ZELENA KARTA - LUTRIJA  
Balkan
Njujork
Čikago
Los Anđeles

Nazad   ZELENA KARTA - LUTRIJA > FORUM > Razno > Vaša strana

Vaša strana Iskustva, zanimljive priče, specifični slučajevi, šta god...

Odgovori
 
Thread Tools Display Modes
  #181  
Staro 09.07.2015, 08:42
zvercica's Avatar
zvercica zvercica je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 16.08.2009
US lokacija: Seattle od 04.09
YU lokacija: Beograd
Poruke: 306
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik rozalija Prikaz poruke
Evo najnovijih info. kod doktora nema dileme rendgen je za sve obavezan, takvih mogucnosti-krv, pa naknadno snimanje-vise ne postoji, procjena i rizik su samo vasi i totalno je vasa odluka u to se upustiti ili ne. Mislim da je za sve trudnice ovog svijeta to tezak korak, jer ako se bilo sta ne daj Boze desi ni 3 Amerike ne bi pomogle.

Intervju je 4.avgust- ja sam sada 14.nedelja termin mi je 2.januar.
Ovo je bas okrutno. Jesi li probala da zoves ambasadu? Mozda da probas sa te strane. Stvarno ne znam sta da ti kazem.
__________________
DV2011 - Ništa
DV2012 - Ništa
DV2013 - Pogodak 20xxx
04.04. - Intervju
29.04 - Dopuna dokumenata
10.05 - Pozeleneli skroz naskroz
04.09 - Departure day
Reply With Quote
  #182  
Staro 09.07.2015, 11:59
rozalija rozalija je offline
Član
 
Datum prijave: 03.07.2015
YU lokacija: Beograd
Poruke: 12
Nepromenjeno odgovor

Citat:
Prvobitno poslao korisnik zvercica Prikaz poruke
Ovo je bas okrutno. Jesi li probala da zoves ambasadu? Mozda da probas sa te strane. Stvarno ne znam sta da ti kazem.
Naravno da smo se culi i sa ambasadom, vise puta, medjutim tako je kako je ni oni ne mogu nista povodom toga. Mozda i pisem o ovom na pogresnom mjestu, mozda bi trebala nova tema sa sve sagledavanjem cinjenica za i protiv, raznim doktorskim misljenjima i tudjim iskustvima, ali eto trenutno tako je kako je, mi jos nista konacno nismo odlucili, a kada se sve zavrsi gledacu da to iskustvo podjelim na forumu u nekoj temi vezano za trudnice koje se nadju u slicnoj situaciji. U svakom slucaju ne treba se puno depresirati, sagledati stvari najpozitivnije moguce i pronaci neku najprihvatljiviju opciju u datoj situaciji.
Reply With Quote
  #183  
Staro 09.07.2015, 21:57
maybe17 maybe17 je offline
Drug član
 
Datum prijave: 10.05.2015
Poruke: 71
Nepromenjeno

Da li mozeš da se porodiš ovde pa da kasnije sa bebicom udješ,msm tamo je porodjaj uzasno skup...samo ne znam da li morate oboje da udjete odmah.Izmedju sent.osecanja zbog odlaska muza i rizika po bebu zbog rendgena birala bih da zaštitim bebu...
Reply With Quote
  #184  
Staro 10.07.2015, 05:37
Magelan's Avatar
Magelan Magelan je offline
Super Moderator
 
Datum prijave: 28.04.2010
US lokacija: Spartanburg, South Carolina; Jacksonville, Florida
YU lokacija: Mladenovac, Republika Srbija
Poruke: 1 209
Nepromenjeno

@rozalija

Doza zracenja prilikom snimanja pluca kod trudnica je po istrazivanjima nedovoljna da naskodi plodu. Isto tako, plod je najosteljiviji u prva tri meseca trudnoce, a ti si koliko sam razumeo upravo usla u drugi trimestar. Druga olaksavajuca okolnost je sto se pre ekspozicije plod zastiti olovnom keceljom koja se opase oko tvog struka i olovo absorbuje X zrake koji bi bez kecelje doprli do fetusa.

Posavetuj se dodatno sa lokalnim specijalistom radiologije, cisto kao "second opinion".
__________________
In US since 02.02.2010.
Reply With Quote
  #185  
Staro 10.07.2015, 14:37
noki noki je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 06.07.2010
YU lokacija: Zemun, Srbija
Poruke: 365
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik maybe17 Prikaz poruke
Da li mozeš da se porodiš ovde pa da kasnije sa bebicom udješ,msm tamo je porodjaj uzasno skup...samo ne znam da li morate oboje da udjete odmah.Izmedju sent.osecanja zbog odlaska muza i rizika po bebu zbog rendgena birala bih da zaštitim bebu...
Porodjaj ne mora da bude veoma skup.Ako posle ulaza i preuzimanja grin karte apliciraju za Obamacare i odaberu plan sto pokriva porodjaj,ne bi platili puno,samo mesecni premium.Za Obamacare imaju pravo da apliciraju iako nije otvorena registracija,posto se tek sad sele u US(a dozvoljeno je da se aplicira cak i ako nije otvorena registracija u specijalnim situacijama,kao preseljenje,gubitak posla i sl).U tom slucaju bi bebica automatski dobila Americko drzavljanstvo
Reply With Quote
  #186  
Staro 10.07.2015, 21:23
maybe17 maybe17 je offline
Drug član
 
Datum prijave: 10.05.2015
Poruke: 71
Nepromenjeno

Palo mi posle na pamet ovo što je Magelan upravo napisao,olovna kecelja koja se koristi kao zaštita...ma dve nek trazi,pošto skontah da mora na rendgen da bi se uopšte pojavila na interjvu a razumem i ostalo da deca koja se tamo rode
automatski dobiju drzavljanstvo,eto ispričasmo se a mama ce sama doneti odluku.
Reply With Quote
  #187  
Staro 11.07.2015, 14:00
vuxanne vuxanne je offline
Amer
 
Datum prijave: 13.10.2009
YU lokacija: Bilo kuda kiki svuda
Poruke: 1 826
Nepromenjeno

Ja kad nisam htela da radim taj rentgen bila sam u poodmakloj trudnoci, stomak mi je bio ogroman pa sam sumnjala da ce ta kecenja da mi to stvarno sve pokrije. Raspitaj se kod radiologa ja se slazem sa Magelanom.
Reply With Quote
  #188  
Staro 11.07.2015, 22:28
nidal nidal je offline
Član
 
Datum prijave: 30.09.2012
YU lokacija: Novi Sad
Poruke: 25
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik noki Prikaz poruke
Porodjaj ne mora da bude veoma skup.Ako posle ulaza i preuzimanja grin karte apliciraju za Obamacare i odaberu plan sto pokriva porodjaj,ne bi platili puno,samo mesecni premium.Za Obamacare imaju pravo da apliciraju iako nije otvorena registracija,posto se tek sad sele u US(a dozvoljeno je da se aplicira cak i ako nije otvorena registracija u specijalnim situacijama,kao preseljenje,gubitak posla i sl).U tom slucaju bi bebica automatski dobila Americko drzavljanstvo
Zar nije uslov za Obamacare taj da moras da zivis 5 godina da bi mogao da apliciras za isti? Vuxanne?
__________________
DV2014 - Prva prijava
DV2015 - Druga prijava
DV2016 - SELECTED treća sreća
Reply With Quote
  #189  
Staro 12.07.2015, 02:03
IgorMAD's Avatar
IgorMAD IgorMAD je offline
Pravi "Amer"
 
Datum prijave: 10.01.2013
US lokacija: ?
YU lokacija: Srbija
Poruke: 660
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik nidal Prikaz poruke
Zar nije uslov za Obamacare taj da moras da zivis 5 godina da bi mogao da apliciras za isti? Vuxanne?
Ne znam odakle ti ta informacija, ali sigurno nije tacno.
__________________

01.05.2013. Izvucen 2014EU00008xxx
21.05.2013. Poslati papiri u Kentucky
28.05.2013. Stigli papiri u Kentucky
13.09.2013. Zakazan intervju
13.11.2013. Obavljen lekarski pregled
21.11.2013. Intervju uspesno zavrsen
Od 12/13/2013 u USA
Reply With Quote
  #190  
Staro 12.07.2015, 04:36
noki noki je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 06.07.2010
YU lokacija: Zemun, Srbija
Poruke: 365
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik nidal Prikaz poruke
Zar nije uslov za Obamacare taj da moras da zivis 5 godina da bi mogao da apliciras za isti? Vuxanne?
Ne mora da zivis 5 godina, dovoljno je da imas grin kartu.
Reply With Quote
Odgovori


Pravila pisanja
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Uključeno
Smajliji: Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML kod je Isključeno
Pređi u forum

Similar Threads
Tema Pokretač teme Forum Odgovori Poslednja poruka
Kako vasi roditelji reguju na vas odlazak wingreen Vaša strana 173 15.12.2016 04:14
Turistički odlazak u Ameriku i Kanadu Ivan_66 Ne-imigrantske vize 15 22.08.2015 22:10
Odlazak u USA bez igde ikoga nelson Vodič za emigrante 131 31.10.2013 00:15
Odlazak sa porodicom MinkaMilos Stare teme 15 18.09.2010 14:00

Newsletter E-mail:
Name:

Newsletter sent using Email Marketing Software by ActiveCampaign

Svi datumi su prikazani u formatu GMT +1. Trenutno vreme: 00:06.


Copyright ©2005 - 2024, ZelenaLutrija.com by VUXYS, LLC
Forum Powered by vBulletin®, © 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Mišljenja, saveti, izjave, ponude ili druge informacije ili sadržaji nastali na forumu vlasništvo su onoga ko ih je kreirao, a ne sajta ZelenaLutrija.com. ZelenaLutrija.com ne garantuje tačnost, kompletnost ili upotrebnu vrednost informacija, stavova, saveta ili datih izjava. Ne postoje uslovi pod kojima bi sajt ZelenaLutrija.com bio odgovoran za štetu ili gubitak koji je posledica bilo čijeg oslanjanja na nepouzdane informacije, ili bilo kakve informacije nastale kroz komunikaciju između članova.
Sajtove koji su linkovani sa ovog sajta ne kontrolišemo, ne podržavamo, niti smo pregledali bilo kakve sadržaje na takvim sajtovima. Mi nećemo biti odgovorni za legalnost, tačnost ili prikladnost bilo kog sadržaja, oglasa, proizvoda, usluga ili informacije lociranim na ili distribuiranih kroz druge web sajtove, niti za bilo kakvu štetu nastalu kao posledica takvih informacija.
ZelenaLutrija.com drži i čuva druga prava vlasništva na sajtu.
Osim informacija koje su u javnom vlasništvu ili za koje dobijete dozvolu, nemate pravo da kopirate, modifikujete ili na bilo koji način menjate, objavljujete, prenosite, distribuirate, izvršavate, prikazujete ili prodajte bilo koju informaciju zaštićenu pravima vlasništva. Slanjem informacija ili sadržaja na bilo koji deo ZelenaLutrija.com foruma, Vi automatski dozvoljavate i predstavljate garanciju da imate pravo da dozvolite ZelenaLutrija.com ili članovima ZelenaLutrija.com bespovratnu, kontinualnu, neograničenu, globalnu dozvolu da koriste, kopiraju, izvršavaju, prikazuju i distribuiraju takve informacije i sadržaje i da iz takvih sadžaja koriste bilo koji deo u bilo koje svrhe, kao i pravo i dozvolu da koriste gore navedene sadržaje. Svi zaštitni znakovi (trademarks), logotipi, oznake usluga, firme ili imena proizvoda koji se pominju na ovom web sajtu su vlasništvo kojim raspolažu njihovi vlasnici.