ZELENA KARTA - LUTRIJA  
Balkan
Njujork
Čikago
Los Anđeles

Nazad   ZELENA KARTA - LUTRIJA > FORUM > Život u USA > Vodič za emigrante

Vodič za emigrante Planiranje selidbe, šta raditi po dolasku, procedura dobijanja papira...

Vodič za emigrante » Dental Insurance » Bitni linkovi
Početak u USA Stan Posao Kola (Automobil) Osiguranje
Porez Dešavanja Naša mesta Putovanja Avionske karte

Odgovori
 
Thread Tools Display Modes
  #1  
Staro 05.12.2014, 12:40
bmilos bmilos je offline
Drug član
 
Datum prijave: 04.05.2008
Poruke: 60
Nepromenjeno Dog grooming business

Ovde u Srbiji imam svoj salon sa grooming pasa, koji radi sasvim zadovoljavajuće za ovdašnje prilike. Mnoge kolege mi kažu da je taj posao tražen i navodno profitabilan u USA. Zanima me da li neko ovde ima ikakvih konkretnih informacija sa terena...

Ono što sam saznao do sada je da lanci pet prodavnica petsmart i petco imaju svoje salone, da stalno traže nove zaposlene, ali da je plata minimalac i da kvalitet rada u njima i nije neki, što naravno nije loše za nekoga ko tek dosje u USA, ali bih voleo da imam neki info o budućnosti... Hvala bilo kome ko može da pomogne :-)
__________________
27.10.2013. - Prijava na Lutriju
02.05.2014. - Izvucen, broj 2015EU00019XXX
24.05.2014 - DS260 Poslat
25.02.2015. - Intervju
Reply With Quote
  #2  
Staro 05.12.2014, 19:02
Sima's Avatar
Sima Sima je offline
Drug član
 
Datum prijave: 06.06.2009
US lokacija: Chicago, IL
YU lokacija: Zemun, Srbija
Poruke: 94
Nepromenjeno

Mislio sam da sam se na ovom forumu vec načitao svakakvih gluposti, ali uvek se pojavi neki novi lik da ti ulepša dan.
__________________
2010EU00001xxx
U.S. citizen
Reply With Quote
  #3  
Staro 05.12.2014, 19:17
bmilos bmilos je offline
Drug član
 
Datum prijave: 04.05.2008
Poruke: 60
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik Sima Prikaz poruke
Mislio sam da sam se na ovom forumu vec načitao svakakvih gluposti, ali uvek se pojavi neki novi lik da ti ulepša dan.
Pa si zato odlučio da vređaš. Prvo nisam ni nov, i za tebe sigurno nisam lik. Ako ne možeš da pomogneš nekome, nema potrebe da budeš nekulturan. Baš bih voleo da mi napišeš šta je tačno "glupost" u mom pitanju, koje je kulturno postavljeno, na mestu gde vidim da ima sijaset pitanja sličnog tipa za druga zanimanja.
Iz tvojih postova vidim da si "profa". Mnogo si neki umišljen profa onda, a ljudima se obraćaš sa "lik"?! Verovatno su ti žene "likuše".
Može čovek da ode u koju god hoće zemlju, ali od sebe ne može da pobegne.
__________________
27.10.2013. - Prijava na Lutriju
02.05.2014. - Izvucen, broj 2015EU00019XXX
24.05.2014 - DS260 Poslat
25.02.2015. - Intervju
Reply With Quote
  #4  
Staro 05.12.2014, 19:28
noki noki je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 06.07.2010
YU lokacija: Zemun, Srbija
Poruke: 365
Nepromenjeno

Ja mislim da to nije losa ideja, ali posto kao sto i sam znas velike prodavnice za ljubimce nude takve usluge za malu cenu,mozda nesto kao pet sitter i grooming zajedno bi bila bolja opcija. Svakodnevno vidim kako koleginice na poslu porucuju odecu za njihove ljubimce,nose ih na cesljanje i u specijalne skole za dresuru. Ovde se pas tretira kao clan porodice,slave im rodjendane, prave im pomen i sve zivo. Pa ako se pokazes iskusan u toj oblasti ,dobijes klijentelu,posle te musterije hvale i prosiris ti biznis. Za ovo vreme sto zivim i radim ovde ne mislim da je bilo sta losa ideja,uvek vredi da se proba.
Reply With Quote
  #5  
Staro 05.12.2014, 22:13
Sima's Avatar
Sima Sima je offline
Drug član
 
Datum prijave: 06.06.2009
US lokacija: Chicago, IL
YU lokacija: Zemun, Srbija
Poruke: 94
Nepromenjeno

Izvini, nemoj odmah da se ljutiš. Ja u stvari mislim da je to odlična ideja za koju se vredi iscimati i doći u Ameriku – da praviš psima frizure za minimalac. Way to go!
__________________
2010EU00001xxx
U.S. citizen
Reply With Quote
  #6  
Staro 05.12.2014, 23:02
Tomislav1970 Tomislav1970 je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 16.05.2014
US lokacija: Chicago
YU lokacija: Bg
Poruke: 283
Nepromenjeno

Mozda je plata minimalac ako radis u velikoj prodavnici za ljubimce, ali ako radis za sebe (i, naravno, ako si dobar u tom poslu) mislim da moze da se zaradi vise od minimalca

http://www.arfordablegrooming.com/pricelist.htm
http://scottsdaleveterinaryclinic.co...pricesheet.jpg
http://www.boneappetitbarkerynj.com/...-prices-NJ.jpg
http://www.docstoc.com/docs/14822441...rooming-Prices
http://paddingtonpups.com.au/wp-cont...ng-550x777.jpg

Rekao bih - dosta vise od minimalca
Reply With Quote
  #7  
Staro 05.12.2014, 23:23
bmilos bmilos je offline
Drug član
 
Datum prijave: 04.05.2008
Poruke: 60
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik Sima Prikaz poruke
Izvini, nemoj odmah da se ljutiš. Ja u stvari mislim da je to odlična ideja za koju se vredi iscimati i doći u Ameriku – da praviš psima frizure za minimalac. Way to go!
Uzeću u obzir samo prvu reč iz tvog posta. I da, cinizam ljudi koji me ni ne poznaju me ljuti. A pogotovo što o dotičnom poslu nemaš pojma, ma nemaš ni dodirnih tačaka sa temom očigledno. U tvom šumadijskom selu kuče treba da čuva kokoške i da jede što manje.

@tomislav1970: hvala na linkovima i pomoći, dosta sam dobar u poslu... Smatram da za početak svaki posao je ok, s obzirom da ću smeštaj imati kod brata, besplatno, tako da...
__________________
27.10.2013. - Prijava na Lutriju
02.05.2014. - Izvucen, broj 2015EU00019XXX
24.05.2014 - DS260 Poslat
25.02.2015. - Intervju
Reply With Quote
  #8  
Staro 06.12.2014, 00:54
noki noki je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 06.07.2010
YU lokacija: Zemun, Srbija
Poruke: 365
Nepromenjeno

Simo, izvini ali jednu stvar trebas znati pre nego sto dodjes ovde, a to je da se ne ismejavas zivotu drugih ljudi. Ovde je sve to normalno, dali je moj izbor da budem gej, ili strejt, dali hocu da zivim u Nju jorku ili na farmi u Arizoni. Sve je stvar izbora i sta koga cini sretnim. Na primer ja imam stabilni i lep poso,ali nazalost posto je neprofitna organizacija plata mi nije velika, ipak kad kod padne sneg meni bude placen dan,kad mi se dete razboli meni dozvoljeno da odem u sred posla i da mi plate kao za ceo dan. Sa druge strane moja sestra zaradjuje ko ja i moj muz zajedno, ima mogu da kazem para i vise nego sto joj treba,ali decu ne vidi,nema vremena da izadje sa muzem, uvek je u nekoj frci(covece kakav stres). Ali vidis to je sve stvar izbora, sta ko ocekuje od zivota. Meni je ovako lepo,imamo za sve sta nam treba, slobodno vreme koristimo da sto vise budemo zajedno kao porodica, a sa malo planiranja jednom godisnje padne i neki egzoticni odmor. Pa nisam dosla ovde da bi bila na poslu od jutra do sutra i da se obogatim preko noci. Za to treba malo vise vremena...cak i ovde u USA. A oped bi da se vratim na temu da ljudi ovde veoma brinu o zivotinjama, nekad mi se cini vise nego i za druge ljude. Jedna od mojih koleginica sad skoro uzela godisnji odmor,da bi bila sa psom koji pati od depresije(tako veterinar reko). Drugarica sad skoro platila 90 dolara za frizuru svog psa, koji je trebao da ucestvuje na reviji. A sestra redovno placa od 40 do 60 dolara mesecno za sisanje njenog psa. I nevidim nicega loseg u tome ako neko hoce da radi sa zivotinjama i to ga pravi sretnim.
Reply With Quote
  #9  
Staro 06.12.2014, 07:54
bmilos bmilos je offline
Drug član
 
Datum prijave: 04.05.2008
Poruke: 60
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik noki Prikaz poruke
Simo, izvini ali jednu stvar trebas znati pre nego sto dodjes ovde, a to je da se ne ismejavas zivotu drugih ljudi.
Sima već živi u americi ako sam ja dobro shvatio... Ali treba da ga toleranciji i lepom ponašanju uči izgleda neko iz srbije ipak...
__________________
27.10.2013. - Prijava na Lutriju
02.05.2014. - Izvucen, broj 2015EU00019XXX
24.05.2014 - DS260 Poslat
25.02.2015. - Intervju
Reply With Quote
  #10  
Staro 06.12.2014, 10:38
zvercica's Avatar
zvercica zvercica je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 16.08.2009
US lokacija: Seattle od 04.09
YU lokacija: Beograd
Poruke: 306
Nepromenjeno

Meni se cini da je ovo odlicna ideja. Na zalost ne mogu da pomognem, posto o tome ne znam nista. Ono sto znam je da ljudi ovde ljubimce dozivljavaju kao clanove domacinstva: uplacuju zdravstveno osiguranje, kupuju patikice i kaputice, meditiraju i mole se za pse. Ako tebi dobro ide posao u Srbiji, ovde moze da bude samo bolje.
__________________
DV2011 - Ništa
DV2012 - Ništa
DV2013 - Pogodak 20xxx
04.04. - Intervju
29.04 - Dopuna dokumenata
10.05 - Pozeleneli skroz naskroz
04.09 - Departure day

Last edited by zvercica; 06.12.2014 at 10:45.
Reply With Quote
Odgovori

Thread Tools
Display Modes

Pravila pisanja
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Uključeno
Smajliji: Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML kod je Isključeno
Pređi u forum

Similar Threads
Tema Pokretač teme Forum Odgovori Poslednja poruka
E2 Business Visa botexag Vaša strana 1 07.02.2011 20:18

Newsletter E-mail:
Name:

Newsletter sent using Email Marketing Software by ActiveCampaign

Svi datumi su prikazani u formatu GMT +1. Trenutno vreme: 10:55.


Copyright ©2005 - 2024, ZelenaLutrija.com by VUXYS, LLC
Forum Powered by vBulletin®, © 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Mišljenja, saveti, izjave, ponude ili druge informacije ili sadržaji nastali na forumu vlasništvo su onoga ko ih je kreirao, a ne sajta ZelenaLutrija.com. ZelenaLutrija.com ne garantuje tačnost, kompletnost ili upotrebnu vrednost informacija, stavova, saveta ili datih izjava. Ne postoje uslovi pod kojima bi sajt ZelenaLutrija.com bio odgovoran za štetu ili gubitak koji je posledica bilo čijeg oslanjanja na nepouzdane informacije, ili bilo kakve informacije nastale kroz komunikaciju između članova.
Sajtove koji su linkovani sa ovog sajta ne kontrolišemo, ne podržavamo, niti smo pregledali bilo kakve sadržaje na takvim sajtovima. Mi nećemo biti odgovorni za legalnost, tačnost ili prikladnost bilo kog sadržaja, oglasa, proizvoda, usluga ili informacije lociranim na ili distribuiranih kroz druge web sajtove, niti za bilo kakvu štetu nastalu kao posledica takvih informacija.
ZelenaLutrija.com drži i čuva druga prava vlasništva na sajtu.
Osim informacija koje su u javnom vlasništvu ili za koje dobijete dozvolu, nemate pravo da kopirate, modifikujete ili na bilo koji način menjate, objavljujete, prenosite, distribuirate, izvršavate, prikazujete ili prodajte bilo koju informaciju zaštićenu pravima vlasništva. Slanjem informacija ili sadržaja na bilo koji deo ZelenaLutrija.com foruma, Vi automatski dozvoljavate i predstavljate garanciju da imate pravo da dozvolite ZelenaLutrija.com ili članovima ZelenaLutrija.com bespovratnu, kontinualnu, neograničenu, globalnu dozvolu da koriste, kopiraju, izvršavaju, prikazuju i distribuiraju takve informacije i sadržaje i da iz takvih sadžaja koriste bilo koji deo u bilo koje svrhe, kao i pravo i dozvolu da koriste gore navedene sadržaje. Svi zaštitni znakovi (trademarks), logotipi, oznake usluga, firme ili imena proizvoda koji se pominju na ovom web sajtu su vlasništvo kojim raspolažu njihovi vlasnici.