ZELENA KARTA - LUTRIJA  
Balkan
Njujork
Čikago
Los Anđeles

Nazad   ZELENA KARTA - LUTRIJA > FORUM > Život u USA > Vodič za emigrante

Vodič za emigrante Planiranje selidbe, šta raditi po dolasku, procedura dobijanja papira...

Vodič za emigrante » Banke, kreditne kartice, računi u Americi » Bitni linkovi
Uspešan početak Krediti u USA Kreditna istorija Kreditne kartice Pomoć oko kredita

Odgovori
 
Thread Tools Display Modes
  #571  
Staro 18.08.2018, 00:58
Ggaga Ggaga je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 15.05.2017
US lokacija: Washington DC
YU lokacija: Beograd
Poruke: 171
Nepromenjeno

Stigli pre ndeleju dana i otvorili racune u Wells Fargo bez ssn-a. Bitno ime je samo da imas dva ID dokumenta u nasem slucaju pasos i srpsku vozacku dozvolu, a Usa adresu smo dokazalionim papirom koji smo dobili u SSN office da smo predali za SSN. Imamo checking acc i debit card za sada.
Reply With Quote
  #572  
Staro 19.08.2018, 08:55
Jorda Jorda je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 03.08.2017
US lokacija: San Diego, California
YU lokacija: Pozega
Poruke: 128
Nepromenjeno

Ja nisam hteo da uzimam kreditnu jer me je neko dodao na svoj nalog da bih nasledio score kako je Tikica objasnila. Cekao sam 45 dana ali nista se nije desavalo, credit karma me nije nalazila. Sta je bio problem ne znam, elem izvadio sam unsecured cash back sa malim limitom od $500 i pre 4 dana se pojavio score star mesec dana na CK od 660. Gradicemo ga polako, nema druge.
Moj drug je dobio 720, devojka tj zena ga dodala na njen nalog dok je cekao promenu statusa... znaci da piggyback funkcionise.
Reply With Quote
  #573  
Staro 19.08.2018, 14:51
3put 3put je offline
Drug član
 
Datum prijave: 07.05.2017
US lokacija: Chicago
YU lokacija: SRB
Poruke: 91
Nepromenjeno

ako te neko doda na njihov nalog i posle negog vremena te skine, koliko to utiche na tvoj credit score? ako iko zna provereno...
__________________
DV2018 - Selected
CN: 2018EU00021xxx
DS260: 12 May 2017
Lekarski: 21 Jun 2018
Interview date: 11 July 2018
GreenFriday Day: 13 July 2018
Reply With Quote
  #574  
Staro 19.08.2018, 16:19
damagon damagon je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 03.05.2017
US lokacija: Maryland
YU lokacija: Nis Serbia
Poruke: 361
Nepromenjeno

Mislim da je bilo odavno u ovoj temi, ali ako nije problem da neko ponovo pojasni razliku izmedju secured/unsecured card, i posle koliko vremena mozemo aplicirati za credit card
__________________
DV lottery
2018 Class
First time applicant
Reply With Quote
  #575  
Staro 19.08.2018, 16:49
misternice's Avatar
misternice misternice je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 18.05.2017
US lokacija: New York, NY
YU lokacija: Beograd
Poruke: 136
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik damagon Prikaz poruke
Mislim da je bilo odavno u ovoj temi, ali ako nije problem da neko ponovo pojasni razliku izmedju secured/unsecured card, i posle koliko vremena mozemo aplicirati za credit card
Ja za sada recimo imam secured card. To znaci da sam morao da polozim odredjeni depozit kada sam dobio karticu. Visina tog depozita odredjuje limit koji imam na kartici. U mojoj banci (Wells Fargo) minimum je 300$, ja sam stavio 500$ i toliki mi je i limit. Sa tom karticom oni prate tvoje "ponasanje" - da li otplacujes na vreme, koliko se zaduzujes (preporuka je nesto minimalno, oko 15-20% od limita) i zapravo ona vise sluzi da se premosti period dok se ne dobija prava kreditna kartica. U vecini slucajeva, ako je sve "uredno", to se desava kroz 5-6 meseci na taj nacin da vam banka ponudi "pravu" kreditnu i tad se samo status kartice promeni i ona vise nije secured vec regularna kreditna (sve ostaje isto, i broj racuna i broj kartice i sama kartica). Depozit se vraca na racun sa kog je prenet u roku od mesec dana od promene statusa kartice.
Druga, mnogo vaznija stvar za izgradnju credit scora (pricam iz sopstvenog iskustva) jeste da vas neko autorizuje na sopstvenu kreditnu karticu (po mogucstvu sa sto duzom istorijom tj. da tu karticu koristi vec godinama). Mene je tako prijatelj ovlastio na svoju karticu, odnosno uradio nesto sto se zove authorization (razlikuje se od joint account - to je mozda sto je neko gore pominjao pa je cekao 45 dana i nista).
Elem, ja sam u roku od 7-8 dana na Credit Karmi imao score skoro 800. Dakle radi
Sto se tice same.kartice koja je stigla na moje ime a kao rezultat autorizacije, odmah sam je dao tom prijatelju tako da je on povremeno koristi uporedo sa svojom karticom, sto mislim da nije neophodno i ne utice na sam score.
Ne znam da li utice na c.score ako neko ukine tu autorizaciju ali preporucujem uporedo sa tim da se uzme i secured pa cete posle nekoliko meseci vec imati svoju karticu i na dalje vas score zavisi samo od vas samih.
Mala napomena - credit score vrlo varira. Cim se otvori nova kreditna on pada, ali vrlo brzo se i to vraca u normalu tako da ne brinete.
Reply With Quote
  #576  
Staro 19.08.2018, 16:52
misternice's Avatar
misternice misternice je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 18.05.2017
US lokacija: New York, NY
YU lokacija: Beograd
Poruke: 136
Nepromenjeno

Jos jedna stvar - ceo ovaj proces autorizacije je odradjen iz fotelje i trajao je 10 minuta
Dakle ne mora da se ide u banku, dovoljna je dobra volja i poverenje nekoga ko ce vam to uciniti.
Reply With Quote
  #577  
Staro 19.08.2018, 18:42
damagon damagon je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 03.05.2017
US lokacija: Maryland
YU lokacija: Nis Serbia
Poruke: 361
Nepromenjeno

Hvala na brzom i detaljnom odovoru, sada sam razumeo kako treba, sve najbolje, pozz
__________________
DV lottery
2018 Class
First time applicant
Reply With Quote
  #578  
Staro 19.08.2018, 19:15
slucajni_prolaznik slucajni_prolaznik je offline
Pravi "Amer"
 
Datum prijave: 06.05.2016
Poruke: 571
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik damagon Prikaz poruke
Mislim da je bilo odavno u ovoj temi, ali ako nije problem da neko ponovo pojasni razliku izmedju secured/unsecured card, i posle koliko vremena mozemo aplicirati za credit card
Cim sam stigao uzeo sam secured kreditnu karticu na nesto veci iznos od minimuma ($300 u BofA). Supruga je koji mesec kasnije uzela secured card na minimum ($300).
Devet meseci kasnije, posle kompletno urednog ponasanja, maksimalan minus mi je bio cak ispod 10%, dali su mi unsecured kreditnu karticu tako sto su mi vratili polozena sredstva i dali mnogo veci minus - otpirlike u iznosu jedne mesecne plate. Posle toga sam cak aplicirao za jos jednu (cash reward) kreditnu karticu i dobio sam jos jednu i iznosu mesecne plate, pa sam trazio i American Express i dobio je na $500, ali svi zahtevi za naredne kartice su mi odbijeni, jer sam napravio previse zahteva u poslednjih godinu dana. Dobra strana svega toga je sto imam vise sredstava "na mogucem kreditu", pa i veci credit score. Losa strana je sto sam gubio poene pri svakom zahtevu za kreditnu karticu, ali oni ce nestati (negativni poeni) za oko dve godine. Jos je losa stvar sto se duzina kreditne istorije racuna kao zbir duzina koirscenja svih kartica podeljeno sa broj kartica, pa ja sada imam umesto jedne kartice od 11 meseci, jednu karticu od 11 meseci i dve od 2 meseca, sto je (11 + 2 + 2) / 3 = 5 meseci, pa mi se i tako smanjio credit score. Ali, vratice se vremenom, necu traziti nikakve "kredite" narednih godinu dana, sada je oko 730.
Suprugi su samo povecali limit, jos joj nisu vratili sredstva. Prvo sa $300 na $400, a sada na $600, tako da ima limit od $600 sa prvobitno polozenih $300. Ocekujemo uskoro da i njoj vrate $300. Napisacu reply na ovaj post kada/ako se to desi.
Reply With Quote
  #579  
Staro 19.08.2018, 23:12
3put 3put je offline
Drug član
 
Datum prijave: 07.05.2017
US lokacija: Chicago
YU lokacija: SRB
Poruke: 91
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik misternice Prikaz poruke
Jos jedna stvar - ceo ovaj proces autorizacije je odradjen iz fotelje i trajao je 10 minuta
Dakle ne mora da se ide u banku, dovoljna je dobra volja i poverenje nekoga ko ce vam to uciniti.
pozdrav i hvala ti na odgovoru.
samo josh jedno pitanje, sve ovo moze da se odradi tek kad imam SSN u ruke?
__________________
DV2018 - Selected
CN: 2018EU00021xxx
DS260: 12 May 2017
Lekarski: 21 Jun 2018
Interview date: 11 July 2018
GreenFriday Day: 13 July 2018
Reply With Quote
  #580  
Staro 20.08.2018, 08:02
misternice's Avatar
misternice misternice je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 18.05.2017
US lokacija: New York, NY
YU lokacija: Beograd
Poruke: 136
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik 3put Prikaz poruke
pozdrav i hvala ti na odgovoru.
samo josh jedno pitanje, sve ovo moze da se odradi tek kad imam SSN u ruke?
Sto se tice autorizacije da, mora da se unese SSN prilikom apliciranja tako da ti treba. Ali ssn stvarno brzo stize, ja sam podneo zahtev u utorak a vec sledeceg ponedeljka je stiglo na kucnu adresu.
Reply With Quote
Odgovori

Thread Tools
Display Modes

Pravila pisanja
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Uključeno
Smajliji: Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML kod je Isključeno
Pređi u forum

Similar Threads
Tema Pokretač teme Forum Odgovori Poslednja poruka
Kupovina auta na kredit i građenje kreditne istorije zvercica Vodič za emigrante 97 31.08.2021 23:46
Prevara - Ponuda za kreditne kartice Citi banke (CITIGLOBAL) bora Stare teme 36 14.12.2012 23:39
Koju banku izabrati - za kupovinu auta, kreditne kartice, građenje kreditne istorije dreamerns Stare teme 93 02.09.2010 05:11
Top 5 razloga zasto volim kreditne kartice emigracija Vodič za nove emigrante u USA 0 18.12.2008 08:55
Ukradeni broj kreditne kartice emigracija Vodič za nove emigrante u USA 0 05.11.2007 16:59

Newsletter E-mail:
Name:

Newsletter sent using Email Marketing Software by ActiveCampaign

Svi datumi su prikazani u formatu GMT +1. Trenutno vreme: 02:41.


Copyright ©2005 - 2024, ZelenaLutrija.com by VUXYS, LLC
Forum Powered by vBulletin®, © 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Mišljenja, saveti, izjave, ponude ili druge informacije ili sadržaji nastali na forumu vlasništvo su onoga ko ih je kreirao, a ne sajta ZelenaLutrija.com. ZelenaLutrija.com ne garantuje tačnost, kompletnost ili upotrebnu vrednost informacija, stavova, saveta ili datih izjava. Ne postoje uslovi pod kojima bi sajt ZelenaLutrija.com bio odgovoran za štetu ili gubitak koji je posledica bilo čijeg oslanjanja na nepouzdane informacije, ili bilo kakve informacije nastale kroz komunikaciju između članova.
Sajtove koji su linkovani sa ovog sajta ne kontrolišemo, ne podržavamo, niti smo pregledali bilo kakve sadržaje na takvim sajtovima. Mi nećemo biti odgovorni za legalnost, tačnost ili prikladnost bilo kog sadržaja, oglasa, proizvoda, usluga ili informacije lociranim na ili distribuiranih kroz druge web sajtove, niti za bilo kakvu štetu nastalu kao posledica takvih informacija.
ZelenaLutrija.com drži i čuva druga prava vlasništva na sajtu.
Osim informacija koje su u javnom vlasništvu ili za koje dobijete dozvolu, nemate pravo da kopirate, modifikujete ili na bilo koji način menjate, objavljujete, prenosite, distribuirate, izvršavate, prikazujete ili prodajte bilo koju informaciju zaštićenu pravima vlasništva. Slanjem informacija ili sadržaja na bilo koji deo ZelenaLutrija.com foruma, Vi automatski dozvoljavate i predstavljate garanciju da imate pravo da dozvolite ZelenaLutrija.com ili članovima ZelenaLutrija.com bespovratnu, kontinualnu, neograničenu, globalnu dozvolu da koriste, kopiraju, izvršavaju, prikazuju i distribuiraju takve informacije i sadržaje i da iz takvih sadžaja koriste bilo koji deo u bilo koje svrhe, kao i pravo i dozvolu da koriste gore navedene sadržaje. Svi zaštitni znakovi (trademarks), logotipi, oznake usluga, firme ili imena proizvoda koji se pominju na ovom web sajtu su vlasništvo kojim raspolažu njihovi vlasnici.