ZELENA KARTA - LUTRIJA  
Balkan
Njujork
Čikago
Los Anđeles

Nazad   ZELENA KARTA - LUTRIJA > FORUM > Život u USA > Vodič za emigrante

Vodič za emigrante Planiranje selidbe, šta raditi po dolasku, procedura dobijanja papira...

Vodič za emigrante » Ulazak i izlazak iz USA GC i SSN » Bitni linkovi
Početak u USA Stan Posao Kola (Automobil) Osiguranje
Porez Dešavanja Naša mesta Putovanja Avionske karte

Odgovori
 
Thread Tools Display Modes
  #121  
Staro 14.04.2016, 18:41
Max73 Max73 je offline
Član
 
Datum prijave: 13.01.2016
US lokacija: Los Angeles,Chicago
YU lokacija: Beograd
Poruke: 15
Pošalji Skype™ poruku korisniku Max73
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik elefteros Prikaz poruke
Boston, mislim da sam već pisao, baš neprijatno iskustvo.

Prvo je počeo od mene, gde sam više puta upitan ko mi je sponzor iako je na koverti sve naznačeno, a i u sadržaju koverte. Kada mi je više bilo muka da odgovaram sa "ne razumem pitanje" i njegovog "ko je tvoj sponzor", odgovorio sam "tvoja država!".

Onda je prešao na devojku, i njoj je takođe postavljao neprijatna pitanja sa akcentom na to što ostaje i kako će da zloupotrebi sistem i sl., ali je na kraju ipak pustio i da joj ulazak na 6 meseci.

Ne bi mi bilo neobično da to uradi neko ko baš izgleda kao Amerikanac, već je u pitanju osoba koja sigurno vuče isto imigrantsko poreklo.
Sve zavisi na kakvog si sluzbenika naleteo u tom trenutku!
Reply With Quote
  #122  
Staro 14.04.2016, 22:11
elefteros elefteros je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 02.05.2014
US lokacija: Boston
YU lokacija: Beograd
Poruke: 132
Pošalji Skype™ poruku korisniku elefteros
Nepromenjeno

Skapirao sam do sada i iz iskustava ljudi sa foruma, i iz iskustava mojih drugara koji su dolazili u Ameriku prošle godine kod mene...

Ne postoji pravilo..

I sada strepimo za devojku kako će da prođe... Još nije stigao odgovor da li joj je odobren produžetak turističke na mesec dana, iako smo već 6 meseci u Srbiji

Planiramo krajem juna da idemo na dve nedelje... Pa ono, pišem iskustva kada se to desi
__________________
Urednik sajta Work and Travel iskustvo
Reply With Quote
  #123  
Staro 13.07.2016, 08:37
markol markol je offline
Član
 
Datum prijave: 12.07.2016
Poruke: 2
Nepromenjeno Molim za pomoc

Kako naci posao u americi kad dobijes na lutriji zelenu kartu?
Da li oni obezbede posao ili se snalazis sam?


Citat:
Prvobitno poslao korisnik Max73 Prikaz poruke
Sve zavisi na kakvog si sluzbenika naleteo u tom trenutku!
Reply With Quote
  #124  
Staro 13.07.2016, 11:31
JelenaX JelenaX je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 25.05.2015
YU lokacija: Beograd
Poruke: 149
Nepromenjeno

Molim vas krenite sa čitanjem foruma, sve informacije su već tu.
__________________
DV2016 - 2 prijave - izvučeni 2016EU00009xxx
20.5. - Predat DS260
19.11. - Intervju
2.12. - Vize u pasošima
Reply With Quote
  #125  
Staro 13.07.2016, 11:38
johnywalker johnywalker je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 03.05.2014
Poruke: 388
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik markol Prikaz poruke
Kako naci posao u americi kad dobijes na lutriji zelenu kartu?
Da li oni obezbede posao ili se snalazis sam?
nađu ti oni i posao i stan i auto, ti samo treba da dođeš i počneš uživati.
pa naravno da ne nađu ništa. šta državu boli briga. dali su ti pravo na trajni boravak i dozvolu za rad i oni su sa tobom završili. Da je to tako kako ti misliš onda u Americi ne bi bilo beskućnika i slično. kao što rekoše već - čitaj forum, sve ti je već napisano i opisano u detalje
Reply With Quote
  #126  
Staro 19.08.2016, 03:23
markoni markoni je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 12.10.2014
Poruke: 148
Nepromenjeno Izlazak iz USA bez zelene karte.

U Americi sam nesto vise od mesec dana, za sada sam dobio SSN karticu, ali zelena karta mi jos nije stigla u postansko sanduce. Imam par nedoumica:

1. Obzirom da planiram za nekoliko dana da idem u Srbiju na nekoliko meseci (verovatno na 5 ili 5,5 meseci, ili u drugoj varijanti na 10-tak meseci) da li mogu ocekivati neke neprijatnosti prilikom napustanja USA ili pitanja da im nesto objasnjavam ili sl ako ni prilikom tog izlaska iz USA ne budem imao zelenu kartu sa sobom?

2. Da li treba jos nesto da uradim pre nego sto napustim teritoriju Amerike? (osim podnosenja i dobijanja SSN kartice i uplacenih 165$ za troskove izrade zelene karte, koji su uplaceni dok sam jos bio u Srbiji)

3. Koliko smem najvise provesti van Amerike, a da ne bi trebalo da ocekujem probleme kada ponovo resim da dodjem u Ameriku?
Reply With Quote
  #127  
Staro 19.08.2016, 11:04
BetterFuture's Avatar
BetterFuture BetterFuture je offline
Amer
 
Datum prijave: 01.10.2015
YU lokacija: Beograd, Srbija
Poruke: 1 061
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik markoni Prikaz poruke
U Americi sam nesto vise od mesec dana, za sada sam dobio SSN karticu, ali zelena karta mi jos nije stigla u postansko sanduce. Imam par nedoumica:

1. Obzirom da planiram za nekoliko dana da idem u Srbiju na nekoliko meseci (verovatno na 5 ili 5,5 meseci, ili u drugoj varijanti na 10-tak meseci) da li mogu ocekivati neke neprijatnosti prilikom napustanja USA ili pitanja da im nesto objasnjavam ili sl ako ni prilikom tog izlaska iz USA ne budem imao zelenu kartu sa sobom?

2. Da li treba jos nesto da uradim pre nego sto napustim teritoriju Amerike? (osim podnosenja i dobijanja SSN kartice i uplacenih 165$ za troskove izrade zelene karte, koji su uplaceni dok sam jos bio u Srbiji)

3. Koliko smem najvise provesti van Amerike, a da ne bi trebalo da ocekujem probleme kada ponovo resim da dodjem u Ameriku?
1. Overen pasos prilikom dolaska u USA (I-551 stamp) je privremena GC u trajanju od godinu dana. Tako da tu ne bi trebalo da imas problema, mada citam da neke aviokompanije mogu da prave problem prilikom boardinga jer neki slizbenik mozda ne zna cemu sluzi I-551 i da te maltretira da nemas vizu

2. U principu ne, ali bi bilo dobro da otvoris racun u banci, mozda cak i da se raspitas u vezi poreske prijave za 2016 ukoliko bi bio duze iz USA, itd. Da imas sto vise dokaza koji te vezuju za USA ukoliko bi ti sluzbenik iz CBP (Custom Border Patrol) pravio probleme prilikom ulaska. Verovatno nece prvi put, pogotovu ako krace izostanes ali ako ucestalis sa odlascima sigurno ces jednom imati problem.

3. To ti niko ne moze tacno reci. Sve zavisi od gore navedenih sluzbenika na ulazu u USA. Ako mislis da ces izostati iz USA preko godinu dana obavezno apliciraj za re-entry permit (oko 450$)

Ja sve ovo pisem ne iz licnog iskustva vec samo sto sam "pohvatao" na forumima. Neko ko je vec ovo sve prosao ce ti konkretnije objasniti.
__________________
1. DV-2017 Dobitnici Tabela
2. DV-2018 Dobitnici Tabela
3. DV-2019 Dobitnici Tabela
4. DV-2020 Dobitnici Tabela

-----------------------------------
DV2017 - Has not been selected
DV2018 - Has not been selected
DV2019 - Has not been selected
DV2020 - Has not been selected
DV2021 - Has not been selected
DV2022 - Has not been selected
Reply With Quote
  #128  
Staro 26.11.2016, 17:58
markoni markoni je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 12.10.2014
Poruke: 148
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik Tikica Prikaz poruke
Posebno vodite računa na ovu stavku koja se tiče poreza. Dakle bez obzira koliko ste dugo boravili u USA kao LPR, porez morate da platite na SVE PRIHODE, i one stečene van USA! Propust da ovo uradite dovodi do gubitka zelene karte!
Citajuci ovo (deo posta sa strane 11) stekao sam utisak da treba da platim porez Amerikancima na platu koju zaradjujem u Srbiji? ako se nakon aktivirane GC vratim u Srbiju da radim do daljneg posao koji sam i pre nego sto sam izvucen za zelenu kartu radio, tj jos mi se ne daje otkaz, a npr iduce godine kada dodje vreme za novi godisnji odmor do tada radim, pa resim da ponovo idem u USA (znaci nakon provedenih 10-11 meseci van US, tj u Srbiji radeci), da li sam ja u obavezi da platim porez Amerima na plate koje sam primio u Srbiji radeci za Srpsku firmu (tih 10-11 meseci dok sam van USA-u Srbiji) tj. firmu u kojoj sam radio i pre nego sto sam prvi put otisao u Ameriku?

Last edited by markoni; 26.11.2016 at 18:07.
Reply With Quote
  #129  
Staro 26.11.2016, 19:19
slucajni_prolaznik slucajni_prolaznik je offline
Pravi "Amer"
 
Datum prijave: 06.05.2016
Poruke: 571
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik markoni Prikaz poruke
Citajuci ovo (deo posta sa strane 11) stekao sam utisak da treba da platim porez Amerikancima na platu koju zaradjujem u Srbiji? ako se nakon aktivirane GC vratim u Srbiju da radim do daljneg posao koji sam i pre nego sto sam izvucen za zelenu kartu radio, tj jos mi se ne daje otkaz, a npr iduce godine kada dodje vreme za novi godisnji odmor do tada radim, pa resim da ponovo idem u USA (znaci nakon provedenih 10-11 meseci van US, tj u Srbiji radeci), da li sam ja u obavezi da platim porez Amerima na plate koje sam primio u Srbiji radeci za Srpsku firmu (tih 10-11 meseci dok sam van USA-u Srbiji) tj. firmu u kojoj sam radio i pre nego sto sam prvi put otisao u Ameriku?
Nemoj(te) me drzati za rec, pisem samo kako sam (na)cuo: stos je u onih 6 meseci - ako si preko 6 meseci u US, treba da platis porez, ali i pocinjes da stices pravo na drzavljanstvo (jedna od 5 uzastopnih godina kada si vise od 6 meseci u US). I mene ovo jako zanima, za sada imam samo ovu informaciju za koju (jos jednom kazem) nisam siguran da je istinita, ali od koga sam cuo - trebalo bi da jeste.
Reply With Quote
  #130  
Staro 04.04.2017, 03:49
slucajni_prolaznik slucajni_prolaznik je offline
Pravi "Amer"
 
Datum prijave: 06.05.2016
Poruke: 571
Nepromenjeno Udjes, izadjes i gotovo

Da li znate sa siguroscu ikoga da je po prvi put radi aktivacije vize usao u US na krace od jednog dana? Pise po raznim forumima da moze, a na drugoj strani na ovom linku https://travel.state.gov/content/dam...20Belgrade.pdf pise i 'Do not travel outside of the United States until you receive your Permanent Resident Card'.

Hvala.
Reply With Quote
Odgovori


Pravila pisanja
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Uključeno
Smajliji: Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML kod je Isključeno
Pređi u forum

Similar Threads
Tema Pokretač teme Forum Odgovori Poslednja poruka
Ulazak u SAD steficacvek Vodič za emigrante 393 22.03.2023 22:54
Ulazak roditelja u USA D$D Porodične imigrantske vize 49 05.10.2014 03:49
Ulazak u USA juresmith Stare teme 1 16.11.2009 00:58

Newsletter E-mail:
Name:

Newsletter sent using Email Marketing Software by ActiveCampaign

Svi datumi su prikazani u formatu GMT +1. Trenutno vreme: 03:29.


Copyright ©2005 - 2024, ZelenaLutrija.com by VUXYS, LLC
Forum Powered by vBulletin®, © 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Mišljenja, saveti, izjave, ponude ili druge informacije ili sadržaji nastali na forumu vlasništvo su onoga ko ih je kreirao, a ne sajta ZelenaLutrija.com. ZelenaLutrija.com ne garantuje tačnost, kompletnost ili upotrebnu vrednost informacija, stavova, saveta ili datih izjava. Ne postoje uslovi pod kojima bi sajt ZelenaLutrija.com bio odgovoran za štetu ili gubitak koji je posledica bilo čijeg oslanjanja na nepouzdane informacije, ili bilo kakve informacije nastale kroz komunikaciju između članova.
Sajtove koji su linkovani sa ovog sajta ne kontrolišemo, ne podržavamo, niti smo pregledali bilo kakve sadržaje na takvim sajtovima. Mi nećemo biti odgovorni za legalnost, tačnost ili prikladnost bilo kog sadržaja, oglasa, proizvoda, usluga ili informacije lociranim na ili distribuiranih kroz druge web sajtove, niti za bilo kakvu štetu nastalu kao posledica takvih informacija.
ZelenaLutrija.com drži i čuva druga prava vlasništva na sajtu.
Osim informacija koje su u javnom vlasništvu ili za koje dobijete dozvolu, nemate pravo da kopirate, modifikujete ili na bilo koji način menjate, objavljujete, prenosite, distribuirate, izvršavate, prikazujete ili prodajte bilo koju informaciju zaštićenu pravima vlasništva. Slanjem informacija ili sadržaja na bilo koji deo ZelenaLutrija.com foruma, Vi automatski dozvoljavate i predstavljate garanciju da imate pravo da dozvolite ZelenaLutrija.com ili članovima ZelenaLutrija.com bespovratnu, kontinualnu, neograničenu, globalnu dozvolu da koriste, kopiraju, izvršavaju, prikazuju i distribuiraju takve informacije i sadržaje i da iz takvih sadžaja koriste bilo koji deo u bilo koje svrhe, kao i pravo i dozvolu da koriste gore navedene sadržaje. Svi zaštitni znakovi (trademarks), logotipi, oznake usluga, firme ili imena proizvoda koji se pominju na ovom web sajtu su vlasništvo kojim raspolažu njihovi vlasnici.