ZELENA KARTA - LUTRIJA  
Balkan
Njujork
Čikago
Los Anđeles

Nazad   ZELENA KARTA - LUTRIJA > FORUM > Život u USA > Vodič za emigrante

Vodič za emigrante Planiranje selidbe, šta raditi po dolasku, procedura dobijanja papira...

Vodič za emigrante » Re-entry permit » Bitni linkovi
Početak u USA Stan Posao Kola (Automobil) Osiguranje
Porez Dešavanja Naša mesta Putovanja Avionske karte

Odgovori
 
Thread Tools Display Modes
  #11  
Staro 11.10.2019, 19:02
uran's Avatar
uran uran je offline
Pravi "Amer"
 
Datum prijave: 21.04.2018
US lokacija: Northwest Pacific
YU lokacija: Tel Aviv, Israel
Poruke: 601
Nepromenjeno

ako neko prima platu i dobije na kraju godine W2 od poslodavca, a zaradio je manje od $12,000 ili duplo za joint, kako ce dobiti tax refund ako ne popuni 1040 ? You tell me.

I za state isto vazi !
__________________
Ability to lift up to 50 pounds.
Reply With Quote
  #12  
Staro 11.10.2019, 20:34
SEEUSAIC SEEUSAIC je offline
Super Moderator
 
Datum prijave: 22.04.2010
Poruke: 332
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik uran Prikaz poruke
ako neko prima platu i dobije na kraju godine W2 od poslodavca, a zaradio je manje od $12,000 ili duplo za joint, kako ce dobiti tax refund ako ne popuni 1040 ? You tell me.

I za state isto vazi !
Nece da dobije refund ako ne prijavi porez. Ne dobijaju svi novac kao employees na W-2. Ima ko dobije 1099 i ne plati nikakve takse tokom godine.

Sup.Mod.
Reply With Quote
  #13  
Staro 12.10.2019, 12:31
mveruovic mveruovic je offline
Pravi "Amer"
 
Datum prijave: 17.09.2012
Poruke: 731
Nepromenjeno

Sto se tice zarade u inostranstvu, imali smo iskustva sa tim. Ako neko ne zivi u Americi ne mora uopste da prijavljuje zaradu za taj mali iznos, naravno, bilo bi dobro za svaki slucaj ipak da popunjava. Mi smo tako popunjavali taksu 3 godine (uz 1040 popunjava se i 2555), ali ne placa se nista niti moze da si koristi u slucaju apliciranja za porodicne vize, mora da se trazi sponzor.
Reply With Quote
  #14  
Staro 26.10.2019, 17:54
joti joti je offline
Član
 
Datum prijave: 30.09.2019
Poruke: 6
Nepromenjeno

Da se vratim na temu sa jednim pitanjem vezano za podnosenje zahteva za re entry permit.

Kako zahtev izgleda, da li treba samo navesti razlog zbog cega bi trebali dobiti re'entry ili sa zahtevom moramo dostaviti neki dokaz tipa ako navodimo da imamo jos jednu godinu na faxa pa uz to prevedenu potvrdu sa faxa ?

Btw Izasao sam iz USA prosle godine 6og novembra, ove godine ulazim tek 1og novembra, skoro godinu, pa cu javiti kako sam prosao, ako uopste priodjem
Reply With Quote
  #15  
Staro 27.10.2019, 08:26
Makica@'s Avatar
Makica@ Makica@ je offline
Pravi "Amer"
 
Datum prijave: 06.06.2017
US lokacija: Boston,MA
YU lokacija: Srbija
Poruke: 570
Smile

Citat:
Prvobitno poslao korisnik joti Prikaz poruke
Da se vratim na temu sa jednim pitanjem vezano za podnosenje zahteva za re entry permit.

Kako zahtev izgleda, da li treba samo navesti razlog zbog cega bi trebali dobiti re'entry ili sa zahtevom moramo dostaviti neki dokaz tipa ako navodimo da imamo jos jednu godinu na faxa pa uz to prevedenu potvrdu sa faxa ?

Btw Izasao sam iz USA prosle godine 6og novembra, ove godine ulazim tek 1og novembra, skoro godinu, pa cu javiti kako sam prosao, ako uopste priodjem
Nek me neko iskusniji ispravi ako gresim,ali re-entry permit moze da se izvadi jedino dok ste u Usa,ne van usa. 🤔 Da li ste se dobro informisali kako ide procedura? Daj Boze da vam sve prodje kako treba 🤔🤔🤔🤔

https://www.ashoorilaw.com/reentry-permit/

https://en.m.wikipedia.org/wiki/U.S._Re-entry_Permit

https://www.uscis.gov/i-131

Procitajte clanke,i svaku srecu vam zelim.
__________________
Prva Prijava za DV 2017 - Nista
Druga Prijava 30.Oktobar 2016
2.May.2017 -Selected
Case Number : 2018EU000091**
DS 260 poslat 30 Maja 2017.
Lekarski pregled : 01.02.2018.
Interview : 07.02.2018. (odlozen za Mart)
My Greeeeen Day : 12.Mart 2018.
Viza u Pasosu : 16.Mart 2018.
Landed in Boston 26.06.2018.
Reply With Quote
  #16  
Staro 28.10.2019, 17:11
joti joti je offline
Član
 
Datum prijave: 30.09.2019
Poruke: 6
Nepromenjeno

Jeste, to je i cilj, da podjem prije nego bude 1 god ili vise kako sam odsustvovao iz USA, podnesem zahtev za re'entry, napustim zemlju i vratim se kada mi zakazu biometrics.
Pa me zanima jer idem u USA ovaj put samo tom namjerom, da li treba uz podnet zahtev da imam i papire neke kao dokaz koje moram prevesti, da li ima nekog moguceg intervjua, i da li se desava da nekog odbiju ?
Reply With Quote
  #17  
Staro 10.11.2019, 20:02
damagon damagon je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 03.05.2017
US lokacija: Maryland
YU lokacija: Nis Serbia
Poruke: 361
Nepromenjeno

Joti kako bilo, jel si uspeo da udjes i obezbedis re entry permit?

Pratim svaki dan da vidim da li se oglasavas ali slabo
__________________
DV lottery
2018 Class
First time applicant
Reply With Quote
  #18  
Staro 11.11.2019, 23:12
S a l e S a l e je offline
Drug član
 
Datum prijave: 19.05.2018
YU lokacija: BG
Poruke: 33
Question

Da li je potreban re-entry za izlaz na par meseci?
Reply With Quote
  #19  
Staro 11.11.2019, 23:17
mveruovic mveruovic je offline
Pravi "Amer"
 
Datum prijave: 17.09.2012
Poruke: 731
Nepromenjeno

Nije, dozvola je potrebna samo ako se izlazi na preko godinu dana
Reply With Quote
  #20  
Staro 12.11.2019, 20:02
joti joti je offline
Član
 
Datum prijave: 30.09.2019
Poruke: 6
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik damagon Prikaz poruke
Joti kako bilo, jel si uspeo da udjes i obezbedis re entry permit?

Pratim svaki dan da vidim da li se oglasavas ali slabo
Pozdrav da se javim. Prosle godine smo izasli iz USA 6 novembra, ove godine smo usli 1og novembra(znaci manje od godine smo bili vani). Nikad brze nismo prosli granicu, nekako se namestilo da smo bili prvi u redu, slikali nas, i pitali zasto smo se toliko zadrzali van USA, mi rekli da smo prosle god dobili na lutriju i da nam treba vremena da Se uselimo ovde kako treba , da smo pritom imali skolu da zavrsavamo bla bla uglavnom nije nam trazio neki validni dokument da to opravdamo nego je samo bilo okey, have a nice day.
Reply With Quote
Odgovori

Thread Tools
Display Modes

Pravila pisanja
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Uključeno
Smajliji: Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML kod je Isključeno
Pređi u forum

Similar Threads
Tema Pokretač teme Forum Odgovori Poslednja poruka
re-entry permit I-131 pericp Stare teme 8 08.08.2011 22:19
Ulazak u US posle 6 meseci bez reentry permit-a zex Stare teme 5 15.07.2010 11:05

Newsletter E-mail:
Name:

Newsletter sent using Email Marketing Software by ActiveCampaign

Svi datumi su prikazani u formatu GMT +1. Trenutno vreme: 23:11.


Copyright ©2005 - 2024, ZelenaLutrija.com by VUXYS, LLC
Forum Powered by vBulletin®, © 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Mišljenja, saveti, izjave, ponude ili druge informacije ili sadržaji nastali na forumu vlasništvo su onoga ko ih je kreirao, a ne sajta ZelenaLutrija.com. ZelenaLutrija.com ne garantuje tačnost, kompletnost ili upotrebnu vrednost informacija, stavova, saveta ili datih izjava. Ne postoje uslovi pod kojima bi sajt ZelenaLutrija.com bio odgovoran za štetu ili gubitak koji je posledica bilo čijeg oslanjanja na nepouzdane informacije, ili bilo kakve informacije nastale kroz komunikaciju između članova.
Sajtove koji su linkovani sa ovog sajta ne kontrolišemo, ne podržavamo, niti smo pregledali bilo kakve sadržaje na takvim sajtovima. Mi nećemo biti odgovorni za legalnost, tačnost ili prikladnost bilo kog sadržaja, oglasa, proizvoda, usluga ili informacije lociranim na ili distribuiranih kroz druge web sajtove, niti za bilo kakvu štetu nastalu kao posledica takvih informacija.
ZelenaLutrija.com drži i čuva druga prava vlasništva na sajtu.
Osim informacija koje su u javnom vlasništvu ili za koje dobijete dozvolu, nemate pravo da kopirate, modifikujete ili na bilo koji način menjate, objavljujete, prenosite, distribuirate, izvršavate, prikazujete ili prodajte bilo koju informaciju zaštićenu pravima vlasništva. Slanjem informacija ili sadržaja na bilo koji deo ZelenaLutrija.com foruma, Vi automatski dozvoljavate i predstavljate garanciju da imate pravo da dozvolite ZelenaLutrija.com ili članovima ZelenaLutrija.com bespovratnu, kontinualnu, neograničenu, globalnu dozvolu da koriste, kopiraju, izvršavaju, prikazuju i distribuiraju takve informacije i sadržaje i da iz takvih sadžaja koriste bilo koji deo u bilo koje svrhe, kao i pravo i dozvolu da koriste gore navedene sadržaje. Svi zaštitni znakovi (trademarks), logotipi, oznake usluga, firme ili imena proizvoda koji se pominju na ovom web sajtu su vlasništvo kojim raspolažu njihovi vlasnici.