ZELENA KARTA - LUTRIJA  
Balkan
Njujork
Čikago
Los Anđeles

Nazad   ZELENA KARTA - LUTRIJA > FORUM > Razno > Vaša strana

Vaša strana Iskustva, zanimljive priče, specifični slučajevi, šta god...

Odgovori
 
Thread Tools Display Modes
  #31  
Staro 08.05.2016, 05:15
JelenaX JelenaX je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 25.05.2015
YU lokacija: Beograd
Poruke: 149
Nepromenjeno

Mi smo pre dve nedelje dosli u US, ali cemo morati zbog poslova da se uskoro vratimo. Adresa nam je u CT, ali smo vecinom u Njujorku. SSN smo dobili za 5 dana, otvorili račune, ali npr za vozačku je prvi termin u julu i to ne mozemo sada zavrsiti.
Naši planovi su vezani za zapadnu obalu i nadam se da cemo se u narednih godinu dana potpuno preseliti.
Inače, prvi utisci su nam pozitivni i sto mi je bitno, dete je odusevljeno i ne bi se vracala
__________________
DV2016 - 2 prijave - izvučeni 2016EU00009xxx
20.5. - Predat DS260
19.11. - Intervju
2.12. - Vize u pasošima
Reply With Quote
  #32  
Staro 08.05.2016, 09:12
BetterFuture's Avatar
BetterFuture BetterFuture je offline
Amer
 
Datum prijave: 01.10.2015
YU lokacija: Beograd, Srbija
Poruke: 1 061
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik JelenaX Prikaz poruke
Mi smo pre dve nedelje dosli u US, ali cemo morati zbog poslova da se uskoro vratimo. Adresa nam je u CT, ali smo vecinom u Njujorku. SSN smo dobili za 5 dana, otvorili račune, ali npr za vozačku je prvi termin u julu i to ne mozemo sada zavrsiti.
Naši planovi su vezani za zapadnu obalu i nadam se da cemo se u narednih godinu dana potpuno preseliti.
Inače, prvi utisci su nam pozitivni i sto mi je bitno, dete je odusevljeno i ne bi se vracala
Iako vam za izostanak iz US manji od godinu dana ne treba Reentry permit, po iskustvima nekih clanova, mozda ne bi bilo lose da je uzmete. Evo malo pravnog tumacenja http://www.alllaw.com/articles/nolo/...reen-card.html
__________________
1. DV-2017 Dobitnici Tabela
2. DV-2018 Dobitnici Tabela
3. DV-2019 Dobitnici Tabela
4. DV-2020 Dobitnici Tabela

-----------------------------------
DV2017 - Has not been selected
DV2018 - Has not been selected
DV2019 - Has not been selected
DV2020 - Has not been selected
DV2021 - Has not been selected
DV2022 - Has not been selected
Reply With Quote
  #33  
Staro 16.05.2016, 21:26
Kilimandzaro's Avatar
Kilimandzaro Kilimandzaro je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 04.05.2016
US lokacija: Chicago
YU lokacija: BG
Poruke: 198
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik markoss Prikaz poruke
pa sve vam zavisi finansijski, naravno i smestaj ali rekla si da oko smestaja necete imati problema, pa opet oko prvog posla...na sve ces cekati bar mesecipo dana dok ne stigne i soc broj, pa vozacka dozvola na koju se ceka dve nedelje pa posle mesec dana od ulaska i zelena karta.

ja sam po idealnom scenariju planirao da dodjem kad sam i dosao 8.marta, da mi stigne za 7 8 dana soc broj kad je i stigao, da polozim odmah za kola sto sam i uradio pa da ceo april provedem na obuci i da u Maju pocnem da vozim i zaradjujem.
Medjutim, nije ispalo kao sto je planirano zbog cekanje na tu dozVolu za auto pa se sve oteglo 3 nedelje sa kasnjenjem tako da trebas da se spremis i za takve nekakve neocekivane scenarije.
Da razumem, treba i to planirati.....Inace muz ima dozvolu za prevoz opasnih materija, koja je medjunarodno priznata. Nadam se da ce mu to malo pomoci pri pronalazenju posla
__________________
blog: www.emogration.com
FB: www.facebook.com/emogration
www.facebook.com/JelenaCrafts

od 2004 -2015 on and off pokusaji
DV 2017 izvuceni br. 23**
14.05.2016. DS260 popunjen
22.08.2016. stigao poziv za intervju (zakazan za 11. oktobar)
30.09.2016. lekarski
11. 10. 2016. intervju i pozeleneli
Reply With Quote
  #34  
Staro 16.05.2016, 23:08
ejpril88 ejpril88 je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 27.05.2015
US lokacija: Chicago
YU lokacija: Beograd
Poruke: 191
Nepromenjeno

Samo da dodam sto se tice SSN-a da ne mora uvek da znaci da necete moci da radite dok vam ne stigne. Muzu su rekli da slobodno moze da pocne da radi i da im samo javi kad mu stigne SSN, ali mu kasnije nisu ni trazili.
__________________
oktobar 2014 - prvi put aplicirali (dve prijave)
maj 2015 - muz izvucen
septembar 2015 - vencanje
oktobar 2015 - intervju, vize odobrene
mart 2016 - sleteli u Cikago
Reply With Quote
  #35  
Staro 17.05.2016, 00:15
SEEUSAIC SEEUSAIC je offline
Super Moderator
 
Datum prijave: 22.04.2010
Poruke: 332
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik ejpril88 Prikaz poruke
Samo da dodam sto se tice SSN-a da ne mora uvek da znaci da necete moci da radite dok vam ne stigne. Muzu su rekli da slobodno moze da pocne da radi i da im samo javi kad mu stigne SSN, ali mu kasnije nisu ni trazili.
To znaci sta - muz ne placa tax, medicare, ssa? Radi za cash, na crno? Po zakonu ili imas SSN ili EIN, W2 ili 1099, nema trece. Za cash rade ilegalci, oni koji protivpravno izbegavaju da plate poreze i oni koji zbog socijalnih primanja i olaksica lazu da ne prave nikakve prihode.

Sup.Mod.
Reply With Quote
  #36  
Staro 18.05.2016, 16:09
ejpril88 ejpril88 je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 27.05.2015
US lokacija: Chicago
YU lokacija: Beograd
Poruke: 191
Nepromenjeno

Hm da, ispostavilo se da nisu bas cista posla u toj firmi tako da muz upravo prelazi na drugi posao.
__________________
oktobar 2014 - prvi put aplicirali (dve prijave)
maj 2015 - muz izvucen
septembar 2015 - vencanje
oktobar 2015 - intervju, vize odobrene
mart 2016 - sleteli u Cikago
Reply With Quote
  #37  
Staro 26.05.2016, 07:33
Stromae Stromae je offline
Drug član
 
Datum prijave: 18.05.2015
US lokacija: California
YU lokacija: BG
Poruke: 74
Nepromenjeno

Hej hej,

Malo kasnim sa odgovorom. Puno para je visina godisnjeg lease-a jer na toliko potpisujes ( bar je nama tako receno). Ipak mi smo nasli potpuno renovirani komplex stanova pa su mozda zato malo bili rigorozniji. Nama su trazili i ponudu poslodavca gde ti pise koliko $ po satu dobijas. Generalno nasa zarada je pokrivala rentu u tom trenu (stanarine su ovde 📈), pa kontam da im je ta kombinacija bila zadovoljavajuca. I hvala 🙂 Htedoh samo reci ljudima da strah od nepoznatog je samo privremen, navikli smo mi u Srbijici na gore stvari, pa kad to skontas, onda ti sve ovde bude ok. Nadjite tu jednu osobu ovde koja ce vam to govoriti svaki putkad pokleknete, i na kraju cete i sami shvatiti. Sto kaze moj drug "imacete napad lepog" 😉

Pozdrav!

Citat:
Prvobitno poslao korisnik Tikica Prikaz poruke
Ja ga slučajno spazih u onoj lutrijskoj grupi na Facebook-u. Izgleda da je zapalio za Austriju. Grabovac javi seeeeeeeeeeeee


Hahahahahah tu smo negde da ti kažem, i sa tim kartama, i sa terminom odlaska, a boga mi i sa ovim frkisanjem!


Čestitam Stromae! Svaka čast, bas ste se brzo i fino sredili. Sjajan post takođe!
Ako nije problem samo info, šta u ovom slučaju znači "puno" para? 10k, 20k, 50k... iznos jednogodišnje stanarine možda?
Da li im je važno da samo imaš ponudu poslodavca, i koliko je bitna visina primanja? Tj. da li znaš koliko visina zarade mora da bude veća od mesečne rente?
__________________
DV2013 - HAS NOT BEEN SELECTED
DV2016 - POGODAK 2016EU00011xxx
Izvuceni 08.05 /DS260 26.05 / Intervju 18.11/ Pozeleneli
Reply With Quote
  #38  
Staro 26.05.2016, 07:41
Stromae Stromae je offline
Drug član
 
Datum prijave: 18.05.2015
US lokacija: California
YU lokacija: BG
Poruke: 74
Nepromenjeno

Koliko sam ja shvatila i ono sto smo mi potpisali, oni tebi ne uzimaju procenat - oni uzimaju od firmi za koje nalaze "kvalifikovani kadar". Sustina je da su to samo temporary poslovi, tako da max moze biti do 3meseca (bar za one sto sam ja gledala -administrativni poslovi). E sad ako tebe ta druga firma hoce da zaposli za stalno, onda ti oni daju ponudu posle. Sustina je da ti moras da se javljas jednom nedeljno agenciji da bi updateovala svoju raspolozivost i da bi te imali u vidu. Jedna od agencija je radila sa Universal-om i skroz su ok poslovi u opticaju.


Citat:
Prvobitno poslao korisnik ejpril88 Prikaz poruke
Cula sam za te temp agencije ali ne znam detalje. Da li naplacuju to sto ti traze posao? Ili mozda posle uzimaju procenat od tvojih cekova? Hocu reci, na koji nacin to njima ide u korist?
__________________
DV2013 - HAS NOT BEEN SELECTED
DV2016 - POGODAK 2016EU00011xxx
Izvuceni 08.05 /DS260 26.05 / Intervju 18.11/ Pozeleneli
Reply With Quote
  #39  
Staro 26.05.2016, 13:13
JelenaX JelenaX je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 25.05.2015
YU lokacija: Beograd
Poruke: 149
Nepromenjeno

Tj. da li znaš koliko visina zarade mora da bude veća od mesečne rente?[/quote]

Uobičajeno je da traže da bude tri puta veća.
__________________
DV2016 - 2 prijave - izvučeni 2016EU00009xxx
20.5. - Predat DS260
19.11. - Intervju
2.12. - Vize u pasošima
Reply With Quote
  #40  
Staro 26.05.2016, 13:47
markoss markoss je offline
Proteran
 
Datum prijave: 19.05.2015
Poruke: 393
Nepromenjeno

Meni su trazili 2.5x vecu tako da je poslodavac napisao da cu imati od 4500 do 5000, jer je 1300 mesecno
Reply With Quote
Odgovori


Pravila pisanja
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Uključeno
Smajliji: Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML kod je Isključeno
Pređi u forum

Similar Threads
Tema Pokretač teme Forum Odgovori Poslednja poruka
Lista prijavljenih DV-2016 peja Vaša strana 136 01.05.2016 10:19
Dv-2016 Anna085 Prijava na Lutriju 291 08.10.2015 18:51
Sta radite dok cekate 01.05 (dan izvlacenja)... DDAmkd Vaša strana 59 24.04.2015 23:14
Sta mislite da radite mvp977 Vaša strana 15 15.09.2008 12:54
Kako izračunati i platiti tromjesečni porez ako radite kao 1099 kontraktor emigracija Vodič za nove emigrante u USA 0 26.06.2007 20:06

Newsletter E-mail:
Name:

Newsletter sent using Email Marketing Software by ActiveCampaign

Svi datumi su prikazani u formatu GMT +1. Trenutno vreme: 12:39.


Copyright ©2005 - 2024, ZelenaLutrija.com by VUXYS, LLC
Forum Powered by vBulletin®, © 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Mišljenja, saveti, izjave, ponude ili druge informacije ili sadržaji nastali na forumu vlasništvo su onoga ko ih je kreirao, a ne sajta ZelenaLutrija.com. ZelenaLutrija.com ne garantuje tačnost, kompletnost ili upotrebnu vrednost informacija, stavova, saveta ili datih izjava. Ne postoje uslovi pod kojima bi sajt ZelenaLutrija.com bio odgovoran za štetu ili gubitak koji je posledica bilo čijeg oslanjanja na nepouzdane informacije, ili bilo kakve informacije nastale kroz komunikaciju između članova.
Sajtove koji su linkovani sa ovog sajta ne kontrolišemo, ne podržavamo, niti smo pregledali bilo kakve sadržaje na takvim sajtovima. Mi nećemo biti odgovorni za legalnost, tačnost ili prikladnost bilo kog sadržaja, oglasa, proizvoda, usluga ili informacije lociranim na ili distribuiranih kroz druge web sajtove, niti za bilo kakvu štetu nastalu kao posledica takvih informacija.
ZelenaLutrija.com drži i čuva druga prava vlasništva na sajtu.
Osim informacija koje su u javnom vlasništvu ili za koje dobijete dozvolu, nemate pravo da kopirate, modifikujete ili na bilo koji način menjate, objavljujete, prenosite, distribuirate, izvršavate, prikazujete ili prodajte bilo koju informaciju zaštićenu pravima vlasništva. Slanjem informacija ili sadržaja na bilo koji deo ZelenaLutrija.com foruma, Vi automatski dozvoljavate i predstavljate garanciju da imate pravo da dozvolite ZelenaLutrija.com ili članovima ZelenaLutrija.com bespovratnu, kontinualnu, neograničenu, globalnu dozvolu da koriste, kopiraju, izvršavaju, prikazuju i distribuiraju takve informacije i sadržaje i da iz takvih sadžaja koriste bilo koji deo u bilo koje svrhe, kao i pravo i dozvolu da koriste gore navedene sadržaje. Svi zaštitni znakovi (trademarks), logotipi, oznake usluga, firme ili imena proizvoda koji se pominju na ovom web sajtu su vlasništvo kojim raspolažu njihovi vlasnici.