ZELENA KARTA - LUTRIJA  
Balkan
Njujork
Čikago
Los Anđeles

Nazad   ZELENA KARTA - LUTRIJA > FORUM > Život u USA > Lokacije u USA

Lokacije u USA Teme posvećene državama, gradovima i delovima gradova u USA

Lokacije u USA » Houston, Texas » Bitni linkovi
O Americi Život u USA Države (States) Gradovi Naša mesta (mapa)

Odgovori
 
Thread Tools Display Modes
  #101  
Staro 26.12.2018, 18:01
Svenson's Avatar
Svenson Svenson je offline
Pravi "Amer"
 
Datum prijave: 05.05.2017
US lokacija: Houston, TX
YU lokacija: Novi Sad
Poruke: 776
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik uran Prikaz poruke
ne bune se jer nema vajde od toga.

Zemlja je prosto prevelika i takva kakva je. Neko koci ovde uvodjenje jeftinih letova iz nekog razloga.

Da ima toga ja bih za tri meseca vec obisao celu Ameriku...
Mislim da se jeftini letovi dobijaju skupljanjem milja na letovima. Skoro mi se drug hvalio da je išao do Vankuvera za $99 (povratna karta)
__________________
Generacija DV2018
Ubi bene, ibi patria
Reply With Quote
  #102  
Staro 26.12.2018, 18:12
mveruovic mveruovic je offline
Pravi "Amer"
 
Datum prijave: 17.09.2012
Poruke: 731
Nepromenjeno

Ne postoji mnogo letova za 5$ kao u Evropi ali sa Frontierom ima za 20-30$ dosta ponuda, bar sto meni stize. I sa Deltom ima jeftinih letova, meni npr JFK-CLT povratna je 130-150$ sto uopste nije mnogo za takvu relaciju.
Reply With Quote
  #103  
Staro 05.02.2019, 05:59
Svenson's Avatar
Svenson Svenson je offline
Pravi "Amer"
 
Datum prijave: 05.05.2017
US lokacija: Houston, TX
YU lokacija: Novi Sad
Poruke: 776
Nepromenjeno

Dragi moji forumasi. Konacno sam stigao u Hjuston.

Nije me docekalo cvece, nego svi moguci i nemoguci sokovi: kulturoloski, tehnoloski, meteoroloski i (naravno) distancoloski.
Da krenem od prvog:
kulturoloski - Ameri su veoma ljubazni i ne govore srpski. Kad vam kazu nesto, morate dobro da pazite, posto vam niko nece postaviti prevod u donjem delu ekrana. Mislim da mi je to bilo najteze prvih par sati. Onda sam se privikao i sad vodim prevodioca sa sobom dok se ne priviknem na juznjacki akcenat.

tehnoloski - Pripremite se da naidjete na neke stvari koje su potpuno drugacije. Na primer, slavine. Nemaju svi jednorucne slavine ili one stare sa dva ventila. Izblamirao sam se par puta, a onda sam poceo da primenjujem onu staru izreku: Ko pita, moze da opere ruke.

meteoroloski - Dosao sam u zimskoj jakni i dzemperu na 23C. Za ovo sam bio spreman: usao sam u prvi WC i obukao majcu na kratke rukave

distancoloski - E ovu rec sam izmislio, ali ima vezesa rastojanjima. Ovde je sve jako daleko. Cak i kad imate auto. Uzasno je. Ako mislite da cete brzo obaviti neki posao, varate se. Za sve vam treba vremena. Puno vremena.

Za kraj, malo o saobracajnim propisima: Ko li im je izmislio one glupe "stop" znake? Stani, pa kreni po redosledu dolaska. Da li su oni sigurni da su stigli 0,01 sekundu pre mene? Sta ako ja imam jaci auto?

Evo, dva dana se oporavljam od sokova. Sutra idem da se prosetam. Ako se ne javim do prekosutra, zaboravio sam da ukljucim GPS i mapiram "home"

Lep pozdrav iz Hjustona. Orao je sleteo. Pozelite mu da se snadje.

P.S.
Kad smo kod ptica: video sam uzivo one lesinare iz kaubojskih filmova.
Idem u setnju sa kisobranom. Posluzice za odbranu dok ne kupim neki kolt .45
__________________
Generacija DV2018
Ubi bene, ibi patria
Reply With Quote
  #104  
Staro 05.02.2019, 06:09
ivangradjanin ivangradjanin je offline
Drug član
 
Datum prijave: 16.11.2017
US lokacija: Austin, TX
YU lokacija: Podgorica, MNE
Poruke: 71
Nepromenjeno

Welcome to Texas!!!


A to za lesinare ... ziva istina, kao u filmovima - nastradao “bambi” u saobracaju , i lesinari se ustremili na njega ... za 3 min. su ga do kosti ogulili ... uzas !
Reply With Quote
  #105  
Staro 05.02.2019, 09:19
uran's Avatar
uran uran je offline
Pravi "Amer"
 
Datum prijave: 21.04.2018
US lokacija: Northwest Pacific
YU lokacija: Tel Aviv, Israel
Poruke: 601
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik Svenson Prikaz poruke
Dragi moji forumasi. Konacno sam stigao u Hjuston.

Nije me docekalo cvece, nego svi moguci i nemoguci sokovi: kulturoloski, tehnoloski, meteoroloski i (naravno) distancoloski.
Da krenem od prvog:
kulturoloski - Ameri su veoma ljubazni i ne govore srpski. Kad vam kazu nesto, morate dobro da pazite, posto vam niko nece postaviti prevod u donjem delu ekrana. Mislim da mi je to bilo najteze prvih par sati. Onda sam se privikao i sad vodim prevodioca sa sobom dok se ne priviknem na juznjacki akcenat.

tehnoloski - Pripremite se da naidjete na neke stvari koje su potpuno drugacije. Na primer, slavine. Nemaju svi jednorucne slavine ili one stare sa dva ventila. Izblamirao sam se par puta, a onda sam poceo da primenjujem onu staru izreku: Ko pita, moze da opere ruke.

meteoroloski - Dosao sam u zimskoj jakni i dzemperu na 23C. Za ovo sam bio spreman: usao sam u prvi WC i obukao majcu na kratke rukave

distancoloski - E ovu rec sam izmislio, ali ima vezesa rastojanjima. Ovde je sve jako daleko. Cak i kad imate auto. Uzasno je. Ako mislite da cete brzo obaviti neki posao, varate se. Za sve vam treba vremena. Puno vremena.

Za kraj, malo o saobracajnim propisima: Ko li im je izmislio one glupe "stop" znake? Stani, pa kreni po redosledu dolaska. Da li su oni sigurni da su stigli 0,01 sekundu pre mene? Sta ako ja imam jaci auto?

Evo, dva dana se oporavljam od sokova. Sutra idem da se prosetam. Ako se ne javim do prekosutra, zaboravio sam da ukljucim GPS i mapiram "home"

Lep pozdrav iz Hjustona. Orao je sleteo. Pozelite mu da se snadje.

P.S.
Kad smo kod ptica: video sam uzivo one lesinare iz kaubojskih filmova.
Idem u setnju sa kisobranom. Posluzice za odbranu dok ne kupim neki kolt .45
pazi da te ne uhvati san na nekoj klupici od jetlag-a, docice lesinar i ode ti
__________________
Ability to lift up to 50 pounds.
Reply With Quote
  #106  
Staro 06.02.2019, 23:22
Jocovics's Avatar
Jocovics Jocovics je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 18.10.2018
US lokacija: Somewhere over the rainbow
YU lokacija: Pancevo, RS
Poruke: 123
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik Svenson Prikaz poruke
Dragi moji forumasi. Konacno sam stigao u Hjuston.
Sutra idem da se prosetam. Ako se ne javim do prekosutra, zaboravio sam da ukljucim GPS i mapiram "home"
[/i]
Nadam se da ces se sutra javiti i nastaviti izvestaj. Ja ti jaaako zavidim na 23C i suncu. Ovde sivilo, depresivno vreme. Pozdrav!
__________________
DV2005-DV2018 - Not Selected
DV2019 - Selected
CASE N-2019EU21xxx
DS260-15.9.2018.
INTERVJU-24.5.2019.
VIZA U PASOSU-30.5.2019.
AVION-16.7.2019.
Reply With Quote
  #107  
Staro 28.02.2019, 01:57
Svenson's Avatar
Svenson Svenson je offline
Pravi "Amer"
 
Datum prijave: 05.05.2017
US lokacija: Houston, TX
YU lokacija: Novi Sad
Poruke: 776
Nepromenjeno

Da osvezim malo temu novim izvestajem iz Hjustona, preciznije, okruga Fort Bend.

Bio sam u delu Hjustona koji se zove (Old) Richmond. To je deo koji treba obavezno da posetite. Videcete delove koji su stari koliko i SAD. Naravno, one gradjevine koje nisu gradjene od drveta su prezivele. Tu je i Fort Bend. Tvrdjava sagradjena 1822. godine na obali reke Brazos. Tvrdjave vise nema (samo poljana) iz vec navedenog razloga: Posetio ju je Pera detlic.

U nastavku je Rosenberg. Mozda cete ga posetiti kad budete vadili ID ili vozacku dozvolu. Tamo je jedan od centara za vadjenje ovih dokumenata i polaganje vozackog ispita.

U povratku smo prosli pored ranceva koji se nalaze u okolini. Preporucujem vam obilazak.

Na kraju puta sam pogledao koliko smo presli: 50 milja!

Nisam ni osetio da smo toliko presli. Znaci, poceo sam da se privikavam na Teksas i na sav taj neiskorisceni prostor.
__________________
Generacija DV2018
Ubi bene, ibi patria
Reply With Quote
  #108  
Staro 05.03.2019, 08:10
nemanjaq's Avatar
nemanjaq nemanjaq je offline
Drug član
 
Datum prijave: 14.08.2014
US lokacija: Fort Worth, TX
Poruke: 39
Nepromenjeno

Hej Svensone,

Dobrodošao u Teksas.

Ja sam nekako uspeo da se "naviknem" da je "normalno" da mesečno prelazim po 700-800 milja. A zapravo radim nedaleko od mesta boravka.
Međutim, kako mi reče drugar, na ovom kontinentu se rastojanje ne meri u miljama, već u satima.
Reply With Quote
  #109  
Staro 06.03.2019, 05:27
Svenson's Avatar
Svenson Svenson je offline
Pravi "Amer"
 
Datum prijave: 05.05.2017
US lokacija: Houston, TX
YU lokacija: Novi Sad
Poruke: 776
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik nemanjaq Prikaz poruke
Hej Svensone,

Dobrodošao u Teksas.

Ja sam nekako uspeo da se "naviknem" da je "normalno" da mesečno prelazim po 700-800 milja. A zapravo radim nedaleko od mesta boravka.
Međutim, kako mi reče drugar, na ovom kontinentu se rastojanje ne meri u miljama, već u satima.
Malo sam se "pipitomio", pa mi ne pada tako tesko da putujem, narocito kada ja vozim.

Moram da javim: Nije urbana legenda, u centru zaista ima biciklova. I to je veoma kul. Jedina mana je sto tamo kuda sam prosao nema zive duse na ulici (ne racunam automobile), iako ima trotoara (zamislite )
Eh, da mogu da vam posaljem slike, bilo bi bolje, ali ovako imate google maps, pa uzivajte u street view opciji.
Bio sam u jednom Walmart-u. Biciklovi su dzaba. Kasnije sam malo gledao na sajtu. Ko voli da zivi u centru, ima para za skuplji stan i zivaca za guzve, moze da uziva. Za nas sa (daleke) periferije ostaje da se klackamo po drumovima Hjustona i uzivamo kada naidjemo na pesacku stazu pored puta.

Sto se tice kilometraze, iznenadio sam se kad sam video da smo presli 500 milja, a nije bila ni polovina meseca. MOracu sutra da pogledam konacnu miljazu za februar.
__________________
Generacija DV2018
Ubi bene, ibi patria
Reply With Quote
  #110  
Staro 07.03.2019, 01:19
vuxanne vuxanne je offline
Amer
 
Datum prijave: 13.10.2009
YU lokacija: Bilo kuda kiki svuda
Poruke: 1 826
Nepromenjeno

Evo za one koje mrzi da googlaju

Fort Bend Museum

Rosenberg Railroad Museum

Gledam bas imaju dosta nekih crkvi i sta im je to "bail bonds"?
Reply With Quote
Odgovori

Tags
houston, texas

Thread Tools
Display Modes

Pravila pisanja
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Uključeno
Smajliji: Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML kod je Isključeno
Pređi u forum

Newsletter E-mail:
Name:

Newsletter sent using Email Marketing Software by ActiveCampaign

Svi datumi su prikazani u formatu GMT +1. Trenutno vreme: 12:45.


Copyright ©2005 - 2024, ZelenaLutrija.com by VUXYS, LLC
Forum Powered by vBulletin®, © 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Mišljenja, saveti, izjave, ponude ili druge informacije ili sadržaji nastali na forumu vlasništvo su onoga ko ih je kreirao, a ne sajta ZelenaLutrija.com. ZelenaLutrija.com ne garantuje tačnost, kompletnost ili upotrebnu vrednost informacija, stavova, saveta ili datih izjava. Ne postoje uslovi pod kojima bi sajt ZelenaLutrija.com bio odgovoran za štetu ili gubitak koji je posledica bilo čijeg oslanjanja na nepouzdane informacije, ili bilo kakve informacije nastale kroz komunikaciju između članova.
Sajtove koji su linkovani sa ovog sajta ne kontrolišemo, ne podržavamo, niti smo pregledali bilo kakve sadržaje na takvim sajtovima. Mi nećemo biti odgovorni za legalnost, tačnost ili prikladnost bilo kog sadržaja, oglasa, proizvoda, usluga ili informacije lociranim na ili distribuiranih kroz druge web sajtove, niti za bilo kakvu štetu nastalu kao posledica takvih informacija.
ZelenaLutrija.com drži i čuva druga prava vlasništva na sajtu.
Osim informacija koje su u javnom vlasništvu ili za koje dobijete dozvolu, nemate pravo da kopirate, modifikujete ili na bilo koji način menjate, objavljujete, prenosite, distribuirate, izvršavate, prikazujete ili prodajte bilo koju informaciju zaštićenu pravima vlasništva. Slanjem informacija ili sadržaja na bilo koji deo ZelenaLutrija.com foruma, Vi automatski dozvoljavate i predstavljate garanciju da imate pravo da dozvolite ZelenaLutrija.com ili članovima ZelenaLutrija.com bespovratnu, kontinualnu, neograničenu, globalnu dozvolu da koriste, kopiraju, izvršavaju, prikazuju i distribuiraju takve informacije i sadržaje i da iz takvih sadžaja koriste bilo koji deo u bilo koje svrhe, kao i pravo i dozvolu da koriste gore navedene sadržaje. Svi zaštitni znakovi (trademarks), logotipi, oznake usluga, firme ili imena proizvoda koji se pominju na ovom web sajtu su vlasništvo kojim raspolažu njihovi vlasnici.