ZELENA KARTA - LUTRIJA  
Balkan
Njujork
Čikago
Los Anđeles

Nazad   ZELENA KARTA - LUTRIJA > FORUM > Život u USA > Vodič za emigrante

Vodič za emigrante Planiranje selidbe, šta raditi po dolasku, procedura dobijanja papira...

Vodič za emigrante » Kupovina kuće-stana u USA » Bitni linkovi
Početak u USA Stan Posao Kola (Automobil) Osiguranje
Porez Dešavanja Naša mesta Putovanja Avionske karte

Odgovori
 
Thread Tools Display Modes
  #161  
Staro 13.12.2019, 22:09
nocturnal nocturnal je offline
Član
 
Datum prijave: 25.04.2018
Poruke: 18
Nepromenjeno

@kdragan77 - cestitam od srca

meni je to najveci san, da odem u ameriku sa svojim deckom i da kupimo kucu
i mnogo volim da cujem da je neko eto u tim grdnim 40-im otisao i stvorio sebi zivot
ako nije glupo sto pitam, cime se bavite?
Reply With Quote
  #162  
Staro 14.12.2019, 05:48
kdragan77's Avatar
kdragan77 kdragan77 je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 08.05.2015
US lokacija: Castle Rock Colorado
YU lokacija: Banja Luka
Poruke: 351
Pošalji Skype™ poruku korisniku kdragan77
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik mveruovic Prikaz poruke
Da l znas kako se krecu kamate, je l vam je tolika zbog kreditne istorije? Mi smo dobili ponudu od BoA za 4.19% a cekamo drugu banku sad sa ponudom, toliko je idiotski proces da dva meseca radis nesto sto mozes da zavrsis za 4 sata, al bukvalno.

Je l ste imali neke jos nadoknade i koliko vas je izasao closing? Izvini sto se ovako raspitujem, hteo bih da uporedim sa svojom situacijom da l je ok.
Mi smo isli preko programa za kupovina prve kuce pa je kamata nesto veca ali oni daju nesto love za closing.
Mi smo dali 2 % izvodjacu radova priliku sklapanja ugovora o gradnji I na closing oko 800$ , taj program za kupovina prve kuce (CHFA) daje oko 3,5% .
Mi smo zadovovoljni ali nismo jedino sretani sa tim PMI (osiguranje kredita.) koje je 277$ od te mjesecno rate.
Mi cemo najvjerovatnije raditi refinansiranje kasnije.
__________________
[size="2"]DV-2015 - izvuceni
15.02.2016. - ZAGREB - ATLANTA- LEXINGTON KY
02.04.2018. Preseljenje u Denver Colorado
10.08.2021. Postali USA drzavljanini
UNION POSLOVI
BALKANS BAKERY
Reply With Quote
  #163  
Staro 14.12.2019, 05:51
kdragan77's Avatar
kdragan77 kdragan77 je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 08.05.2015
US lokacija: Castle Rock Colorado
YU lokacija: Banja Luka
Poruke: 351
Pošalji Skype™ poruku korisniku kdragan77
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik nocturnal Prikaz poruke
@kdragan77 - cestitam od srca

meni je to najveci san, da odem u ameriku sa svojim deckom i da kupimo kucu
i mnogo volim da cujem da je neko eto u tim grdnim 40-im otisao i stvorio sebi zivot
ako nije glupo sto pitam, cime se bavite?
Hvala puno
Supruga je accountant manager a ja sam Ups delivery driver
Ovdje postoje merdevine I ako hoces mozes uspjjeti , samo se polako penji
__________________
[size="2"]DV-2015 - izvuceni
15.02.2016. - ZAGREB - ATLANTA- LEXINGTON KY
02.04.2018. Preseljenje u Denver Colorado
10.08.2021. Postali USA drzavljanini
UNION POSLOVI
BALKANS BAKERY
Reply With Quote
  #164  
Staro 14.12.2019, 05:55
kdragan77's Avatar
kdragan77 kdragan77 je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 08.05.2015
US lokacija: Castle Rock Colorado
YU lokacija: Banja Luka
Poruke: 351
Pošalji Skype™ poruku korisniku kdragan77
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik marko1995 Prikaz poruke
Nema šta, svaka čast Dragane.
Zapitaš li se tek šta bi uspio sve ostvariti da si davno nekada otišao?

Ko radi ne boji se gladi

Evo i ja od jutra do mraka u BiH za mizeriju kad porediš sa SAD...
I onda kažu živimo bolje ovdje, imamo više vremena

Samo naprijed i želim vam puno sreće u vašem novom domu!
Sve sam to prosao u Bosni. Da sam dosao 10 godina ranije bi bilo tamanna ovako moram vise raditi da bi postigli zacrtane ciljeve. Ali dobro je ne zalim se
__________________
[size="2"]DV-2015 - izvuceni
15.02.2016. - ZAGREB - ATLANTA- LEXINGTON KY
02.04.2018. Preseljenje u Denver Colorado
10.08.2021. Postali USA drzavljanini
UNION POSLOVI
BALKANS BAKERY
Reply With Quote
  #165  
Staro 14.12.2019, 10:05
mveruovic mveruovic je offline
Pravi "Amer"
 
Datum prijave: 17.09.2012
Poruke: 731
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik kdragan77 Prikaz poruke
Mi smo isli preko programa za kupovina prve kuce pa je kamata nesto veca ali oni daju nesto love za closing.
Mi smo dali 2 % izvodjacu radova priliku sklapanja ugovora o gradnji I na closing oko 800$ , taj program za kupovina prve kuce (CHFA) daje oko 3,5% .
Mi smo zadovovoljni ali nismo jedino sretani sa tim PMI (osiguranje kredita.) koje je 277$ od te mjesecno rate.
Mi cemo najvjerovatnije raditi refinansiranje kasnije.

HVala na informacijama, cestitam!

Mi cemo isto morati da placamo to osiguranje verovatno, ali bolje i to da placam malo mesecno nego da grunemo 20% ucesca i puknemo sve pare, a ne daj Boze nesto se desi u narednih par godina. Bolje malo tih penala a stek za svaki slucaj da mogu da se placaju rate neko vreme bez poslova.
Reply With Quote
  #166  
Staro 14.12.2019, 13:46
kdragan77's Avatar
kdragan77 kdragan77 je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 08.05.2015
US lokacija: Castle Rock Colorado
YU lokacija: Banja Luka
Poruke: 351
Pošalji Skype™ poruku korisniku kdragan77
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik mveruovic Prikaz poruke
HVala na informacijama, cestitam!

Mi cemo isto morati da placamo to osiguranje verovatno, ali bolje i to da placam malo mesecno nego da grunemo 20% ucesca i puknemo sve pare, a ne daj Boze nesto se desi u narednih par godina. Bolje malo tih penala a stek za svaki slucaj da mogu da se placaju rate neko vreme bez poslova.
Hvala I tebi zelim ubrzo da udjes u svoju kucu. Neopisiv je osjecaj
__________________
[size="2"]DV-2015 - izvuceni
15.02.2016. - ZAGREB - ATLANTA- LEXINGTON KY
02.04.2018. Preseljenje u Denver Colorado
10.08.2021. Postali USA drzavljanini
UNION POSLOVI
BALKANS BAKERY
Reply With Quote
  #167  
Staro 01.11.2020, 20:31
kdragan77's Avatar
kdragan77 kdragan77 je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 08.05.2015
US lokacija: Castle Rock Colorado
YU lokacija: Banja Luka
Poruke: 351
Pošalji Skype™ poruku korisniku kdragan77
Nepromenjeno

Prodje skoro godinu dana kako smo kupili kucu pa dam nekakav update .
Garancija na kucu ( posto je novogradnja) je godinu dana na sav njihov rad tako da smo dosta toga morali prijaviti da se popravi. Sto se tice druge garancije za sve ono što je pod krovom ( samu konstrukciju kuce itd . ) je 10 godina . Mi smo išli sa Richmond Homes kao oni su najbolji u Koloradu ali nismo nesto zadovoljni. Mi smo u Ex Yu naučili na zidane objekte sa cvrstom konstrukcijom i normalim cvrstim temeljem a ne nekakvim crowl space.

Sto se tice kredita to smo se dobro zeznuli. Nismo imali tih 20% ucesca pa smo odlučili da idemo preko CHFA kreditom . Samo smo morali dati 3.5 % ali nije nam ovaj kreditni sluzbenik objasnio za PMI ( osiguranje za kredit ) mi smo mislili da čim dobijemo tu vrijednost da nećemo više plaćati taj insurance. Pravilo je sledece ako imas na pocetku taj LTV ( kredit prema vrijednosti kuce) viši od 94 % dužan si da placas taj PMI ( koji je sada 277$) cijeli taj kredit a ako je manji LTV tih 94% čim vrijednost kuce bude 20% veca od trenutnog kredita gubis taj PMI.
Sama ta CHFA daje ti odredjeni novac kroz njihov bezkamatni kredit od 30 god( u našem slucaju 16k) za sve troškove zaključenja ugovora. Kako sa skontao ti kreditne kuce prodaju kredite CHFA pa imamo sada dva kredita na kucu jedan beskamatni Chfa kredit 16 k i drugi mortgage kredit. Problem nastaje kada hoces refinansirsti kredit moras u potpunosti vratiti taj CHFA kredit zato sto niko nece dati kredit sa dva kredita na nekretninu.
Nas neki trenutni plan je refinansiranje ovog kredita i vraćanje Chfa kroz nekih 5 godina ali digli bi onda kredit na 15 god uz 20% ucesca uz manju kamatu a to bi nas izasla ista rata kao sada sto plaćamo. Tako bi automatski izgubili taj PMI i imali bi sigurno 40% -50% u vrijednosti kuce prema kreditu.
Ono sto je pozitivno je da smo dobili vrijednost kuce za ovu prvu godinu oko 4% i dobili smo sto smo uradili landscaping od 3% - 5 % na vrijednost kuce. Nase neke procjene po završetku naselja da ćemo dobiti na vrijednosti od 8% - 10% i svake naredne godine oko 2%-3% naravno ako sve bude u redu sa tržištem nekretnina. Prije kupovine smo istražili ovo područje i oko 3k do 5k kuca ce se raditi u ovoj Crystal Valley . Dobre su škole , regional park preko puta a isto tako blizu nas ( 1 km) ce se graditi izlaz na interstate I 25 ( sama vrijednost tog izlaza je 147 miliona dolara) i na tom izlazu su u planu da se gradi biznis centri sa sjedištem velikih kompanija ( po planu oko 900 miliona dolarica samo u vrijednost objekata) . Sam Douglas county je na trećem mjesto u USA po sigurnosti i bogatstvu a Castle Rock ima odličnu poziciju izmedju dva velika grada Denvera ( 30 min ) i Colorado Springs (40 min) .

Ako bi neko mogao da odgovori ko je iz ovog bankarskog i mortgage svijeta da li je to dobra odluka ili ima nekakav drugi nacin da se riješimo tog crnog PMI. Isto tako bih volio da čujem iskustva drugih ljudi oko kupovine nekretnine a mozda i neke dobre savjete kako povećati vrijednost nekretnina .
Hvala unaprijed i svako dobro
__________________
[size="2"]DV-2015 - izvuceni
15.02.2016. - ZAGREB - ATLANTA- LEXINGTON KY
02.04.2018. Preseljenje u Denver Colorado
10.08.2021. Postali USA drzavljanini
UNION POSLOVI
BALKANS BAKERY
Reply With Quote
  #168  
Staro 02.11.2020, 23:22
aleksandarzz aleksandarzz je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 11.05.2017
US lokacija: Amherst, NY
YU lokacija: Veliko Gradiste, Srbija
Poruke: 255
Nepromenjeno

Meni bas danas skinuli drugu ratu za mortgage. Ostalo jos samo 358
Meni su svi troskovi bili oko $12000 ukljucujuci i 3% za ucesce. PMI mi je oko $100 i placacu ga oko 9-10 godina. Ne ide mi u glavu zasto je tebi toliko mnogo. Cak sam imao i opciju da ga platim odmah i to u znacajno manjem iznosu. Bilo je oko 7000 i nesto USD. Ovako, kroz rate cu platiti oko $11000
Reply With Quote
  #169  
Staro 03.11.2020, 15:17
kdragan77's Avatar
kdragan77 kdragan77 je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 08.05.2015
US lokacija: Castle Rock Colorado
YU lokacija: Banja Luka
Poruke: 351
Pošalji Skype™ poruku korisniku kdragan77
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik aleksandarzz Prikaz poruke
Meni bas danas skinuli drugu ratu za mortgage. Ostalo jos samo 358
Meni su svi troskovi bili oko $12000 ukljucujuci i 3% za ucesce. PMI mi je oko $100 i placacu ga oko 9-10 godina. Ne ide mi u glavu zasto je tebi toliko mnogo. Cak sam imao i opciju da ga platim odmah i to u znacajno manjem iznosu. Bilo je oko 7000 i nesto USD. Ovako, kroz rate cu platiti oko $11000
Mislim da je ovaj PMI zavisi od vrijednosti nekretnine , ali mi moramo pod hitno to rješavati. Nama se jako svidja ova lokacija pa cemo da vidimo .
__________________
[size="2"]DV-2015 - izvuceni
15.02.2016. - ZAGREB - ATLANTA- LEXINGTON KY
02.04.2018. Preseljenje u Denver Colorado
10.08.2021. Postali USA drzavljanini
UNION POSLOVI
BALKANS BAKERY
Reply With Quote
  #170  
Staro 03.11.2020, 20:50
Lazar90's Avatar
Lazar90 Lazar90 je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 24.01.2019
YU lokacija: Belgrade
Poruke: 143
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik kdragan77 Prikaz poruke
Prodje skoro godinu dana kako smo kupili kucu pa dam nekakav update .
Garancija na kucu ( posto je novogradnja) je godinu dana na sav njihov rad tako da smo dosta toga morali prijaviti da se popravi. Sto se tice druge garancije za sve ono što je pod krovom ( samu konstrukciju kuce itd . ) je 10 godina . Mi smo išli sa Richmond Homes kao oni su najbolji u Koloradu ali nismo nesto zadovoljni. Mi smo u Ex Yu naučili na zidane objekte sa cvrstom konstrukcijom i normalim cvrstim temeljem a ne nekakvim crowl space.

Sto se tice kredita to smo se dobro zeznuli. Nismo imali tih 20% ucesca pa smo odlučili da idemo preko CHFA kreditom . Samo smo morali dati 3.5 % ali nije nam ovaj kreditni sluzbenik objasnio za PMI ( osiguranje za kredit ) mi smo mislili da čim dobijemo tu vrijednost da nećemo više plaćati taj insurance. Pravilo je sledece ako imas na pocetku taj LTV ( kredit prema vrijednosti kuce) viši od 94 % dužan si da placas taj PMI ( koji je sada 277$) cijeli taj kredit a ako je manji LTV tih 94% čim vrijednost kuce bude 20% veca od trenutnog kredita gubis taj PMI.
Sama ta CHFA daje ti odredjeni novac kroz njihov bezkamatni kredit od 30 god( u našem slucaju 16k) za sve troškove zaključenja ugovora. Kako sa skontao ti kreditne kuce prodaju kredite CHFA pa imamo sada dva kredita na kucu jedan beskamatni Chfa kredit 16 k i drugi mortgage kredit. Problem nastaje kada hoces refinansirsti kredit moras u potpunosti vratiti taj CHFA kredit zato sto niko nece dati kredit sa dva kredita na nekretninu.
Nas neki trenutni plan je refinansiranje ovog kredita i vraćanje Chfa kroz nekih 5 godina ali digli bi onda kredit na 15 god uz 20% ucesca uz manju kamatu a to bi nas izasla ista rata kao sada sto plaćamo. Tako bi automatski izgubili taj PMI i imali bi sigurno 40% -50% u vrijednosti kuce prema kreditu.
Ono sto je pozitivno je da smo dobili vrijednost kuce za ovu prvu godinu oko 4% i dobili smo sto smo uradili landscaping od 3% - 5 % na vrijednost kuce. Nase neke procjene po završetku naselja da ćemo dobiti na vrijednosti od 8% - 10% i svake naredne godine oko 2%-3% naravno ako sve bude u redu sa tržištem nekretnina. Prije kupovine smo istražili ovo područje i oko 3k do 5k kuca ce se raditi u ovoj Crystal Valley . Dobre su škole , regional park preko puta a isto tako blizu nas ( 1 km) ce se graditi izlaz na interstate I 25 ( sama vrijednost tog izlaza je 147 miliona dolara) i na tom izlazu su u planu da se gradi biznis centri sa sjedištem velikih kompanija ( po planu oko 900 miliona dolarica samo u vrijednost objekata) . Sam Douglas county je na trećem mjesto u USA po sigurnosti i bogatstvu a Castle Rock ima odličnu poziciju izmedju dva velika grada Denvera ( 30 min ) i Colorado Springs (40 min) .

Ako bi neko mogao da odgovori ko je iz ovog bankarskog i mortgage svijeta da li je to dobra odluka ili ima nekakav drugi nacin da se riješimo tog crnog PMI. Isto tako bih volio da čujem iskustva drugih ljudi oko kupovine nekretnine a mozda i neke dobre savjete kako povećati vrijednost nekretnina .
Hvala unaprijed i svako dobro
Svaka cast sto ovako detaljno i transparentno pises u dve teme o ipak nekim privatnim stvarima. Siguran sam da ce mnogima pomoci, a nekima(meni npr.) je sigurno zanimljivo da citaju iako nisu izvuceni i nemaju veze sa USA trenutno! Ali mogu da sanjam
__________________
Dv 2020 x 2 prečka!
Dv 2021 x 2 stativa!
Dv 2022 x 2 promašaj!
Dv 2023 x 2 preko gola
Dv 2024 x 2 golman skida zicer
Dv 2025 x 2 ...
Reply With Quote
Odgovori

Thread Tools
Display Modes

Pravila pisanja
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Uključeno
Smajliji: Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML kod je Isključeno
Pređi u forum

Similar Threads
Tema Pokretač teme Forum Odgovori Poslednja poruka
Kupovina garsonjere freelancer.asus Vodič za emigrante 16 02.03.2015 13:59
Rentiranje ili kupovina nekretnine elefteros Vaša strana 0 24.05.2014 06:58
Kupovina kuće/stana u "matici" ili negde izvan USA greenie Stare teme 6 20.08.2013 12:22
Nejasnoca oko iznajmljivanja stana NinaLjuba Stare teme 16 03.10.2011 17:20
Rentiranje stana/kuce i sve sto ide uz to dmi Vaša strana 6 09.11.2009 11:46

Newsletter E-mail:
Name:

Newsletter sent using Email Marketing Software by ActiveCampaign

Svi datumi su prikazani u formatu GMT +1. Trenutno vreme: 16:13.


Copyright ©2005 - 2024, ZelenaLutrija.com by VUXYS, LLC
Forum Powered by vBulletin®, © 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Mišljenja, saveti, izjave, ponude ili druge informacije ili sadržaji nastali na forumu vlasništvo su onoga ko ih je kreirao, a ne sajta ZelenaLutrija.com. ZelenaLutrija.com ne garantuje tačnost, kompletnost ili upotrebnu vrednost informacija, stavova, saveta ili datih izjava. Ne postoje uslovi pod kojima bi sajt ZelenaLutrija.com bio odgovoran za štetu ili gubitak koji je posledica bilo čijeg oslanjanja na nepouzdane informacije, ili bilo kakve informacije nastale kroz komunikaciju između članova.
Sajtove koji su linkovani sa ovog sajta ne kontrolišemo, ne podržavamo, niti smo pregledali bilo kakve sadržaje na takvim sajtovima. Mi nećemo biti odgovorni za legalnost, tačnost ili prikladnost bilo kog sadržaja, oglasa, proizvoda, usluga ili informacije lociranim na ili distribuiranih kroz druge web sajtove, niti za bilo kakvu štetu nastalu kao posledica takvih informacija.
ZelenaLutrija.com drži i čuva druga prava vlasništva na sajtu.
Osim informacija koje su u javnom vlasništvu ili za koje dobijete dozvolu, nemate pravo da kopirate, modifikujete ili na bilo koji način menjate, objavljujete, prenosite, distribuirate, izvršavate, prikazujete ili prodajte bilo koju informaciju zaštićenu pravima vlasništva. Slanjem informacija ili sadržaja na bilo koji deo ZelenaLutrija.com foruma, Vi automatski dozvoljavate i predstavljate garanciju da imate pravo da dozvolite ZelenaLutrija.com ili članovima ZelenaLutrija.com bespovratnu, kontinualnu, neograničenu, globalnu dozvolu da koriste, kopiraju, izvršavaju, prikazuju i distribuiraju takve informacije i sadržaje i da iz takvih sadžaja koriste bilo koji deo u bilo koje svrhe, kao i pravo i dozvolu da koriste gore navedene sadržaje. Svi zaštitni znakovi (trademarks), logotipi, oznake usluga, firme ili imena proizvoda koji se pominju na ovom web sajtu su vlasništvo kojim raspolažu njihovi vlasnici.