ZELENA KARTA - LUTRIJA  
Balkan
Njujork
Čikago
Los Anđeles

Nazad   ZELENA KARTA - LUTRIJA > FORUM > Zelena Lutrija > Intervju (interview) - Ambasada

Intervju (interview) - Ambasada Pitanja vezana za dokumentaciju, specijalne slučajeve i pitanja tokom intervjua

Intervju (interview) - Ambasada » Makedonija: Intervju » Bitni linkovi
O drugoj koverti Lekarski pregled Ambasade Intervju Korisne informacije

Odgovori
 
Thread Tools Display Modes
  #1  
Staro 24.09.2010, 11:57
martinwerdel martinwerdel je offline
Drug član
 
Datum prijave: 16.06.2009
Poruke: 30
Nepromenjeno Makedonija: Intervju

Zdravo svima,

Imam zakazan intervju u novembru u Ambasadi u Skoplju...E sad, zelim da znam malo vise o nacinu intervjua u Skoplju...Pa, forumasi, svaki komentar je od velike vaznosti, narocito onih forumasa koji su imali intervju u 2010 godine...U obzir dolaze i komentare na makedonskom jeziku

Pa zeleo bih da znam:
1. Dali je I-134 obavezan? Dali izricito traze ovaj dokumenat?
2. Kakav je proces intervjua?
3. Ukoliko je viza odobrena, kada se uzimaju pasose sa vizama?
4. Neki bitan savjet u vezi intervjua...

Unapred vam hvala.......
Reply With Quote
  #2  
Staro 25.09.2010, 18:19
oligoce oligoce je offline
Drug član
 
Datum prijave: 23.05.2010
US lokacija: Wallington/New Jersey
YU lokacija: makedonija
Poruke: 88
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik martinwerdel Prikaz poruke
Zdravo svima,

Imam zakazan intervju u novembru u Ambasadi u Skoplju...E sad, zelim da znam malo vise o nacinu intervjua u Skoplju...Pa, forumasi, svaki komentar je od velike vaznosti, narocito onih forumasa koji su imali intervju u 2010 godine...U obzir dolaze i komentare na makedonskom jeziku

Pa zeleo bih da znam:
1. Dali je I-134 obavezan? Dali izricito traze ovaj dokumenat?
2. Kakav je proces intervjua?
3. Ukoliko je viza odobrena, kada se uzimaju pasose sa vizama?
4. Neki bitan savjet u vezi intervjua...

Unapred vam hvala.......

i jas sum vo ocekuvanje na 2 pismo....seuste nema nisto.....kolku sto sum informirana TREBA I-134 bidejki mora da znaes kade ke odis.....procesot kaj nas Makedoncite bil formalen onaka bez posebni nesta....ako dobiete viza tie ke vi kazat koga da gi zemite a od momentot na dobivanje na vizata imate 6 meseci da ja realizirate vizata t.e MORA da vlezete vo USA....pisi sto sakas ke ti kazam...............................i jas maki macam so I-134...))))))))))))))pozzzzzzzz
__________________
aplikacija na Lutriju 5.11.2009
izvucena 24.05.2010
case number 2011EU00022XXX
prvi koverat dobien 14.06.2010
prvi koverat poslat u Kentacky 19.06.2010
drugi koverat dobili : 11.03.2011
intervju zakazan: 19.04.2011
vize u pasosima : 21.04.2011

letimo 21.08.2011 za new york
Reply With Quote
  #3  
Staro 25.09.2010, 18:55
Score's Avatar
Score Score je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 06.07.2010
US lokacija: San Francisco Bay
YU lokacija: Beograd
Poruke: 448
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik martinwerdel Prikaz poruke
Zdravo svima,

Imam zakazan intervju u novembru u Ambasadi u Skoplju...E sad, zelim da znam malo vise o nacinu intervjua u Skoplju...Pa, forumasi, svaki komentar je od velike vaznosti, narocito onih forumasa koji su imali intervju u 2010 godine...U obzir dolaze i komentare na makedonskom jeziku

Pa zeleo bih da znam:
1. Dali je I-134 obavezan? Dali izricito traze ovaj dokumenat?
2. Kakav je proces intervjua?
3. Ukoliko je viza odobrena, kada se uzimaju pasose sa vizama?
4. Neki bitan savjet u vezi intervjua...

Unapred vam hvala.......
Dakle, ako mene pitas, I-134 ne da nije obavezan, nego ga uopste ne spominju nigde na zvanicnom sajtu - Instructions for Selectees: Civil Documents. Istina, cuo sam da ga neki ljudi koji su bili na intervjuu spominju na ovom forumu ali mislim da oni nisu bili "lutrijasi" nego su vizu ganjali po nekom drugom osnovu - nemoj me drzati za rec, proveri po forumu.
Kakav je proces? Koliko sam ja saznao, i mene to ceka kroz tacno mesec dana, dodjes ujutro u 9, oni te prozovu, udjes unutra, das im dokumente koja su trazili, i onda odes da bi se vratio za par sati na sam intervju (ako je sve bilo u redu sa dokumentima, platis oko 800 US$ po osobi), gde ti postave par pitanja, forme radi, najbitnije je da doneses sve sto su ti rekli - nista drugo ti nece traziti, garant. Onda ti udare vizu u pasos ili odmah ili t ostavis pasos u ambasadi a oni ti kazu kada da dodjes po njega ili ti ga posalju postom i to je to.
A neki koristan savet u vezi samog intervjua cu ti ostati duzan kada sam prodjem kroz njega a to ce se desiti pre tebe, mada u drugoj ambasadi (Budimpesta). Pisacu izvestaj o tome nadam se, sav pun sebe sa pogledom u buducnost... ili kao totalno izduvani balon (sto rekli puj, puj...ne daj Boze...)
Mozda se javi i neki Makedonac ko zna vise lokalnih detalja...
__________________
Score

Last edited by Score; 25.09.2010 at 19:01.
Reply With Quote
  #4  
Staro 25.09.2010, 23:31
martinwerdel martinwerdel je offline
Drug član
 
Datum prijave: 16.06.2009
Poruke: 30
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik oligoce Prikaz poruke
i jas sum vo ocekuvanje na 2 pismo....seuste nema nisto.....kolku sto sum informirana TREBA I-134 bidejki mora da znaes kade ke odis.....procesot kaj nas Makedoncite bil formalen onaka bez posebni nesta....ako dobiete viza tie ke vi kazat koga da gi zemite a od momentot na dobivanje na vizata imate 6 meseci da ja realizirate vizata t.e MORA da vlezete vo USA....pisi sto sakas ke ti kazam...............................i jas maki macam so I-134...))))))))))))))pozzzzzzzz
Zdravo Oligoce,

Fala za ovie informacii, samo sto ima edna razlika...Jas ne sum preku DV programot (lotarija) tuku sum preku druga osnova (Employment based)...Zatoa ne sum siguren dali mi treba I-134...Ako ti tekne uste nesto, obavezno pisi....
Pozdrav...
Reply With Quote
  #5  
Staro 25.09.2010, 23:34
martinwerdel martinwerdel je offline
Drug član
 
Datum prijave: 16.06.2009
Poruke: 30
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik Score Prikaz poruke
Dakle, ako mene pitas, I-134 ne da nije obavezan, nego ga uopste ne spominju nigde na zvanicnom sajtu - Instructions for Selectees: Civil Documents. Istina, cuo sam da ga neki ljudi koji su bili na intervjuu spominju na ovom forumu ali mislim da oni nisu bili "lutrijasi" nego su vizu ganjali po nekom drugom osnovu - nemoj me drzati za rec, proveri po forumu.
Kakav je proces? Koliko sam ja saznao, i mene to ceka kroz tacno mesec dana, dodjes ujutro u 9, oni te prozovu, udjes unutra, das im dokumente koja su trazili, i onda odes da bi se vratio za par sati na sam intervju (ako je sve bilo u redu sa dokumentima, platis oko 800 US$ po osobi), gde ti postave par pitanja, forme radi, najbitnije je da doneses sve sto su ti rekli - nista drugo ti nece traziti, garant. Onda ti udare vizu u pasos ili odmah ili t ostavis pasos u ambasadi a oni ti kazu kada da dodjes po njega ili ti ga posalju postom i to je to.
A neki koristan savet u vezi samog intervjua cu ti ostati duzan kada sam prodjem kroz njega a to ce se desiti pre tebe, mada u drugoj ambasadi (Budimpesta). Pisacu izvestaj o tome nadam se, sav pun sebe sa pogledom u buducnost... ili kao totalno izduvani balon (sto rekli puj, puj...ne daj Boze...)
Mozda se javi i neki Makedonac ko zna vise lokalnih detalja...
Zdravo Score,

Hvala na informacijama...Samo mislim da se intervju manje-vise razlikuje od ambasade do ambasade...kako sam procitao na forumu, pr. u Beogradu ne traze I-134, a u Skoplju su puno puta to trazili...Ja nisam aplikant na osnovi lutrije, ja sam na Empoyment based....
Ajde, cekam tvoje DOBRE vesti, pa da detaljno ispricas kako je sve proslo...

Puno pozdrava....
Reply With Quote
  #6  
Staro 26.09.2010, 00:03
Vuvuzela Vuvuzela je offline
Drug član
 
Datum prijave: 15.07.2010
US lokacija: Hm, who knows?
YU lokacija: Hrvatska
Poruke: 96
Nepromenjeno

Što se tiče lutrije:

Citat:
34. IF I AM SUCCESSFUL IN OBTAINING A VISA THROUGH THE DV PROGRAM, WILL THE U.S. GOVERNMENT ASSIST WITH MY AIRFARE TO THE UNITED STATES, PROVIDE ASSISTANCE TO LOCATE HOUSING AND EMPLOYMENT, PROVIDE HEALTHCARE, OR PROVIDE ANY SUBSIDIES UNTIL I AM FULLY SETTLED?
No, applicants who obtain a DV are not provided any type of assistance such as airfare, housing assistance, or subsidies. If you are selected to apply for a DV, you will be required to provide evidence that you will not become a public charge in the United States before being issued a visa. This evidence may be in the form of a combination of your personal assets, an Affidavit of Support (Form I-134) from a relative or friend residing in the United States, and/or an offer of employment from an employer in the United States.
Nema po tom pitanju nekih razlika od ambasade do ambasade koliko ja to shvaćam. Ovdje je jasno precizirano što treba: kombinacija tvoje privatne imovine (za koju treba neki dokaz), a valjda i ostalih bitnih stvari (gdje ćeš biti, što ćeš raditi i sl), ILI Form I-134, ILI ponuda poslodavca za posao. Taj I-134 je, očito, njima osigurač kojeg aktiviraju kada im je to potrebno, tj. kada posumnjaju da osoba nema gdje biti, nema što raditi i mogla bi završiti na teret države. Dakle, nije jasno precizirano treba ili ne treba - stvar je njihove procjene. Ovo je što se tiče lutrije. Ako si employment based onda valjda imaš neku ponudu ili potvrdu poslodavca, to bi valjda trebalo zadovoljiti!
Reply With Quote
  #7  
Staro 26.09.2010, 09:08
celestine celestine je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 14.05.2010
US lokacija: Atlanta, GA
YU lokacija: Bg
Poruke: 181
Nepromenjeno

Ja sam bas cula da zavisi od ambasade do ambasade, i da su u Bg najopusteniji....
__________________
26. april - poslata prva koverta iz Kentucky-ja
13. maj - stigla prva koverta
CN - DV211EU00011xxx
31. maj - poslali formulare nazad u Kentucky (bez povratnice, obicnom postom... ali uverena sam stici ce ili je vec stigla)
21. septembar poslata druga koverta iz KCC, stigla pocetkom oktobra
18. novembar zakazan intervju........odlozen...
Reply With Quote
  #8  
Staro 19.11.2010, 01:49
amella amella je offline
Drug član
 
Datum prijave: 27.10.2010
Poruke: 33
Nepromenjeno Amella

Zdravo Svima ima lli neko ko je bio na interviju u Skoplju pa da kaze svoje iskustvo kako je bilo i sta su trazili da li se trazi I-134 i takoce...








Case No: 2011EU00008xxx
Koverta poslana iz KCC: 22.04.2010.
Prva koverta stigla: 09.08.2010.
Prva koverta vracena: 27.08.2010.
Stigla koverta u KCC: 01.09.2010.
Reply With Quote
  #9  
Staro 10.12.2010, 00:21
krajce2 krajce2 je offline
Član
 
Datum prijave: 10.11.2009
Poruke: 13
Nepromenjeno

Jas i mojot soprug bevme na intervju minatata godina vo dekemvri.
I 134 e potreben, jas i soprugot imavme 2 fotokopii od istiot (od razlicni rodnini) i dvata dokumenti ne gi zedoa vo predvid bidejki bile fotokopii i bidejki sumata ne bila adekvatna....znaci toj sto garantira za vas treba da ima dovolno pari za da ve izdrzuva vas i plus za familijata (taka ni objasnaa vo ambasada)...a za ova imalo podatok na nivnata stranica. Covekot koj ni gi proveruvase dokumentite ni kaza deka mozebi ke ne vratat nazad i deka ke ni prezakazat drugo intervju dodeka ne go obezbedime toj dokument, no situacijata bese poinakva koga otidovme kaj konzulot na razgovorot, konzulot ni objasna deka treba da go imame toj dokument no kaza deka ke razgovara so drugite, se povlece na 5 minuti i posle ni kaza deka i bez toj dokument ke ni ja dadat vizata.
No sakam da napomenam deka imavme potvrda deka imame pari na banka, imavme od rabota preporaki, soprugot imase certifikati od rabota, potvrdi od rabota deka sme vraboteni i kolkavi ni se primanjata i imavme pecaten mail od rodninite deka sme dobredojdeni kaj niv. Znam deka pokraj I 134 go imavme i F1040, jas se javiv vo ambasada i od tamu mi potvrdija deka ke mora da gi nosime i tie dokumenti so nas.
Reply With Quote
  #10  
Staro 27.12.2010, 12:58
voyager's Avatar
voyager voyager je offline
Član
 
Datum prijave: 24.12.2010
YU lokacija: Skopje, MK
Poruke: 22
Smile

Citat:
Prvobitno poslao korisnik oligoce Prikaz poruke
i jas sum vo ocekuvanje na 2 pismo....seuste nema nisto.....kolku sto sum informirana TREBA I-134 bidejki mora da znaes kade ke odis.....procesot kaj nas Makedoncite bil formalen onaka bez posebni nesta....ako dobiete viza tie ke vi kazat koga da gi zemite a od momentot na dobivanje na vizata imate 6 meseci da ja realizirate vizata t.e MORA da vlezete vo USA....pisi sto sakas ke ti kazam...............................i jas maki macam so I-134...))))))))))))))pozzzzzzzz
Zdravo Oligoce,

Mnogu me interesira dali Vi doslo 2 pismo, do kade ste so procesot, bevte li na intervju, i kako pominavte, vi baraa li I-134, itn...
Se nadevam deka se Vi odi vo najdobar red, pa pisi go Vaseto iskustvo vo ambasadata.

Pozdrav!
Reply With Quote
Odgovori

Thread Tools
Display Modes

Pravila pisanja
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Uključeno
Smajliji: Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML kod je Isključeno
Pređi u forum

Similar Threads
Tema Pokretač teme Forum Odgovori Poslednja poruka
Makedonija apostil JOJO78 Intervju (interview) - Ambasada 11 26.02.2012 21:48
HM...zanimljiv intervju... nelson Vaša strana 9 26.02.2009 10:27
Intervju zakazan ... mvp977 Druga koverta 3 23.10.2008 17:16
MAKEDONIJA i AP KiM - Gde obaviti lekarski pregled srdjevic Uputstva za dobitnike 0 10.10.2008 08:17
intervju-kako izgeda wingreen Stare teme 18 08.07.2008 05:50

Newsletter E-mail:
Name:

Newsletter sent using Email Marketing Software by ActiveCampaign

Svi datumi su prikazani u formatu GMT +1. Trenutno vreme: 00:06.


Copyright ©2005 - 2024, ZelenaLutrija.com by VUXYS, LLC
Forum Powered by vBulletin®, © 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Mišljenja, saveti, izjave, ponude ili druge informacije ili sadržaji nastali na forumu vlasništvo su onoga ko ih je kreirao, a ne sajta ZelenaLutrija.com. ZelenaLutrija.com ne garantuje tačnost, kompletnost ili upotrebnu vrednost informacija, stavova, saveta ili datih izjava. Ne postoje uslovi pod kojima bi sajt ZelenaLutrija.com bio odgovoran za štetu ili gubitak koji je posledica bilo čijeg oslanjanja na nepouzdane informacije, ili bilo kakve informacije nastale kroz komunikaciju između članova.
Sajtove koji su linkovani sa ovog sajta ne kontrolišemo, ne podržavamo, niti smo pregledali bilo kakve sadržaje na takvim sajtovima. Mi nećemo biti odgovorni za legalnost, tačnost ili prikladnost bilo kog sadržaja, oglasa, proizvoda, usluga ili informacije lociranim na ili distribuiranih kroz druge web sajtove, niti za bilo kakvu štetu nastalu kao posledica takvih informacija.
ZelenaLutrija.com drži i čuva druga prava vlasništva na sajtu.
Osim informacija koje su u javnom vlasništvu ili za koje dobijete dozvolu, nemate pravo da kopirate, modifikujete ili na bilo koji način menjate, objavljujete, prenosite, distribuirate, izvršavate, prikazujete ili prodajte bilo koju informaciju zaštićenu pravima vlasništva. Slanjem informacija ili sadržaja na bilo koji deo ZelenaLutrija.com foruma, Vi automatski dozvoljavate i predstavljate garanciju da imate pravo da dozvolite ZelenaLutrija.com ili članovima ZelenaLutrija.com bespovratnu, kontinualnu, neograničenu, globalnu dozvolu da koriste, kopiraju, izvršavaju, prikazuju i distribuiraju takve informacije i sadržaje i da iz takvih sadžaja koriste bilo koji deo u bilo koje svrhe, kao i pravo i dozvolu da koriste gore navedene sadržaje. Svi zaštitni znakovi (trademarks), logotipi, oznake usluga, firme ili imena proizvoda koji se pominju na ovom web sajtu su vlasništvo kojim raspolažu njihovi vlasnici.