ZELENA KARTA - LUTRIJA  
Balkan
Njujork
Čikago
Los Anđeles

Nazad   ZELENA KARTA - LUTRIJA > FORUM > Vize za SAD > Ne-imigrantske vize

Ne-imigrantske vize Opšte teme o dobijanju i apliciranju za turističke, poslovne, medicinske i ostale ne-imigrantske vize

Odgovori
 
Thread Tools Display Modes
  #201  
Staro 21.05.2015, 19:56
sport1234 sport1234 je offline
Član
 
Datum prijave: 18.05.2015
Poruke: 3
Pošalji AIM poruku korisniku sport1234
Nepromenjeno

U međuvremenu sam posalo mail u USA ambasadu u Sarajevo,ali ja ću se prijaviti u Zagrebu za vizu jer imam hrv drzavljanstvo i zivim tu, i dobio odgovor
Postovani gdine ****

Zahvaljujemo se sto ste kontaktirali ambasadu Sjedinjenih Americkih Drzava u Sarajevu

Obzirom da se ne radi ni o kakvom akademskom ili strukovnom obrazovanju, mozete podnijeti zahtjev za B2 vizu da biste pohadjali kosarkasku akademiju u S.A.D.

Srdacno

To znaci da nebi trebao imati problema jer imam cirka 5000$ na banci + karta(1000$),imam 2 skutera na sebi(znaci pokretna imovina),upisan sam na fakultet ekonomija 1. godina, vanredno ali sa svim predmetima kao i redovan tako daa..i da ovo pismo mi ne mora biti ovjereno to sam dobio odgovor od ambasade..


Pa želim ići na tu akademiju,da bi dobio ponude za koledž(košarkaška stipednija),oni ikraju puno utakmica i puno trenera dolazi gledati utakmice pa je veća sansa da ce mi nesto ponuditi..neznam dali to trebam reci u ambasadi ili da kazem kao da tamo idem da "improve basketball skills"
Reply With Quote
  #202  
Staro 25.05.2015, 17:36
sport1234 sport1234 je offline
Član
 
Datum prijave: 18.05.2015
Poruke: 3
Pošalji AIM poruku korisniku sport1234
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik SRBghost Prikaz poruke
Po meni, ovo pismo ti znaci kao i da ga je pisao Stan Lee. Slobodno mozes i da ga ne nosis sa sobom, pogotovo sto ni ti sam ne znas da li je pozivno, garancija ili sta vec... U svakom slucaju ako pocinje sa "To America Embassy..." za pocetak je malo naivno.

Sa druge strane, ti konkurises za turisticku vizu, i za takvu moras da im das garanciju da ces da se vratis. Sa ovim pismom im dajes garanciju da ces uciniti sve da ostanes tamo.

Trece, ako uspes da dobijes vizu, sanse da ce ti vaziti vise od mesec dana nakon prvog ulaska su veeeeoma male.

I na kraju, sta te konkretno interesuje pa da mozemo da ti i pomognemo?


U međuvremenu sam posalo mail u USA ambasadu u Sarajevo,ali ja ću se prijaviti u Zagrebu za vizu jer imam hrv drzavljanstvo i zivim tu, i dobio odgovor
Postovani gdine ****

Zahvaljujemo se sto ste kontaktirali ambasadu Sjedinjenih Americkih Drzava u Sarajevu

Obzirom da se ne radi ni o kakvom akademskom ili strukovnom obrazovanju, mozete podnijeti zahtjev za B2 vizu da biste pohadjali kosarkasku akademiju u S.A.D.

Srdacno

To znaci da nebi trebao imati problema jer imam cirka 5000$ na banci + karta(1000$),imam 2 skutera na sebi(znaci pokretna imovina),upisan sam na fakultet ekonomija 1. godina, vanredno ali sa svim predmetima kao i redovan tako daa..i da ovo pismo mi ne mora biti ovjereno to sam dobio odgovor od ambasade..


Pa želim ići na tu akademiju,da bi dobio ponude za koledž(košarkaška stipednija),oni ikraju puno utakmica i puno trenera dolazi gledati utakmice pa je veća sansa da ce mi nesto ponuditi..neznam dali to trebam reci u ambasadi ili da kazem kao da tamo idem da "improve basketball skills"
Reply With Quote
  #203  
Staro 29.06.2015, 17:19
mikagrubinen mikagrubinen je offline
Drug član
 
Datum prijave: 12.11.2013
US lokacija: Oakland
YU lokacija: Beograd
Poruke: 81
Pošalji Skype™ poruku korisniku mikagrubinen
Nepromenjeno

Pitanjce za one kojima su dolazili roditelji. Majka je dobila vizu na 10god, B1/B2. E sad ja bih vec sad da joj kupim povratnu kartu. Treba da ostane ovde oko 3-4meseca. Sta ako se desi da carinik na ulazu u USA udari pecat po kom ona mora da izadje vec za 2 meseca? Jel se to desavalo?
__________________
U USA of Avgusta 2014
Reply With Quote
  #204  
Staro 29.06.2015, 19:19
noki noki je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 06.07.2010
YU lokacija: Zemun, Srbija
Poruke: 365
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik mikagrubinen Prikaz poruke
Pitanjce za one kojima su dolazili roditelji. Majka je dobila vizu na 10god, B1/B2. E sad ja bih vec sad da joj kupim povratnu kartu. Treba da ostane ovde oko 3-4meseca. Sta ako se desi da carinik na ulazu u USA udari pecat po kom ona mora da izadje vec za 2 meseca? Jel se to desavalo?
Do sada nisam cula da je neko imao takav problem kad su u pitanju roditelji ili ljudi u starijim godinama. Moji svekar i svekrva su dobili vizu na 10 godina,i ja odma kupila povratnu kartu za njih sa rokom od 6 meseci, oni dosli oko 20 oktombra, a povratak je bio oko 15 aprila, pa im je carinik udario pecat kao 20 april rok za izlaz iz Amerike.U najgorem slucaju(nedaj boze da se desi,ali eto...)moraces da se obratis kompaniji gde uzmes karte da promenis datum i to obicno kosta 100,200,300 dolara,zavisi od kompanije ili ako neces da menjas datum karta,onda trazis produzetak vize.
Reply With Quote
  #205  
Staro 30.06.2015, 05:25
Kuguar's Avatar
Kuguar Kuguar je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 09.10.2014
YU lokacija: Beograd
Poruke: 211
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik mikagrubinen Prikaz poruke
Pitanjce za one kojima su dolazili roditelji. Majka je dobila vizu na 10god, B1/B2. E sad ja bih vec sad da joj kupim povratnu kartu. Treba da ostane ovde oko 3-4meseca. Sta ako se desi da carinik na ulazu u USA udari pecat po kom ona mora da izadje vec za 2 meseca? Jel se to desavalo?
Pečati više ne postoje. Kažu samo "Welcome to America". Sve je u sistemu, i putniku je da vodi računa da ne prekorači 6 meseci.
__________________
DV2015 - has not been selected x2
DV2016 - has not been selected x2
DV2017 - has not been selected x2
DV2018 - has not been selected x2
DV2019 - has not been selected x2
DV2020 - has not been selected x2
Reply With Quote
  #206  
Staro 30.06.2015, 12:27
noki noki je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 06.07.2010
YU lokacija: Zemun, Srbija
Poruke: 365
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik Kuguar Prikaz poruke
Pečati više ne postoje. Kažu samo "Welcome to America". Sve je u sistemu, i putniku je da vodi računa da ne prekorači 6 meseci.
Nasi (svekar i svekrva) su imali pecat, crnim slovima "21 April", aerodrom JFK u New York-u
Reply With Quote
  #207  
Staro 02.07.2015, 05:38
Kuguar's Avatar
Kuguar Kuguar je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 09.10.2014
YU lokacija: Beograd
Poruke: 211
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik noki Prikaz poruke
Nasi (svekar i svekrva) su imali pecat, crnim slovima "21 April", aerodrom JFK u New York-u
Kada je to bilo? Ja sam putovao prоšlog leta, nisam nikakav pečat sa datumom nisam imao u pasošu. (Jedini pečat sa datumom, je bio datum ulaska u USA)
__________________
DV2015 - has not been selected x2
DV2016 - has not been selected x2
DV2017 - has not been selected x2
DV2018 - has not been selected x2
DV2019 - has not been selected x2
DV2020 - has not been selected x2
Reply With Quote
  #208  
Staro 02.07.2015, 12:05
SRBghost SRBghost je offline
Pravi "Amer"
 
Datum prijave: 03.10.2013
US lokacija: NYC/NJ
YU lokacija: Novi Sad
Poruke: 583
Nepromenjeno

Na taj se pecat i misli. Usao si tada, oa racunaj 6 meseci....
__________________
DV-2015 - prvi put, 2 prijave - IZVUCENI
22.05.2014. - popunjeni formulari
19.02.2015. - lekarski
24.02.2015. - intervju/odobrene vize/Administrative processing
26.03.2015. - konacno stigli pasosi (sa vizama)
28.03.2015. - kupljene karte
24.06.2015. - NYC resident
01.04.2016. - Garden State
Reply With Quote
  #209  
Staro 02.07.2015, 12:53
noki noki je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 06.07.2010
YU lokacija: Zemun, Srbija
Poruke: 365
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik Kuguar Prikaz poruke
Kada je to bilo? Ja sam putovao prоšlog leta, nisam nikakav pečat sa datumom nisam imao u pasošu. (Jedini pečat sa datumom, je bio datum ulaska u USA)
To je bilo sad ove jeseni usli oni u Ameriku 22 Oktobra 2014, a izasli 15 aprila 2015, imali su crni pecat sa datumom 21 April 2015. Ali mozda to zavisi i od tipa vize-ne znam, samo kazem kako je sa njima bilo.
Reply With Quote
  #210  
Staro 22.07.2015, 15:48
Silvija29 Silvija29 je offline
Drug član
 
Datum prijave: 21.03.2011
Poruke: 65
Nepromenjeno

Da li penzioneri koji nemaju nikakvu imovinu na svom imenu mogu da budu odbijeni za turisticku vizu ako dolaze detetu u posetu u USA koje je dobilo green card? Molim za informacije.
Reply With Quote
Odgovori

Tags
problemi sa vizom, turisticka viza

Thread Tools
Display Modes

Pravila pisanja
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Uključeno
Smajliji: Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML kod je Isključeno
Pređi u forum

Similar Threads
Tema Pokretač teme Forum Odgovori Poslednja poruka
Hotelijersko-turistički tehničar(HITNO) Volf Vodič za emigrante 4 28.06.2014 02:11
Šta je potrebno da me prijatelj pozove u SAD na turističku? Good Spirit Vaša strana 18 28.10.2009 15:55

Newsletter E-mail:
Name:

Newsletter sent using Email Marketing Software by ActiveCampaign

Svi datumi su prikazani u formatu GMT +1. Trenutno vreme: 15:00.


Copyright ©2005 - 2024, ZelenaLutrija.com by VUXYS, LLC
Forum Powered by vBulletin®, © 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Mišljenja, saveti, izjave, ponude ili druge informacije ili sadržaji nastali na forumu vlasništvo su onoga ko ih je kreirao, a ne sajta ZelenaLutrija.com. ZelenaLutrija.com ne garantuje tačnost, kompletnost ili upotrebnu vrednost informacija, stavova, saveta ili datih izjava. Ne postoje uslovi pod kojima bi sajt ZelenaLutrija.com bio odgovoran za štetu ili gubitak koji je posledica bilo čijeg oslanjanja na nepouzdane informacije, ili bilo kakve informacije nastale kroz komunikaciju između članova.
Sajtove koji su linkovani sa ovog sajta ne kontrolišemo, ne podržavamo, niti smo pregledali bilo kakve sadržaje na takvim sajtovima. Mi nećemo biti odgovorni za legalnost, tačnost ili prikladnost bilo kog sadržaja, oglasa, proizvoda, usluga ili informacije lociranim na ili distribuiranih kroz druge web sajtove, niti za bilo kakvu štetu nastalu kao posledica takvih informacija.
ZelenaLutrija.com drži i čuva druga prava vlasništva na sajtu.
Osim informacija koje su u javnom vlasništvu ili za koje dobijete dozvolu, nemate pravo da kopirate, modifikujete ili na bilo koji način menjate, objavljujete, prenosite, distribuirate, izvršavate, prikazujete ili prodajte bilo koju informaciju zaštićenu pravima vlasništva. Slanjem informacija ili sadržaja na bilo koji deo ZelenaLutrija.com foruma, Vi automatski dozvoljavate i predstavljate garanciju da imate pravo da dozvolite ZelenaLutrija.com ili članovima ZelenaLutrija.com bespovratnu, kontinualnu, neograničenu, globalnu dozvolu da koriste, kopiraju, izvršavaju, prikazuju i distribuiraju takve informacije i sadržaje i da iz takvih sadžaja koriste bilo koji deo u bilo koje svrhe, kao i pravo i dozvolu da koriste gore navedene sadržaje. Svi zaštitni znakovi (trademarks), logotipi, oznake usluga, firme ili imena proizvoda koji se pominju na ovom web sajtu su vlasništvo kojim raspolažu njihovi vlasnici.