ZELENA KARTA - LUTRIJA  
Balkan
Njujork
Čikago
Los Anđeles

Nazad   ZELENA KARTA - LUTRIJA > FORUM > Život u USA > Lokacije u USA

Lokacije u USA Teme posvećene državama, gradovima i delovima gradova u USA

Lokacije u USA » Gde ko planira da ide i zašto? » Bitni linkovi
O Americi Život u USA Države (States) Gradovi Naša mesta (mapa)

Odgovori
 
Thread Tools Display Modes
  #171  
Staro 31.08.2016, 09:03
damn.mm damn.mm je offline
Član
 
Datum prijave: 16.08.2016
Poruke: 17
Nepromenjeno

Mi planiramo u Kaliforniju, San Dijego možda za početak. Imamo drugaricu tamo koja može da nam pomogne oko informacija i snalaženja, ali najviše zbog klime
Reply With Quote
  #172  
Staro 01.09.2016, 01:58
vuxanne vuxanne je offline
Amer
 
Datum prijave: 13.10.2009
YU lokacija: Bilo kuda kiki svuda
Poruke: 1 826
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik Sladjana pejovic Prikaz poruke
Racunar mi ne radi bas se pokvario pre par dana. Tu i jeste problem. Snacicu se vec nekako preko telefona. Hvala na dobrodoslici
Ako je tako evo ti link za podforum "Lokacije u SAD" gde imas dosta tema sa dosta informacija.
Reply With Quote
  #173  
Staro 30.09.2016, 12:16
Crnokosa91's Avatar
Crnokosa91 Crnokosa91 je offline
Član
 
Datum prijave: 27.09.2016
US lokacija: Videćemo :)
YU lokacija: Beograd
Poruke: 19
Nepromenjeno

Da se zagrejemo malo pred apliciranje Mi planiramo vertovatno prvo Čikago, samo da nas izvuku
Reply With Quote
  #174  
Staro 10.10.2016, 10:17
LJ75 LJ75 je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 07.09.2016
Poruke: 126
Nepromenjeno

Mozda ne bi bilo lose malo reaktivirati temu s obzirom da su inteview-i u toku.

Imam osjecaj da je izbor lokacije kod vecine uslovljen poznavanjem nekoga u tom mjestu gdje planiraju da idu, pa tek onda klima, ekonomija...

Mozda neko moze iz retrospektive reci da li je to bilo pametno ili ne? Da li bi promijenili izbor lokacije da su / nisu imali djecu, poznavali bolje engleski itd.

Trenutno sam na poslu, pa nemam bas vremena, ali podijelicu i ja neka svoja razmisljanja vezano za ovo, a i volio bih da cujem i tudja.
Reply With Quote
  #175  
Staro 10.10.2016, 10:27
bokiit's Avatar
bokiit bokiit je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 19.02.2013
US lokacija: Chicago Illinois
YU lokacija: Beograd Srbija
Poruke: 141
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik Crnokosa91 Prikaz poruke
Da se zagrejemo malo pred apliciranje Mi planiramo vertovatno prvo Čikago, samo da nas izvuku
Ma daj , ljudi 10 god pokusavaju i idalje nista. Sve je to lepo ,imaces nasu pomoc sa foruma kad te izvuku. Za sad sve sto mozes tim planiranjem je da nabijes sebi tenziju.
__________________
____________________________

2014 - 2 prijave, duplo nista
2015 - 2 prijave, duplo nista
2016 - 2 prijave , IZVUCENI - broj 14XXX
25. Maj - poslat DS-260
27. Decembar - Zakazan lekarski
12. Januar 2017. - Zakazan intervju i POZELENELI
13. Januar - Vize u pasosu
04. Mart - Off we go!
Reply With Quote
  #176  
Staro 10.10.2016, 10:42
bokiit's Avatar
bokiit bokiit je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 19.02.2013
US lokacija: Chicago Illinois
YU lokacija: Beograd Srbija
Poruke: 141
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik LJ75 Prikaz poruke
Mozda ne bi bilo lose malo reaktivirati temu s obzirom da su inteview-i u toku.

Imam osjecaj da je izbor lokacije kod vecine uslovljen poznavanjem nekoga u tom mjestu gdje planiraju da idu, pa tek onda klima, ekonomija...

Mozda neko moze iz retrospektive reci da li je to bilo pametno ili ne? Da li bi promijenili izbor lokacije da su / nisu imali djecu, poznavali bolje engleski itd.

Trenutno sam na poslu, pa nemam bas vremena, ali podijelicu i ja neka svoja razmisljanja vezano za ovo, a i volio bih da cujem i tudja.
Svakako da za prvi odlazak u USA veliku ulogu u izboru lokacije igra koga gde poznajes. Recimo za nas prvi odlazak prvi plan je bio Majami,zbog klime. Zatim kad smo se dooobro informisali,odustali smo , citaj Bogu hvala, zatim drugi izbor je bio Chicago ,i to ke najbolja odluka koju smo doneli. Inace nigde nismo nikog znali, sem sto nam je u Cikagu bio drug koga smo znali nepunih 4 meseca,koji ke tamo vozio kamion. Znaci ziveo je u Chicagu al nikad nike bi tamo. Pa smo bili sami. Dosli smo u tamo u oktobru, u Novembru je pao sneg i to je bila ona zima pre 3 god kakvu nisu imali 100god. I sad kad se setim ,prodje me jeza od onolikog minusa i vetra. Elem, ta zima nam je napunila bankovni racun kakav majami ne bi mogao za god dana. Radis , kuca, pozoriste il restoran i to je to. Doslo leto , otvoris USA mapu i kazes ajd da vidimo gde cemo na letovanje. 😂 Ekonomija, nista znao ja o tome nisam niti sam razmisljao u pocetku. Kasnije kao odg na to pitanje je dosao Dalas,teksas (igram fudbal pa sam imao nele ponude tamo da odem za lokalni klub da igram ), posle sam cuo da Kalifornija nudi lepe uslove,al kasno vec se zaljubismo u Chicago. Daj kad mozes pisi, voleo bih da cujem drugo misljenje na ovu temu,iako je odluceno da se opet vracamo za Chicago.
__________________
____________________________

2014 - 2 prijave, duplo nista
2015 - 2 prijave, duplo nista
2016 - 2 prijave , IZVUCENI - broj 14XXX
25. Maj - poslat DS-260
27. Decembar - Zakazan lekarski
12. Januar 2017. - Zakazan intervju i POZELENELI
13. Januar - Vize u pasosu
04. Mart - Off we go!
Reply With Quote
  #177  
Staro 10.10.2016, 11:58
LJ75 LJ75 je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 07.09.2016
Poruke: 126
Nepromenjeno

Pa evo ovako na prvu kako ja na ovo gledam;

1. Izbor lokacije je jedna je od najvaznijih odluka koju cemo ikada donijeti u zivotu. Dakle, ovaj forum, city-data, trulia.com, rent.com, salary.com, razne blogove itd iscitati uzduz i poprijeko, a usput prikupiti i neke informacije iz prve ruke, ako je moguce. Pokusati eliminisati subjektivizam i emotivne razloge.

2. Kratkorocno vs dugorocno. Npr. nema govora da je poznavanje nekoga ko je vec tu velika prednost, ali nekada je to naustrb dugorocnih ciljeva.

3. Spremnost: poznavanje jezika, posjedovanje diplome, godine, iskustvo (i zivotno i poslovno). Normalno je da neko ko je tanak sa ovim navedenim trazi sredinu sa jakom dijasporom na koju se moze osloniti. Poslije se pusti korijenje i onda je tesko promijeniti sredinu. Opet, sta je sa ovima koji npr poznaju jezik, imaju diplomu, solidno iskustvo...

Npr moj brat je u upstate New York, bio sam kod njegovih (u super smo odnosima), i bilo bi mi najlakse tamo i otici, ali njegov grad nije mi bas pri vrhu sto se tice potencijalnih lokacija.

Toliko za sada, nastavicu kasnije.
Reply With Quote
  #178  
Staro 10.10.2016, 19:42
JelenaX JelenaX je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 25.05.2015
YU lokacija: Beograd
Poruke: 149
Nepromenjeno

Mi ne idemo tamo gde nekog imamo jer u tim oblastima ili nema posla za nas ili ne želimo da živimo u takvim mestima, ali definitivno je lakše kad imate nekog da pomogne, naročito u početku.



Citat:
Prvobitno poslao korisnik LJ75 Prikaz poruke
Pa evo ovako na prvu kako ja na ovo gledam;

1. Izbor lokacije je jedna je od najvaznijih odluka koju cemo ikada donijeti u zivotu. Dakle, ovaj forum, city-data, trulia.com, rent.com, salary.com, razne blogove itd iscitati uzduz i poprijeko, a usput prikupiti i neke informacije iz prve ruke, ako je moguce. Pokusati eliminisati subjektivizam i emotivne razloge.

2. Kratkorocno vs dugorocno. Npr. nema govora da je poznavanje nekoga ko je vec tu velika prednost, ali nekada je to naustrb dugorocnih ciljeva.

3. Spremnost: poznavanje jezika, posjedovanje diplome, godine, iskustvo (i zivotno i poslovno). Normalno je da neko ko je tanak sa ovim navedenim trazi sredinu sa jakom dijasporom na koju se moze osloniti. Poslije se pusti korijenje i onda je tesko promijeniti sredinu. Opet, sta je sa ovima koji npr poznaju jezik, imaju diplomu, solidno iskustvo...

Npr moj brat je u upstate New York, bio sam kod njegovih (u super smo odnosima), i bilo bi mi najlakse tamo i otici, ali njegov grad nije mi bas pri vrhu sto se tice potencijalnih lokacija.

Toliko za sada, nastavicu kasnije.
__________________
DV2016 - 2 prijave - izvučeni 2016EU00009xxx
20.5. - Predat DS260
19.11. - Intervju
2.12. - Vize u pasošima
Reply With Quote
  #179  
Staro 10.10.2016, 23:45
Miske789 Miske789 je offline
Član
 
Datum prijave: 14.06.2016
Poruke: 27
Nepromenjeno

Mi nemamo nikog u USA, pa voleo bih da cujem vas predlog sta bi vi uradili da ste na nasem mestu i da nemate nikog tamo i da li bi se neko usudio na tako rizican korak msm i nije rizican ali je to vec neki ogroman korak. (gradovi: pre svega Cikago, Nju Jork ili Las Vegas)
Reply With Quote
  #180  
Staro 11.10.2016, 10:18
JelenaX JelenaX je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 25.05.2015
YU lokacija: Beograd
Poruke: 149
Nepromenjeno

Ne znam čime ćete se baviti, ali proverite proverite plate u određenom gradu za vaš posao, kao i troškove života. Meni je logično da se napravi balans ta dva, naročito ako želite da odmah na početku osetite boljitak.
Ako imate platu 50 000 u CA ili NYC muči ćete se poprilično, ali u nekoj drugoj državi ili gradu, može da vam bude opuštenije.
Gledajte veće gradove u kojima ima više posla. Mi smo bili suzili izbor na tri grada i onda detaljno proučavali sve u vezi sa njima.

Citat:
Prvobitno poslao korisnik Miske789 Prikaz poruke
Mi nemamo nikog u USA, pa voleo bih da cujem vas predlog sta bi vi uradili da ste na nasem mestu i da nemate nikog tamo i da li bi se neko usudio na tako rizican korak msm i nije rizican ali je to vec neki ogroman korak. (gradovi: pre svega Cikago, Nju Jork ili Las Vegas)
__________________
DV2016 - 2 prijave - izvučeni 2016EU00009xxx
20.5. - Predat DS260
19.11. - Intervju
2.12. - Vize u pasošima
Reply With Quote
Odgovori


Pravila pisanja
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Uključeno
Smajliji: Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML kod je Isključeno
Pređi u forum

Newsletter E-mail:
Name:

Newsletter sent using Email Marketing Software by ActiveCampaign

Svi datumi su prikazani u formatu GMT +1. Trenutno vreme: 18:28.


Copyright ©2005 - 2024, ZelenaLutrija.com by VUXYS, LLC
Forum Powered by vBulletin®, © 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Mišljenja, saveti, izjave, ponude ili druge informacije ili sadržaji nastali na forumu vlasništvo su onoga ko ih je kreirao, a ne sajta ZelenaLutrija.com. ZelenaLutrija.com ne garantuje tačnost, kompletnost ili upotrebnu vrednost informacija, stavova, saveta ili datih izjava. Ne postoje uslovi pod kojima bi sajt ZelenaLutrija.com bio odgovoran za štetu ili gubitak koji je posledica bilo čijeg oslanjanja na nepouzdane informacije, ili bilo kakve informacije nastale kroz komunikaciju između članova.
Sajtove koji su linkovani sa ovog sajta ne kontrolišemo, ne podržavamo, niti smo pregledali bilo kakve sadržaje na takvim sajtovima. Mi nećemo biti odgovorni za legalnost, tačnost ili prikladnost bilo kog sadržaja, oglasa, proizvoda, usluga ili informacije lociranim na ili distribuiranih kroz druge web sajtove, niti za bilo kakvu štetu nastalu kao posledica takvih informacija.
ZelenaLutrija.com drži i čuva druga prava vlasništva na sajtu.
Osim informacija koje su u javnom vlasništvu ili za koje dobijete dozvolu, nemate pravo da kopirate, modifikujete ili na bilo koji način menjate, objavljujete, prenosite, distribuirate, izvršavate, prikazujete ili prodajte bilo koju informaciju zaštićenu pravima vlasništva. Slanjem informacija ili sadržaja na bilo koji deo ZelenaLutrija.com foruma, Vi automatski dozvoljavate i predstavljate garanciju da imate pravo da dozvolite ZelenaLutrija.com ili članovima ZelenaLutrija.com bespovratnu, kontinualnu, neograničenu, globalnu dozvolu da koriste, kopiraju, izvršavaju, prikazuju i distribuiraju takve informacije i sadržaje i da iz takvih sadžaja koriste bilo koji deo u bilo koje svrhe, kao i pravo i dozvolu da koriste gore navedene sadržaje. Svi zaštitni znakovi (trademarks), logotipi, oznake usluga, firme ili imena proizvoda koji se pominju na ovom web sajtu su vlasništvo kojim raspolažu njihovi vlasnici.