ZELENA KARTA - LUTRIJA  
Balkan
Njujork
Čikago
Los Anđeles

Nazad   ZELENA KARTA - LUTRIJA > FORUM > Razno > Vaša strana

Vaša strana Iskustva, zanimljive priče, specifični slučajevi, šta god...

Odgovori
 
Thread Tools Display Modes
  #141  
Staro 24.04.2015, 08:25
Pahuljica's Avatar
Pahuljica Pahuljica je offline
Drug član
 
Datum prijave: 02.10.2014
US lokacija: New York
YU lokacija: ispod palme na obali mora
Poruke: 68
Nepromenjeno

I kod mene je slicna situacija, moji mi konstantno govore da sam luda, ali svakako da bi me podrzali kao sto su svaki put do sada (jednom na odlazak na Master u inostranstvo, drugi put radi posla). Jedino znam da bi im bilo tesko jer su se bas vezali za unuka, ali o tom - potom.

A kad pricate o djeci, ne znam sta bih vam rekla... Moj je jos mali, nepune 2 godine, ali me takodje ponekad uhvati razmisljanje o tome i ne bude mi svejedno. Pogotovo sto kaze vuxanne, tamo se mladi rano osamostale i odvoje od roditelja, sto smatram dobrim sa jedne strane, ali mi se recimo ne svidja to njihovo "zahladjenje" u odnosima sa porodicom, sto se tih stvari tice nekako vise volim ovaj nas mentalitet.
__________________
DV2016 - not selected
DV2017 - not selected
DV2018 - treća sreća!

-------------------------------

Big Apple, we're coming!
Reply With Quote
  #142  
Staro 24.04.2015, 09:07
Srećko's Avatar
Srećko Srećko je offline
Član
 
Datum prijave: 08.10.2014
US lokacija: San Diego <3
YU lokacija: Niš
Poruke: 26
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik Pahuljica Prikaz poruke
I kod mene je slicna situacija, moji mi konstantno govore da sam luda, ali svakako da bi me podrzali kao sto su svaki put do sada (jednom na odlazak na Master u inostranstvo, drugi put radi posla). Jedino znam da bi im bilo tesko jer su se bas vezali za unuka, ali o tom - potom.

A kad pricate o djeci, ne znam sta bih vam rekla... Moj je jos mali, nepune 2 godine, ali me takodje ponekad uhvati razmisljanje o tome i ne bude mi svejedno. Pogotovo sto kaze vuxanne, tamo se mladi rano osamostale i odvoje od roditelja, sto smatram dobrim sa jedne strane, ali mi se recimo ne svidja to njihovo "zahladjenje" u odnosima sa porodicom, sto se tih stvari tice nekako vise volim ovaj nas mentalitet.
Ja sam ubeđen da su roditelji ti koji utiču na to kakav će detetov karakter biti, a pored toga i na njegovo vaspitanje. Supruga i ja ćemo svoje dete, nadam se kroz par godina decu, vaspitavati u duhu tradicionalnih vrednosti i toplog doma odnosno onako kako smo i mi vaspitavani. Hoću reći da mi nikada ne bi smo ni razmišljali o odlasku iz Srbije da nije u ovakvom stanju kakvo jeste pa se nadamo da ćemo uspeti da vaspitamo svoju decu na isti način.

Naši roditelji su svesni situacije u kojoj se ova zemlja nalazi, a i mi sa njom tako da na odlazak odavde gledaju kao spas. U ostalom svesni su toga da smo odrasle, odgovorne osobe i da možemo da uradimo sve što poželimo. Kako kaže moja majka:"Ruke se pozlatile onom ko izmisli ovaj Skype! ".
__________________
DV-2016 - prvi put, 2 prijave - HAS NOT BEEN SELECTED
Reply With Quote
  #143  
Staro 24.04.2015, 09:12
Pahuljica's Avatar
Pahuljica Pahuljica je offline
Drug član
 
Datum prijave: 02.10.2014
US lokacija: New York
YU lokacija: ispod palme na obali mora
Poruke: 68
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik Srećko Prikaz poruke
Ja sam ubeđen da su roditelji ti koji utiču na to kakav će detetov karakter biti, a pored toga i na njegovo vaspitanje. Supruga i ja ćemo svoje dete, nadam se kroz par godina decu, vaspitavati u duhu tradicionalnih vrednosti i toplog doma odnosno onako kako smo i mi vaspitavani.
Dijelimo misljenje

Samo sam htjela reci da je moja slika o njima da su generalno takvi, a mozda i grijesim...
__________________
DV2016 - not selected
DV2017 - not selected
DV2018 - treća sreća!

-------------------------------

Big Apple, we're coming!
Reply With Quote
  #144  
Staro 24.04.2015, 09:52
Srećko's Avatar
Srećko Srećko je offline
Član
 
Datum prijave: 08.10.2014
US lokacija: San Diego <3
YU lokacija: Niš
Poruke: 26
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik Pahuljica Prikaz poruke
Dijelimo misljenje

Samo sam htjela reci da je moja slika o njima da su generalno takvi, a mozda i grijesim...
I ja sam stekao isti utisak mada je on u mom slučaju formiran isključivo na osnovu informacija iz filmova pa pokušavam da se distanciram od njega zato što nisam siguran da je ispravan.
__________________
DV-2016 - prvi put, 2 prijave - HAS NOT BEEN SELECTED
Reply With Quote
  #145  
Staro 24.04.2015, 20:43
srecica srecica je offline
Proteran
 
Datum prijave: 09.10.2014
Poruke: 155
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik vuxanne Prikaz poruke
Ja razmisljam o sebi u buducnosti, tesko, ne mogu ni da zamislim (kako moje dete odlazi negde da zivi gde god - mala je ima samo cetiri godine ali opet pomislim nekad na ove stvari). Ali ovde je normalno da odes od roditelja mlad, odes na studije, posle se vidjaju samo za par praznika godisnje... Uh...
Da mala je i još puno godina ćete provesti zajedno...u Srbiji je normalno da deca budu sa roditeljima do beskonačno,to znaš...da ih oni paze i maze(to jest mi:grin) ali kad se pojavila prilika da sin ode svi smo prepoznali šansu za boljitak,štaviše i ćerku nagovaram da pokuša da se pridruzi bratu...ona je više za Evropu, ok.i to je bolje od ovog ovde...kad je sin otišao na studije, ta prva god,je bila jako teška...i on sam je već na pola god.došao čuvena nostalgija je uradila svoje...a onda mic po mic se potpuno uklopio i kaze da mu ništa ne nedostaje...
Reply With Quote
  #146  
Staro 26.04.2015, 14:49
vuxanne vuxanne je offline
Amer
 
Datum prijave: 13.10.2009
YU lokacija: Bilo kuda kiki svuda
Poruke: 1 826
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik srecica Prikaz poruke
Da mala je i još puno godina ćete provesti zajedno...u Srbiji je normalno da deca budu sa roditeljima do beskonačno,to znaš...da ih oni paze i maze(to jest mi:grin) ali kad se pojavila prilika da sin ode svi smo prepoznali šansu za boljitak,štaviše i ćerku nagovaram da pokuša da se pridruzi bratu...ona je više za Evropu, ok.i to je bolje od ovog ovde...kad je sin otišao na studije, ta prva god,je bila jako teška...i on sam je već na pola god.došao čuvena nostalgija je uradila svoje...a onda mic po mic se potpuno uklopio i kaze da mu ništa ne nedostaje...
Kazu da je najbolje sto roditelj moze da uradi za svoje dete da ga pozdrzava i osposobi za samostalan zivot... Biti ceo zivot zavistan od roditelja vidimo po Srbiji (npr. danas u Blicu uzasna vest na naslovnici) vodi do dosta pocinjenih zlocina u porodicama usled besa i neslaganja. Savremeno drustvo vodi do odvajanja porodica jednih od drugih kao posledica ne-plemenskog nacina zivota.

Ali kao sto rece vec neko pre mene: Skype i ostali nacini onlajn komunikacije nam svima sa internetom i kompjuterima olaksavaju umnogome boravak na strani. Mogu misliti koliko je to teze bilo ranije. Ja imam samo jednog roditelja vec dugo dugo (22 godine vec) a mama mi je tu, na Skajpu, Gtalku, Facebook-u i svaki dan smo u kontaktu. Prati me kuda idem, ja joj se i dalje javljam svaki put kad mi avion sleti i kad stignem na destinaciju na koju putujem.

Ja sam otisla od kuce sa 19 godina kad sam otisla da studiram, nisam se posle vracala. Moji roditelji tako isto.

Time never dies. The circle is not round.
Reply With Quote
  #147  
Staro 27.04.2015, 07:16
pelcer224 pelcer224 je offline
Drug član
 
Datum prijave: 12.10.2013
Poruke: 79
Nepromenjeno

Mozete pricati o raznim skajpovima i programima, zna se sta roditelje najvise boli, a to je sto nema nedeljnog rucka sa djecom, sto ne mogu da se poigraju sa unucetom i slicno. Skype im nikad nece ublaziti bol sa saznanjem da ne mogu da se poigraju sa svojim unucetom, koliko god lagali sebe "evo rjesenja" kad kliknemo skype, jer unucad su (uglavnom) najveca sreca i svetinja u nasem sistemu odgoja. Nemoguca je improvizacija, ostaje bol i jednima i drugima, a druga je stvar sto ce roditelji podrzati odlazak iz ljubavi prema djetetu. Neki i "sagore" od te ljubavi za djetetom i unucetom, pa prerano odu i u grob. Nisam govorio o tome sta je ispravno, nego sta je realnost, bol nema improvizaciju. I moje roditelje to ceka, ako me izvuku, vec su vezani za unuce vise nego za mene (svoje rodjeno dijete). Mozda ce se sa dolaskom kapitalizma na Balkan vremenom nesto i promijeniti u odnosu roditelj-dijete, kad se pocnemo otudjivati jedni od drugih kako socijalizam izumre. Sta da se radi, do tada sve ima svoju cijenu ako se hoce u USA.

Last edited by pelcer224; 27.04.2015 at 07:31.
Reply With Quote
  #148  
Staro 27.04.2015, 15:51
Pahuljica's Avatar
Pahuljica Pahuljica je offline
Drug član
 
Datum prijave: 02.10.2014
US lokacija: New York
YU lokacija: ispod palme na obali mora
Poruke: 68
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik pelcer224 Prikaz poruke
Skype im nikad nece ublaziti bol sa saznanjem da ne mogu da se poigraju sa svojim unucetom, koliko god lagali sebe "evo rjesenja" kad kliknemo skype, jer unucad su (uglavnom) najveca sreca i svetinja u nasem sistemu odgoja.
Ovo potpisujem.

Moj sin kada se probudi prvo trci kod babe u sobu (zivimo sa mojim roditeljima), pa tek onda ide umivanje, itd...

Oni su par puta kroz salu spomenuli "ti idi, ali on ostaje kod nas" Naravno da se nece protiviti ako sve bude kako treba i odlucimo da odemo, ali takodje znam da vise nista nece biti kao sto je bilo dok im je on bio tu. Moj tata je pomorac i evo prije par dana je otisao na brod i oci su mu bile pune suza tek kada je on poceo da ga grli "Deda, deda baci 5" i svaki dan zove da vidi sta radi a ostaje samo 4 mjeseca i da ne spominjem da nikada nije plakao kada je odlazio jer nam je to vise svima bilo normalno...
Kazu da je to ljubav jos jaca nego prema rodjenom djetetu

Ja nemam tih problema sa odvajanjem, jer kao sto sam vec negdje spomenula - 2 puta sam odlazila od kuce i to na duze, ali se sad sve promijenilo od kada imam njega. A i sto sam starija sve se vise vezujem za roditelje i sve me vise obuzimaju misli oko njihove starosti, itd... Da ne mracim temu
__________________
DV2016 - not selected
DV2017 - not selected
DV2018 - treća sreća!

-------------------------------

Big Apple, we're coming!
Reply With Quote
  #149  
Staro 27.04.2015, 17:36
noki noki je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 06.07.2010
YU lokacija: Zemun, Srbija
Poruke: 365
Nepromenjeno

O ovoj temi sam pisala ranije,kad smo odlazili iz domovine, ali evo vec cetiri godine smo ovde u USA. Kad smo otisli od doma obecali roditeljima(roditelji mog muza) da cemo ih (cim nam se pruzi sansa)dovesti ovde u Ameriku da vide gde smo i kako smo.Posto smo prosle godine kupili nasu kucu, mi odma podneli za njih turisticku vizu,i oni dobili na 10 godina. Uzeli smo ih u oktobru,oni prezimili sa nama,proslavili sve moguce praznike i evo pre neki dan ih ispratismo nazad u Makedoniju,sa obecanjem da oni oped dodju. Nije mozda zamena za zivot sa nima, ali bar ovako oni dodju vide se sa unucima, pa i naprave rucak,tako kad dodjes sa posla-kuca ti mirise na lepu domacu hranu. Roditeljima ce uvek biti tesko kad treba da se odvoje-pogotovo od unuka,ali obe strane treba da shvate da je bolje biti i daleko ovako,ali da imas sve sto ti je potrebno za jedan normalni zivot, nego kao nazad u domovini svi u zajednici i svadje svaki dan,dali imamo dovoljno para za ovo za ono, pa ko ce da plati za struju i sl. To ja bar onako iz licnog iskustva pisem
Reply With Quote
  #150  
Staro 28.04.2015, 01:51
vuxanne vuxanne je offline
Amer
 
Datum prijave: 13.10.2009
YU lokacija: Bilo kuda kiki svuda
Poruke: 1 826
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik pelcer224 Prikaz poruke
Mozete pricati o raznim skajpovima i programima, zna se sta roditelje najvise boli, a to je sto nema nedeljnog rucka sa djecom, sto ne mogu da se poigraju sa unucetom i slicno. Skype im nikad nece ublaziti bol sa saznanjem da ne mogu da se poigraju sa svojim unucetom, koliko god lagali sebe "evo rjesenja" kad kliknemo skype, jer unucad su (uglavnom) najveca sreca i svetinja u nasem sistemu odgoja. Nemoguca je improvizacija, ostaje bol i jednima i drugima, a druga je stvar sto ce roditelji podrzati odlazak iz ljubavi prema djetetu. Neki i "sagore" od te ljubavi za djetetom i unucetom, pa prerano odu i u grob. Nisam govorio o tome sta je ispravno, nego sta je realnost, bol nema improvizaciju. I moje roditelje to ceka, ako me izvuku, vec su vezani za unuce vise nego za mene (svoje rodjeno dijete). Mozda ce se sa dolaskom kapitalizma na Balkan vremenom nesto i promijeniti u odnosu roditelj-dijete, kad se pocnemo otudjivati jedni od drugih kako socijalizam izumre. Sta da se radi, do tada sve ima svoju cijenu ako se hoce u USA.
Neki od nas su odavno izgubili jednog roditelja (neki i dva), neki odavno otisli od kuce svakako tako da je svima promena drugacija... Npr. kod mene, ja nisam jedino dete, niti je moje dete jedino unuce, tako da ipak nema za sta da se sagoreva, ima i druge dece i drugih unicica da se zivi za njih.

Mene kao roditelja najvise bi bolelo da detetu nemam za hranu ni za igracku. A to sto ce mog roditelja da boli sto nije sa mnom stalno do kraja zivota, opet, pitanje je koji je od ta dva roditelja (ja) ili moj roditelj prioritet...
Reply With Quote
Odgovori


Pravila pisanja
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Uključeno
Smajliji: Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML kod je Isključeno
Pređi u forum

Similar Threads
Tema Pokretač teme Forum Odgovori Poslednja poruka
Odlazak u USA bez igde ikoga nelson Vodič za emigrante 131 31.10.2013 00:15

Newsletter E-mail:
Name:

Newsletter sent using Email Marketing Software by ActiveCampaign

Svi datumi su prikazani u formatu GMT +1. Trenutno vreme: 11:41.


Copyright ©2005 - 2024, ZelenaLutrija.com by VUXYS, LLC
Forum Powered by vBulletin®, © 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Mišljenja, saveti, izjave, ponude ili druge informacije ili sadržaji nastali na forumu vlasništvo su onoga ko ih je kreirao, a ne sajta ZelenaLutrija.com. ZelenaLutrija.com ne garantuje tačnost, kompletnost ili upotrebnu vrednost informacija, stavova, saveta ili datih izjava. Ne postoje uslovi pod kojima bi sajt ZelenaLutrija.com bio odgovoran za štetu ili gubitak koji je posledica bilo čijeg oslanjanja na nepouzdane informacije, ili bilo kakve informacije nastale kroz komunikaciju između članova.
Sajtove koji su linkovani sa ovog sajta ne kontrolišemo, ne podržavamo, niti smo pregledali bilo kakve sadržaje na takvim sajtovima. Mi nećemo biti odgovorni za legalnost, tačnost ili prikladnost bilo kog sadržaja, oglasa, proizvoda, usluga ili informacije lociranim na ili distribuiranih kroz druge web sajtove, niti za bilo kakvu štetu nastalu kao posledica takvih informacija.
ZelenaLutrija.com drži i čuva druga prava vlasništva na sajtu.
Osim informacija koje su u javnom vlasništvu ili za koje dobijete dozvolu, nemate pravo da kopirate, modifikujete ili na bilo koji način menjate, objavljujete, prenosite, distribuirate, izvršavate, prikazujete ili prodajte bilo koju informaciju zaštićenu pravima vlasništva. Slanjem informacija ili sadržaja na bilo koji deo ZelenaLutrija.com foruma, Vi automatski dozvoljavate i predstavljate garanciju da imate pravo da dozvolite ZelenaLutrija.com ili članovima ZelenaLutrija.com bespovratnu, kontinualnu, neograničenu, globalnu dozvolu da koriste, kopiraju, izvršavaju, prikazuju i distribuiraju takve informacije i sadržaje i da iz takvih sadžaja koriste bilo koji deo u bilo koje svrhe, kao i pravo i dozvolu da koriste gore navedene sadržaje. Svi zaštitni znakovi (trademarks), logotipi, oznake usluga, firme ili imena proizvoda koji se pominju na ovom web sajtu su vlasništvo kojim raspolažu njihovi vlasnici.