ZELENA KARTA - LUTRIJA  
Balkan
Njujork
Čikago
Los Anđeles

Nazad   ZELENA KARTA - LUTRIJA > FORUM > Razno > Vaša strana

Vaša strana Iskustva, zanimljive priče, specifični slučajevi, šta god...

Odgovori
 
Thread Tools Display Modes
  #411  
Staro 11.11.2014, 23:11
Emiiuki Emiiuki je offline
Drug član
 
Datum prijave: 25.10.2012
YU lokacija: Novi Sad
Poruke: 85
Nepromenjeno

Ja sam radila evalaciju diplome preko WES-a, ako si na to mislio.
Mada, pod sertifikacijom bih ja pre podrazumevala dobijanje sertifikata pri kanadskim strukovnim udruženjima. Npr. da bi moj muž mogao da radi kao električar mora da polaže ispit za red seal certificate. Da bi mogao da polaže ispit strukovno usruženje traži dosta obimnu dokumentaciju o njegovom dosadašnjem iskustvu koje on dobija od ovdašnjih poslodavaca, mora da ima najmanje 7 godina radnog iskustva na tim poslovima i to full time i tek nakon razmatranja mu odobravaju ili odbijaju polaganje. Zatim izlazi na ispit koji sprema iz knjige debljine Ane Karenjine, na engleskom i, ako položi, može da se bavi tim poslom sa početnom platom o kojoj ja mogu sam oda maštam. Ako ne, mora da upisuje koledž i uči tri godine. Tu postoji i caka da na taj ispit ne može da izađe ako nije njihov državljanin, PR ili USA državljanin i ispit se polaže u Kanadi.
Ne znam da li je tako i sa medicinarima ali, sudeći po raznim pričama, razlike su u nijansama.
__________________
Prva prijava 1999, etc
Reply With Quote
  #412  
Staro 12.11.2014, 03:03
botexag's Avatar
botexag botexag je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 20.12.2010
Poruke: 187
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik edinze Prikaz poruke
Botexag, gdje se radi certificiranje diploma i znas li slucajno kakva je praksa sa medicinskom skolom i gimnazijom,i moze li se sa tim skolama preko teritorija naci neki posao koji bi njima odgovarao,tj da sa tom skolom trebaju nekoga...hvala unaprijed na odgovoru
vrlo jednostavno je naci...
udji na sajt pokrajine koja te zanima (na primer http://www.albertacanada.com/opportu...ting/ainp.aspx , ali da znas svaka pokrajina ima potpuno drugacije programe)
tu ces naci nekoliko razlicitih programa za nominaciju i kasnije za imigraciju.
probaj da pronadjes svoje zanimanje (NOC) medju njima, i uvek je tu dat link sa kanadskim institucijama koje vrse sertifikaciju. Sertifikacija je razlicita u zavisnosti od zanimanja, neko samo polaze jedan zavrsni ispit, a neko mora praksu par godina. Takodje sva dokumentacija, sa ocenama, predmetima itd mora da se prevede i posalje na razmatranje.
Reply With Quote
  #413  
Staro 13.11.2014, 12:06
edinze edinze je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 14.09.2012
US lokacija: akobogda Las Vegas
YU lokacija: zenica
Poruke: 123
Nepromenjeno zanimanja po teritoriji

Botexag hvala puno na instrukcijama,poprilicno mi je sad jasno sve..Imaju jos dvije stvari da bih kompletirao pricu oko ovoga,vrijedi li sve ili ne...Obzirom da sam nasao da bih mogao aplicirati preko PNP konkretno Nova Scotia,i Manitoba,zanima me gdje mogu pronaci bas za te teritorije listu potrebnih zanimanja...Takodje,koliko bodova u onom njihovom cuvenom bodovnom sistemu nosi Gimnazija...hvala unaprijed...
Reply With Quote
  #414  
Staro 13.11.2014, 16:45
botexag's Avatar
botexag botexag je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 20.12.2010
Poruke: 187
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik edinze Prikaz poruke
Botexag hvala puno na instrukcijama,poprilicno mi je sad jasno sve..Imaju jos dvije stvari da bih kompletirao pricu oko ovoga,vrijedi li sve ili ne...Obzirom da sam nasao da bih mogao aplicirati preko PNP konkretno Nova Scotia,i Manitoba,zanima me gdje mogu pronaci bas za te teritorije listu potrebnih zanimanja...Takodje,koliko bodova u onom njihovom cuvenom bodovnom sistemu nosi Gimnazija...hvala unaprijed...
http://novascotiaimmigration.com/immigrate/
http://www.immigratemanitoba.com/

Istrazi na njihovim sajtovima, tu mora da pise koje proflie radnika traze, a samim tim i gde se rade sertifikacije. Uvek mozes i email da posaljes ili da ih pozoves

Bodovni sistem je za Federal program, koji nema nikakve veze sa provincijskim. Tu imas jako male sanse da skupis dovoljno bodova ako nemas fakultetsku diplomu. Da bi kompenzovao bodove za diplomu, moras da znas i engleski i francuski, a verovatno i ponudu za posao...
Reply With Quote
  #415  
Staro 15.12.2014, 07:58
macodlak's Avatar
macodlak macodlak je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 14.05.2012
Poruke: 125
Nepromenjeno Express Entry Canada Ekspres Entry Kanada

Iskreno nisam pročitao "A kanada" temu procitao sam zadnju stranu! Ali vidim u medijima da je ovo nova priča i predpostavljam da je nema još u temama pa ću pitati kakva je situacija koje korake treba poduzeti i sl. Korak po korak objašnjenje kako aplicirati od 1.januara??? Koji su uslovi, cijena koliko je komplikovano, šta je važno i sl. Ima na fb dosta grupa ali ovdje je najiskusnija ekipa, nadam se da će neko čak i otvoriti novu temu "Express Entry Canada"



http://www.cic.gc.ca/english/immigra...ress-entry.asp

http://www.cic.gc.ca/english/express-entry/index.asp

http://www.cic.gc.ca/english/immigra...immigrants.asp
__________________
04.10.2012. Prijava prvi put
15.05.2013. IZVUČEN - ODABRAN 2014EU00041448
22.05.2013. Poslata Koverta
20.06.2013. Your forms have been received.
02.10.2013. Prijava drugi put za svaki slučaj! Dve prijave!
01.05.2014. HAS NOT BEEN SELECTED - Obe prijave
07.08.2014. Naj tužniji dan!!! Izgubljena poslednja nada CUT OFF 40150 septembar
07.10.2014. Prijava treći put - dve prijave
06.05.2015. HAS NOT BEEN SELECTED - Obe prijave
22.10.2015. Prijava četvrti put - dve prijave
Reply With Quote
  #416  
Staro 18.12.2014, 09:01
bobokan bobokan je offline
Član
 
Datum prijave: 03.11.2014
Poruke: 2
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik Emiiuki Prikaz poruke
Sada tek vidim post.....
Kada se nadaš nekim vestima?

Malo kasnim sa odgovorom...
PER nam je kasnio, pa smo ga dobili posle skoro mesec dana, od naplate kartice-20.novembra.
Ali nema veze, sada smo u Beču i čekamo.
Moja procena za M.R. je 1.02.15.
Reply With Quote
  #417  
Staro 18.12.2014, 23:03
Emiiuki Emiiuki je offline
Drug član
 
Datum prijave: 25.10.2012
YU lokacija: Novi Sad
Poruke: 85
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik bobokan Prikaz poruke
Malo kasnim sa odgovorom...
PER nam je kasnio, pa smo ga dobili posle skoro mesec dana, od naplate kartice-20.novembra.
Ali nema veze, sada smo u Beču i čekamo.
Moja procena za M.R. je 1.02.15.
Izgleda da ćemo ići u istom paketu - naš PER je 3. Novembar. I ja nešto prognoziram od Srpske nove godine, mada, da mi daju da biram, odgovaralo bi mi u Maju, Aprilu.....
Natrošila sam se para i para, a ne smem da diram proof of funds. Toj novoj hiljadarki evra se uopšte ne radujem....
__________________
Prva prijava 1999, etc
Reply With Quote
  #418  
Staro 30.04.2015, 10:35
Salec's Avatar
Salec Salec je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 04.05.2013
US lokacija: Phoenix
Poruke: 168
Nepromenjeno

Dragi svi,

Da li ima nešto novo za Kanadu? Da li je krenulo nešto bolje, mislim, brže?Da li je neko prolazio kroz novu proceduru, ukoliko je ima?
__________________
DV 2014 – Case Number 46xxx - nismo stigli na red...
Reply With Quote
  #419  
Staro 01.05.2015, 23:10
NS2015 NS2015 je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 13.05.2014
YU lokacija: Novi Sad
Poruke: 201
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik Salec Prikaz poruke
Dragi svi,

Da li ima nešto novo za Kanadu? Da li je krenulo nešto bolje, mislim, brže?Da li je neko prolazio kroz novu proceduru, ukoliko je ima?
Moja koleginica je isla po novom programu i kaze mi da je sve zavrsila za godinu dana. Ovih dana ide za Toronto. Kaze da je ovaj novi sistem laksi od prethodnog.
__________________
DV-2014 Has not been selected
DV-2015 - Izvučen
30.05.2014. - poslali DS-260
Reply With Quote
  #420  
Staro 02.05.2015, 02:15
botexag's Avatar
botexag botexag je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 20.12.2010
Poruke: 187
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik NS2015 Prikaz poruke
Moja koleginica je isla po novom programu i kaze mi da je sve zavrsila za godinu dana. Ovih dana ide za Toronto. Kaze da je ovaj novi sistem laksi od prethodnog.
tvoja koleginica ne zna sta prica ili je ti nisi razumeo.
novi program je poceo 2015 godine, znaci poceo je pre 4 meseca
Reply With Quote
Odgovori


Pravila pisanja
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Uključeno
Smajliji: Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML kod je Isključeno
Pređi u forum

Newsletter E-mail:
Name:

Newsletter sent using Email Marketing Software by ActiveCampaign

Svi datumi su prikazani u formatu GMT +1. Trenutno vreme: 22:59.


Copyright ©2005 - 2024, ZelenaLutrija.com by VUXYS, LLC
Forum Powered by vBulletin®, © 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Mišljenja, saveti, izjave, ponude ili druge informacije ili sadržaji nastali na forumu vlasništvo su onoga ko ih je kreirao, a ne sajta ZelenaLutrija.com. ZelenaLutrija.com ne garantuje tačnost, kompletnost ili upotrebnu vrednost informacija, stavova, saveta ili datih izjava. Ne postoje uslovi pod kojima bi sajt ZelenaLutrija.com bio odgovoran za štetu ili gubitak koji je posledica bilo čijeg oslanjanja na nepouzdane informacije, ili bilo kakve informacije nastale kroz komunikaciju između članova.
Sajtove koji su linkovani sa ovog sajta ne kontrolišemo, ne podržavamo, niti smo pregledali bilo kakve sadržaje na takvim sajtovima. Mi nećemo biti odgovorni za legalnost, tačnost ili prikladnost bilo kog sadržaja, oglasa, proizvoda, usluga ili informacije lociranim na ili distribuiranih kroz druge web sajtove, niti za bilo kakvu štetu nastalu kao posledica takvih informacija.
ZelenaLutrija.com drži i čuva druga prava vlasništva na sajtu.
Osim informacija koje su u javnom vlasništvu ili za koje dobijete dozvolu, nemate pravo da kopirate, modifikujete ili na bilo koji način menjate, objavljujete, prenosite, distribuirate, izvršavate, prikazujete ili prodajte bilo koju informaciju zaštićenu pravima vlasništva. Slanjem informacija ili sadržaja na bilo koji deo ZelenaLutrija.com foruma, Vi automatski dozvoljavate i predstavljate garanciju da imate pravo da dozvolite ZelenaLutrija.com ili članovima ZelenaLutrija.com bespovratnu, kontinualnu, neograničenu, globalnu dozvolu da koriste, kopiraju, izvršavaju, prikazuju i distribuiraju takve informacije i sadržaje i da iz takvih sadžaja koriste bilo koji deo u bilo koje svrhe, kao i pravo i dozvolu da koriste gore navedene sadržaje. Svi zaštitni znakovi (trademarks), logotipi, oznake usluga, firme ili imena proizvoda koji se pominju na ovom web sajtu su vlasništvo kojim raspolažu njihovi vlasnici.