ZELENA KARTA - LUTRIJA  
Balkan
Njujork
Čikago
Los Anđeles

Nazad   ZELENA KARTA - LUTRIJA > FORUM > Vize za SAD > Ne-imigrantske vize

Ne-imigrantske vize Opšte teme o dobijanju i apliciranju za turističke, poslovne, medicinske i ostale ne-imigrantske vize

Odgovori
 
Thread Tools Display Modes
  #321  
Staro 03.02.2016, 20:12
Nebojsa92 Nebojsa92 je offline
Član
 
Datum prijave: 15.10.2015
Poruke: 16
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik sanchez Prikaz poruke
Ovde imaš kontakt od svih agencija:

http://www.workandtravel.iskustvo.org/sve-agencije/

Ja sam išao na program preko Ayuse, a znam od drugara da su i Karavan, Prestige i Ideas korektni. Uostalom možeš sve njih pozvati i raspitati se.
Hvala na odgovoru, u medjuvremenu sam saznao da sa statusom 'produzena godina' na fakultetu ne moze da se ide, tako da to je to od W&T

Jedino mi ostaje da se prijavim normalno za turisticku, ali nema nista ni od toga zbog sestre...
Reply With Quote
  #322  
Staro 03.02.2016, 20:57
JelenaX JelenaX je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 25.05.2015
YU lokacija: Beograd
Poruke: 149
Nepromenjeno

To zavisi od vaše kartice, tj.vaše banke. Meni se sve uzima sa dinarskog, a mom mužu recimo uvek samo sa deviznog.
__________________
DV2016 - 2 prijave - izvučeni 2016EU00009xxx
20.5. - Predat DS260
19.11. - Intervju
2.12. - Vize u pasošima
Reply With Quote
  #323  
Staro 08.03.2016, 11:02
Salec's Avatar
Salec Salec je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 04.05.2013
US lokacija: Phoenix
Poruke: 168
Nepromenjeno

Iscitala sam ovu temu od pocetka do kraja..

Htela sam da nekad u junu odemo nas troje - moj muz, sin od 14g i ja u Ameriku na 10-14 dana - u New York, da ga malo obidjemo turisticki. Mislim da je to grad koji sigurno vredi obici jer ima svasta da se vidi i dozivi.

Sve je realno uzas skupo, pa nisam jos sigurna, ali citajuci ovu temu sticem utisak da bi mogla imati i problem koji nisam ocekivala - a to su vize..

Mi smo bili izvuceni za DV 2014, ali nismo stigli na red(broj preko 46.000), sto jasno ukazuje da smo imali nameru da se iselimo, a i dalje svake godine igramo..

Mislim, ako me pitaju, to moram i reci..

Ali ja stvarno nemam nameru da ostanem na crno. To mi je glupo. Realno, nisam toliko ocajna, jer mi je posao super placen, imamo dva stana, auto, nacimacu neki cash - onoliko koliko ja mislim da nam treba.. Ali to je 450 eura ako mi ne prodje.. Bas bezveze..

Putovali smo mi svuda u proteklih par godina, sto nam isto ide u prilog - Francuska (vise mesta), Spanija (vise mesta), Berlin, Milano, Rim, pre godinu dana London - ovo mislim da je znacajno jer su nam takodje trebale vize. Ja sam 2008 imala vizu za Kanadu, pa sam se vratila u roku - isto turisticki odlazak. Ali ipak, ne znam da li je sve to dovoljno..


Da li ima slicnih meni koju su ipak dobili turisticku vizu? Prevashodno mislim na one koji su imali tu nesrecu da su izvuceni, a nisu otisli..
__________________
DV 2014 – Case Number 46xxx - nismo stigli na red...
Reply With Quote
  #324  
Staro 13.03.2016, 10:30
milicaaa milicaaa je offline
Član
 
Datum prijave: 02.10.2015
Poruke: 5
Nepromenjeno

Lijep pozdrav...
Naime, prije 20 ak dana sam dobila turisticku vizu
Cula sam neke price o vracanju ljudi sa aerodroma, da li iko zna nesto o tome ? Zasto bi uopste nekoga vratili ?
Ja putujem sama, pa me zanima da to moze biti jedan od razloga ..
Reply With Quote
  #325  
Staro 13.03.2016, 13:30
shanzy shanzy je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 08.07.2011
YU lokacija: Srbija
Poruke: 170
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik milicaaa Prikaz poruke
Lijep pozdrav...
Naime, prije 20 ak dana sam dobila turisticku vizu
Cula sam neke price o vracanju ljudi sa aerodroma, da li iko zna nesto o tome ? Zasto bi uopste nekoga vratili ?
Ja putujem sama, pa me zanima da to moze biti jedan od razloga ..
sto bi te vratili ako si sama? vracaju uglavnom one koji budu predugo u usa, a premalo vani. znam za jedan takav slucaj. ako ides prvi put regularno nema razloga da te vrate.
Reply With Quote
  #326  
Staro 13.03.2016, 14:07
rajevic's Avatar
rajevic rajevic je offline
Član
 
Datum prijave: 04.05.2014
US lokacija: Detroit
YU lokacija: Valjevo
Poruke: 12
Nepromenjeno

Kakva je situacija ako se ostane 2-3 meseca turisticki pa sledeci put npr sledece godine pri ulasku u USA moze li biti problem da te ne puste ili ti ne odobre max 6 meseci... ??
Reply With Quote
  #327  
Staro 13.03.2016, 17:54
milicaaa milicaaa je offline
Član
 
Datum prijave: 02.10.2015
Poruke: 5
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik rajevic Prikaz poruke
Kakva je situacija ako se ostane 2-3 meseca turisticki pa sledeci put npr sledece godine pri ulasku u USA moze li biti problem da te ne puste ili ti ne odobre max 6 meseci... ??
Moj vam je savjet da budete u drzavi onoliko koliko ste im rekli da cete ostati.
Cula sam dosta slucajeva da su vracali , koji su prekoracili ostanak koji su naveli..
Jedna djevojka je rekla da ce ostati 15ak dana, a ostala je 3 mjeseca, iduci put kada je ulazila u USA, deportovana je nazad...
Sto je i logicno, kako ces zivjeti u USA 3 mjeseca ( osim , ako ne radis na crno ).. racunajte da vam po pravilu za svaki dan tamo treba 100 $
A ako im kazes da ces ostati 3 mjeseca.. sigurno ce ti traziti da vide da li imas novca da zivis tamo toliko dugo.

Last edited by milicaaa; 13.03.2016 at 18:00.
Reply With Quote
  #328  
Staro 13.03.2016, 17:58
milicaaa milicaaa je offline
Član
 
Datum prijave: 02.10.2015
Poruke: 5
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik shanzy Prikaz poruke
sto bi te vratili ako si sama? vracaju uglavnom one koji budu predugo u usa, a premalo vani. znam za jedan takav slucaj. ako ides prvi put regularno nema razloga da te vrate.
Svakakvih prica se naslusas... pa postanes skeptican..
Uglavnom sam cula da vracaju ljude koji prvi put ostanu duze nego sto su rekli da ce se biti...
Reply With Quote
  #329  
Staro 14.03.2016, 09:33
Kuguar's Avatar
Kuguar Kuguar je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 09.10.2014
YU lokacija: Beograd
Poruke: 211
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik milicaaa Prikaz poruke
Svakakvih prica se naslusas... pa postanes skeptican.. Uglavnom sam cula da vracaju ljude koji prvi put ostanu duze nego sto su rekli da ce se biti...
Oni svakako vide za kada imaš povratnu kartu. Bitno je samo da ne prekoračio tih 6 meseci, jer onda si u problemu, ako želiš legalno ponovo da odeš.
Takodje, moje mišljenje, da ćeš im biti sumnjiv, ako recimo boraviš tamo 6 meseci, i odeš negde, na par dana (Cuba, Mexico...). To je moglo pre, a sad kad su sve informacije na dohvat ruke, teško da ih možeš prevariti...
__________________
DV2015 - has not been selected x2
DV2016 - has not been selected x2
DV2017 - has not been selected x2
DV2018 - has not been selected x2
DV2019 - has not been selected x2
DV2020 - has not been selected x2
Reply With Quote
  #330  
Staro 15.03.2016, 11:39
almel5 almel5 je offline
Član
 
Datum prijave: 03.05.2015
YU lokacija: BiH
Poruke: 8
Nepromenjeno

Evo da iznesem svoje neko "licno" iskustvo. 2011. sam bio u USA oko 2 mjeseca i nekih 10 dana, dobio sam boravak na 6 mjeseci (standardno), a viza mi je bila na 1 godinu (isao kao student pa sam dobio na godinu, a ne na 10). Poslije 3 godine, tacnije u 2014. godini sam aplicirao ponovo i odbijen sam, kada sam pitao za razlog zasto ako sam vec bio i ispostovao sve, dobio sam odgovor da je problem sto sam prvi put trazio mjesec, a ostao duze od toga, tacnije ostao sam duze od 2 mjeseca, a oni to sve imaju u sistemu i sve biljeze. Drugi razlog je sto sam bio i zavrsna godina fakulteta. Ne znam da li bi granicna policija u USA bas vratila nekoga ako uredno dobije vizu, najveci problem je AMBASADA u maticnoj drzavi. Na kraju krajeva ambasade su te koje imaju obavezu da provjeravaju sve (posao, studiranje i slicno), a kada se dobije turisticka viza onda granicka policija obavlja formalnosti pri ulasku (najveci uslov je regularna povratna karta i adresa gdje ce se biti u USA). Zaista ne vidim razlog zasto nekoga vratiti ako ima vizu koju je regularno dobio u ambasadi koja moze sve provjeriti u maticnoj drzavi dok kada ste na USA teritoriji ne mogu nista provjeriti, tako da nema smisla da vracaju. Jedini najozbiljniji problem moze biti karta u jednom smjeru, ako neko nema povratnu kartu to moze biti problem. Ali...nikad se ne zna, u sustini moze i ima pravo da vrati zbog svog licnog zakljucka, ako zeli, ali to su vec stvarno nesretne okolnosti kao sto su imali slucaj oni koji su bili izvuceni na lutriji, a visoki brojevi, to je zaista nesretan i jedinstven slucaj, ali i dokaz da mogu raditi sta zele, kao i "session time out".
Reply With Quote
Odgovori

Tags
problemi sa vizom, turisticka viza

Thread Tools
Display Modes

Pravila pisanja
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Uključeno
Smajliji: Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML kod je Isključeno
Pređi u forum

Similar Threads
Tema Pokretač teme Forum Odgovori Poslednja poruka
Hotelijersko-turistički tehničar(HITNO) Volf Vodič za emigrante 4 28.06.2014 02:11
Šta je potrebno da me prijatelj pozove u SAD na turističku? Good Spirit Vaša strana 18 28.10.2009 15:55

Newsletter E-mail:
Name:

Newsletter sent using Email Marketing Software by ActiveCampaign

Svi datumi su prikazani u formatu GMT +1. Trenutno vreme: 06:59.


Copyright ©2005 - 2024, ZelenaLutrija.com by VUXYS, LLC
Forum Powered by vBulletin®, © 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Mišljenja, saveti, izjave, ponude ili druge informacije ili sadržaji nastali na forumu vlasništvo su onoga ko ih je kreirao, a ne sajta ZelenaLutrija.com. ZelenaLutrija.com ne garantuje tačnost, kompletnost ili upotrebnu vrednost informacija, stavova, saveta ili datih izjava. Ne postoje uslovi pod kojima bi sajt ZelenaLutrija.com bio odgovoran za štetu ili gubitak koji je posledica bilo čijeg oslanjanja na nepouzdane informacije, ili bilo kakve informacije nastale kroz komunikaciju između članova.
Sajtove koji su linkovani sa ovog sajta ne kontrolišemo, ne podržavamo, niti smo pregledali bilo kakve sadržaje na takvim sajtovima. Mi nećemo biti odgovorni za legalnost, tačnost ili prikladnost bilo kog sadržaja, oglasa, proizvoda, usluga ili informacije lociranim na ili distribuiranih kroz druge web sajtove, niti za bilo kakvu štetu nastalu kao posledica takvih informacija.
ZelenaLutrija.com drži i čuva druga prava vlasništva na sajtu.
Osim informacija koje su u javnom vlasništvu ili za koje dobijete dozvolu, nemate pravo da kopirate, modifikujete ili na bilo koji način menjate, objavljujete, prenosite, distribuirate, izvršavate, prikazujete ili prodajte bilo koju informaciju zaštićenu pravima vlasništva. Slanjem informacija ili sadržaja na bilo koji deo ZelenaLutrija.com foruma, Vi automatski dozvoljavate i predstavljate garanciju da imate pravo da dozvolite ZelenaLutrija.com ili članovima ZelenaLutrija.com bespovratnu, kontinualnu, neograničenu, globalnu dozvolu da koriste, kopiraju, izvršavaju, prikazuju i distribuiraju takve informacije i sadržaje i da iz takvih sadžaja koriste bilo koji deo u bilo koje svrhe, kao i pravo i dozvolu da koriste gore navedene sadržaje. Svi zaštitni znakovi (trademarks), logotipi, oznake usluga, firme ili imena proizvoda koji se pominju na ovom web sajtu su vlasništvo kojim raspolažu njihovi vlasnici.