ZELENA KARTA - LUTRIJA  
Balkan
Njujork
Čikago
Los Anđeles

Nazad   ZELENA KARTA - LUTRIJA > FORUM > Zelena Lutrija > Uputstva za dobitnike

Uputstva za dobitnike Izvučeni ste? Čestitamo! Ovde možete naći informacije o svim etapama procesa, od izvlačenja do intervjua i dobijanja vize.

Odgovori
 
Thread Tools Display Modes
  #951  
Staro 12.08.2015, 16:42
joca zvoca joca zvoca je offline
Drug član
 
Datum prijave: 09.01.2014
US lokacija: New York
YU lokacija: Banja Luka
Poruke: 66
Nepromenjeno

Sad sam provjerila po 100 put i konacno imam sta i da vidim!
I ja se pridruzujem cestitkama! Vidim da je broj odlican, sto je velika sreca i nada za one sa vecim CN! Neka smo dobili prve informacije pa dalje kako nam bude .
__________________
26.10.2014. - prijava za DV
08.05.2015. - izvuceni, CN oko 2xxx:
14/15.06.2015. - poslali DS-260
12.11.2015. - ljekarski pregled
7.12.2015 - zakazan intervju - pozelenili
08.03.2016. - New York
Reply With Quote
  #952  
Staro 24.08.2015, 13:27
Kamely Kamely je offline
Drug član
 
Datum prijave: 24.08.2015
US lokacija: Boston/NYC
YU lokacija: Novi Sad, Vojvodina
Poruke: 72
Nepromenjeno

Dobar dan svima. Ja sam na ovom Forumu prvi put i verovatno cu pitati nesto sto je vec, sasvim sigurno, prethodnih godina odgovoreno. Medjutim, verujem da je svima jasno da je traziti neku posebnu informaciju na ovako obimnim i velikim forumima pravi rudnicki posao.

Zbog toga bih zelela da se predstavim. Moje ime je ovde Kamelia, i nakon osam pokusaja, ove godine sam izvucena u prvoj selekciji za GC. CN broj je 11xxx, a DS form je poslat polovinom juna. Pratim VBulletin i vidim da stoji Cut Off broj 9xxx... nisam sigurna koji tacno broj, a za oktobar.

Sada bih molila strpljive i one iskusnije da mi pojasne - ukoliko nekoga ne mrzi, sta tacno znace termini cut off i current (ja pretpostavljam, ali bih volela da se uverim da sam tacno razumela), kao i koji cut off broj se - a na osnovu iskustava iz prethodnih godina, moze ocekivati za novembar. Ja sam sve vreme racunala da cu stici na red za intervju u januaru/februaru, medjutim ovako veliki broj za oktobar me zbunio jer bi to onda bilo mozda i realno da moj CN 11xxx stigne na red i u novembru.

Razmisljam li dobro, cenila bih ako bi neko iskusan uspeo da mi napise. Takodje, imam jos pitanja...ali neka ovo bude sve za prvi post.

Zelim svima mnogo strpljenja i mnogo srece.
Reply With Quote
  #953  
Staro 24.08.2015, 14:32
grabovac84's Avatar
grabovac84 grabovac84 je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 28.05.2015
US lokacija: Chicago
YU lokacija: Beograd
Poruke: 308
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik Kamely Prikaz poruke
Dobar dan svima. Ja sam na ovom Forumu prvi put i verovatno cu pitati nesto sto je vec, sasvim sigurno, prethodnih godina odgovoreno. Medjutim, verujem da je svima jasno da je traziti neku posebnu informaciju na ovako obimnim i velikim forumima pravi rudnicki posao.

Zbog toga bih zelela da se predstavim. Moje ime je ovde Kamelia, i nakon osam pokusaja, ove godine sam izvucena u prvoj selekciji za GC. CN broj je 11xxx, a DS form je poslat polovinom juna. Pratim VBulletin i vidim da stoji Cut Off broj 9xxx... nisam sigurna koji tacno broj, a za oktobar.

Sada bih molila strpljive i one iskusnije da mi pojasne - ukoliko nekoga ne mrzi, sta tacno znace termini cut off i current (ja pretpostavljam, ali bih volela da se uverim da sam tacno razumela), kao i koji cut off broj se - a na osnovu iskustava iz prethodnih godina, moze ocekivati za novembar. Ja sam sve vreme racunala da cu stici na red za intervju u januaru/februaru, medjutim ovako veliki broj za oktobar me zbunio jer bi to onda bilo mozda i realno da moj CN 11xxx stigne na red i u novembru.

Razmisljam li dobro, cenila bih ako bi neko iskusan uspeo da mi napise. Takodje, imam jos pitanja...ali neka ovo bude sve za prvi post.

Zelim svima mnogo strpljenja i mnogo srece.
Dobrodosla na forum Kamely prvo
Sto se tice tvojih pitanja pokusacu da ti odgovorim koliko znam jer sam i ja relativno mlad ovde ali ipak sam procesljao ceo forum pa valjda sam nesto naucio
Current status znaci da svi brojevi koji su ispod naznacenog broja su dosli na red za vizu...odnosno ukoliko im je formular odnosno aplikacija obradjena u tom mesecu dolaze na intervju....tacan datum stize mailom nekoliko nedelja pre intervjua....4-6 tacnije...dakle za Oktobar su svi brojevi ispod 9100 current, dakle dolaze na red za intervju u Oktobru....
Cut Off status je pak naznaka za mesec nakon Current statusa....dakle govori nam do kog broja ce se ici nakon Current meseca....ili prosto govori brojeve za dva meseca unapred....Srpski prosto receno....
Tvoj CN rekao bih da ce biti Current negde u Decembru ne verujem pre jer su za oktobar stavili malo visi broj iz razloga sto su ljudi dosta kasno slali DS formulare pa u KCC nisu stigli da obrade male brojeve dovoljno brzo, tako da ce to cistiti tamo do novembra. Dakle odprilike negde Decembar mada ko zna....nije nista definitivno jer je tek pocetak dv 2016....
__________________
DV2016 - 2016EU000018xx
24.06.2015 - Poslat DS260
26.11.2015 - Lekarski pregled
01.12.2015 - Interview
Reply With Quote
  #954  
Staro 26.08.2015, 01:58
div011 div011 je offline
Član
 
Datum prijave: 23.08.2015
Poruke: 16
Nepromenjeno Pozdrav od zakasnelih..

Pozdrav i cestitke svima koji su imali srece od Vlade! Nov sam ovde i normalno niiista ne znam. Mi smo pre nedelju dana SLUCAJNO provalili da smo izvuceni i tek sam u subotu popunio taj 260 za svakoga po na osob i poslao...valjda nije kasno. Gde gledate te liste? Mi smo dobili br. na mail i 17 hiljada smo i nesto.
Reply With Quote
  #955  
Staro 26.08.2015, 08:59
margos13 margos13 je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 05.05.2014
US lokacija: Las Vegas
YU lokacija: Beograd
Poruke: 122
Pošalji Skype™ poruku korisniku margos13
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik div011 Prikaz poruke
Pozdrav i cestitke svima koji su imali srece od Vlade! Nov sam ovde i normalno niiista ne znam. Mi smo pre nedelju dana SLUCAJNO provalili da smo izvuceni i tek sam u subotu popunio taj 260 za svakoga po na osob i poslao...valjda nije kasno. Gde gledate te liste? Mi smo dobili br. na mail i 17 hiljada smo i nesto.
DS-260 si poslao kasnije, ali nisi zakasnio, sve je OK. DS-260 može se poslati i sledeće godine (i ne bi ni tada zakasnio).
Visa Bulletin ti izlazi svakog meseca (izlazi između 5. i 15. u mesecu) i u svakom biltenu se navode cut off brojevi, tj. brojevi do kojih će se obavljati intervjui (npr. u poslednjem biltenu su navedeni do kog broja će se obavljati intervjui u oktobru). Sajt na kojem se objavljuju viza bilteni je na sledećem linku: http://www.travel.state.gov/content/.../bulletin.html

Nisam te shvatio u delu oko maila, jer ne dobija se nikakav mail, već moraš da se uloguješ i proveriš da li si izvučen i pod kojim brojem si izvučen (tj. case number), ako si izvučen. Ne šalju se nikakvi mailovi sa obaveštenjem da si izvučen i pod kojim brojem si izvučen i takav mail sigurno nisi dobio (takva obaveštenja i te informacije se ne šalju na mail - moraš se ulogovati i proveriti).
__________________
01.11.2013. - Prijava na DV-2015 (1. put i jedna prijava)
01.05.2014. - Izvučen (1NL), 2015EU00029xxx
03.06.2014. - Poslat DS-260
24.03.2015. - Obaveštenje o datumu intervjua (2NL)
20.05.2015. - Obavljen lek.pregled (Smiljanićeva, BG)
27.05.2015. - Intervju (Beograd) - VISA APPROVED
02.06.2015. - Preuzet pasoš sa vizom
06.11.2015. - LPR (Beograd-Frankfurt-Houston-Las Vegas)
Reply With Quote
  #956  
Staro 26.08.2015, 21:52
div011 div011 je offline
Član
 
Datum prijave: 23.08.2015
Poruke: 16
Nepromenjeno

Hvala na odgovoru! Pa mail smo svi dobili nakon sto smo popunili taj 260. Tu smo obavesteni da je nas br. 17xxx i ima nekih bar kodova na toj stranici...valjda to svi dobijaju.
Reply With Quote
  #957  
Staro 26.08.2015, 22:19
margos13 margos13 je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 05.05.2014
US lokacija: Las Vegas
YU lokacija: Beograd
Poruke: 122
Pošalji Skype™ poruku korisniku margos13
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik div011 Prikaz poruke
Hvala na odgovoru! Pa mail smo svi dobili nakon sto smo popunili taj 260. Tu smo obavesteni da je nas br. 17xxx i ima nekih bar kodova na toj stranici...valjda to svi dobijaju.

Da, dobio si automatizovani mail sa potvrdom da je DS-260 obrazac popunjen i poslat. U tom potvrdnom mailu stoji i tvoj CN - isti taj CN naveden je i u 1. obaveštenju da si izvučen na lutriji.
__________________
01.11.2013. - Prijava na DV-2015 (1. put i jedna prijava)
01.05.2014. - Izvučen (1NL), 2015EU00029xxx
03.06.2014. - Poslat DS-260
24.03.2015. - Obaveštenje o datumu intervjua (2NL)
20.05.2015. - Obavljen lek.pregled (Smiljanićeva, BG)
27.05.2015. - Intervju (Beograd) - VISA APPROVED
02.06.2015. - Preuzet pasoš sa vizom
06.11.2015. - LPR (Beograd-Frankfurt-Houston-Las Vegas)
Reply With Quote
  #958  
Staro 27.08.2015, 09:34
div011 div011 je offline
Član
 
Datum prijave: 23.08.2015
Poruke: 16
Nepromenjeno

Ok, bili smo u blagom haosu pa nismo ni povatali brojeve....sad znaci cekamo mail, koji nece pre nove godine, sudeci po ovim vasim datumima( a obzirom da mi biseri vec kasnimo2 meseca). Pozdrav!
Reply With Quote
  #959  
Staro 10.09.2015, 06:33
mibim2016's Avatar
mibim2016 mibim2016 je offline
Drug član
 
Datum prijave: 26.07.2015
US lokacija: Chicago
YU lokacija: Centralna srbija
Poruke: 32
Pošalji Skype™ poruku korisniku mibim2016
Nepromenjeno Visa bulletin za oktobar

Izasao je novi visa bulletin za mesec oktobar a za dv2016. Uporedio sam ga sa proslogodisnjim i ono sto sam primetio da ce mnogo veci broj ljudi u odnosu na prethodnu godinu ici u novembru na intervju. Da li sam dobro primetio i drugo sta to moze da znaci? Da li ce se proporcijalno pomerati i ostali bulletin-i, t.j.da li ce i ostali ici ranije na intervju?
__________________
Prva prijava 25.10.2012. - Has not be selected.
Druga prijava 14.10.2014. - Has not be selected.
Treća prijava 08.10.2015. - Izvučeni 2016EU00017xxx
DS-260 Popunili i poslali 20.05.2014.
Zakazan intervju 02.02.2016.
Reply With Quote
  #960  
Staro 10.09.2015, 07:10
Stromae Stromae je offline
Drug član
 
Datum prijave: 18.05.2015
US lokacija: California
YU lokacija: BG
Poruke: 74
Nepromenjeno

Pazi generalno u nekom trrenutku ce morati da uspori. Ima na sajtu britsimona lista kao overview od 1996 do danas kako se kretao vbuletin po mesecima. Tu mozes da vidis kako se uvek negde uspori i onda npr izmedju dva meseca bude stotinak brojeva razlike. Ja skontah da su skokovi veliki jer izgleda da do ovog trenutka nisu skupilj dovoljno ljudi koji su na vreme poslali ds260 i da su stigli iz KCCa da obrade te uahteve - mnogi ljudi su kasno slali, pa onda podignu cutt off da bi imali dovoljnu kvotu za intervjue za taj mesec. Mozda nisam u pravu ali tako shvatih.
__________________
DV2013 - HAS NOT BEEN SELECTED
DV2016 - POGODAK 2016EU00011xxx
Izvuceni 08.05 /DS260 26.05 / Intervju 18.11/ Pozeleneli
Reply With Quote
Odgovori

Tags
run the risk


Pravila pisanja
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Uključeno
Smajliji: Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML kod je Isključeno
Pređi u forum

Newsletter E-mail:
Name:

Newsletter sent using Email Marketing Software by ActiveCampaign

Svi datumi su prikazani u formatu GMT +1. Trenutno vreme: 07:44.


Copyright ©2005 - 2024, ZelenaLutrija.com by VUXYS, LLC
Forum Powered by vBulletin®, © 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Mišljenja, saveti, izjave, ponude ili druge informacije ili sadržaji nastali na forumu vlasništvo su onoga ko ih je kreirao, a ne sajta ZelenaLutrija.com. ZelenaLutrija.com ne garantuje tačnost, kompletnost ili upotrebnu vrednost informacija, stavova, saveta ili datih izjava. Ne postoje uslovi pod kojima bi sajt ZelenaLutrija.com bio odgovoran za štetu ili gubitak koji je posledica bilo čijeg oslanjanja na nepouzdane informacije, ili bilo kakve informacije nastale kroz komunikaciju između članova.
Sajtove koji su linkovani sa ovog sajta ne kontrolišemo, ne podržavamo, niti smo pregledali bilo kakve sadržaje na takvim sajtovima. Mi nećemo biti odgovorni za legalnost, tačnost ili prikladnost bilo kog sadržaja, oglasa, proizvoda, usluga ili informacije lociranim na ili distribuiranih kroz druge web sajtove, niti za bilo kakvu štetu nastalu kao posledica takvih informacija.
ZelenaLutrija.com drži i čuva druga prava vlasništva na sajtu.
Osim informacija koje su u javnom vlasništvu ili za koje dobijete dozvolu, nemate pravo da kopirate, modifikujete ili na bilo koji način menjate, objavljujete, prenosite, distribuirate, izvršavate, prikazujete ili prodajte bilo koju informaciju zaštićenu pravima vlasništva. Slanjem informacija ili sadržaja na bilo koji deo ZelenaLutrija.com foruma, Vi automatski dozvoljavate i predstavljate garanciju da imate pravo da dozvolite ZelenaLutrija.com ili članovima ZelenaLutrija.com bespovratnu, kontinualnu, neograničenu, globalnu dozvolu da koriste, kopiraju, izvršavaju, prikazuju i distribuiraju takve informacije i sadržaje i da iz takvih sadžaja koriste bilo koji deo u bilo koje svrhe, kao i pravo i dozvolu da koriste gore navedene sadržaje. Svi zaštitni znakovi (trademarks), logotipi, oznake usluga, firme ili imena proizvoda koji se pominju na ovom web sajtu su vlasništvo kojim raspolažu njihovi vlasnici.