ZELENA KARTA - LUTRIJA  
Balkan
Njujork
Čikago
Los Anđeles

Nazad   ZELENA KARTA - LUTRIJA > FORUM > Retro > Prva koverta

Prva koverta Dobili ste prvu kovertu sa formularima koje treba poslati američkoj vladi. Šta sad?

Prva koverta » DV2012 promenjena procedura - nema vise koverti? » Bitni linkovi
O prvoj koverti Formulari Korisne informacije Proverite prijavu Učlanite se

 
 
Thread Tools Display Modes
  #1  
Staro 01.05.2011, 23:15
kovacevs kovacevs je offline
Član
 
Datum prijave: 29.10.2009
Poruke: 7
Nepromenjeno DV2012 promenjena procedura - nema vise koverti?

Cestitke svim dobitnicima ove godine

Koliko sam shvatio iz instrukcija za prijavu, ove godine ne salju nikakve koverte na nasu adresu nego skinemo neke formulare sa linka www.dvselectee.state.gov i to im popunjeno posaljemo. Interesuju me prvo datumi, kada savetujete da to saljemo, odmah sutra ?

Sta se sve salje: sve odjednom sa tim formularima i oni dokumeti iz suda, vojske, izvod iz maticne i ostalo sto je navedeno ili to ide u drugoj koverti?

Bilo bi jako korisno da prepravite uputstva na forumu da odgovaraju novim promenama i da bude sve na jednom mestu, korak po korak.

Pozdrav svima
  #2  
Staro 02.05.2011, 10:37
djon's Avatar
djon djon je offline
Član
 
Datum prijave: 22.06.2010
Poruke: 14
Nepromenjeno

Sve je jasno objašnjeno na sledećem link-u:

http://www.travel.state.gov/visa/visa_4756.html

Dakle... Nigde se ne spominje koverta i iste neće biti. No, to je već ranije jasno definisano, još prošle godine u samom uputstvu za prijavu na DV2012.

Tvoj (I moj) sledeći korak je, popunjavanje dokumenata DS-122 i DS-230 i slanje istih klasičnom poštom (Ne e-mail-om) na dobro poznatu adresu (Možeš je naći na stranici dva, koju ćeš otovriti putem gore navedenog link-a). Osim ovih dokumenata potrebno je da pošalješ (Tj. pošaljemo) i dve fotografije (Naravno iste moraju zadovoljavati sve kriterijume) kao i štampanu stranicu (Onu koja ti se otvori kada proveravaš svoj status i na kojoj piše da si izabran za dalje procesuiranje) na kojoj se nalazi tvoj bar kod.

Sve ostale dokumente treba da prikupiš (I prevedeš kod sudskog tumača) ali ne i da ih šalješ (Please do not send any civil documents to the Kentucky Consular Center. Jasno piše na stranici tri, koju ćeš otovriti putem gore navedenog link-a), njih ćeš jednostavno poneti na razgovor u ambasadu, kada isti bude zakazan.

Dakle ukratko, ti sada jedino treba da odradiš STEP 2 (Koji možeš naći na stranici dva, koju ćeš otvoriti putem gore navedenog link-a).

I to je sve. Nakon toga čekaš (Tj. čekamo).

After all of your forms have been received and approved by the Kentucky Consular Center (KCC), based on visa availability, you MAY receive an interview appointment letter indicating the date, time, and location of your visa interview.

Note: The completed original Form(s) DS-230, Form DS-122 and photographs you submitted in Step 2, will be sent by KCC to the U.S. Embassy or Consulate where you will be interviewed.

Dakle sve je jasno da jasnije ne može biti.

P.S.
Sve ostale informacije, koje mogu biti kontradiktorne sa gore datim, nemoj slediti i nemoj dozvoliti da te zbune. Prati samo ona uputstva koja se nalaze na stranici koju ćeš otvoriti putem link-a gore (Jer si isti taj link mogao da pronađeš i na stranici putem koje si informisan da si dobitnik (Na kojoj se nalazi i tvoj bar kod)).
  #3  
Staro 02.05.2011, 10:50
TheRealRocknRolla TheRealRocknRolla je offline
Drug član
 
Datum prijave: 13.09.2010
Poruke: 35
Nepromenjeno Ko salje putem PTT

12. januar 2011

Vecernje Novosti

MNOGOBROJNE institucije i kompanije zatrpane su pošiljkama koje spremne čekaju da odlete za Sjedinjene Američke Države, ali ne mogu zbog poslednjih antiterorističkih mera koje je ova zemlja propisala. Naime, zbog straha od terorizma, Amerikanci su zabranili prijem paketa težih od 453 g . Zabrana, koja je počela još 17. novembra, trebalo je da bude obustavljena početkom decembra, pa do Nove godine, a sada je produžena do 8. februara.
  #4  
Staro 02.05.2011, 13:09
milos milos je offline
Drug član
 
Datum prijave: 03.09.2006
US lokacija: izgleda nigde :(
YU lokacija: Nis
Poruke: 89
Nepromenjeno

Pa 7 papira i 2 fotografije sa sve kovertom ne mogu da iznesu vise od 100-150g pa da se okrenes naglavacke!
  #5  
Staro 02.05.2011, 13:19
Bockyman's Avatar
Bockyman Bockyman je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 11.10.2009
US lokacija: Палатајн, Илиноис (Palatine, IL)
YU lokacija: Лесковац
Poruke: 289
Pošalji Skype™ poruku korisniku Bockyman
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik djon Prikaz poruke
sve je jasno objašnjeno na sledećem link-u:

http://www.travel.state.gov/visa/visa_4756.html

dakle... Nigde se ne spominje koverta i iste neće biti. No, to je već ranije jasno definisano, još prošle godine u samom uputstvu za prijavu na dv2012.

Tvoj (i moj) sledeći korak je, popunjavanje dokumenata ds-122 i ds-230 i slanje istih klasičnom poštom (ne e-mail-om) na dobro poznatu adresu (možeš je naći na stranici dva, koju ćeš otovriti putem gore navedenog link-a). Osim ovih dokumenata potrebno je da pošalješ (tj. Pošaljemo) i dve fotografije (naravno iste moraju zadovoljavati sve kriterijume) kao i štampanu stranicu (onu koja ti se otvori kada proveravaš svoj status i na kojoj piše da si izabran za dalje procesuiranje) na kojoj se nalazi tvoj bar kod.

Sve ostale dokumente treba da prikupiš (i prevedeš kod sudskog tumača) ali ne i da ih šalješ (please do not send any civil documents to the kentucky consular center. jasno piše na stranici tri, koju ćeš otovriti putem gore navedenog link-a), njih ćeš jednostavno poneti na razgovor u ambasadu, kada isti bude zakazan.

Dakle ukratko, ti sada jedino treba da odradiš step 2 (koji možeš naći na stranici dva, koju ćeš otvoriti putem gore navedenog link-a).

I to je sve. Nakon toga čekaš (tj. čekamo).

After all of your forms have been received and approved by the kentucky consular center (kcc), based on visa availability, you may receive an interview appointment letter indicating the date, time, and location of your visa interview.

note: the completed original form(s) ds-230, form ds-122 and photographs you submitted in step 2, will be sent by kcc to the u.s. Embassy or consulate where you will be interviewed.

Dakle sve je jasno da jasnije ne može biti.

P.s.
Sve ostale informacije, koje mogu biti kontradiktorne sa gore datim, nemoj slediti i nemoj dozvoliti da te zbune. Prati samo ona uputstva koja se nalaze na stranici koju ćeš otvoriti putem link-a gore (jer si isti taj link mogao da pronađeš i na stranici putem koje si informisan da si dobitnik (na kojoj se nalazi i tvoj bar kod)).

да ли је ово нешто ново или ја нисам у току?

у амбасади у београду ништа нисмо преводили, апсолутно ништа. ако се нешто по том питању мења за 2012. саветујем да се прво та информација провери, а онда да се приступи превођењу, јер у мору трошкова који следе, превођење код званичног тумача за енглески језик уопште није јефтино, поготово ако је непотребно...
__________________
Од 23.септембра 2011. у граду Чикагу!
  #6  
Staro 02.05.2011, 13:24
JoMan JoMan je offline
Član
 
Datum prijave: 14.07.2009
Poruke: 18
Nepromenjeno

I meni se cini da sam procitao ovde na forumu da su ljudi na onoj prezentaciji rekli da nema potrebe za prevodima. Ali za saki slucaj to dobro treba proveriti! Svakako bi bio glup razlog za odbijanje...
  #7  
Staro 02.05.2011, 14:02
milos milos je offline
Drug član
 
Datum prijave: 03.09.2006
US lokacija: izgleda nigde :(
YU lokacija: Nis
Poruke: 89
Nepromenjeno

Prosle godine nije trebalo apsolutno nista prevoditi!
  #8  
Staro 02.05.2011, 15:21
cile cile je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 06.08.2009
US lokacija: Minneapolis,MN
YU lokacija: Beograd
Poruke: 112
Pošalji Skype™ poruku korisniku cile
Nepromenjeno

Koliko sam ja citala,a citala sam oci mi ispale - prevod ne treba!I to vazi od 1.1.2009
Na intervjue se nose originali i overene kopije - onih dokumenata,koje hoces da zadrzis........ljudi koji su to prosli su pisali......ajd pogledajte i Vi,mozda sam omanula
  #9  
Staro 02.05.2011, 15:51
CONfucie CONfucie je offline
Član
 
Datum prijave: 24.11.2009
Poruke: 4
Nepromenjeno

Moze li mi neko reci nakon sto smo saznali da smo izvuceni, ovi formulari DS230 i DSP 122 zajedno sa slikama pri prvom slanju, saljemo samo za nocioca ili i za suprugu i decu?
  #10  
Staro 02.05.2011, 15:54
Bockyman's Avatar
Bockyman Bockyman je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 11.10.2009
US lokacija: Палатајн, Илиноис (Palatine, IL)
YU lokacija: Лесковац
Poruke: 289
Pošalji Skype™ poruku korisniku Bockyman
Unhappy Документа...

Citat:
Prvobitno poslao korisnik cile Prikaz poruke
koliko sam ja citala,a citala sam oci mi ispale - prevod ne treba!i to vazi od 1.1.2009:;d:
Na intervjue se nose originali i overene kopije - onih dokumenata,koje hoces da zadrzis........ljudi koji su to prosli su pisali......ajd pogledajte i vi,mozda sam omanula:;d:
хајде да поновим по 50-ти пут: не требају оверене копије, већ обичне фотокопије оригинал докумената!

оверене копије коштају папрено, па када већ нису обавезне, не треба их ни оверавати...
ја сам једном у општинском суду платио оверу једне стране неког документа око 450дин, тако да... не оверавајте без потребе оно што не треба да се оверава.

поздрав!
__________________
Од 23.септембра 2011. у граду Чикагу!
 

Thread Tools
Display Modes

Pravila pisanja
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Uključeno
Smajliji: Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML kod je Isključeno
Pređi u forum

Similar Threads
Tema Pokretač teme Forum Odgovori Poslednja poruka
DV2012 Results vrhunski Prva koverta 602 27.09.2011 19:21
Od ilegalnog do legalnog statusa - procedura Zelene karte! Marija Prva koverta 8 09.05.2008 19:45

Newsletter E-mail:
Name:

Newsletter sent using Email Marketing Software by ActiveCampaign

Svi datumi su prikazani u formatu GMT +1. Trenutno vreme: 10:20.


Copyright ©2005 - 2024, ZelenaLutrija.com by VUXYS, LLC
Forum Powered by vBulletin®, © 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Mišljenja, saveti, izjave, ponude ili druge informacije ili sadržaji nastali na forumu vlasništvo su onoga ko ih je kreirao, a ne sajta ZelenaLutrija.com. ZelenaLutrija.com ne garantuje tačnost, kompletnost ili upotrebnu vrednost informacija, stavova, saveta ili datih izjava. Ne postoje uslovi pod kojima bi sajt ZelenaLutrija.com bio odgovoran za štetu ili gubitak koji je posledica bilo čijeg oslanjanja na nepouzdane informacije, ili bilo kakve informacije nastale kroz komunikaciju između članova.
Sajtove koji su linkovani sa ovog sajta ne kontrolišemo, ne podržavamo, niti smo pregledali bilo kakve sadržaje na takvim sajtovima. Mi nećemo biti odgovorni za legalnost, tačnost ili prikladnost bilo kog sadržaja, oglasa, proizvoda, usluga ili informacije lociranim na ili distribuiranih kroz druge web sajtove, niti za bilo kakvu štetu nastalu kao posledica takvih informacija.
ZelenaLutrija.com drži i čuva druga prava vlasništva na sajtu.
Osim informacija koje su u javnom vlasništvu ili za koje dobijete dozvolu, nemate pravo da kopirate, modifikujete ili na bilo koji način menjate, objavljujete, prenosite, distribuirate, izvršavate, prikazujete ili prodajte bilo koju informaciju zaštićenu pravima vlasništva. Slanjem informacija ili sadržaja na bilo koji deo ZelenaLutrija.com foruma, Vi automatski dozvoljavate i predstavljate garanciju da imate pravo da dozvolite ZelenaLutrija.com ili članovima ZelenaLutrija.com bespovratnu, kontinualnu, neograničenu, globalnu dozvolu da koriste, kopiraju, izvršavaju, prikazuju i distribuiraju takve informacije i sadržaje i da iz takvih sadžaja koriste bilo koji deo u bilo koje svrhe, kao i pravo i dozvolu da koriste gore navedene sadržaje. Svi zaštitni znakovi (trademarks), logotipi, oznake usluga, firme ili imena proizvoda koji se pominju na ovom web sajtu su vlasništvo kojim raspolažu njihovi vlasnici.