ZELENA KARTA - LUTRIJA  
Balkan
Njujork
Čikago
Los Anđeles

Nazad   ZELENA KARTA - LUTRIJA > FORUM > Zelena Lutrija > Intervju (interview) - Ambasada

Intervju (interview) - Ambasada Pitanja vezana za dokumentaciju, specijalne slučajeve i pitanja tokom intervjua

Intervju (interview) - Ambasada » Interview DV2015 » Bitni linkovi
O drugoj koverti Lekarski pregled Ambasade Intervju Korisne informacije

Zatvorena tema
 
Thread Tools Display Modes
  #831  
Staro 02.07.2015, 16:31
ggtron's Avatar
ggtron ggtron je offline
Drug član
 
Datum prijave: 15.04.2015
US lokacija: NY/NJ
YU lokacija: Beograd
Poruke: 52
Nepromenjeno

Proverite mejlove i sajt,
upravo sam primio pozivnicu za intervju!

** Kada kazem "upravo" mislim pre sat vremena, sad tek pisem jer sam bio u nesvesti!
__________________
DV2014 - 2 prijave - has not been selected
DV2015 - 2 prijave - Izvučen 2015EU36xxx
DV2016 - 2 prijave - has not been selected
19.11.2014. - Predat DS260
24.07.2015. - Lekarski pregled
06.08.2015. - Intervju u ambasadi -> VIZE ODOBRENE
07.08.2015. - CEAC Status -> ISSUED
11.08.2015. - Stigli pasosi sa vizama
17.08.2015. - Kupljene karte
18.09.2015. - Ulazak u USA
28.09.2015. - Stigao SSN
09.12.2015. - Stigao Green Card
  #832  
Staro 02.07.2015, 17:26
SRBghost SRBghost je offline
Pravi "Amer"
 
Datum prijave: 03.10.2013
US lokacija: NYC/NJ
YU lokacija: Novi Sad
Poruke: 583
Nepromenjeno

Hahaha.... Sada se malo opasulji pa sa srecom da nam se javis kada pozelenis
__________________
DV-2015 - prvi put, 2 prijave - IZVUCENI
22.05.2014. - popunjeni formulari
19.02.2015. - lekarski
24.02.2015. - intervju/odobrene vize/Administrative processing
26.03.2015. - konacno stigli pasosi (sa vizama)
28.03.2015. - kupljene karte
24.06.2015. - NYC resident
01.04.2016. - Garden State
  #833  
Staro 06.07.2015, 07:57
ggtron's Avatar
ggtron ggtron je offline
Drug član
 
Datum prijave: 15.04.2015
US lokacija: NY/NJ
YU lokacija: Beograd
Poruke: 52
Nepromenjeno

1. Moze li neko da mi pojasni nacin placanja viza(330$) u ambasadi? Kojom valutom se placa, kakve kartice primaju...

2. Proof of funds - nemam nikog u Americi, koliko je realno da moram da imam para na racunu da bih "prosao"?

Hvala unapred.
__________________
DV2014 - 2 prijave - has not been selected
DV2015 - 2 prijave - Izvučen 2015EU36xxx
DV2016 - 2 prijave - has not been selected
19.11.2014. - Predat DS260
24.07.2015. - Lekarski pregled
06.08.2015. - Intervju u ambasadi -> VIZE ODOBRENE
07.08.2015. - CEAC Status -> ISSUED
11.08.2015. - Stigli pasosi sa vizama
17.08.2015. - Kupljene karte
18.09.2015. - Ulazak u USA
28.09.2015. - Stigao SSN
09.12.2015. - Stigao Green Card
  #834  
Staro 06.07.2015, 15:05
GreenM's Avatar
GreenM GreenM je offline
Drug član
 
Datum prijave: 07.05.2014
US lokacija: Florida
YU lokacija: Banja Luka, BIH
Poruke: 55
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik ggtron Prikaz poruke
1. Moze li neko da mi pojasni nacin placanja viza(330$) u ambasadi? Kojom valutom se placa, kakve kartice primaju...

2. Proof of funds - nemam nikog u Americi, koliko je realno da moram da imam para na racunu da bih "prosao"?

Hvala unapred.
1. Možeš da platiš bilo kojom valutom, tj. valutom svoje zemlje ili dolarima. Ja sam platila dolarima u kešu.
2. Iznos koji se navodi kao dovoljan je 10000$, ali npr. u BIH ti ne traže ni to, niti Affidavit of Support.

Srećno!
__________________
01.05.2014. - izvučena, CN 34***
19.05.2014. - DS260
18.06.2015. - ljekarski, lokacija: Sarajevo
02.07.2015. - VIZA ODOBRENA

Lokacija u USA: Sarasota, Florida
  #835  
Staro 06.07.2015, 17:56
voja82's Avatar
voja82 voja82 je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 01.05.2014
US lokacija: Miami/FL
Poruke: 436
Pošalji Skype™ poruku korisniku voja82
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik GreenM Prikaz poruke
1. Možeš da platiš bilo kojom valutom, tj. valutom svoje zemlje ili dolarima. Ja sam platila dolarima u kešu.
2. Iznos koji se navodi kao dovoljan je 10000$, ali npr. u BIH ti ne traže ni to, niti Affidavit of Support.

Srećno!
Pa ja koliko znam ni u srbiji ne treba ni izvod iz banke ni affidavit of support...ili moda gresim?
__________________
DV2013 - HAS NOT BEEN SELECTED
DV2014 - HAS NOT BEEN SELECTED
DV2015 - POGODAK
28.10.2013. Prijavili se na lutriju
01.05.2014. Izvuceni 2015EU00041xxx
19.05.2014. Poslali DS-260
21.08.2015. Lekarski pregled
09.09.2015. Intervju-pronadjena greska u prijavi
24.09.2015. Novi datum intervjua - VIZE ODOBRENE
30.09.2015. Preuzeti pasosi sa vizama
05.11.2015. Beograd-Rim-Majami
  #836  
Staro 06.07.2015, 18:09
sile2302 sile2302 je offline
Drug član
 
Datum prijave: 07.10.2010
US lokacija: Saint Louis, MO
YU lokacija: Zavidovici, BiH
Poruke: 93
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik GreenM Prikaz poruke
1. Možeš da platiš bilo kojom valutom, tj. valutom svoje zemlje ili dolarima. Ja sam platila dolarima u kešu.
2. Iznos koji se navodi kao dovoljan je 10000$, ali npr. u BIH ti ne traže ni to, niti Affidavit of Support.

Srećno!
GreenM čestitam na uspješno završenom intervjuu i napiši nam malo iskustva sa istog, jer sam ja za 38 dana na redu!

Evo šta sam ja pripremio od dokumentacije (ostao je još ljekarski i kopiranje, prevođenje i ovjeravanje):

Za mene kao nosioca aplikacije:
- diploma o završenom fakultetu - orginal i ovjerena kopija + prevod na engleski jezik;
- diploma o završenoj srednjoj školi - orginali i ovjerena kopija + prevod na engleski jezik;
- svjedočanstva iz srednje škole - orginal i ovjerena kopija (ne treba prevoditi);
- uvjerenje o nekažnjavanju (MUP) - orginal i ovjerena kopija;
- uvjerenje o nevođenju krivičnog postupka (SUD) - orginal i ovjerena kopija;
- uvjerenje da nisam služio vojni rok - orginal i ovjerena kopija;
- rodni list - orginal i ovjerena kopija;
- uvjerenje o državljanstvu - orginal i ovjerena kopija;
- vjenčani list (5 godina smo u braku) - orginal i ovjerena kopija;
- kovertu sa ljekarskim (jedan Poliklinika šalje njima direktno);
- isprintan DS 260;
- isprintan datum intervjua;
- isprintan „Status Chek“ (od 1.maja 2014. godine);
- adresa i podaci onoga kod koga idemo u Ameriku;
- 2x fotografija (5x5cm);
- pasoš.

Supruga:
- diploma o završenom fakultetu - orginal i ovjerena kopija + prevod na engleski jezik;
- diploma o završenoj srednjoj školi - orginali i ovjerena kopija + prevod na engleski jezik;
- svjedočanstva iz srednje škole - orginal i ovjerena kopija (ne treba prevoditi);
- uvjerenje o nekažnjavanju (MUP) - orginal i ovjerena kopija;
- uvjerenje o nevođenju krivičnog postupka (SUD) - orginal i ovjerena kopija;
- rodni list - orginal i ovjerena kopija;
- uvjerenje o državljanstvu - orginal i ovjerena kopija;
- kovertu sa ljekarskim (jedan Poliklinika šalje njima);
- 2x fotografija (5x5cm);
- pasoš.

Kćerkica (2 godine):
- rodni list - orginal i ovjerena kopija;
- uvjerenje o državljanstvu - orginal i ovjerena kopija;
- kovertu sa ljekarskim (jedan Poliklinika šalje njima);
- 2x fotografija (5x5cm);
- pasoš.

Koliko sam iz ranijih postova pročitao svu dokumentaciju ne treba da prevodim na engleski jezik, neggo samo diplome (fax i srednja škola)?
Kopije trebaju da budu sve ovjerene?

Ovo sam uspio da pohvatam iz ranijih postova, pa bih volio da mi iz prve ruke napišeš jeli to uredu, jer sam vidio da je razlika između intervjua u Sarajevu i u drugim državama baš u ovih nekoliko stavki!?

Sretno u novom životu!
__________________
08.10.2013. - Prijava za DV2015
01.05.2014. - Izvučen - CN 2015EU00039xxx
17.06.2014. - Poslao DS260
16.07.2015. - Ljekarski pregled
13.08.2015. - Intervju
03.09.2015. - Zakazan let
28.09.2015. - Stigao SSN
09.10.2015. - Stigao GC
  #837  
Staro 06.07.2015, 19:23
grabovac84's Avatar
grabovac84 grabovac84 je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 28.05.2015
US lokacija: Chicago
YU lokacija: Beograd
Poruke: 308
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik sile2302 Prikaz poruke
GreenM čestitam na uspješno završenom intervjuu i napiši nam malo iskustva sa istog, jer sam ja za 38 dana na redu!

Evo šta sam ja pripremio od dokumentacije (ostao je još ljekarski i kopiranje, prevođenje i ovjeravanje):

Za mene kao nosioca aplikacije:
- diploma o završenom fakultetu - orginal i ovjerena kopija + prevod na engleski jezik;
- diploma o završenoj srednjoj školi - orginali i ovjerena kopija + prevod na engleski jezik;
- svjedočanstva iz srednje škole - orginal i ovjerena kopija (ne treba prevoditi);
- uvjerenje o nekažnjavanju (MUP) - orginal i ovjerena kopija;
- uvjerenje o nevođenju krivičnog postupka (SUD) - orginal i ovjerena kopija;
- uvjerenje da nisam služio vojni rok - orginal i ovjerena kopija;
- rodni list - orginal i ovjerena kopija;
- uvjerenje o državljanstvu - orginal i ovjerena kopija;
- vjenčani list (5 godina smo u braku) - orginal i ovjerena kopija;
- kovertu sa ljekarskim (jedan Poliklinika šalje njima direktno);
- isprintan DS 260;
- isprintan datum intervjua;
- isprintan „Status Chek“ (od 1.maja 2014. godine);
- adresa i podaci onoga kod koga idemo u Ameriku;
- 2x fotografija (5x5cm);
- pasoš.

Supruga:
- diploma o završenom fakultetu - orginal i ovjerena kopija + prevod na engleski jezik;
- diploma o završenoj srednjoj školi - orginali i ovjerena kopija + prevod na engleski jezik;
- svjedočanstva iz srednje škole - orginal i ovjerena kopija (ne treba prevoditi);
- uvjerenje o nekažnjavanju (MUP) - orginal i ovjerena kopija;
- uvjerenje o nevođenju krivičnog postupka (SUD) - orginal i ovjerena kopija;
- rodni list - orginal i ovjerena kopija;
- uvjerenje o državljanstvu - orginal i ovjerena kopija;
- kovertu sa ljekarskim (jedan Poliklinika šalje njima);
- 2x fotografija (5x5cm);
- pasoš.

Kćerkica (2 godine):
- rodni list - orginal i ovjerena kopija;
- uvjerenje o državljanstvu - orginal i ovjerena kopija;
- kovertu sa ljekarskim (jedan Poliklinika šalje njima);
- 2x fotografija (5x5cm);
- pasoš.

Koliko sam iz ranijih postova pročitao svu dokumentaciju ne treba da prevodim na engleski jezik, neggo samo diplome (fax i srednja škola)?
Kopije trebaju da budu sve ovjerene?

Ovo sam uspio da pohvatam iz ranijih postova, pa bih volio da mi iz prve ruke napišeš jeli to uredu, jer sam vidio da je razlika između intervjua u Sarajevu i u drugim državama baš u ovih nekoliko stavki!?

Sretno u novom životu!
Iz koje nam drzave dolazis ako nije tajna posto ovde koliko vidim svako ima neku svoju pricu o tome sta treba od dokumenata, treba li overavati sa ili bez pecata kao i treba li izvod iz banke ili ne.....Ljudi moze li neko ko je bio vec na intervjuu u Beogradu skoro da napise lepo sta treba i sta ne a ne da svako pise i nosi sta misli da treba jer vise necemo znati ni dal da idemo u ambasadu jer ce trebati i overene kopije ali sa pecatom sa leve strane malo levo......ako me shvatate......Znam da ima pisano o tome na sto strana ali dajte neko ko je u zadnjih mesec dana bio neka napise lepo.....
__________________
DV2016 - 2016EU000018xx
24.06.2015 - Poslat DS260
26.11.2015 - Lekarski pregled
01.12.2015 - Interview
  #838  
Staro 07.07.2015, 01:01
Iva75's Avatar
Iva75 Iva75 je offline
Drug član
 
Datum prijave: 07.05.2014
US lokacija: Chicago
YU lokacija: Beograd
Poruke: 48
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik grabovac84 Prikaz poruke
Iz koje nam drzave dolazis ako nije tajna posto ovde koliko vidim svako ima neku svoju pricu o tome sta treba od dokumenata, treba li overavati sa ili bez pecata kao i treba li izvod iz banke ili ne.....Ljudi moze li neko ko je bio vec na intervjuu u Beogradu skoro da napise lepo sta treba i sta ne a ne da svako pise i nosi sta misli da treba jer vise necemo znati ni dal da idemo u ambasadu jer ce trebati i overene kopije ali sa pecatom sa leve strane malo levo......ako me shvatate......Znam da ima pisano o tome na sto strana ali dajte neko ko je u zadnjih mesec dana bio neka napise lepo.....
Da slazem se sa tobom. Totalnu konfuziju i nemir mogu da unesu neki ovde procitani podaci. Nemojte me pogresno razumeti, ne zelim nikoga da kritikujem vec da pomognem. Dovoljno je sto imate stres i stalno razmisljate o ishodu sa intervjua. Ovako diplome se ne prevode. Originali diploma se nose na uvid kao i obicne ne overeme fotokopije! Diplome se ne prevode! Originale diploma i svedocanstva iz srednje skole vam vracaju. Zadrzavaju samo obicne fotokopije. Ovo za diplome se odnosi samo na nosioce viza. Za pratioce koji idu sa vama ne trebaju diplome. Izvod iz maticne knjige se ne fotokopira niti overava. On ostaje kod njih! Kod njih ostaje i original potvrda iz MUP-a i suda. Takodje nosite i zapecacene koverte sa lekarskog pregleda. I naravno fotografije 5X5 dva komada. A na lekarskom pregledu vam treba 4 fotografije 5X5cm. Nemojte bacati pare uzalud, nije potrebno verujte mi. Svaka parica ce vam dobro doci tamo. Ne treba izvod sa bankovnog racuna. Ja nisam imala pozivno pismo, pa me je konzul u vezi sa tim pitao kod koga idemo u USA. I to je sve. To je iz mog licnog iskustva. Intervju sam imala u maju 2015. u Beogradu. I to vam je to. I sve ce biti OK. Svu srecu vam svima zelim i da brzo pozelenite!!!
__________________
02.11.2013. Prvi put se prijavili na lutriju
01.05.2104. Izvuceni 2015EU00029xxx
26.05.2014. Poslali DS-260
24.03.2015. Stigao mail sa datumom intervjua
22.05.2015. Obavljen lekarski pregled
26.05.2015. Obavljen intervju i vize odobrene
03.06.2015. Kupljene karte
25.06.2015. Preuzeti pasosi (pozeleneli skroz)
  #839  
Staro 07.07.2015, 05:24
Tomislav1970 Tomislav1970 je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 16.05.2014
US lokacija: Chicago
YU lokacija: Bg
Poruke: 283
Nepromenjeno

Koliko ja vidim, sile2302 je napisao Yu lokaciju - Zavidovici/Sarajevo, a GreenM Banja Luka, BiH
  #840  
Staro 07.07.2015, 10:18
grabovac84's Avatar
grabovac84 grabovac84 je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 28.05.2015
US lokacija: Chicago
YU lokacija: Beograd
Poruke: 308
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik Iva75 Prikaz poruke
Da slazem se sa tobom. Totalnu konfuziju i nemir mogu da unesu neki ovde procitani podaci. Nemojte me pogresno razumeti, ne zelim nikoga da kritikujem vec da pomognem. Dovoljno je sto imate stres i stalno razmisljate o ishodu sa intervjua. Ovako diplome se ne prevode. Originali diploma se nose na uvid kao i obicne ne overeme fotokopije! Diplome se ne prevode! Originale diploma i svedocanstva iz srednje skole vam vracaju. Zadrzavaju samo obicne fotokopije. Ovo za diplome se odnosi samo na nosioce viza. Za pratioce koji idu sa vama ne trebaju diplome. Izvod iz maticne knjige se ne fotokopira niti overava. On ostaje kod njih! Kod njih ostaje i original potvrda iz MUP-a i suda. Takodje nosite i zapecacene koverte sa lekarskog pregleda. I naravno fotografije 5X5 dva komada. A na lekarskom pregledu vam treba 4 fotografije 5X5cm. Nemojte bacati pare uzalud, nije potrebno verujte mi. Svaka parica ce vam dobro doci tamo. Ne treba izvod sa bankovnog racuna. Ja nisam imala pozivno pismo, pa me je konzul u vezi sa tim pitao kod koga idemo u USA. I to je sve. To je iz mog licnog iskustva. Intervju sam imala u maju 2015. u Beogradu. I to vam je to. I sve ce biti OK. Svu srecu vam svima zelim i da brzo pozelenite!!!
Hvala Iva puno na javljanju. Tako sam i citao ranije ali kada vidim ovde neke cifre 10000$ i jos sto sta pomislim da sam pogresno citao svo ovo vreme.....Hvala jos jednom....
__________________
DV2016 - 2016EU000018xx
24.06.2015 - Poslat DS260
26.11.2015 - Lekarski pregled
01.12.2015 - Interview
Zatvorena tema


Pravila pisanja
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Uključeno
Smajliji: Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML kod je Isključeno
Pređi u forum

Similar Threads
Tema Pokretač teme Forum Odgovori Poslednja poruka
DV2015 dobitnici koji ste broj sombrero Vaša strana 611 24.08.2015 09:10

Newsletter E-mail:
Name:

Newsletter sent using Email Marketing Software by ActiveCampaign

Svi datumi su prikazani u formatu GMT +1. Trenutno vreme: 13:32.


Copyright ©2005 - 2024, ZelenaLutrija.com by VUXYS, LLC
Forum Powered by vBulletin®, © 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Mišljenja, saveti, izjave, ponude ili druge informacije ili sadržaji nastali na forumu vlasništvo su onoga ko ih je kreirao, a ne sajta ZelenaLutrija.com. ZelenaLutrija.com ne garantuje tačnost, kompletnost ili upotrebnu vrednost informacija, stavova, saveta ili datih izjava. Ne postoje uslovi pod kojima bi sajt ZelenaLutrija.com bio odgovoran za štetu ili gubitak koji je posledica bilo čijeg oslanjanja na nepouzdane informacije, ili bilo kakve informacije nastale kroz komunikaciju između članova.
Sajtove koji su linkovani sa ovog sajta ne kontrolišemo, ne podržavamo, niti smo pregledali bilo kakve sadržaje na takvim sajtovima. Mi nećemo biti odgovorni za legalnost, tačnost ili prikladnost bilo kog sadržaja, oglasa, proizvoda, usluga ili informacije lociranim na ili distribuiranih kroz druge web sajtove, niti za bilo kakvu štetu nastalu kao posledica takvih informacija.
ZelenaLutrija.com drži i čuva druga prava vlasništva na sajtu.
Osim informacija koje su u javnom vlasništvu ili za koje dobijete dozvolu, nemate pravo da kopirate, modifikujete ili na bilo koji način menjate, objavljujete, prenosite, distribuirate, izvršavate, prikazujete ili prodajte bilo koju informaciju zaštićenu pravima vlasništva. Slanjem informacija ili sadržaja na bilo koji deo ZelenaLutrija.com foruma, Vi automatski dozvoljavate i predstavljate garanciju da imate pravo da dozvolite ZelenaLutrija.com ili članovima ZelenaLutrija.com bespovratnu, kontinualnu, neograničenu, globalnu dozvolu da koriste, kopiraju, izvršavaju, prikazuju i distribuiraju takve informacije i sadržaje i da iz takvih sadžaja koriste bilo koji deo u bilo koje svrhe, kao i pravo i dozvolu da koriste gore navedene sadržaje. Svi zaštitni znakovi (trademarks), logotipi, oznake usluga, firme ili imena proizvoda koji se pominju na ovom web sajtu su vlasništvo kojim raspolažu njihovi vlasnici.