, kakva je praksa, da li je moguce da se ovlasti prijatelj koji ima boraviste u US da preuzme posiljku umesto nas ili to mora da bude agent?
Probao sam da pronadjem na netu, ali bezuspesno pa bih bio zahvalan ako je neko imao slicno iskustvo i zeli da podeli sa nama.
Hvala unapred.
Reply With Quote
  #2  
Staro 03.01.2019, 00:52
damagon damagon je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 03.05.2017
US lokacija: Maryland
YU lokacija: Nis Serbia
Poruke: 361
Nepromenjeno

Zdravo, ja sam bio u Americi mesec dana da zavrsim dokumenta pa sam se vratio. I mene je hvatala frka oko ovoga, ako ste listali forum mogli ste da procitate takve komentare, kao i preporuke clanova da se na postanskom sanducetu ostavi zalepljen papiric sa Vasim imenom....
Konkretno ja to nisam uradio. SSN je stigao bez problema , isto vazi i za greencard koji je stigao priority mailom... (dakle nista nisam potpisivao, uredno zatekao sva dokumenta u sanducetu SSN, Drivers license, Green card, bank card)

Ukoliko imate jos neka pitanja stojim na raspolaganju,

Srecni praznici,pozdrav, i srecno
__________________
DV lottery
2018 Class
First time applicant
Reply With Quote
  #3  
Staro 03.01.2019, 01:01
vlajkom vlajkom je offline
Član
 
Datum prijave: 06.05.2017
Poruke: 6
Nepromenjeno

Hvala na brzom odgovoru. Mi cemo ostati samo dve nedelje pa nismo sigurni da li ce do tada sve stici. Mi bi smo da se osiguramo da neko umesto nas moze da primi posiljke sa GC i SSN u slucaju da ne dodju dok smo mi tamo. Koliko ste vi cekali?
Takodje. Sve najlepse!
Reply With Quote
  #4  
Staro 03.01.2019, 03:04
aleksandarzz aleksandarzz je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 11.05.2017
US lokacija: Amherst, NY
YU lokacija: Veliko Gradiste, Srbija
Poruke: 255
Nepromenjeno

Bilo je nekih prica o tome da sad mora da se potpisuje. Mi smo ih dobili u avgust bez potpisivanja, a vi najboje prelistajte forum i postove u zadnjih par meseci.
Jeste li dobro razmislili o tome gde treba da se rodi dete? Ono nece automatski imati vizu za USA, a vi cete morati da dolazite ovde da ne bi izgubili zelenu kartu.
Reply With Quote
  #5  
Staro 03.01.2019, 08:59
mveruovic mveruovic je offline
Pravi "Amer"
 
Datum prijave: 17.09.2012
Poruke: 731
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik vlajkom Prikaz poruke
Pozdrav svima!
Supruga i ja smo dobili zelenu kartu i planiramo da je aktiviramo sada, tokom januara. Organizovali smo put u New York gde cemo imati prvi ulazak. S obzirom da je supruga trudna i da zeli da se porodi u Srbiji, planirali smo da ostanemo samo dve nedelje.
S tim u vezi plan je da ostavimo adresu prijatelja koji zivi u NY da kod njega budu isporucni GC i SSN, kako bi nam on iste poslao za Srbiju pre nego sto se vratimo ponovo.
Negde na forumu sam procitao da se dokumenta vise ne isporucuju u sanduce vec mora da se licno potpise prijem posiljke.
S tim u vezi, kakva je praksa, da li je moguce da se ovlasti prijatelj koji ima boraviste u US da preuzme posiljku umesto nas ili to mora da bude agent?
Probao sam da pronadjem na netu, ali bezuspesno pa bih bio zahvalan ako je neko imao slicno iskustvo i zeli da podeli sa nama.
Hvala unapred.


Kako ste uradili lekarski ako je zena trudna, zbog rendgena?
Ja idem za 15ak dana, pa mogu da javim kako stize zelena karta, mada kontam da vam je kasno tad.
Reply With Quote
  #6  
Staro 03.01.2019, 15:23
ikac89's Avatar
ikac89 ikac89 je offline
Pravi "Amer"
 
Datum prijave: 06.10.2012
US lokacija: Chicago (Niles), IL
YU lokacija: Srb
Poruke: 809
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik aleksandarzz Prikaz poruke
Jeste li dobro razmislili o tome gde treba da se rodi dete? Ono nece automatski imati vizu za USA, a vi cete morati da dolazite ovde da ne bi izgubili zelenu kartu.
Mrzi me sad da tražim, ali čini mi se da sam pročitao negde da dete ima rok od 2 godine da uđe u USA i da automatski dobija permanent resident status. Takođe mislim da nije potrebna ni viza, već samo pasoš da se izvadi.

Edit evo našao sam

Citat:
Under U.S. immigration regulations, children who meet the following criteria do not need to obtain a visa to immigrate to the United States.

The child born abroad after the issuance of an immigrant visa is accompanying parent within the validity of the parent’s immigrant visa, or

The child born during the permanent resident mother’s temporary visit abroad provided that;
Admission is within 2 years of birth; and

Either accompanying parent is applying for readmission upon first return after the birth of the child.

Generally, the child should present the following information or documents to apply for admission.

Valid passport or travel document
Child’s birth certificate listing both the mother and the father (An English translation if the original document is not in English)
Proof of parent’s permanent resident status (a valid permanent resident card “green card”, or a valid re-entry permit)
Reply With Quote
  #7  
Staro 08.01.2019, 19:36
vlajkom vlajkom je offline
Član
 
Datum prijave: 06.05.2017
Poruke: 6
Nepromenjeno

Tako je, to smo i mi nasli. Dete dobija vizu ako je ima i majka pre porodjaja.
Rendgen je radjen sa olovnim keceljama, receno nam je da je to uredu.
Inace za dva dana smo u New York-u. Nadamo se da ce sve proci ok.
Hvala svima jos jednom,
Reply With Quote
  #8  
Staro 09.01.2019, 01:15
mveruovic mveruovic je offline
Pravi "Amer"
 
Datum prijave: 17.09.2012
Poruke: 731
Nepromenjeno

Hvala za info, zanimalo me za lekarski jer su sa mnom na pregledu bili i neki Albanci koji nikako nisu hteli da idu na rendgen zbog trudnoce, a doktorka im je bukvalno nacrtala da nema teorije da dobiju vizu bez toga.
Reply With Quote
Odgovori

Thread Tools
Display Modes

Pravila pisanja
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Uključeno
Smajliji: Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML kod je Isključeno
Pređi u forum

Similar Threads
Tema Pokretač teme Forum Odgovori Poslednja poruka
Slanje dokumenata iz Chicaga za Beograd Tomislav1970 Vaša strana 0 10.05.2015 18:36
Prijevod dokumenata u centru Zagreba - sa Hrvatskog na Engleski anukto Uputstva za dobitnike 4 18.01.2012 14:08

Newsletter E-mail:
Name:

Newsletter sent using Email Marketing Software by ActiveCampaign

Svi datumi su prikazani u formatu GMT +1. Trenutno vreme: 13:33.


Copyright ©2005 - 2024, ZelenaLutrija.com by VUXYS, LLC
Forum Powered by vBulletin®, © 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Mišljenja, saveti, izjave, ponude ili druge informacije ili sadržaji nastali na forumu vlasništvo su onoga ko ih je kreirao, a ne sajta ZelenaLutrija.com. ZelenaLutrija.com ne garantuje tačnost, kompletnost ili upotrebnu vrednost informacija, stavova, saveta ili datih izjava. Ne postoje uslovi pod kojima bi sajt ZelenaLutrija.com bio odgovoran za štetu ili gubitak koji je posledica bilo čijeg oslanjanja na nepouzdane informacije, ili bilo kakve informacije nastale kroz komunikaciju između članova.
Sajtove koji su linkovani sa ovog sajta ne kontrolišemo, ne podržavamo, niti smo pregledali bilo kakve sadržaje na takvim sajtovima. Mi nećemo biti odgovorni za legalnost, tačnost ili prikladnost bilo kog sadržaja, oglasa, proizvoda, usluga ili informacije lociranim na ili distribuiranih kroz druge web sajtove, niti za bilo kakvu štetu nastalu kao posledica takvih informacija.
ZelenaLutrija.com drži i čuva druga prava vlasništva na sajtu.
Osim informacija koje su u javnom vlasništvu ili za koje dobijete dozvolu, nemate pravo da kopirate, modifikujete ili na bilo koji način menjate, objavljujete, prenosite, distribuirate, izvršavate, prikazujete ili prodajte bilo koju informaciju zaštićenu pravima vlasništva. Slanjem informacija ili sadržaja na bilo koji deo ZelenaLutrija.com foruma, Vi automatski dozvoljavate i predstavljate garanciju da imate pravo da dozvolite ZelenaLutrija.com ili članovima ZelenaLutrija.com bespovratnu, kontinualnu, neograničenu, globalnu dozvolu da koriste, kopiraju, izvršavaju, prikazuju i distribuiraju takve informacije i sadržaje i da iz takvih sadžaja koriste bilo koji deo u bilo koje svrhe, kao i pravo i dozvolu da koriste gore navedene sadržaje. Svi zaštitni znakovi (trademarks), logotipi, oznake usluga, firme ili imena proizvoda koji se pominju na ovom web sajtu su vlasništvo kojim raspolažu njihovi vlasnici.