ZELENA KARTA - LUTRIJA  
Balkan
Njujork
Čikago
Los Anđeles

Nazad   ZELENA KARTA - LUTRIJA > FORUM > Vize za SAD > Porodične imigrantske vize

Porodične imigrantske vize Opšte teme o dobijanju i apliciranju za porodične imigranske vize

Odgovori
 
Thread Tools Display Modes
  #1  
Staro 10.09.2008, 04:06
D$D's Avatar
D$D D$D je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 10.09.2008
US lokacija: Chicago,Wheaton IL
Poruke: 123
Smile Ulazak roditelja u USA

Zeleo bih da nam neko odgovori ukoliko zna,koja je mogucnost ulaska roditelja u Usa ukoliko deca poseduju GC i SSn ( znaci nisu drzavljani Usa ).
Da li brat ili sestra koji su rodjeni ali stariji imaju mogucnost ulaska u Usa.
Koliko dugo traje procedura, koliko kosta , da li je neko to radio pre.
Jedan roditelj je u Penziji drugi nije.
da li neko zna korisnu adresu gde bi se mogli informisati o ovim pitanjima.

Unaqpred zahvalni .....
Reply With Quote
  #2  
Staro 10.09.2008, 07:39
landlord's Avatar
landlord landlord je offline
Amer
 
Datum prijave: 21.05.2008
US lokacija: Chicago, IL
YU lokacija: Sarajevo, B&H
Poruke: 1 165
Nepromenjeno

Samo mi reci molim te sta podrazumijevas pod ulazak roditelja? Jel mislis neku turisticku vizu?
Ako je odgovor da, onda mogu da dobiju do pet godina sa vise ulazaka, ali je duzina po jednoj posjeti ogranicena..

poz.
__________________
2009EU00018xxx
22.04.2008 - koverta iz Kentuckyja poslana na moju adresu
21.05.2008 - dobio prvu kovertu
26.5.2008 - uzvratio sam im svojom kovertom
29.5.2008 - dobili su moju kovertu
04.2.2009 - stigla druga koverta
19.2.2009 - uspjesno zavrsen ljekarski pregled
26.2.2009 - AOS stigao
13.3.2009 - zakazan intervju
17.3.2009 - Dan kad sam pozelenio
_____________________________________

U Americi od 24.05.2009.
Reply With Quote
  #3  
Staro 10.09.2008, 15:21
srdjevic's Avatar
srdjevic srdjevic je offline
Administrator
 
Datum prijave: 19.05.2005
US lokacija: Chicago, IL
YU lokacija: Novi Sad, Srbija
Poruke: 730
Nepromenjeno

Da, vizu dobijaju (koliko ja znam, ako nemaju nekih problema sa zakonima) k'o 2+2...

Ako pričaš o dobijanju papira, onda pričaš o family sponsored imigraciju. Na to se čeka oko deceniju samo da uđu u proceduru nakon prijave...
__________________
Lutrija - Zelena, ne Srbije
Reply With Quote
  #4  
Staro 30.11.2008, 06:28
Zana's Avatar
Zana Zana je offline
Amer
 
Datum prijave: 16.05.2008
US lokacija: City of Angels
Poruke: 1 266
Nepromenjeno

Eto ja polako uspevam da citam postove unazad hahahah

Kada dobijes drzavljanstvo, mozes da pravis majci i ocu zelenu kartu i proces traje od 3 do 5 meseci. Troskovi ne bi trebalo da budu problem, sve skupa ne bi trebalo da bude vise od $500. Ja ipak to ne savetujem ukoliko oni nisu cvrsto reseni da zive ovde. U suprotnom je to cisto bacanje novca, jer mogu da dobiju trogodisnju vizu i da ostaju po 6 meseci koliko puta budu zeleli. Za brata ili sestru - skoro sam proveravala za peticiju ti treba oko $400, dve njegove/njene slike, izvod iz maticne knjige rodjenih gde se vidi da imate bar jednog istog roditelja - i gotovo sigurno dobiju zelenu kartu ali posle 11 godina.

Sto se tice turistickog boravka, osoba treba da dokaze veze sa svojom zemljom, ja sam od samog pocetka jos sa zelenom kartom imala posetioce - niko nije odbijen. Slala sam pozivno pismo sa navedenim prihodom i neke limunade kako ne mogu da idem tamo da ih vidim zbog skolovanja. Ne radi se samo o porodici, dolazili su mi i prijatelji. Prvi put su svi dobili vize na godinu dana, drugi put na tri. Da bi ubrzao proceduru, zakazi intervju odavde, drugacije smo tretirani nego oni. Moj kum je u nekoliko navrata pokusao da zakaze interview i nisu hteli da mu daju termin do 2 nedelje pre nego sto planira da dolazi. S obzirom da sam ja imala dobar deal za kartu (a ne mogu da je uzmem ako viza nije izdata), pozvala sam ja i dali su mi termin za dva dana kasnije (5 meseci unapred). Od tada uvek ja zovem ambasadu, sto su poceli da rade i moji prijatelji. Interview je ja mislim $13o (proveri sa ambasadom) i to i karta su ti jedini troskovi.

Dakle ako zelis da dovedes nekog u posetu - zaista nije problem ako imaju posao i nisu rizik da ostanu ovde.

E jesam zakasnila sa odgovorom...
Reply With Quote
  #5  
Staro 30.11.2008, 12:34
landlord's Avatar
landlord landlord je offline
Amer
 
Datum prijave: 21.05.2008
US lokacija: Chicago, IL
YU lokacija: Sarajevo, B&H
Poruke: 1 165
Nepromenjeno

Zana,

hvala puno na korisnim informacijama..
Steta ovo za brata/sestru... da treba 11 godina da dobiju green card..
__________________
2009EU00018xxx
22.04.2008 - koverta iz Kentuckyja poslana na moju adresu
21.05.2008 - dobio prvu kovertu
26.5.2008 - uzvratio sam im svojom kovertom
29.5.2008 - dobili su moju kovertu
04.2.2009 - stigla druga koverta
19.2.2009 - uspjesno zavrsen ljekarski pregled
26.2.2009 - AOS stigao
13.3.2009 - zakazan intervju
17.3.2009 - Dan kad sam pozelenio
_____________________________________

U Americi od 24.05.2009.
Reply With Quote
  #6  
Staro 30.11.2008, 14:34
Sloba_Kg Sloba_Kg je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 21.11.2008
US lokacija: Atlanta, GA
Poruke: 419
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik landlord Prikaz poruke
Zana,

hvala puno na korisnim informacijama..
Steta ovo za brata/sestru... da treba 11 godina da dobiju green card..


Po meni je najbolje resenje da dodju turisticki a ako se snadju status se lako promeni (fax,zena/muz...) bitno je da nemaju problema da udju

Napomena moderatora: informacija da se status lako promeni je netacna. Objasnjenje je dole.

Last edited by Zana; 30.11.2008 at 18:43. Razlog: Netacna informacija
Reply With Quote
  #7  
Staro 30.11.2008, 15:33
steficacvek's Avatar
steficacvek steficacvek je offline
Pravi "Amer"
 
Datum prijave: 19.05.2008
US lokacija: Phoenix, Az
YU lokacija: BiH
Poruke: 648
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik Zana Prikaz poruke


Dakle ako zelis da dovedes nekog u posetu - zaista nije problem ako imaju posao i nisu rizik da ostanu ovde.
Ne bih se slozila sa tobom ... Apsolutno nema pravila po kojem mozes da znas hoces li dobiti turisticku vizu. Mislim da je prilicno tesko da mladje osobe dobiju vizu (23-30 god) svejedno kakve dokaze imaju koji ih drze ovdje...
__________________
2009EU17xxx
22.4.2008 Koverta poslana
14.5.2008 Koverta primljena
23.5.2008. Koverta poslana nazad u KCC
28.5.2008. Koverta stigla u KCC
13.3.2008. zavrsen ljekarski pregled
The Day - 20.3.2009.
Visa granted

In US since May 26, 2009!
Reply With Quote
  #8  
Staro 30.11.2008, 17:02
Zana's Avatar
Zana Zana je offline
Amer
 
Datum prijave: 16.05.2008
US lokacija: City of Angels
Poruke: 1 266
Nepromenjeno

Pa ne znam sta sad da ti kazem... od ljudi koji su dolazili kod mene niko nije odbijen. A bilo ih je dosta. Ljudi koje oni znaju da su aplicirali opet niko nije odbijen. Znam za jedan slucaj iz Vrsca koji je trebalo zajedno sa mamom da dodje kod tetke u LA da su mami dali vizu njemu nisu... ali on je prijavljen na minimalac na poslu, vojsku nije sluzio (neka vrsta psihickih problema) i ko zna sta je jos pricao (odnosno cutao) na interview. Drugi slucaj sto znam je da je majka jedne zene ovde vracena sa aerodroma iako je dobila vizu u BG ali ni to me ne cudi jer je pomenuta zena odavde bila ilegalna oko 10 godina i resila status amnestijom (i nije bas da zaboravljaju sve).

Dakle meni sad (iznenada) dolazi cimerka iz Vrsca - uopste i ne pomisljam da mogu da je odbiju. Sutra zovem da joj zakazem intervju da dodje krajem meseca, na interview ide sa pasosem i potvrdom da ima posao. U maju imam goste, takodje i u decembru (porodicu sa detetom) - takodje uopste ne razmisljam o mogucnosti da budu odbijeni za vizu.

Ambasada u BG po nasem iskustvu odbija zaista ljude koji su rizik za ostajanje. Kako znaju - ne znam ali znam da odbise coveka iz Vrsca koji je hteo da poseti brata u NYC, u Vrscu su mu ostajali dete i zena, ima kucu i dobio je potrvdu iz Hemofarma za posao. I odbili su ga. Crnjak, jer je covek svima rekao da ide u NYC i ne vraca se pa posle ce da razmislja kako da dovede porodicu. Dakle - kako znaju ne znam, ali nekog pravila ima.

Ne znam kakva su iskustva sa drugim ambasadama, ali u BG je iskustvo pozitivno i nema nikakvih nedoumica ukoliko su statusi i papirologija ok. Odbijaju u veoma malom procentu i to - kao sto rekoh zaista slucajeve koji imaju druge namere od turistickih.

Jeste to pravilo da odbijaju bez pravila vazilo do pre 5-6 godina (u nekim slucajevima) ali sada zaista ne.

Savet: ukoliko odbiju za vizu (ne samo US vec i bilo koja druga zemlja) obavezno uplatiti naknadan fee da se sazna razlog inace su isto velike sanse da aplikacija bude odbijena i sledeci put, a gotovo sigurno ako se aplicira za manje od godinu dana. Dosta davno je meni odbijen zahtev za Austriju iako sam odlazila nekoliko puta pre toga. Platila sam i saznala sta je razlog. I da ti kazem nesto - opravdano potpuno. To sto mi mislimo da oni nesto ne znaju - e tu se grdno varamo. Znaju sve sto treba da znaju. Dakle i taj, moj slucaj, pokazuje da pravila ima samo mi malo zatvaramo oci.

Last edited by Zana; 30.11.2008 at 17:16.
Reply With Quote
  #9  
Staro 30.11.2008, 17:27
Zana's Avatar
Zana Zana je offline
Amer
 
Datum prijave: 16.05.2008
US lokacija: City of Angels
Poruke: 1 266
Nepromenjeno

I jos jedan dodatak:

@ D$D: penzionerima nije problem isto. Moj father in law je mnogo smesan covek ne mogu ni da zamislim sta je rekao na interview hahaha mislim da nije znao da objasni sta mu radi sin u USA dobio je vizu na 3 godine. Inace je u penziji. Ako hoces da te roditelji posete - samo napred.

@ Sloba: u zabludi si, teze je promeniti status nego bilo sta drugo. Na prvom mestu - ne mozes ovde da menjas status vec moras nazad da popunis aplikaciju ponovo. Primer: dodjes ovde na studentsku i vencas se - moras nazad da apliciras u svojoj ambasadi za novu vizu. Tako da zaboravi na te seme kako cemo lako cemo, samo da se dokopamo americkog tla...
Reply With Quote
  #10  
Staro 30.11.2008, 18:09
steficacvek's Avatar
steficacvek steficacvek je offline
Pravi "Amer"
 
Datum prijave: 19.05.2008
US lokacija: Phoenix, Az
YU lokacija: BiH
Poruke: 648
Nepromenjeno

Neko jako lako prodje, neko teze. Mislim da je problem za mladje, npr. neko ko je nedavno zavrsio fakultet, zaposlio se (stalan posao), neozenjen ... to su im sve potencijalne opasnosti. Ja znam par razlicitih slucajeva kad su ljudi odbijeni, a razlicite uslove imaju. Jedino su svi bili mladji od 30.
A to da sve znaju, slazem se. I ne pokusavati nesto slagati, samo si zapecatis sudbinu! Ovdje su se razvile razne teorije zavjere, kao da te CIA i FBI prisluskuju na svakom koraku
__________________
2009EU17xxx
22.4.2008 Koverta poslana
14.5.2008 Koverta primljena
23.5.2008. Koverta poslana nazad u KCC
28.5.2008. Koverta stigla u KCC
13.3.2008. zavrsen ljekarski pregled
The Day - 20.3.2009.
Visa granted

In US since May 26, 2009!
Reply With Quote
Odgovori

Thread Tools
Display Modes

Pravila pisanja
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Uključeno
Smajliji: Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML kod je Isključeno
Pređi u forum

Similar Threads
Tema Pokretač teme Forum Odgovori Poslednja poruka
Ulazak u SAD steficacvek Vodič za emigrante 393 22.03.2023 22:54
Ulazak i izlazak iz USA GC i SSN coka Vodič za emigrante 141 08.09.2017 11:50
Ulazak u US posle 6 meseci bez reentry permit-a zex Stare teme 5 15.07.2010 11:05
Razvod i Imigracija - da li je potrebna dozvola drugog roditelja? milenaa Stare teme 19 27.11.2009 10:08
Ulazak u USA juresmith Stare teme 1 16.11.2009 00:58

Newsletter E-mail:
Name:

Newsletter sent using Email Marketing Software by ActiveCampaign

Svi datumi su prikazani u formatu GMT +1. Trenutno vreme: 09:02.


Copyright ©2005 - 2024, ZelenaLutrija.com by VUXYS, LLC
Forum Powered by vBulletin®, © 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Mišljenja, saveti, izjave, ponude ili druge informacije ili sadržaji nastali na forumu vlasništvo su onoga ko ih je kreirao, a ne sajta ZelenaLutrija.com. ZelenaLutrija.com ne garantuje tačnost, kompletnost ili upotrebnu vrednost informacija, stavova, saveta ili datih izjava. Ne postoje uslovi pod kojima bi sajt ZelenaLutrija.com bio odgovoran za štetu ili gubitak koji je posledica bilo čijeg oslanjanja na nepouzdane informacije, ili bilo kakve informacije nastale kroz komunikaciju između članova.
Sajtove koji su linkovani sa ovog sajta ne kontrolišemo, ne podržavamo, niti smo pregledali bilo kakve sadržaje na takvim sajtovima. Mi nećemo biti odgovorni za legalnost, tačnost ili prikladnost bilo kog sadržaja, oglasa, proizvoda, usluga ili informacije lociranim na ili distribuiranih kroz druge web sajtove, niti za bilo kakvu štetu nastalu kao posledica takvih informacija.
ZelenaLutrija.com drži i čuva druga prava vlasništva na sajtu.
Osim informacija koje su u javnom vlasništvu ili za koje dobijete dozvolu, nemate pravo da kopirate, modifikujete ili na bilo koji način menjate, objavljujete, prenosite, distribuirate, izvršavate, prikazujete ili prodajte bilo koju informaciju zaštićenu pravima vlasništva. Slanjem informacija ili sadržaja na bilo koji deo ZelenaLutrija.com foruma, Vi automatski dozvoljavate i predstavljate garanciju da imate pravo da dozvolite ZelenaLutrija.com ili članovima ZelenaLutrija.com bespovratnu, kontinualnu, neograničenu, globalnu dozvolu da koriste, kopiraju, izvršavaju, prikazuju i distribuiraju takve informacije i sadržaje i da iz takvih sadžaja koriste bilo koji deo u bilo koje svrhe, kao i pravo i dozvolu da koriste gore navedene sadržaje. Svi zaštitni znakovi (trademarks), logotipi, oznake usluga, firme ili imena proizvoda koji se pominju na ovom web sajtu su vlasništvo kojim raspolažu njihovi vlasnici.