ZELENA KARTA - LUTRIJA  
Balkan
Njujork
Čikago
Los Anđeles

Nazad   ZELENA KARTA - LUTRIJA > FORUM > Razno > Vaša strana

Vaša strana Iskustva, zanimljive priče, specifični slučajevi, šta god...

Odgovori
 
Thread Tools Display Modes
  #21  
Staro 06.03.2017, 19:57
Endorfin91 Endorfin91 je offline
Član
 
Datum prijave: 04.05.2016
Poruke: 21
Nepromenjeno

Hvala na odgovoru, upravo zbog pauze i postavljam to pitanje. Trenutno su opciji pauze od 2h i 6h. Tako da se nadam da ce 6h biti dovoljno za zavrsetak te procedure.

Srdacan pozdrav.
__________________
Izvucen br 16xxx
16.05.2016. - Popunjen DS-260
20.12.2016. - Zakazan razgovor u Ambasadi za 28.2.2017.
Reply With Quote
  #22  
Staro 06.03.2017, 21:43
phd phd je offline
Proteran
 
Datum prijave: 05.03.2017
YU lokacija: RajvoSa majstore RajvoSa
Poruke: 11
Nepromenjeno

Hajde ti to jos jednom provjeri
Odnosno pricekaj da ti odgovori neko ko je presjedao
Sigurno ima neko obzirom da je direktan let uzasna rijetkost tako da ces dobiti precizan info siguran sam

A zasto sumnjam u prethodni odgovor
Jer posljednji put kada sam ja letio za NYC imao sam jako povoljnu opciju Austrije i Uniteda i letio sam Sar-Bec-Wash-Nyc
I sjecam se da sam prvi put na JFK-u presao "granicu" odnosno usao u zemlju
I to je 100% obzirom da je bilo suprotno fulio bi let na Washington Dulles-u bez razmisljanja! trcao po onom monstruozno velikom aerodromu sa terminala na terminal vozom (prvi put u zivotu) pogubio se!
Reply With Quote
  #23  
Staro 07.03.2017, 01:07
bojan1981's Avatar
bojan1981 bojan1981 je offline
Drug član
 
Datum prijave: 04.05.2016
YU lokacija: Cacak
Poruke: 94
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik bokiit Prikaz poruke
Pozdrav ljudi. Mi da se javnemo. Stigli smo u Chicago pre 2 dana, smestili se kod prijatelja i sad polako u trazenje stana. Neverovatno je lep osecaj iako nas je put smlatio pa smo prvu noc legli u 20h a ustali sutradan u 6. Danas slicno, legli u 9.15 ustali u 7.
Stigli smo vec da odemo i do nase prodavnice kako bi uzeli neke osnovne nase namernice poput zacin C, domace (turske) kafe itd... Upravo pijemo kafu i cekamo da dodju "sertifikovani tehnicari" kako kazu ovi iz AT&T da nam uvedu net.
Predhodna 2 dana smo proveli sa drustvom koje smo bukvalno ostavili ovde kad smo se mi vracali pre 2 god. Danas "tek" idemo do downtown-a u sightseeing i da kupimo nove brojeve za mob. Ja pocinjem u sredu da radim drugu smenu, posao koji sam doneo iz Bgd. A trazenje novog posla pocinje uskoro
Pisemo se kasnije ja koliko stignem ovde a supruga nastavlja sa blogom. Pozdrav !!!
Imenjace odlicni su ti postovi i lepo je videti kako neko napreduje u novom zivotu.
Iskreno se nadam da cete ostvariti vase planove i da ce vam Amerika doneti i vise od toga.
BTW: Pratim blog tvoje supruge i mogu reci da je jako dobar. Samo nastavite tako jer kaosto i sami znate svako iskustvo na ovom forumu je neprocenjivo!

Samo hrabro i puno srece.

P.S. Eto inas uskoro na americkm tlu.
__________________
Izvučen iz osmog puta
04.05.2016. - Popunjen DS-260
21.11.2016. - Zakazan intervju za 17.01.2017.
25.11.2106. - Promenjen bračni status
30.10./11.11.2016. - Otkljucan/ Dopunjen DS - 260
09.01.2017. - Završen lekarski
17.01.2017. - Intervju
26.01.2017. - Stigli pasosi
25.04.2017. - Flight
Reply With Quote
  #24  
Staro 07.03.2017, 09:14
MirkoJ MirkoJ je offline
Drug član
 
Datum prijave: 04.10.2016
US lokacija: Pittsburgh (jednog dana :))
YU lokacija: Beograd
Poruke: 34
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik phd Prikaz poruke
Hajde ti to jos jednom provjeri
Odnosno pricekaj da ti odgovori neko ko je presjedao
Sigurno ima neko obzirom da je direktan let uzasna rijetkost tako da ces dobiti precizan info siguran sam

A zasto sumnjam u prethodni odgovor
Jer posljednji put kada sam ja letio za NYC imao sam jako povoljnu opciju Austrije i Uniteda i letio sam Sar-Bec-Wash-Nyc
I sjecam se da sam prvi put na JFK-u presao "granicu" odnosno usao u zemlju
I to je 100% obzirom da je bilo suprotno fulio bi let na Washington Dulles-u bez razmisljanja! trcao po onom monstruozno velikom aerodromu sa terminala na terminal vozom (prvi put u zivotu) pogubio se!
Slažem se da svakako proveri moj odgovor. Ja sam odgovor pruzio na osnovu informacija bas sa ovog foruma
http://www.zelenalutrija.com/forum/s...entry#post8463
__________________
"Even the longest journey begins with a single step"
DV2018- Has not been selected x2
DV2019- Has not been selected x2
DV2020- Has not been selected x2
DV2021- Here we go again
Reply With Quote
  #25  
Staro 07.03.2017, 17:02
SEEUSAIC SEEUSAIC je offline
Super Moderator
 
Datum prijave: 22.04.2010
Poruke: 332
Nepromenjeno

Clan MirkoJ je u pravu. Procedure ulaska u zemlju sa turistickom vizom ne treba mesati sa procedurama ulaska u zemlju sa imigracionom vizom.

Sup.Mod.
Reply With Quote
  #26  
Staro 08.03.2017, 06:45
Kilimandzaro's Avatar
Kilimandzaro Kilimandzaro je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 04.05.2016
US lokacija: Chicago
YU lokacija: BG
Poruke: 198
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik jasmin_nikol Prikaz poruke
Kilimandzaro, eto i materijala za prvu knjigu! Zaista odličan blog. Vidi se iz foruma da ste jako dugo aplicirali za gc i dočekali svoj trenutak sreće! Čovek ne sme nikada da digne ruke od svojih snova! Uživala sam da čitam Vaš blog i doživela ga lično, jer i ja imam dva dečaka sličnog uzrasta koji bi jedva čekali da dođu da žive u USA! Do tada ostaje borba da se pronađe taj put ka izlazu, učenje i puno snage da se ovde gura život!
Vama srećno! Divno što ste sa Vašima, sigurno to znači. Ja imam dugogodišnje prijatelje tamo koji bi bili srećni i voljni su pomoći, ako dodjemo.
Nemojte nas zaboraviti, očito nas ima dosta koji sa radošću pratimo Vas uspešan put! Sve najbolje Vam želim!
Hvala puno! Stvarno se nadam da cete dobiti. Skola mi je kao sci-fi, toliko se trude oko dece da nemam reci. Uciteljicu nije mrzelo da za ANdreja uprosti i preprica dva poglavlja knjige koju citaju i sve mu to otkuca da bi mu dala!
__________________
blog: www.emogration.com
FB: www.facebook.com/emogration
www.facebook.com/JelenaCrafts

od 2004 -2015 on and off pokusaji
DV 2017 izvuceni br. 23**
14.05.2016. DS260 popunjen
22.08.2016. stigao poziv za intervju (zakazan za 11. oktobar)
30.09.2016. lekarski
11. 10. 2016. intervju i pozeleneli
Reply With Quote
  #27  
Staro 08.03.2017, 06:47
Kilimandzaro's Avatar
Kilimandzaro Kilimandzaro je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 04.05.2016
US lokacija: Chicago
YU lokacija: BG
Poruke: 198
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik BetterFuture Prikaz poruke
😁😁😁 Savrseno! Hvala do neba! Evo ga maj jos malo... Vec vidim scenu, ispred aerodroma neko me pita: need a ride? A ja odgovaram: no thanks, my friend is picking me up! 😇
Izvinjavam se svima sto sam otisao u off... Nisam mogao da odolim na ovakvu zelju! Verujem da svi mastamo da stavimo zeleni smajli u poruku jednog dana.
Ja ako ti dobijes podhitno kupujem velika kola da mogu da vas prevezem sa sve torbama i kucetom
__________________
blog: www.emogration.com
FB: www.facebook.com/emogration
www.facebook.com/JelenaCrafts

od 2004 -2015 on and off pokusaji
DV 2017 izvuceni br. 23**
14.05.2016. DS260 popunjen
22.08.2016. stigao poziv za intervju (zakazan za 11. oktobar)
30.09.2016. lekarski
11. 10. 2016. intervju i pozeleneli
Reply With Quote
  #28  
Staro 13.03.2017, 15:24
plax plax je offline
Član
 
Datum prijave: 05.05.2016
Poruke: 11
Nepromenjeno

Pozdrav drugari Baš vam se zahvaljujem na trudu i posvećenosti. Ceo intervju i lekarski sam pripremio nakon pročitane dve teme! Kud ćeš lepše?? Intervju je prošao krajem februara, viza mi je u pasošu. Putujem početkom maja.
Bio sam u USA 2010. godine na w&t programu i bilo je baš kako treba da bude, protočno, veselo, uspešno, sa puno kontakata i dobrih vibracija. Od tada je ostala željica da se opet vratim u USA, ali nikako se nije namestilo.. sve dok me nije lupila GC
Kao što rekoh, putujem u maju i dva meseca se neću baviti ni sa čim. Uzimam godišnji odmor od svega jer imam želju da mi taj ponovni ulazak u NY bude baš neopterećujući. Nekad na kraju leta/početkom jeseni ću gledati da se prebacim u Silikonsku dolinu (IT po struci), pa ću pojuriti nešto u mojoj "haj tek" industriji.
Eto, celo leto sam u New Yorku, pa ako nekome nešto treba a mogu da pomognem, neka mi se javi. Ako ne treba, onda može na hladno pivo, uvek!
Živeću kod prijatelja, zaslužio sam na mnogo mesta, pa ljudi jedva čekaju da im se pridružim. Ako nekome treba kontakt, na fb-u sam onlajn: @planic.milos

hasta luego i sve naj!
Reply With Quote
  #29  
Staro 05.04.2017, 21:47
Kilimandzaro's Avatar
Kilimandzaro Kilimandzaro je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 04.05.2016
US lokacija: Chicago
YU lokacija: BG
Poruke: 198
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik plax Prikaz poruke
Pozdrav drugari Baš vam se zahvaljujem na trudu i posvećenosti. Ceo intervju i lekarski sam pripremio nakon pročitane dve teme! Kud ćeš lepše?? Intervju je prošao krajem februara, viza mi je u pasošu. Putujem početkom maja.
Bio sam u USA 2010. godine na w&t programu i bilo je baš kako treba da bude, protočno, veselo, uspešno, sa puno kontakata i dobrih vibracija. Od tada je ostala željica da se opet vratim u USA, ali nikako se nije namestilo.. sve dok me nije lupila GC
Kao što rekoh, putujem u maju i dva meseca se neću baviti ni sa čim. Uzimam godišnji odmor od svega jer imam želju da mi taj ponovni ulazak u NY bude baš neopterećujući. Nekad na kraju leta/početkom jeseni ću gledati da se prebacim u Silikonsku dolinu (IT po struci), pa ću pojuriti nešto u mojoj "haj tek" industriji.
Eto, celo leto sam u New Yorku, pa ako nekome nešto treba a mogu da pomognem, neka mi se javi. Ako ne treba, onda može na hladno pivo, uvek!
Živeću kod prijatelja, zaslužio sam na mnogo mesta, pa ljudi jedva čekaju da im se pridružim. Ako nekome treba kontakt, na fb-u sam onlajn: @planic.milos

hasta luego i sve naj!
Sjajno Plax i srecno!!!!! AKo budes svracao do Cikaga javi se Bilo je bas nekih prica da cu u NY za jedan vikend u avgustu, ali su se planovi promenili U svakom slucaju srecan put!!!!
__________________
blog: www.emogration.com
FB: www.facebook.com/emogration
www.facebook.com/JelenaCrafts

od 2004 -2015 on and off pokusaji
DV 2017 izvuceni br. 23**
14.05.2016. DS260 popunjen
22.08.2016. stigao poziv za intervju (zakazan za 11. oktobar)
30.09.2016. lekarski
11. 10. 2016. intervju i pozeleneli
Reply With Quote
  #30  
Staro 06.04.2017, 15:44
bokiit's Avatar
bokiit bokiit je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 19.02.2013
US lokacija: Chicago Illinois
YU lokacija: Beograd Srbija
Poruke: 141
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik bojan1981 Prikaz poruke
Imenjace odlicni su ti postovi i lepo je videti kako neko napreduje u novom zivotu.
Iskreno se nadam da cete ostvariti vase planove i da ce vam Amerika doneti i vise od toga.
BTW: Pratim blog tvoje supruge i mogu reci da je jako dobar. Samo nastavite tako jer kaosto i sami znate svako iskustvo na ovom forumu je neprocenjivo!

Samo hrabro i puno srece.

P.S. Eto inas uskoro na americkm tlu.
Druze, ja nekako tek sad videh ovo. WTF? Obicno mi stizu mailovi kad ima neki quote. Mozda je i bio ali ovde malo ludnica pa nisam obratio paznju.
Elem, hvala na pohvalama, ona bas uziva i ima veliku zelju da pise, mozda i vecu nego u Srbiji. Sprema uskoro newsletter da implementira... psstt.. odajem informacije

Vama takodje zelim veliku srecu kad dodjete, a sad nemojte mnogo da se naprezete sta i kako, jer 90% ovde nece ici po planu.
__________________
____________________________

2014 - 2 prijave, duplo nista
2015 - 2 prijave, duplo nista
2016 - 2 prijave , IZVUCENI - broj 14XXX
25. Maj - poslat DS-260
27. Decembar - Zakazan lekarski
12. Januar 2017. - Zakazan intervju i POZELENELI
13. Januar - Vize u pasosu
04. Mart - Off we go!
Reply With Quote
Odgovori

Thread Tools
Display Modes

Pravila pisanja
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Uključeno
Smajliji: Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML kod je Isključeno
Pređi u forum

Similar Threads
Tema Pokretač teme Forum Odgovori Poslednja poruka
Interviews DV2017 - Concise Version Magelan Intervju (interview) - Ambasada 80 27.09.2017 15:05
DV2017 Selected Winners - DV2017 Izvučeni Dobitnici Magelan Prijava na Lutriju 128 08.05.2017 18:15
DV 2016 gde ste i šta radite?! Tikica Vaša strana 52 31.12.2016 11:00
Uputstvo na srpskom za prijavu na lutriju dv2017 Tikica Prijava na Lutriju 14 04.04.2016 10:07
Sta mislite da radite mvp977 Vaša strana 15 15.09.2008 12:54

Newsletter E-mail:
Name:

Newsletter sent using Email Marketing Software by ActiveCampaign

Svi datumi su prikazani u formatu GMT +1. Trenutno vreme: 23:07.


Copyright ©2005 - 2024, ZelenaLutrija.com by VUXYS, LLC
Forum Powered by vBulletin®, © 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Mišljenja, saveti, izjave, ponude ili druge informacije ili sadržaji nastali na forumu vlasništvo su onoga ko ih je kreirao, a ne sajta ZelenaLutrija.com. ZelenaLutrija.com ne garantuje tačnost, kompletnost ili upotrebnu vrednost informacija, stavova, saveta ili datih izjava. Ne postoje uslovi pod kojima bi sajt ZelenaLutrija.com bio odgovoran za štetu ili gubitak koji je posledica bilo čijeg oslanjanja na nepouzdane informacije, ili bilo kakve informacije nastale kroz komunikaciju između članova.
Sajtove koji su linkovani sa ovog sajta ne kontrolišemo, ne podržavamo, niti smo pregledali bilo kakve sadržaje na takvim sajtovima. Mi nećemo biti odgovorni za legalnost, tačnost ili prikladnost bilo kog sadržaja, oglasa, proizvoda, usluga ili informacije lociranim na ili distribuiranih kroz druge web sajtove, niti za bilo kakvu štetu nastalu kao posledica takvih informacija.
ZelenaLutrija.com drži i čuva druga prava vlasništva na sajtu.
Osim informacija koje su u javnom vlasništvu ili za koje dobijete dozvolu, nemate pravo da kopirate, modifikujete ili na bilo koji način menjate, objavljujete, prenosite, distribuirate, izvršavate, prikazujete ili prodajte bilo koju informaciju zaštićenu pravima vlasništva. Slanjem informacija ili sadržaja na bilo koji deo ZelenaLutrija.com foruma, Vi automatski dozvoljavate i predstavljate garanciju da imate pravo da dozvolite ZelenaLutrija.com ili članovima ZelenaLutrija.com bespovratnu, kontinualnu, neograničenu, globalnu dozvolu da koriste, kopiraju, izvršavaju, prikazuju i distribuiraju takve informacije i sadržaje i da iz takvih sadžaja koriste bilo koji deo u bilo koje svrhe, kao i pravo i dozvolu da koriste gore navedene sadržaje. Svi zaštitni znakovi (trademarks), logotipi, oznake usluga, firme ili imena proizvoda koji se pominju na ovom web sajtu su vlasništvo kojim raspolažu njihovi vlasnici.