ZELENA KARTA - LUTRIJA  
Balkan
Njujork
Čikago
Los Anđeles

Nazad   ZELENA KARTA - LUTRIJA > FORUM > Razno > Vaša strana

Vaša strana Iskustva, zanimljive priče, specifični slučajevi, šta god...

Odgovori
 
Thread Tools Display Modes
  #241  
Staro 30.12.2018, 08:51
iriedread iriedread je offline
Član
 
Datum prijave: 02.08.2016
US lokacija: Orange County, California
YU lokacija: Srbija
Poruke: 28
Nepromenjeno

Hahah, tako je i meni bilo cudno u pocetku kada sam se doselio ovde. Navikao u Srbiji da pesaka idem svuda ili biciklom, pa me je ubijalo u pojam sto i u market u komsiluku kad podjem, jedva da sretnem nekoga, svi kolima idu pa makar je i 100m od kuce . Posle se naviknes, jbg
Reply With Quote
  #242  
Staro 01.01.2019, 12:36
Svenson's Avatar
Svenson Svenson je offline
Pravi "Amer"
 
Datum prijave: 05.05.2017
US lokacija: Houston, TX
YU lokacija: Novi Sad
Poruke: 776
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik iriedread Prikaz poruke
Hahah, tako je i meni bilo cudno u pocetku kada sam se doselio ovde. Navikao u Srbiji da pesaka idem svuda ili biciklom, pa me je ubijalo u pojam sto i u market u komsiluku kad podjem, jedva da sretnem nekoga, svi kolima idu pa makar je i 100m od kuce . Posle se naviknes, jbg
Ja sebe ubeđujem da neću da idem kolima na kraće rute.

Ovde je lako. Samo pomislim koliko me košta benzin i kako je teško naći slobodno parking mesto.

Kad stignem u USA, videću da li ću održati obećanje. Mada... kad razmislim... Iz prodavnice se uvek nosi nešto teško. Mislim da je praktičnije ići kolima.
__________________
Generacija DV2018
Ubi bene, ibi patria
Reply With Quote
  #243  
Staro 02.01.2019, 00:55
uran's Avatar
uran uran je offline
Pravi "Amer"
 
Datum prijave: 21.04.2018
US lokacija: Northwest Pacific
YU lokacija: Tel Aviv, Israel
Poruke: 601
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik Svenson Prikaz poruke
Ja sebe ubeđujem da neću da idem kolima na kraće rute.

Ovde je lako. Samo pomislim koliko me košta benzin i kako je teško naći slobodno parking mesto.

Kad stignem u USA, videću da li ću održati obećanje. Mada... kad razmislim... Iz prodavnice se uvek nosi nešto teško. Mislim da je praktičnije ići kolima.
po mom skromnom iskustvu jedan od razloga zasto Amerikanci idu kolima je i bezbednost, ako recimo iskljucimo lose vreme ili grad koji nije u ravnici pa je tesko voziti bicikl.

Ja cesto koristim gradski prevoz, ali sve cesce razmisljam koliko je to bas pametno jer masa koju srecem po busevima je blago receno na granici normale.

Ima dosta beskucnika koji se tako krecu, smrde, nose neke dzakove sa sobom... zatim freakova ludaka koji obicno sednu u sarage i ti onda krajickom oka pratis sta se desava, just in case.

Gradski prevoz u USA je uglavnom rezervisan za naj naj siromasnije stanovnistvo i totalno je razlicit od EU gde vecina ljudi ikoristi GP jer je tako prakticnije. Verovatno ovo ne vazi za NYC metro i mozda jos par mesta, ai uglavnom je tako.

Privatni auto i avion. Tako se Amerikanac krece.
__________________
Ability to lift up to 50 pounds.
Reply With Quote
  #244  
Staro 02.01.2019, 03:45
vuxanne vuxanne je offline
Amer
 
Datum prijave: 13.10.2009
YU lokacija: Bilo kuda kiki svuda
Poruke: 1 826
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik uran Prikaz poruke
eto jedna moja prijateljica doktorirla na Princeton NJ dakle PhD i resila da se vrati u NS na faks oni raspisali konkurs.

ALI kazu treba da nostrifikujes doktorat ! ALO ! Gde jos ko u svetu nostrifikuje doktorat ?! Covek doktorira u Cirihu, pa radi kao postdoc na Oxfordu, pa posle ode u Ameriku. I naravno primili su nekog malog guzonjinog sina, i zato mi propadamo kao drzava.
I ja sam se nakon magistarskih prijavila da radim kao Asistent na fakultetu u rodnom mi gradu. Rekli su mi fali ti diploma (deli se 1x godisnje a ja odbranila magistarski u februaru, konkurs u martu, a diplomu dobih u decembru). Isto tako nekog su primili, kao i uvek konkurs je bio namesten za nekog ko im vec radi za dzabe.

Hvala im sto me ne primise. Mada, ko zna sta bi bilo do sada, neki drugi zivot...
Reply With Quote
  #245  
Staro 03.01.2019, 21:27
Svenson's Avatar
Svenson Svenson je offline
Pravi "Amer"
 
Datum prijave: 05.05.2017
US lokacija: Houston, TX
YU lokacija: Novi Sad
Poruke: 776
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik uran Prikaz poruke
po mom skromnom iskustvu jedan od razloga zasto Amerikanci idu kolima je i bezbednost, ako recimo iskljucimo lose vreme ili grad koji nije u ravnici pa je tesko voziti bicikl.

Ja cesto koristim gradski prevoz, ali sve cesce razmisljam koliko je to bas pametno jer masa koju srecem po busevima je blago receno na granici normale.
...

Privatni auto i avion. Tako se Amerikanac krece.
Hvala. Ovo je odličan savet. Razmišljam kao pravi Evropljanin. Kad malo bolje razmislim, izgleda da je razlog bezbednost. Znači, treba menjati navike.
__________________
Generacija DV2018
Ubi bene, ibi patria
Reply With Quote
  #246  
Staro 04.01.2019, 03:07
uran's Avatar
uran uran je offline
Pravi "Amer"
 
Datum prijave: 21.04.2018
US lokacija: Northwest Pacific
YU lokacija: Tel Aviv, Israel
Poruke: 601
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik Svenson Prikaz poruke
Hvala. Ovo je odličan savet. Razmišljam kao pravi Evropljanin. Kad malo bolje razmislim, izgleda da je razlog bezbednost. Znači, treba menjati navike.
apsolutno.

koncept gradskog prevoza je veoma razlicit USA EU. Ne radi se tu samo o ociglednom manjku GP, evo neko je spomenuo Houston koji je 4 grad Amerike, a nema nista od GP.

Zamisli recimo u Srbiji udjes u autobus, a u njemu recimo neki smrdljivi prosjak ili neka smrdibaba, par klosara, nesto uduvanih i recimo jedan agresivac koji jedva ceka da ga pogledas u oci da zapocne kavgu...

Meni je to ovde norma, a zivim u gradu koji je 98% beo...

najradije bih sedeo u saragama, ali gle cuda freakovi se uvek bas tamo nabiju, zato sedim na onim bocnim invalidskim stolicama i pogledavam sta mi se desava just in case...

tako da nemoj uopste zaliti sto dolazis u grad bez GP nista ne gubis. Jedino ponesi 4-5 evra da mozes odmah da kupis pristojan autic i vozi Misko

disclaimer> ne racunam New York jer on potpuno zavisi od GP.
__________________
Ability to lift up to 50 pounds.
Reply With Quote
  #247  
Staro 04.01.2019, 17:21
Svenson's Avatar
Svenson Svenson je offline
Pravi "Amer"
 
Datum prijave: 05.05.2017
US lokacija: Houston, TX
YU lokacija: Novi Sad
Poruke: 776
Nepromenjeno

Hvala na odgovoru. Biće mi jako nezgodno u početku, ali stisnuću se da kupim neki auto za početak.
__________________
Generacija DV2018
Ubi bene, ibi patria
Reply With Quote
  #248  
Staro 04.01.2019, 21:01
ivangradjanin ivangradjanin je offline
Drug član
 
Datum prijave: 16.11.2017
US lokacija: Austin, TX
YU lokacija: Podgorica, MNE
Poruke: 71
Nepromenjeno

1 auto ... i to SAMO ako dolazis solo

Ako vas je vise ... e , tada pocinju problemi
Reply With Quote
  #249  
Staro 07.01.2019, 22:55
uran's Avatar
uran uran je offline
Pravi "Amer"
 
Datum prijave: 21.04.2018
US lokacija: Northwest Pacific
YU lokacija: Tel Aviv, Israel
Poruke: 601
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik vuxanne Prikaz poruke
I ja sam se nakon magistarskih prijavila da radim kao Asistent na fakultetu u rodnom mi gradu. Rekli su mi fali ti diploma (deli se 1x godisnje a ja odbranila magistarski u februaru, konkurs u martu, a diplomu dobih u decembru). Isto tako nekog su primili, kao i uvek konkurs je bio namesten za nekog ko im vec radi za dzabe.

Hvala im sto me ne primise. Mada, ko zna sta bi bilo do sada, neki drugi zivot...
da,

o ovome mi cini mi se mogao da napisem citav roman, ali na nekom drugom mestu. Sada pak, samo cu ukratko prepricati dogadjaj moje sestre (od ujaka).

Ona je kao odlican student 2001 primljena kao asistent na faksu u Srbiji. Posto su gnjavili oko magistarskog i doktorata a svi su bili u fazonu jeee ajmo na zapad na PhD ona se dogovori sa faksom da ode preko, obavi doktorat, pa posle da se vrati. Naravno sve je bilo na rec. Cak, prvu godinu je primala 60% nadoknade od faksa i naravno PhD grant preko.

I tako prodje prva godina i ona sve lepo studira preko, kad javlja joj se sefica i kaze ajde sad treba da se vratis, ako hoces da ti cuvamo mesto. Ova gleda, ne veruje, kakvo vracanje pa ja sam usred doktorata koji traje 3-4 godine. Kaze sefica, pa dobro ajd ako je tako javi nam se na isteku druge godine sta si resila.

Tu se ona dvoumila i lomila mnogo jer Srbija je ipak sigurica, kakva takva... Ali resi da ostane i dovede doktorat do kraja. Kad je doktorirala imala je ponuda da ostane i ostala je na kraju preko, ali ipak traila je i da se vrati u Srbiju. medjutim sefica je vec primila nekog drugog. A ta ista sefica postala je sekretar i min obrazovanja i trubila je na TV kako treba mladi da se vracaju, a ONA SAMA odbila je da vrati svoju bivsu koleginicu, a samo je u pitanju bio jedan potpis. To znama da je mesta bilo jer su brzo primili cak dva nova asistenta.

Ja sam hteo da je damo u novine jer sam po3.14zdeo, ali je sestra rekla. Ne, neka, pusti...

i nikad se naravno vise nije vratila u Srbiju.
__________________
Ability to lift up to 50 pounds.
Reply With Quote
  #250  
Staro 09.01.2019, 03:30
vuxanne vuxanne je offline
Amer
 
Datum prijave: 13.10.2009
YU lokacija: Bilo kuda kiki svuda
Poruke: 1 826
Nepromenjeno

Ja sam Gostujuci profesor na svom bivsem faksu, nisam jos uzela radnu knjizicu. Jos 2006 su nekog primili da drzi moje casove, cim sam otisla na doktorat.
Reply With Quote
Odgovori

Tags
povratak

Thread Tools
Display Modes

Pravila pisanja
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Uključeno
Smajliji: Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML kod je Isključeno
Pređi u forum

Similar Threads
Tema Pokretač teme Forum Odgovori Poslednja poruka
Da li je neko otisao skroz sam? subman Vodič za emigrante 1 26.06.2017 09:15
Neko da mi posalje robu iz usa? lukadj Vaša strana 9 30.10.2015 14:37
Ako neko zna detox Vaša strana 13 26.10.2012 10:18
Drugi utisak - sta vam se ne dopada u USA? dreamerns Stare teme 115 25.01.2012 23:22
Ako neko zna veselina77 Stare teme 21 11.11.2009 17:30

Newsletter E-mail:
Name:

Newsletter sent using Email Marketing Software by ActiveCampaign

Svi datumi su prikazani u formatu GMT +1. Trenutno vreme: 16:18.


Copyright ©2005 - 2024, ZelenaLutrija.com by VUXYS, LLC
Forum Powered by vBulletin®, © 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Mišljenja, saveti, izjave, ponude ili druge informacije ili sadržaji nastali na forumu vlasništvo su onoga ko ih je kreirao, a ne sajta ZelenaLutrija.com. ZelenaLutrija.com ne garantuje tačnost, kompletnost ili upotrebnu vrednost informacija, stavova, saveta ili datih izjava. Ne postoje uslovi pod kojima bi sajt ZelenaLutrija.com bio odgovoran za štetu ili gubitak koji je posledica bilo čijeg oslanjanja na nepouzdane informacije, ili bilo kakve informacije nastale kroz komunikaciju između članova.
Sajtove koji su linkovani sa ovog sajta ne kontrolišemo, ne podržavamo, niti smo pregledali bilo kakve sadržaje na takvim sajtovima. Mi nećemo biti odgovorni za legalnost, tačnost ili prikladnost bilo kog sadržaja, oglasa, proizvoda, usluga ili informacije lociranim na ili distribuiranih kroz druge web sajtove, niti za bilo kakvu štetu nastalu kao posledica takvih informacija.
ZelenaLutrija.com drži i čuva druga prava vlasništva na sajtu.
Osim informacija koje su u javnom vlasništvu ili za koje dobijete dozvolu, nemate pravo da kopirate, modifikujete ili na bilo koji način menjate, objavljujete, prenosite, distribuirate, izvršavate, prikazujete ili prodajte bilo koju informaciju zaštićenu pravima vlasništva. Slanjem informacija ili sadržaja na bilo koji deo ZelenaLutrija.com foruma, Vi automatski dozvoljavate i predstavljate garanciju da imate pravo da dozvolite ZelenaLutrija.com ili članovima ZelenaLutrija.com bespovratnu, kontinualnu, neograničenu, globalnu dozvolu da koriste, kopiraju, izvršavaju, prikazuju i distribuiraju takve informacije i sadržaje i da iz takvih sadžaja koriste bilo koji deo u bilo koje svrhe, kao i pravo i dozvolu da koriste gore navedene sadržaje. Svi zaštitni znakovi (trademarks), logotipi, oznake usluga, firme ili imena proizvoda koji se pominju na ovom web sajtu su vlasništvo kojim raspolažu njihovi vlasnici.