ZELENA KARTA - LUTRIJA  
Balkan
Njujork
Čikago
Los Anđeles

Nazad   ZELENA KARTA - LUTRIJA > FORUM > Život u USA > Vodič za emigrante

Vodič za emigrante Planiranje selidbe, šta raditi po dolasku, procedura dobijanja papira...

Vodič za emigrante » Pronalaženje prvog posla u Americi » Bitni linkovi
Početak u USA Stan Posao Kola (Automobil) Osiguranje
Porez Dešavanja Naša mesta Putovanja Avionske karte

Odgovori
 
Thread Tools Display Modes
  #291  
Staro 17.12.2014, 21:58
bilic101 bilic101 je offline
Drug član
 
Datum prijave: 15.12.2014
Poruke: 35
Nepromenjeno

Nista, hvala Vam na iskrenim odgovorima.

Posto ona jos nema TOEFL, zapravo trebali bi da krene sto prije ali ne moze sve da uskladi sa poslom, GRE tesko da ce moci poloziti jer joj eng nije jos na nivou tog testa.

Nego, sto se tice posla, ima li nam neko konkretno poruciti gdje gledati zapravo ili cak neku agenciju za poslove,,
Reply With Quote
  #292  
Staro 17.12.2014, 22:16
Magelan's Avatar
Magelan Magelan je offline
Super Moderator
 
Datum prijave: 28.04.2010
US lokacija: Spartanburg, South Carolina; Jacksonville, Florida
YU lokacija: Mladenovac, Republika Srbija
Poruke: 1 209
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik bilic101 Prikaz poruke
Nista, hvala Vam na iskrenim odgovorima.

Posto ona jos nema TOEFL, zapravo trebali bi da krene sto prije ali ne moze sve da uskladi sa poslom, GRE tesko da ce moci poloziti jer joj eng nije jos na nivou tog testa.

Nego, sto se tice posla, ima li nam neko konkretno poruciti gdje gledati zapravo ili cak neku agenciju za poslove,,
Ti jedino mozes da trazis poslove koji nude H1B. Za to se u poslednjih par godina mahom trazi visoko specijalizovani strucni kadar (mahom Master ili phd). Isto tako, kvote za H1B su jako niske tako da se poslednjih par godina vrsi "lutrija" medju H1B kandidatima. Tvoja devojka recimo ima zanimanje za koje je potrebna licenca i koju ne moze dobiti bez dodatnog doskolovavanja u US. Drugim recima, lakse cete oboje dobiti posao u struci u Nemackoj ili Norveskoj (pogotovo ona sa framacijom) nego u US.

Mozete oboje da dodjete u US na letnji program pa da odatle krenete dalje...
Reply With Quote
  #293  
Staro 18.12.2014, 10:45
bilic101 bilic101 je offline
Drug član
 
Datum prijave: 15.12.2014
Poruke: 35
Nepromenjeno

Nazalost, to sam i pretpostavljao.

Za No vesku smo trazili prije US ali rad u struci bez poznantstva njihovog jezika nije moguc. Zapravo, postoji jedna mogucnost, a tj' da se kojim slucajem poznajemo nekog poslodavca sa vezama koji bi mogao mene ili nju preporuciti, a vjerujte mi u Norveskoj su mnogo vaznije preporuke od samog radnog iskustva us CV-u.

Tako, jedino nam ostade ovo govorno podrucje Njemackog jezika kojeg trenutno ucim.

Hvala Vama iskreno na otvorenim odgovorima za kojim sam tragao....
Reply With Quote
  #294  
Staro 19.12.2014, 20:21
bilic101 bilic101 je offline
Drug član
 
Datum prijave: 15.12.2014
Poruke: 35
Nepromenjeno

Molim Vas, treba mi hitan odgovor.

Uglavnom, radi se o jednom mom kolegi koji vec jedan duzi period pregovara za jednom firmom iz US. Tako je radio odredena testiranja i javljeno mu je, da je sve uspjesno polozio.
Oni su njemu rekli da ce u Januaru poslati papire po agentu da to on sve potpise i onda moze ici traziti visu u Ambasadu.

E sada, nije nam jasno, kako on da trazi visu?

Mislim, kontaktirao sam jednog kolegu iz velike Britanije koji na Otoku godinama radi, i kaze da je vrlo moguce, kada poslodavac ti dostavi takozvani "Offer of Employment" tj, Contract, crno na bijelo na ruke, da se to nosi u ambasadu, zatim ambasada provjeri da li je to sve validnoe i zove vas da dodete po radnu dozvolu. Ali ovo vazi za Veliku Britaju.

Ja koliko znam, ovako bas to ne ide za US, ponavljam, koliko sam ja upoznat, vec mora poslodavac da prijavi, tj da dokaze da nepostoji neko drugi koji je US Citizen da obnasa taj posao pa da zbog toga mora da uvozi sa strane?
Reply With Quote
  #295  
Staro 19.12.2014, 23:00
Magelan's Avatar
Magelan Magelan je offline
Super Moderator
 
Datum prijave: 28.04.2010
US lokacija: Spartanburg, South Carolina; Jacksonville, Florida
YU lokacija: Mladenovac, Republika Srbija
Poruke: 1 209
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik bilic101 Prikaz poruke
Molim Vas, treba mi hitan odgovor.

Uglavnom, radi se o jednom mom kolegi koji vec jedan duzi period pregovara za jednom firmom iz US. Tako je radio odredena testiranja i javljeno mu je, da je sve uspjesno polozio.
Oni su njemu rekli da ce u Januaru poslati papire po agentu da to on sve potpise i onda moze ici traziti visu u Ambasadu.

E sada, nije nam jasno, kako on da trazi visu
Najtacniji odgovor ce ti dati taj kolega Jer ocito ni ti nisi upoznat sa detaljima - koja firma, koji tip vize, koji tip testiranja i cemu je testiranje namenjeno?

Ovako sa nepotpunim informacijama mozemo samo da nagadjamo...
Reply With Quote
  #296  
Staro 20.12.2014, 01:53
bilic101 bilic101 je offline
Drug član
 
Datum prijave: 15.12.2014
Poruke: 35
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik Magelan Prikaz poruke
Najtacniji odgovor ce ti dati taj kolega Jer ocito ni ti nisi upoznat sa detaljima - koja firma, koji tip vize, koji tip testiranja i cemu je testiranje namenjeno?

Ovako sa nepotpunim informacijama mozemo samo da nagadjamo...
Pazi, kaze da je banka iz D.C upitanju. (Zamolio me zbog sigurnosnih protokola da je objavljujem ime).

Testiranja je radio radi selekcije, tj da vide da li je pogodan ili ne i ta testiranje je radio 24 h koja je polozio.

Njemu je receno da je dobio posao i da ce jedan njihov agent naci se sa njim uzivo radi potpisivanja ugovora. Kada to, tj, ako potpise, jer vjerovatno hoce rekli su mu da moze ici traziti vizu.


Mislim, da me pogresno ne protumacis, upoznao sam dvije osobe koje su zaista bile tako dobre u svojim oblastima (IT) da su licno poslodavci svojim vezama sve sredili svu papirologiju u sedam dana.

Ja predpostavljam da se radi o identicnom slucaju i da on treba samo da zakaze razgovor u ambasadi i dostavi papire koje ce dobiti od njih...
Takoder, u ovom slucaju radi se o kolegi koji je veoma dobar sigurnosnom manadmentu i protokolima...
Reply With Quote
  #297  
Staro 20.12.2014, 02:22
Magelan's Avatar
Magelan Magelan je offline
Super Moderator
 
Datum prijave: 28.04.2010
US lokacija: Spartanburg, South Carolina; Jacksonville, Florida
YU lokacija: Mladenovac, Republika Srbija
Poruke: 1 209
Nepromenjeno

IT je potpuno druga prica. Iskusan IT strucnjak moze da dobije H1B kao sto recimo lekari na "dobar dan" dobiju H1B ili J1 ukoliko se kvalifikuju za specijalizaciju.

Tebe apsolutno nista ne kosta da pokusavas da se prijavljujes za H1B poslove preko neta. Kao sto smo vec pomenuli, lakse je ako imas neki skill koji je trazen a ti ga imas i mozes da ga "dokazes".

Kao sto rece Vuxanne, najsigurnija varijanta su postdiplomske studije, a nakon toga posto si vec ovde, imas vise informacija za pronalazenje H1B posla.

Znam par primera gde su ljudi dosli na letnji program i ostali na H1B vizama jer su ih te firme sponzorisale za H1B. Mada to su momci koji su par godina za redom dolazili i bili spasioci na bazenima, pa su u jednom momentu avanzovali sa pozicije spasioca na menadzerska mesta. Onda bi im te firme nudile da ostanu uz H1B.

Sume sumarum, sve se moze izvesti, samo moras da znas tacno na sta ciljas i budes uporan. Budi spreman na strpljenje i vreme jer i ovde stvari umeju i te kako da se otegnu.
Reply With Quote
  #298  
Staro 20.12.2014, 20:11
bilic101 bilic101 je offline
Drug član
 
Datum prijave: 15.12.2014
Poruke: 35
Nepromenjeno

@Magelan - Da li me mozes upoznat sa procedurama kod trazenja ovih viza?


Mislim, kako to vec ide?

Evo ovaj moj kolega kada dobije offer of employment, on zatim ide pravo u Ambasadu sa tim? zar ne? Ili??

Koliko traje ta procedura inace?

Ako znas komplet prodecuru, molim te iznesi... Hvala

Last edited by bilic101; 20.12.2014 at 20:17.
Reply With Quote
  #299  
Staro 20.12.2014, 22:21
vuxanne vuxanne je offline
Amer
 
Datum prijave: 13.10.2009
YU lokacija: Bilo kuda kiki svuda
Poruke: 1 826
Nepromenjeno

Imas temu o H1B vizi ako se o takvoj vizi radi. klikni - tema 1 i klikni - tema 2

Objasnjenje o razlicitim tipovima viza sa sajta Americke ambasade u Beogradu klikni

Pogledaj gore desno linkove o detaljnim uputstvima i formularima.
Više informacija
- Formular DS-160 (na engleskom)
- Korak po korak uputstvo za novu proceduru zakazivanja
- Korak po korak uputstvo za proceduru obnove vize sa izuzećem od ličnog pojavljivanja
- Osnovna dokumenta i fotografije
Reply With Quote
  #300  
Staro 22.12.2014, 10:47
kreta kreta je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 23.06.2014
Poruke: 183
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik Magelan Prikaz poruke
IT je potpuno druga prica. Iskusan IT strucnjak moze da dobije H1B kao sto recimo lekari na "dobar dan" dobiju H1B ili J1 ukoliko se kvalifikuju za specijalizaciju.

Tebe apsolutno nista ne kosta da pokusavas da se prijavljujes za H1B poslove preko neta. Kao sto smo vec pomenuli, lakse je ako imas neki skill koji je trazen a ti ga imas i mozes da ga "dokazes".

Kao sto rece Vuxanne, najsigurnija varijanta su postdiplomske studije, a nakon toga posto si vec ovde, imas vise informacija za pronalazenje H1B posla.

Znam par primera gde su ljudi dosli na letnji program i ostali na H1B vizama jer su ih te firme sponzorisale za H1B. Mada to su momci koji su par godina za redom dolazili i bili spasioci na bazenima, pa su u jednom momentu avanzovali sa pozicije spasioca na menadzerska mesta. Onda bi im te firme nudile da ostanu uz H1B.

Sume sumarum, sve se moze izvesti, samo moras da znas tacno na sta ciljas i budes uporan. Budi spreman na strpljenje i vreme jer i ovde stvari umeju i te kako da se otegnu.
Zdravo Magelan! Da ne bude da sam "kao baba o ustipcima", smatras, tj. ti momci su primer da su dobili H1B za posao za koji nije potreban fakultet. Ono sto je slicno njima i meni je to da je to prethodni poslodavac koji je zadovoljan njihovim/mojim radom. Ne znam koliko su USA vlasti striktne po tom pitanju da se ima fakultet da bi se dobila ta viza.
Hvala.
Pozdrav.
Reply With Quote
Odgovori


Pravila pisanja
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Uključeno
Smajliji: Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML kod je Isključeno
Pređi u forum

Similar Threads
Tema Pokretač teme Forum Odgovori Poslednja poruka
Kupovina auta na kredit i građenje kreditne istorije zvercica Vodič za emigrante 97 31.08.2021 23:46
Iseljenicka viza za porodicu da li je moguca bez rodbine,posla,braka u Americi joga Stare teme 22 21.10.2012 18:10
Koju banku izabrati - za kupovinu auta, kreditne kartice, građenje kreditne istorije dreamerns Stare teme 93 02.09.2010 05:11
Ograničenje zapošljavanja stranaca zoran80 Stare teme 26 25.01.2010 14:31

Newsletter E-mail:
Name:

Newsletter sent using Email Marketing Software by ActiveCampaign

Svi datumi su prikazani u formatu GMT +1. Trenutno vreme: 11:41.


Copyright ©2005 - 2024, ZelenaLutrija.com by VUXYS, LLC
Forum Powered by vBulletin®, © 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Mišljenja, saveti, izjave, ponude ili druge informacije ili sadržaji nastali na forumu vlasništvo su onoga ko ih je kreirao, a ne sajta ZelenaLutrija.com. ZelenaLutrija.com ne garantuje tačnost, kompletnost ili upotrebnu vrednost informacija, stavova, saveta ili datih izjava. Ne postoje uslovi pod kojima bi sajt ZelenaLutrija.com bio odgovoran za štetu ili gubitak koji je posledica bilo čijeg oslanjanja na nepouzdane informacije, ili bilo kakve informacije nastale kroz komunikaciju između članova.
Sajtove koji su linkovani sa ovog sajta ne kontrolišemo, ne podržavamo, niti smo pregledali bilo kakve sadržaje na takvim sajtovima. Mi nećemo biti odgovorni za legalnost, tačnost ili prikladnost bilo kog sadržaja, oglasa, proizvoda, usluga ili informacije lociranim na ili distribuiranih kroz druge web sajtove, niti za bilo kakvu štetu nastalu kao posledica takvih informacija.
ZelenaLutrija.com drži i čuva druga prava vlasništva na sajtu.
Osim informacija koje su u javnom vlasništvu ili za koje dobijete dozvolu, nemate pravo da kopirate, modifikujete ili na bilo koji način menjate, objavljujete, prenosite, distribuirate, izvršavate, prikazujete ili prodajte bilo koju informaciju zaštićenu pravima vlasništva. Slanjem informacija ili sadržaja na bilo koji deo ZelenaLutrija.com foruma, Vi automatski dozvoljavate i predstavljate garanciju da imate pravo da dozvolite ZelenaLutrija.com ili članovima ZelenaLutrija.com bespovratnu, kontinualnu, neograničenu, globalnu dozvolu da koriste, kopiraju, izvršavaju, prikazuju i distribuiraju takve informacije i sadržaje i da iz takvih sadžaja koriste bilo koji deo u bilo koje svrhe, kao i pravo i dozvolu da koriste gore navedene sadržaje. Svi zaštitni znakovi (trademarks), logotipi, oznake usluga, firme ili imena proizvoda koji se pominju na ovom web sajtu su vlasništvo kojim raspolažu njihovi vlasnici.