ZELENA KARTA - LUTRIJA  
Balkan
Njujork
Čikago
Los Anđeles

Nazad   ZELENA KARTA - LUTRIJA > FORUM > Vize za SAD > Poslovne imigrantske vize

Poslovne imigrantske vize Opšte teme o dobijanju i apliciranju za poslovne imigranske vize

Odgovori
 
Thread Tools Display Modes
  #1  
Staro 15.01.2018, 15:17
MarkobacJe MarkobacJe je offline
Proteran
 
Datum prijave: 04.01.2018
Poruke: 6
Nepromenjeno Dobro placeni poslovi sa srednjom skolom

Cao ljudi,zeleo bih da odem u ameriku.Sledece godine cu aplicirati na lutriji.Zanima me koji su poslovi dobro placeni a mogu se raditi sa srednjom skolom?Konkretno zanimaju me sl. zemlje:Aljaska,Havaji,Florida,Kalifornija,Nevada i Arizona.Takodje me zanima da li je za rad u americkoj policiji potrebno drzavljanstvo ili ima zemalja koje dozvoljavaju i bez drzavljanstva?Koliko traje Policijska akademija?Unapred hvala
Reply With Quote
  #2  
Staro 15.01.2018, 19:33
slucajni_prolaznik slucajni_prolaznik je offline
Pravi "Amer"
 
Datum prijave: 06.05.2016
Poruke: 571
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik MarkobacJe Prikaz poruke
Cao ljudi,zeleo bih da odem u ameriku.Sledece godine cu aplicirati na lutriji.Zanima me koji su poslovi dobro placeni a mogu se raditi sa srednjom skolom?Konkretno zanimaju me sl. zemlje:Aljaska,Havaji,Florida,Kalifornija,Nevada i Arizona.Takodje me zanima da li je za rad u americkoj policiji potrebno drzavljanstvo ili ima zemalja koje dozvoljavaju i bez drzavljanstva?Koliko traje Policijska akademija?Unapred hvala
Ukoliko si vredan ima svakavih, relativno dobro placenih, poslova. Na primer, sto se tice Aljaske, za ovo ti ne treba ni srednja skola http://www.novosti.rs/%D0%B2%D0%B5%D...B5%D0%BA%D0%BE.

Last edited by slucajni_prolaznik; 15.01.2018 at 19:40.
Reply With Quote
  #3  
Staro 15.01.2018, 19:47
MarkobacJe MarkobacJe je offline
Proteran
 
Datum prijave: 04.01.2018
Poruke: 6
Nepromenjeno

Hvala na odgovoru,a da li znas mozda jos neke dobro placene poslove?Inace sto se tice zanata,moj tata je automehanicar,pa sam naucio zanat od njega,inace sam zavrsio potpuno drugu srednju,koja traje 4 godine.Koliko je perspektivno biti automehanicar,kolike su satnice?Koliko kosta otvaranje radionice?Kolika je tada zarada?Da dodam i da sam zavrsio kurs za vodoinstalatera.Kakvo je tu stanje?Znas li mozda jos neki posao(Koji nije zanat) gde se dobro zaradi?I koju zemlju preporucujes za zivot?
Reply With Quote
  #4  
Staro 15.01.2018, 22:55
elefteros elefteros je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 02.05.2014
US lokacija: Boston
YU lokacija: Beograd
Poruke: 132
Pošalji Skype™ poruku korisniku elefteros
Nepromenjeno

Što se tiče Američke policije, ne znam pouzdano ali mi je više ljudi reklo da bez državljanstva ništa.

Što je zanimljivo, jer u vojsku navodno može da se upadne kako hoćeš, sve dok si u stanju da prođeš obuku i drilove, čak i bez papira.

Ko uđe u policiju, čekaju ga jako dobri benefiti po svim pitanjima - krediti za auto, stan, osiguranja, školovanje itd. Dosta niže kamatne stope nego ostalima.

Naravno, ovo sam sve čuo od naših koji su razmišljali u tom pravcu, ali još uvek nemaju papire...

Moj savet ti je da sačekaš malo sa pitanjima i temama na forumu dok:
1. ne budeš izvučen na lutriji;
2. na neki način ne dođeš do amerike (work and travel, školovanje, razmena studenata i sl.)
__________________
Urednik sajta Work and Travel iskustvo
Reply With Quote
  #5  
Staro 16.01.2018, 15:28
MarkobacJe MarkobacJe je offline
Proteran
 
Datum prijave: 04.01.2018
Poruke: 6
Nepromenjeno

Zahvaljujem na odgovoru,zanime me jos kolike su plate policajaca i kako najlakse dobiti americko drzavljanstvo?Cuo sam da to ide preko vojske,ali ne znam za koliko godina se dobija drzavljanstvo,a cuo sam da moze i da se ide na vojni koledz,gde se uci science,tehnology...Da li za americki vojni koledz treba drzavljanstvo?Inace kakvo je stanje sa zanatima-automehanicar i vodoinstalater i kakvo je stanje sa drugim zanimanjima koji nisu zanati?Inace zanima me jako,ne mogu cekati da dobijem na lutriji,jer zelim prvo da se dobro obavestim dal se isplati ici u ameriku.
Reply With Quote
  #6  
Staro 16.01.2018, 20:29
BetterFuture's Avatar
BetterFuture BetterFuture je offline
Amer
 
Datum prijave: 01.10.2015
YU lokacija: Beograd, Srbija
Poruke: 1 061
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik MarkobacJe Prikaz poruke
Zahvaljujem na odgovoru,zanime me jos kolike su plate policajaca i kako najlakse dobiti americko drzavljanstvo?Cuo sam da to ide preko vojske,ali ne znam za koliko godina se dobija drzavljanstvo,a cuo sam da moze i da se ide na vojni koledz,gde se uci science,tehnology...Da li za americki vojni koledz treba drzavljanstvo?Inace kakvo je stanje sa zanatima-automehanicar i vodoinstalater i kakvo je stanje sa drugim zanimanjima koji nisu zanati?Inace zanima me jako,ne mogu cekati da dobijem na lutriji,jer zelim prvo da se dobro obavestim dal se isplati ici u ameriku.
Pod jedan, nick koji ste izabrali nije primeren za Forum koji nije iskljucivo "muski", niti je namenjen ispunjenju primalnih potreba...

Drugo, vec ste dobili odgovore iz kojih mozete zakljuciti da Vam niko ne moze reci "uradi to i to i sigurno ces dobiti drzavljanstvo preko noci".

Trece, Forum se bavi zelenom kartom i ima dosta clanova, pa stoga takodje mozete zakljuciti da se isplati otici u USA, jer da nije tako ni Foruma ne bi bilo.

Zakljucak, kao sto Vam je vec savetovano, polako sa pitanjima i otvaranjima novih tema, citajte Forum i radite na tome da izgradite sebi sansu da emigrirate. Strpljen-spasen!
__________________
1. DV-2017 Dobitnici Tabela
2. DV-2018 Dobitnici Tabela
3. DV-2019 Dobitnici Tabela
4. DV-2020 Dobitnici Tabela

-----------------------------------
DV2017 - Has not been selected
DV2018 - Has not been selected
DV2019 - Has not been selected
DV2020 - Has not been selected
DV2021 - Has not been selected
DV2022 - Has not been selected
Reply With Quote
  #7  
Staro 16.01.2018, 22:12
margos13 margos13 je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 05.05.2014
US lokacija: Las Vegas
YU lokacija: Beograd
Poruke: 122
Pošalji Skype™ poruku korisniku margos13
Nepromenjeno

Kao sto ti je covek vec objasnio, ne mozes ti tek tako postati drzavljanin Amerike. Drzavljanin se moze postati npr. vencanjem, pa dobijes zelenu kartu na osnovu braka sa americkom drzavljankom, pa cekas 3 godine da se prijavis za drzavljanstvo, pa cekas da dodjes na red, itd... Drugim recima, drzavljanin mozes postati tek otprilike 4 godine nakon vencanja, a jos duze ako zelenu kartu dobijes ma lutriji. Tek kad postanes drzavljanin mozes ici na policijsku akademiju i postati policajac. Dakle, od tog tvog plana da ti dodjes tek tako i postanes policajac nema nista.. Da je tako lako, pola Balkana bi doslo vec sutra... Da ne pricam, da ti treba turisticka viza (ili neki drugi tip vize) da bi uopste i turisticki dosao u Ameriku. A veruj mi, ni turisticku vizu nije bas tako lako dobiti....
P.S. - nick ti je neprikladan i nije ni malo smesan...
__________________
01.11.2013. - Prijava na DV-2015 (1. put i jedna prijava)
01.05.2014. - Izvučen (1NL), 2015EU00029xxx
03.06.2014. - Poslat DS-260
24.03.2015. - Obaveštenje o datumu intervjua (2NL)
20.05.2015. - Obavljen lek.pregled (Smiljanićeva, BG)
27.05.2015. - Intervju (Beograd) - VISA APPROVED
02.06.2015. - Preuzet pasoš sa vizom
06.11.2015. - LPR (Beograd-Frankfurt-Houston-Las Vegas)
Reply With Quote
  #8  
Staro 17.01.2018, 03:16
SEEUSAIC SEEUSAIC je offline
Super Moderator
 
Datum prijave: 22.04.2010
Poruke: 332
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik margos13 Prikaz poruke
P.S. - nick ti je neprikladan i nije ni malo smesan...
Hvala na skretanju paznje. Korisnik je udaljen sa Foruma i dobrodosao je nazad sa pristojnim korisnickim imenom i uz postovanje Pravilnika Foruma.

Sup.Mod.
Reply With Quote
  #9  
Staro 01.02.2018, 10:48
Kuguar's Avatar
Kuguar Kuguar je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 09.10.2014
YU lokacija: Beograd
Poruke: 211
Nepromenjeno

Kada sam bio turistički i USA, sugerisano mi je da je izuzetno tražen posao varioca (ili zavarivača). Rekli su mi ako ikada budem dolazio, da završim neki kurs u srbiji, i da bi mi to bila odlična odskočna daska! Iskreno nisam razmišljao, jer sam u totalno drugoj branši. Ne znam, možda i vredi probati u tom pravcu, jer mi koji (planiramo, ili ako) odemo tamo, spremni smo da u početku radimo bilo šta!
__________________
DV2015 - has not been selected x2
DV2016 - has not been selected x2
DV2017 - has not been selected x2
DV2018 - has not been selected x2
DV2019 - has not been selected x2
DV2020 - has not been selected x2
Reply With Quote
  #10  
Staro 07.02.2018, 10:13
Dzoni97 Dzoni97 je offline
Član
 
Datum prijave: 28.01.2018
Poruke: 5
Nepromenjeno

Ako sluzis u americkoj vojsci,mozes da apliciras za drzavljanstvo nakon 10 meseci.Ne moras biti marinac,trazis im recimo da budes mehanicar,elektricar ili tako nesto,oni te posalju na kurs od ja mislim 6 meseci i onda zvanicno postajes vojnik i onda se usavrsavas.Sto se tice plata,nisam siguran,al sam cuo sledece:
Kao vojniku plata to je 2500$(bruto).Oni ti placaju penziono,socijalno,zdravstveno.Dobijas i bonuse,npr 500$ nadoknada za stan(cisto lupam cifru),300$ za prevoz...Kada si u ratu dobijas dodatni bonus od 2000-2500$ mesecno i vise ti uplacuju u penzioni fond.Ovo su informacije od jednog mog prijatelja,ex mehanicara.I da,iako pise da u vojsku mozes da udjes samo ako imas drzavljanstvo ili zelenu kartu,primicete oni i sa turistickom,ako prodjes drilove.
Reply With Quote
Odgovori

Thread Tools
Display Modes

Pravila pisanja
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Uključeno
Smajliji: Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML kod je Isključeno
Pređi u forum

Similar Threads
Tema Pokretač teme Forum Odgovori Poslednja poruka
Poslovi i prevare dreamerns Vaša strana 23 15.12.2014 01:14
Poslovi za žene! macodlak Stare teme 6 12.02.2014 13:10
Pomoć, hitno, nešto nije dobro sa aplikacijom zalibozepara Stare teme 5 28.10.2013 21:39
Da li je neko uspeo da dobije zelenu kartu sa trogodisnjom skolom ili vanrednom cetvo tanja015 Vaša strana 59 09.11.2012 19:49
I to je Srbija -Slagalica- I Dobro Vece Milka Canic TheRealRocknRolla Vaša strana 1 15.01.2011 20:33

Newsletter E-mail:
Name:

Newsletter sent using Email Marketing Software by ActiveCampaign

Svi datumi su prikazani u formatu GMT +1. Trenutno vreme: 16:05.


Copyright ©2005 - 2024, ZelenaLutrija.com by VUXYS, LLC
Forum Powered by vBulletin®, © 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Mišljenja, saveti, izjave, ponude ili druge informacije ili sadržaji nastali na forumu vlasništvo su onoga ko ih je kreirao, a ne sajta ZelenaLutrija.com. ZelenaLutrija.com ne garantuje tačnost, kompletnost ili upotrebnu vrednost informacija, stavova, saveta ili datih izjava. Ne postoje uslovi pod kojima bi sajt ZelenaLutrija.com bio odgovoran za štetu ili gubitak koji je posledica bilo čijeg oslanjanja na nepouzdane informacije, ili bilo kakve informacije nastale kroz komunikaciju između članova.
Sajtove koji su linkovani sa ovog sajta ne kontrolišemo, ne podržavamo, niti smo pregledali bilo kakve sadržaje na takvim sajtovima. Mi nećemo biti odgovorni za legalnost, tačnost ili prikladnost bilo kog sadržaja, oglasa, proizvoda, usluga ili informacije lociranim na ili distribuiranih kroz druge web sajtove, niti za bilo kakvu štetu nastalu kao posledica takvih informacija.
ZelenaLutrija.com drži i čuva druga prava vlasništva na sajtu.
Osim informacija koje su u javnom vlasništvu ili za koje dobijete dozvolu, nemate pravo da kopirate, modifikujete ili na bilo koji način menjate, objavljujete, prenosite, distribuirate, izvršavate, prikazujete ili prodajte bilo koju informaciju zaštićenu pravima vlasništva. Slanjem informacija ili sadržaja na bilo koji deo ZelenaLutrija.com foruma, Vi automatski dozvoljavate i predstavljate garanciju da imate pravo da dozvolite ZelenaLutrija.com ili članovima ZelenaLutrija.com bespovratnu, kontinualnu, neograničenu, globalnu dozvolu da koriste, kopiraju, izvršavaju, prikazuju i distribuiraju takve informacije i sadržaje i da iz takvih sadžaja koriste bilo koji deo u bilo koje svrhe, kao i pravo i dozvolu da koriste gore navedene sadržaje. Svi zaštitni znakovi (trademarks), logotipi, oznake usluga, firme ili imena proizvoda koji se pominju na ovom web sajtu su vlasništvo kojim raspolažu njihovi vlasnici.