ZELENA KARTA - LUTRIJA  
Balkan
Njujork
Čikago
Los Anđeles

Nazad   ZELENA KARTA - LUTRIJA > FORUM > Razno > Vaša strana

Vaša strana Iskustva, zanimljive priče, specifični slučajevi, šta god...

Odgovori
 
Thread Tools Display Modes
  #1  
Staro 29.07.2013, 00:33
Aristotel Aristotel je offline
Drug član
 
Datum prijave: 09.07.2012
YU lokacija: Beograd
Poruke: 56
Nepromenjeno Pronalazenje posla iz Srbije u USA

Ovako.... Radim iz Srbije za Američku transportnu kompaniju. I sada me zanima sledece. ako nadjem neku kompaniju kojoj treba ljudi moje struke, e sada ne bih ja tamo da radim za neke ludilo pare vec da trazim od njih neko strucno usavrsavanje, nesto kao internship program, gde ako oni kazu da bi me primili njih bi kontaktirala sponzorska organizacija i sponzorska organizacija bi preuzela troškove svega toga....


(inače gazda moje firme je srbin i nece da sredjuje papire nikome, a moze, ipak je on došao da radi ovde jer smo mi jeftina snaga i ne zeli da izgubi radnike, jer je tamo otpustio sve koji su radili ovo sto mi radimo)


Da cujem mišljenja, neke savete. Možda iskustva?
Reply With Quote
  #2  
Staro 29.07.2013, 13:01
MIKI VELIKI MIKI VELIKI je offline
Član
 
Datum prijave: 29.06.2013
Poruke: 24
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik Aristotel Prikaz poruke
Ovako.... Radim iz Srbije za Američku transportnu kompaniju. I sada me zanima sledece. ako nadjem neku kompaniju kojoj treba ljudi moje struke, e sada ne bih ja tamo da radim za neke ludilo pare vec da trazim od njih neko strucno usavrsavanje, nesto kao internship program, gde ako oni kazu da bi me primili njih bi kontaktirala sponzorska organizacija i sponzorska organizacija bi preuzela troškove svega toga....


(inače gazda moje firme je srbin i nece da sredjuje papire nikome, a moze, ipak je on došao da radi ovde jer smo mi jeftina snaga i ne zeli da izgubi radnike, jer je tamo otpustio sve koji su radili ovo sto mi radimo)


Da cujem mišljenja, neke savete. Možda iskustva?
internship je "popularan" kod amerikanaca -dobijaju besplatnu radnu snagu ali tesko ce ti srediti papire posle sem ako nisi bas extra talentovan
ja licno na tvome mestu nebi kvario ovo sto imas sada
radis za americku firmu a i sam si primetio da je gazda "tamo" otpustio sve to sto vi radite iz srbije ..tako da prakticki ides suprotno trendovima ako bi isao u usa po neko usavrsavanje a posebna je prica sto bi sam sebe finansirao i sto bi te to kostalo djavo i po
u americi zadnjih 6-7 gdina ima izuzteno negativnih trendova bas sto se tice zaposljavanja i prosperiteta koji se samo pojacavaju i ubrzavaju

http://usnews.nbcnews.com/_news/2013...sness#comments
Reply With Quote
  #3  
Staro 29.07.2013, 13:10
Aristotel Aristotel je offline
Drug član
 
Datum prijave: 09.07.2012
YU lokacija: Beograd
Poruke: 56
Nepromenjeno

hmmmmm.... ovako... prvo nemam ja sta da pokvarim ovde, kad je već sve us*ano.... Gazda govedo koje ne daje platu mesecima, (par puta doneo je pa je potrošio, kupi neke nekretnine, dzipa koja stoje ispred firme) a ja znam koliko vredim takodje imam i pokazatelje svog rada.
Takodje imam i sponzorsku agenciju samo treba da nadjem kontakte iz kompanije (iz human resources, sto kod velikih kompanija nije lako) Pa me zanima jol neko ima iskusta, sta šalje pored CV i motivacionog pisma. Kako to sve izgleda?
Reply With Quote
  #4  
Staro 29.07.2013, 14:28
IgorMAD's Avatar
IgorMAD IgorMAD je offline
Pravi "Amer"
 
Datum prijave: 10.01.2013
US lokacija: ?
YU lokacija: Srbija
Poruke: 660
Nepromenjeno

Sta kazes onda MIKI VELIKI, da ostanem ovde i da cekam decembarsku platu ili ipak da probam tamo sa pozajmljenim parama ovde?
__________________

01.05.2013. Izvucen 2014EU00008xxx
21.05.2013. Poslati papiri u Kentucky
28.05.2013. Stigli papiri u Kentucky
13.09.2013. Zakazan intervju
13.11.2013. Obavljen lekarski pregled
21.11.2013. Intervju uspesno zavrsen
Od 12/13/2013 u USA
Reply With Quote
  #5  
Staro 29.07.2013, 16:12
MIKI VELIKI MIKI VELIKI je offline
Član
 
Datum prijave: 29.06.2013
Poruke: 24
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik Aristotel Prikaz poruke
hmmmmm.... ovako... prvo nemam ja sta da pokvarim ovde, kad je već sve us*ano.... Gazda govedo koje ne daje platu mesecima, (par puta doneo je pa je potrošio, kupi neke nekretnine, dzipa koja stoje ispred firme) a ja znam koliko vredim takodje imam i pokazatelje svog rada.
Takodje imam i sponzorsku agenciju samo treba da nadjem kontakte iz kompanije (iz human resources, sto kod velikih kompanija nije lako) Pa me zanima jol neko ima iskusta, sta šalje pored CV i motivacionog pisma. Kako to sve izgleda?
ok nisam shvatio situaciju
nisi opisao taj momenta da vas gazada neplaca ustvari
onda pokusaj ovde ,naravno
vidi firme kojima bi tvoje kvalifikacije odgovarale
napises krako radno iskustvo,cv,cover letter itd i direktno posaljes u hr firme koja te interesuje
e sad pitanje je dali oni znaju kako da odrade sponzorstvo
moras da ih pozoves telefonom (skype)i da im objasnis da h nece kostati nista (ameri nevole da placaju za "uvoz radne snage" -to im zesce smeta)
i da ih cimas - tako je moj drug nasao svoje sponzore za internship ali je sve papire on odradio sam i cak kopirao formulare i slao ih frmi na potpis jer je ovima bio nepremostiv problem da ih odstampaju tamo ili faxom posalju nazad za srbiju (u americi je jezivo skup taj toner za printovanje)
Reply With Quote
  #6  
Staro 30.07.2013, 10:01
minimaxus minimaxus je offline
Drug član
 
Datum prijave: 29.10.2012
YU lokacija: Banja Luka, RS-BiH
Poruke: 96
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik Aristotel Prikaz poruke
Ovako.... Radim iz Srbije za Američku transportnu kompaniju. I sada me zanima sledece. ako nadjem neku kompaniju kojoj treba ljudi moje struke, e sada ne bih ja tamo da radim za neke ludilo pare vec da trazim od njih neko strucno usavrsavanje, nesto kao internship program, gde ako oni kazu da bi me primili njih bi kontaktirala sponzorska organizacija i sponzorska organizacija bi preuzela troškove svega toga....


(inače gazda moje firme je srbin i nece da sredjuje papire nikome, a moze, ipak je on došao da radi ovde jer smo mi jeftina snaga i ne zeli da izgubi radnike, jer je tamo otpustio sve koji su radili ovo sto mi radimo)


Da cujem mišljenja, neke savete. Možda iskustva?
Nisi nam napisao koje si struke i kada si završio fakultet? Pogledaj na ovom linku ko zapravo može da učestvuje u "Intern" programu, odnosno koji su preduslovi.

http://j1visa.state.gov/programs/intern/

Važno je istaći i to da je maksimalan period na tom programu 18 mjeseci i da bi po zakonu, nakon isteka, morao da napustiš SAD. Što se tiče agencija koje rade posredovanje, njih je prepun Internet. Idealno bi bilo kada bi se sam izborio za poslodavca a agenciji prepustio papirološki dio, takav je barem moj plan bio prije par mjeseci. Zašto sam odustao od tog programa? Nisam vidio mogućnost trajnog ostanka u Americi.
Reply With Quote
  #7  
Staro 30.07.2013, 10:06
minimaxus minimaxus je offline
Drug član
 
Datum prijave: 29.10.2012
YU lokacija: Banja Luka, RS-BiH
Poruke: 96
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik MIKI VELIKI Prikaz poruke
ok nisam shvatio situaciju
nisi opisao taj momenta da vas gazada neplaca ustvari
onda pokusaj ovde ,naravno
vidi firme kojima bi tvoje kvalifikacije odgovarale
napises krako radno iskustvo,cv,cover letter itd i direktno posaljes u hr firme koja te interesuje
e sad pitanje je dali oni znaju kako da odrade sponzorstvo
moras da ih pozoves telefonom (skype)i da im objasnis da h nece kostati nista (ameri nevole da placaju za "uvoz radne snage" -to im zesce smeta)
i da ih cimas - tako je moj drug nasao svoje sponzore za internship ali je sve papire on odradio sam i cak kopirao formulare i slao ih frmi na potpis jer je ovima bio nepremostiv problem da ih odstampaju tamo ili faxom posalju nazad za srbiju (u americi je jezivo skup taj toner za printovanje)
Ne vjerujem šta si napisao! Toliko je skup da još uvijek ručno prepisuju dokumenta . (oprosti morao sam )
Reply With Quote
  #8  
Staro 30.07.2013, 14:39
Aristotel Aristotel je offline
Drug član
 
Datum prijave: 09.07.2012
YU lokacija: Beograd
Poruke: 56
Nepromenjeno

[quote=minimaxus;39891] QUOTE] Ovako... Bavim se logistikom, diplomirao sam na saobracajnom, sada sam na masteru, kontaktirao sam jednu kompaniju koju sam nasao da cak i sponzorise za h1b vizu a iz agencije kazu mi da neko od tih kompanija treba da potvrdi da bi me primili na strucno usavršavanje, i da uzmem kontakt te osobe i da to dam agenciji i da ce oni proslediti kontakte tim sponzorskim agencijama. i tako.... mogo peripetija al gledam kako da namunjim SV. cov.letter i tako to... ako neko ima nekih iskustva. minimaxus reci mi kako je kod tebe isao proces. koja si struka...
Reply With Quote
  #9  
Staro 31.07.2013, 08:31
MIKI VELIKI MIKI VELIKI je offline
Član
 
Datum prijave: 29.06.2013
Poruke: 24
Nepromenjeno

[quote=minimaxus;39891]Ne vjerujem šta si napisao! Toliko je skup da još uvijek ručno prepisuju dokumenta . (oprosti morao sam
to je bio sarkazam nisam mislio ozbiljno naravno
samo neka vrsta upozorenja koliko su nezinteresovani kad ih ti juris cak i da se nudis za dz i da ih nista nekosta

a taj gazda koga aristotel spominje je dobro izucio skolu u americi kako se tretiraju zaposleni
Reply With Quote
  #10  
Staro 02.08.2013, 12:53
Aristotel Aristotel je offline
Drug član
 
Datum prijave: 09.07.2012
YU lokacija: Beograd
Poruke: 56
Nepromenjeno

MIKI VELIKI, u kom smislu izucio skolu u americi?!? Sta tamo se ne placa prevoz, neprijavljeni su svi radnici i plata se dobija jednom u 3-4 meseca? Daj nekad neki argument za to tvoje spamovanje svih tema?
Reply With Quote
Odgovori

Thread Tools
Display Modes

Pravila pisanja
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Uključeno
Smajliji: Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML kod je Isključeno
Pređi u forum

Similar Threads
Tema Pokretač teme Forum Odgovori Poslednja poruka
Slanje poste iz Srbije u Ameriku dreamerns Vaša strana 16 23.04.2019 04:51
Pronalaženje prvog posla u Americi stizeljeto Vodič za emigrante 492 25.03.2019 13:34
Zivot u Emigraciji i Pronalazenje Poslova - Perspektive milan78 Stare teme 61 07.02.2012 01:59
Profesionalni vojnik Vojske Srbije NinaLjuba Stare teme 17 21.09.2011 19:30
Prebacivanje novca iz Srbije za USA dmi Vaša strana 2 17.11.2009 14:28

Newsletter E-mail:
Name:

Newsletter sent using Email Marketing Software by ActiveCampaign

Svi datumi su prikazani u formatu GMT +1. Trenutno vreme: 15:52.


Copyright ©2005 - 2024, ZelenaLutrija.com by VUXYS, LLC
Forum Powered by vBulletin®, © 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Mišljenja, saveti, izjave, ponude ili druge informacije ili sadržaji nastali na forumu vlasništvo su onoga ko ih je kreirao, a ne sajta ZelenaLutrija.com. ZelenaLutrija.com ne garantuje tačnost, kompletnost ili upotrebnu vrednost informacija, stavova, saveta ili datih izjava. Ne postoje uslovi pod kojima bi sajt ZelenaLutrija.com bio odgovoran za štetu ili gubitak koji je posledica bilo čijeg oslanjanja na nepouzdane informacije, ili bilo kakve informacije nastale kroz komunikaciju između članova.
Sajtove koji su linkovani sa ovog sajta ne kontrolišemo, ne podržavamo, niti smo pregledali bilo kakve sadržaje na takvim sajtovima. Mi nećemo biti odgovorni za legalnost, tačnost ili prikladnost bilo kog sadržaja, oglasa, proizvoda, usluga ili informacije lociranim na ili distribuiranih kroz druge web sajtove, niti za bilo kakvu štetu nastalu kao posledica takvih informacija.
ZelenaLutrija.com drži i čuva druga prava vlasništva na sajtu.
Osim informacija koje su u javnom vlasništvu ili za koje dobijete dozvolu, nemate pravo da kopirate, modifikujete ili na bilo koji način menjate, objavljujete, prenosite, distribuirate, izvršavate, prikazujete ili prodajte bilo koju informaciju zaštićenu pravima vlasništva. Slanjem informacija ili sadržaja na bilo koji deo ZelenaLutrija.com foruma, Vi automatski dozvoljavate i predstavljate garanciju da imate pravo da dozvolite ZelenaLutrija.com ili članovima ZelenaLutrija.com bespovratnu, kontinualnu, neograničenu, globalnu dozvolu da koriste, kopiraju, izvršavaju, prikazuju i distribuiraju takve informacije i sadržaje i da iz takvih sadžaja koriste bilo koji deo u bilo koje svrhe, kao i pravo i dozvolu da koriste gore navedene sadržaje. Svi zaštitni znakovi (trademarks), logotipi, oznake usluga, firme ili imena proizvoda koji se pominju na ovom web sajtu su vlasništvo kojim raspolažu njihovi vlasnici.