ZELENA KARTA - LUTRIJA  
Balkan
Njujork
Čikago
Los Anđeles

Nazad   ZELENA KARTA - LUTRIJA > FORUM > Život u USA > Vodič za emigrante

Vodič za emigrante Planiranje selidbe, šta raditi po dolasku, procedura dobijanja papira...

Vodič za emigrante » Američki automobili,saveti,iskustva » Bitni linkovi
Početak u USA Stan Posao Kola (Automobil) Osiguranje
Porez Dešavanja Naša mesta Putovanja Avionske karte

Odgovori
 
Thread Tools Display Modes
  #21  
Staro 04.03.2018, 04:07
SEEUSAIC SEEUSAIC je offline
Super Moderator
 
Datum prijave: 22.04.2010
Poruke: 332
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik chicagopn Prikaz poruke
... lease je dobar za ljude koji vole da stalno menjaju auta...
Lease je dobar za ljude koji prijavljuju Business Return i imaju business expanses. Ko voli da menja auta, moze da kupuje i prodaje auta svake 2-3 godine, radije nego da bude ogranicen miljazom i ostalim uslovima. Ali, na kraju krajeva, sta ce ko da radi sa svojim novcem je licna stvar. Ko god misli da lease sluzi da bi se "cesce menjalo" verovatno i zasluzuje uslove kakve i dobija.

Sup.Mod.
Reply With Quote
  #22  
Staro 12.03.2018, 02:05
zhywojeen's Avatar
zhywojeen zhywojeen je offline
Drug član
 
Datum prijave: 12.03.2018
Poruke: 31
Nepromenjeno

Ja sam izabrao 24 meseca lease za Hyundai Santa Fe. Ne znam sta ni kako da izaberem, ovako probam pa imam vremena da se odlucim za to ili nesto drugo. Zeznuto je kad dodjes u stranu zemlju i ne znas nikog, nemas koga da pitas a nemas ni pare. Onda lepo das $5000 down payment, i onda po $78 na 24 meseca. U medjuvremenu se lepo raspitujem, testiram, odlucujem i skupljam pare. Posle dve godine mogu da ga otkupim ili vratim i nikom nista.
Reply With Quote
  #23  
Staro 13.03.2018, 22:05
Bockyman's Avatar
Bockyman Bockyman je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 11.10.2009
US lokacija: Палатајн, Илиноис (Palatine, IL)
YU lokacija: Лесковац
Poruke: 289
Pošalji Skype™ poruku korisniku Bockyman
Nepromenjeno

Eво да поделим нека моја искуства са аутима овде у УСА.

Први ауто који сам возио је био стари Ford Focus, 2001. годиште, и у моменту када сам га узео имао је око 169.000 миља. Имао сам га укупно 14 месеци, у почетку није много вожен али је задња два месеца одрадио добар посао (знам да сам за 59 дана прешао 10.000 миља). Дакле, са тим аутом сам укупно прошао око 16.500 миља, уложио сам доста у њега јер је имало доста ствари да се мења, уложио сам у њега у сређивање и редовне сервисе око $3.000, али ме никада није оставио на путу или у неком проблему. Али тај Форд није типичан амерички ауто, јер је то био европски Форд и не могу да тврдим 100% али мислим да је био из фордове филијале у Немачкој. Дакле, имам позитивно искуство са њим, иако сам за мало миља имао доста улагања али је то до лошег одржавања бивших власника.

Следећи ауто који сам купио је био Nissan Sentra SL, 2013. годиште, купио сам га октобра 2014. са 18.620 миља. Дакле, ауто је био стар мало више од годину и по дана и са малом миљажом... Јапански ауто и то би требало да буде гаранција да је то добар ауто... али, моја искуства су баш лоша... дакле, на 51,000 миља ми је први пут отказала трансмисија... и пошто је ауто још увек био у фабричкој гаранцији (до 60.000 миља фабричка гаранција на мотор и трансмисију) и поправка ме није коштала, платио сам само 5 дана рент а кар (од 7 дана колико је био у сервису а Нисанов сервис где сам поправљао трансмисију је платио 2 дана рент а кара). Онда сам имао проблема са задњим кочницама, па сам то мењао, па сам мењао неки компресор који је у вези са кочницама... па сам имао још проблема са тим задњим (добош) кочницама, и на крају су ми у Нисан сервису променили све комплет позади... милион стваки, на њихов рачун, као гаранцију јер сам ја већ платио поправку... и онда ми је на 131.000 миља други пут страдала трансмисија... лепо су ми људи говорили да продам тај баксузни ауто, али ја сам мислио да не може мени да се деси да ми два пута откаже трансмисија... и то ме је дебело коштало... поправка је била $2,633 ($150 за товинг-шлеповање урачунато у ову цену). Тада сам већ читао на интернету да новији Нисани (2013. и новији) имају проблема са CVT трансмисијом, али је за мене било касно...И онда сам га трејдовао два месеца касније када је имао око 143.000 миља.
И тада сам купио прави ауто за мене и мој посао (само да кажем да прелазим око 75.000 миља или око 120.000 километара годишње), а то је Toyota Prius V, 2013. (у Србији је то Prius +).
Генерално, све тојоте су добре и поуздане, али су Пријуси посебно поуздани и да нагласим да је сваки Пријус 100% Made in Japan док су код осталих тојота само мотор и трансмисија из Јапана (добро, мотор и трансмисија није САМО,али ето...). Вероватно Тојота има неки разлог за то.
Пријус сам купио 29. августа 2016. са 29.112 миља. Ауто је био certified, сертификован од стране Тојоте, што значи да сам на њему имао 12.000 миља bumper to bumper гаранције (или годину дана), што значи потпуно покривен гаранцијом за то време, а до 100.000 миља гаранције на мотор, трансмисију и батерију. И до данас сам са њим прешао 114.200 миља (то је оно што сам ја прешао, а ауто тренутно има 143.320 миља) и нисам имао ама ни један једини проблем. Дакле, само редовно одржавање, замена уља, гума, једном сам мењао кочнице тј brake pads. И моја искуства са Пријусом су феноменална а пуно мојих колега има пријусе и нико нема неких проблема...

Септембра 2017. сам жени купио Volkswagen Passat 2013., са 35.580 миља и за сада нема никаквих проблема, али жена не прелази много миља, око 1.000 месечно, тако да до сада има пређених неких 5.000 миља од куповине... Видећемо како ће он да се покаже.

Што се тиче америчких аута, пренећу искуство колеге који је купио Shevrolet Cruze, 2014. годиште. Купио га је brend new, дакле стартовао са 0 миља, направио је са њим скоро 200.000 миља и није имао ни један проблем са њим, али га је наравно редовно сервисирао и мењао шта треба и ту је највећи сервис био замена timing belt-а. Тако да ето и једног индиректног искуства са америчким аутима.

Што се мене тиче, мени ће и следећи ауто бити Prius V. Да се разумемо, Пријус није нешто нарочито леп, мени се не свиђа, није нешто ни посебно удобан или управљив (рецимо Сентра је по том питању била много боља, а Пасат је ван конкуренције јер је неупоредиво бољи), али мени су три главне карактеристике битне а то су поузданост, економичност и довољно простора а све три испуњава само овај ауто.

Такође скоро све Тојоте Кемри су изузетно поуздане и квалитетне.
Толико од мене...
__________________
Од 23.септембра 2011. у граду Чикагу!
Reply With Quote
  #24  
Staro 13.03.2018, 23:51
Svenson's Avatar
Svenson Svenson je offline
Pravi "Amer"
 
Datum prijave: 05.05.2017
US lokacija: Houston, TX
YU lokacija: Novi Sad
Poruke: 776
Nepromenjeno

Hvala @Bockyman na veom detaljnom izveštaju.

Sa strane gledano, Tojote mi izgledaju kao best buy. Da li sam u pravu?
__________________
Generacija DV2018
Ubi bene, ibi patria
Reply With Quote
  #25  
Staro 14.03.2018, 00:19
ikac89's Avatar
ikac89 ikac89 je offline
Pravi "Amer"
 
Datum prijave: 06.10.2012
US lokacija: Chicago (Niles), IL
YU lokacija: Srb
Poruke: 809
Nepromenjeno

Tako je. I Honda mislim da spada u grupu pouzdanih automobila sa malo kvarova, a i meni lično se više sviđa dizajn Hondinih automobila. Inače ono što mi se ne sviđa kod tih japanskih automobila, a što je i Bocky pomenuo, je što uglavnom ugrađuju CVT menjač. Vozio sam se jednom u autu sa tim menjačem i uopšte mi se ne sviđa kako to deluje dok ubrzava. Do duše pročitao sam skoro da Honda od 2019. ili 2020. planira da pređe na klasične automatske menjače, sa neverovatnih 10 brzina.
Reply With Quote
  #26  
Staro 14.03.2018, 11:50
Bockyman's Avatar
Bockyman Bockyman je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 11.10.2009
US lokacija: Палатајн, Илиноис (Palatine, IL)
YU lokacija: Лесковац
Poruke: 289
Pošalji Skype™ poruku korisniku Bockyman
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik Svenson Prikaz poruke
Hvala @Bockyman na veom detaljnom izveštaju.

Sa strane gledano, Tojote mi izgledaju kao best buy. Da li sam u pravu?
Па до првих милион миља немају проблема

http://www.trucktrend.com/features/1...e-2007-tundra/
__________________
Од 23.септембра 2011. у граду Чикагу!
Reply With Quote
  #27  
Staro 14.03.2018, 20:52
Svenson's Avatar
Svenson Svenson je offline
Pravi "Amer"
 
Datum prijave: 05.05.2017
US lokacija: Houston, TX
YU lokacija: Novi Sad
Poruke: 776
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik Bockyman Prikaz poruke
Па до првих милион миља немају проблема

http://www.trucktrend.com/features/1...e-2007-tundra/
Au, ovaj se baš navozao. Svaka mu čast.
__________________
Generacija DV2018
Ubi bene, ibi patria
Reply With Quote
  #28  
Staro 27.11.2018, 21:09
uran's Avatar
uran uran je offline
Pravi "Amer"
 
Datum prijave: 21.04.2018
US lokacija: Northwest Pacific
YU lokacija: Tel Aviv, Israel
Poruke: 601
Nepromenjeno

pocinje sezona kisa u ovoj oregonskoj vukojebini, doslo doba da se auto kupi...

do sad sam iznajmljivao uglavnom compact, sevca, nissan i hyundai i samo bih sevca preporucio jer mi se najvise svideo.

ne znam sta da kupim. Da li neko gvn za $500 dolara cisto za po grad umesto bicikla.

Ili mi mozda preporucujete neki leasing na par meseci. Rent-a-car je dosta skup na duze periode ne isplati se...

koliko kosta sat rada mehanicara otprilike 20 50 100 ili $500 ?!

ps.: Svensone nemoj da brines za automatic cim sednes u njega zaboravices na rucni menjac. A svaki automtik ima opciju da ga vozis i rucno ako bas bas hoces. Tj ako si lud...
__________________
Ability to lift up to 50 pounds.
Reply With Quote
  #29  
Staro 27.11.2018, 22:00
ana2018 ana2018 je offline
Član
 
Datum prijave: 20.11.2017
US lokacija: Chicago
Poruke: 21
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik uran Prikaz poruke
pocinje sezona kisa u ovoj oregonskoj vukojebini, doslo doba da se auto kupi...

do sad sam iznajmljivao uglavnom compact, sevca, nissan i hyundai i samo bih sevca preporucio jer mi se najvise svideo.

ne znam sta da kupim. Da li neko gvn za $500 dolara cisto za po grad umesto bicikla.

Ili mi mozda preporucujete neki leasing na par meseci. Rent-a-car je dosta skup na duze periode ne isplati se...

koliko kosta sat rada mehanicara otprilike 20 50 100 ili $500 ?!

ps.: Svensone nemoj da brines za automatic cim sednes u njega zaboravices na rucni menjac. A svaki automtik ima opciju da ga vozis i rucno ako bas bas hoces. Tj ako si lud...

Kupi nesto na leasing ili na kredit ako zelis da budes vlasnik na kraju perioda. Ako kupis gvn, onda racunaj da je radni sat majstora od 100$ na osnovu norma casa. To u nasem slucaju znaci da nam je majstor za ruke naplatio 105$ x 3h za zamenu zadnjih kocnica i diskova iako je radio efektivno 1,5h... Ovde se ne isplati placati usluge popravke. Zbog toga svi voze nova auta (osim zbog toga sto im se moze)...
Stari auto mozes da kupis ako ces samo da se svrckas po gradu pa ako crkne ondak tu i ostane dok ne izmozgas sta ces sa njim. Ako ti je auto potrban za rad/zivot onda je jeftin auto bacanje para
Reply With Quote
  #30  
Staro 30.11.2018, 22:36
ivangradjanin ivangradjanin je offline
Drug član
 
Datum prijave: 16.11.2017
US lokacija: Austin, TX
YU lokacija: Podgorica, MNE
Poruke: 71
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik Bockyman Prikaz poruke
Такође скоро све Тојоте Кемри су изузетно поуздане и квалитетне.
Толико од мене...

Mojoj je na satu 290.000 milja...i radi kao sat ... doduse, malo "kucka" - ali ne staje !

P.S. mali savjet za nove u Kaliforniji ... nas covjek Savo Kosic, vlasnik je auto-servisa i bavi se prodajom auta.

Last edited by ivangradjanin; 30.11.2018 at 22:44.
Reply With Quote
Odgovori

Thread Tools
Display Modes

Pravila pisanja
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Uključeno
Smajliji: Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML kod je Isključeno
Pređi u forum

Similar Threads
Tema Pokretač teme Forum Odgovori Poslednja poruka
Američki kutak srecica Vaša strana 24 04.10.2016 09:35
Pitanje i saveti vezani za J1 i Green Card neverovatnojeto Ne-imigrantske vize 9 05.05.2012 23:04
Saveti za USA NightWolf Vaša strana 4 24.06.2011 09:56
Saveti gde da odem Boky Lokacije u USA 12 14.07.2009 15:50

Newsletter E-mail:
Name:

Newsletter sent using Email Marketing Software by ActiveCampaign

Svi datumi su prikazani u formatu GMT +1. Trenutno vreme: 19:58.


Copyright ©2005 - 2024, ZelenaLutrija.com by VUXYS, LLC
Forum Powered by vBulletin®, © 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Mišljenja, saveti, izjave, ponude ili druge informacije ili sadržaji nastali na forumu vlasništvo su onoga ko ih je kreirao, a ne sajta ZelenaLutrija.com. ZelenaLutrija.com ne garantuje tačnost, kompletnost ili upotrebnu vrednost informacija, stavova, saveta ili datih izjava. Ne postoje uslovi pod kojima bi sajt ZelenaLutrija.com bio odgovoran za štetu ili gubitak koji je posledica bilo čijeg oslanjanja na nepouzdane informacije, ili bilo kakve informacije nastale kroz komunikaciju između članova.
Sajtove koji su linkovani sa ovog sajta ne kontrolišemo, ne podržavamo, niti smo pregledali bilo kakve sadržaje na takvim sajtovima. Mi nećemo biti odgovorni za legalnost, tačnost ili prikladnost bilo kog sadržaja, oglasa, proizvoda, usluga ili informacije lociranim na ili distribuiranih kroz druge web sajtove, niti za bilo kakvu štetu nastalu kao posledica takvih informacija.
ZelenaLutrija.com drži i čuva druga prava vlasništva na sajtu.
Osim informacija koje su u javnom vlasništvu ili za koje dobijete dozvolu, nemate pravo da kopirate, modifikujete ili na bilo koji način menjate, objavljujete, prenosite, distribuirate, izvršavate, prikazujete ili prodajte bilo koju informaciju zaštićenu pravima vlasništva. Slanjem informacija ili sadržaja na bilo koji deo ZelenaLutrija.com foruma, Vi automatski dozvoljavate i predstavljate garanciju da imate pravo da dozvolite ZelenaLutrija.com ili članovima ZelenaLutrija.com bespovratnu, kontinualnu, neograničenu, globalnu dozvolu da koriste, kopiraju, izvršavaju, prikazuju i distribuiraju takve informacije i sadržaje i da iz takvih sadžaja koriste bilo koji deo u bilo koje svrhe, kao i pravo i dozvolu da koriste gore navedene sadržaje. Svi zaštitni znakovi (trademarks), logotipi, oznake usluga, firme ili imena proizvoda koji se pominju na ovom web sajtu su vlasništvo kojim raspolažu njihovi vlasnici.