ZELENA KARTA - LUTRIJA  
Balkan
Njujork
Čikago
Los Anđeles

Nazad   ZELENA KARTA - LUTRIJA > FORUM > Život u USA > Vodič za emigrante

Vodič za emigrante Planiranje selidbe, šta raditi po dolasku, procedura dobijanja papira...

Vodič za emigrante » Kako naći najpovoljniji let za Ameriku » Bitni linkovi
10 korisnih saveta za kupovinu jeftinih avionskih karata Kupovina karata - AGENTI Kupovina karata - ONLINE Kuponi i sniženja

Odgovori
 
Thread Tools Display Modes
  #31  
Staro 05.09.2008, 15:47
stizeljeto's Avatar
stizeljeto stizeljeto je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 05.05.2008
Poruke: 387
Nepromenjeno

Da, da, mislila sam na porodice. Tesko je uzet povratnu, cak i da je otvorena, a da ti se bas pogodi da svima pasu da idu. Plus, sta nije otvorena karta skuplja?
__________________
Case Number: 5xxx
Prva koverta: sredina aprila 2008
Poslana u KCC: 9.5. 2008.
Intervju zakazan na 30.10.2008 Viza odobrena
U Americi od 3.12.2008.
Reply With Quote
  #32  
Staro 05.09.2008, 17:40
mvp977's Avatar
mvp977 mvp977 je offline
Drug član
 
Datum prijave: 19.05.2008
Poruke: 86
Nepromenjeno

Za Hrvatsku i BIH :

kontaktirajte ljude iz employment power
employment-power.com

Mogu vas uputiti kako da najjeftinije nadjete kartu.
Reply With Quote
  #33  
Staro 06.10.2008, 21:13
V777's Avatar
V777 V777 je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 20.04.2008
US lokacija: US
Poruke: 270
Nepromenjeno Lufthansa i povratne otvorene i zatvorene karte!

Ja svima mogu da preporuim Lufthansu, jer sam njima putovala i odlicni su u svakom smislu. Takodje su povezani sa veoma jakom US air companijom, te lete kao jedna kompanija. Moze se desiti da idete samo Lutfhansom u Evropi, kako obicno i rade kompanije, a moze se desiti da vas Lufthansa vozi i preko okeana, ne samo u Evropi.

Presedanje preko Frankfurta takodje bih svima preporucila, jer mislim da je super. London i Pariz (kao i mnoga mesta istocne Evrope) se obicno izbegavaju, jer su ljudi imali veoma neprijatnih iskustava.

Nemacka i Svajcarska mi se cine kao najbolje destinacije za presedanje iz US za Evropu.

Povratna karta je obicno jeftinija od one u jednom pravcu. Zatvorenog tipa povratne jesu jeftinije od onih otvorenog tipa, ali se i tim zatvorenim kartama mogu menjati datumi, ukoliko se na vreme javite avio kompaniji ciju kartu imate (ja lino sam imala kartu s utvrdjenim datumom povratka, ali mi nije odgovarao termin; zvala sam da pomerim, pomeriti se moglo samo do kraja godine dana od kada se karta kupila, sto je veoma bitno, znaci kad se karta produzava, ne moze se produziti na vise od godine dana od kada se doslo, to je maximum, ukoliko se ne iskoristi - propada). Takodje povratnu kartu moze da koristi samo lice cije se ime nalazi na karti, ne moze neko drugi umesto vas da je koristi. Kada se pomera datum na karti (u mom slucaju imala sam datum povratka rezervisan nakon 10 meseci od dolaska, te sam htela pomeriti max koliko se moglo; za tu uslugu sam trebala platiti Lufthansi 100 evra, i naravno max za pomeranje je bio jos samo 2 meseca; posto nisam planirala putovanje u tom periodu, karta je propala).

To su neke informacije koje ja ranije nisam znala, te se nadam da ce nekima od vas biti od pomoci.

Pozdrav i puno srece!
Reply With Quote
  #34  
Staro 04.11.2008, 23:21
stizeljeto's Avatar
stizeljeto stizeljeto je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 05.05.2008
Poruke: 387
Nepromenjeno

Ajd ja da se pohvalim i ponovo osvjezim ovu temu jer ce vam svima skoro zatrebati karta za Ameriku.

Dakle, Zanina agentica, Sonja iz Value Air mi je ponudila jako dobru cijenu Zagreb-Denver, 700 za odrasle, 600 za dvogodisnjaka. Jest da je put ubitacno dug i sa dva presjedanja, Frankfurt i Philadelphia ali izdrzat cemo valjda. Preko trazilica sam nalazila najjeftinije za 1300 dolara po osobi isto sa dva presjedanja. Ovako stedim vise od 1000 dolara.

Zaboravite online trazilice, tesko da cete naci nesto povoljnije od nekog provjerenog agenta. Jedino je zeznuto sto se mora platiti iz Amerike ali i to se da srediti preko nekoga.
__________________
Case Number: 5xxx
Prva koverta: sredina aprila 2008
Poslana u KCC: 9.5. 2008.
Intervju zakazan na 30.10.2008 Viza odobrena
U Americi od 3.12.2008.
Reply With Quote
  #35  
Staro 05.11.2008, 22:17
D$D's Avatar
D$D D$D je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 10.09.2008
US lokacija: Chicago,Wheaton IL
Poruke: 123
Nepromenjeno

Svi koji putuju mogu da nadju letove povoljno ali mora da se malo trazi.
Evo par kombinacija.
Definitivno za mene najbolja kompanija Lufthansa ali i najskuplja.
Neznam u postu koji je naveden gore vezano za Denver receno je da je karta placena za dvogodisnje dete.
Ne znam da li znate ali nije s goreg spomenuti da ako putujete sa detetom koje nije napunilo 2 godine ne placate kartu za njega vec samo takse.( taman putovali i dan pred rodjendan deteta)
Mi smo tako dosli ovde.
Druga kombinacija koja je dobra je agencija Mack Travel ovde u Chicagu,mozete da nadjete povoljne karte, mi smo platili povratnu do Chicaga 1300$ ali je nadjena bukvalno u roku od dva dana u jeku sezone letos.
Dobro je kod ove agencije sto mozete da platite i u Chicagu a i u Beogradu u Jat-u.
To je kombinovani let prako Londona Jat- United, i nemate puno setanja na aerodromu u Londonu.
Karta se preuzima u Jatu u Beogradu.
Fly-011 agencijan iz Bgd o kojoj ne znam bas puno ali moj je prijatelj dosao preko njih po nekoj dobroj ceni nije zgoreg da se proveri.
Naravno glupo reci na kraju ali karte uzmite odmah po dobijanju vize jer ce te tako ustedeti najvise.
Ko nije putovao avionom jos jedna opaska izbegavajte ako mozete sedista u sredini, neznam kako za vas ali ja sam se izlomio ziv do Chicaga.
Naravno ne mozete da birate uvek ali ako mozete onda definitivno sedista sa strane aviona bar po meni.
Reply With Quote
  #36  
Staro 05.11.2008, 22:45
stizeljeto's Avatar
stizeljeto stizeljeto je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 05.05.2008
Poruke: 387
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik D$D Prikaz poruke
Neznam u postu koji je naveden gore vezano za Denver receno je da je karta placena za dvogodisnje dete.
Ne znam da li znate ali nije s goreg spomenuti da ako putujete sa detetom koje nije napunilo 2 godine ne placate kartu za njega vec samo takse.( taman putovali i dan pred rodjendan deteta
Maleni ce napuniti dvije ovaj petak, tako moramo uzet kartu i platit skoro ko za nas. Ali sretna sam jer smo puno ustedili preko americke agencije.

Mozda mogu pitati agenticu dali mozemo birati mjesta. Neznam dal sam dobro shvatila ali negdje sam procitala da kad dobijemo konfirmacijski email sa rezervacijom da provjerimo na oficijalnog stranici aviokompanije i tamo si rezerviramo mjesta nakon sto ukucamo svoj broj rezervacije... ??? Jel postoji tako nesto?
__________________
Case Number: 5xxx
Prva koverta: sredina aprila 2008
Poslana u KCC: 9.5. 2008.
Intervju zakazan na 30.10.2008 Viza odobrena
U Americi od 3.12.2008.
Reply With Quote
  #37  
Staro 05.11.2008, 23:07
chicagopn's Avatar
chicagopn chicagopn je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 29.10.2008
US lokacija: Chicago
YU lokacija: Srbija
Poruke: 200
Nepromenjeno

Ja cu pokusati biti od pomoci kolko tolko znam da kad sam ja uzimao kartu bila je najpovoljnija cak jeftinija 30$ nego moji sto su nasli u americi

Imam od osobe broj mobilnog ali nemogu ga ovde napisati ipak je to nesto privatno nemam broj agencije sve sam preturio i nemogu naci inace radi se o agenciji AEROKLUB nalazi se u Beogradu kod merkatora odmah zgrada do,inace osoba koja tu radi a ja je poznajem zove se Sanja Jaksic oni imaju najpovoljnije avio karte, necu sad da nesto tvrdim ali ako mozete raspitajte se nije na odmet
Reply With Quote
  #38  
Staro 06.11.2008, 07:23
srdjevic's Avatar
srdjevic srdjevic je offline
Administrator
 
Datum prijave: 19.05.2005
US lokacija: Chicago, IL
YU lokacija: Novi Sad, Srbija
Poruke: 730
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik stizeljeto Prikaz poruke
Mozda mogu pitati agenticu dali mozemo birati mjesta. Neznam dal sam dobro shvatila ali negdje sam procitala da kad dobijemo konfirmacijski email sa rezervacijom da provjerimo na oficijalnog stranici aviokompanije i tamo si rezerviramo mjesta nakon sto ukucamo svoj broj rezervacije... ??? Jel postoji tako nesto?

Postoji to na sajtu svake normalne aviokompanije ( - JAT), mozes se cak i cekirati negde 7, a negde 1 dan unapred. Sve odradis online, posle samo odneses prtljag zeni na salteru i das joj papir koji si odstampala pri checkin-u.

U slucaju da ne nosis kofere (koje checkiras), onda direkt mozes u avion, ne moras na salter uopste...
__________________
Lutrija - Zelena, ne Srbije
Reply With Quote
  #39  
Staro 14.12.2008, 03:05
asmiki asmiki je offline
Drug član
 
Datum prijave: 24.10.2007
US lokacija: Torrance, CA
YU lokacija: Beograd
Poruke: 83
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik stizeljeto Prikaz poruke
Maleni ce napuniti dvije ovaj petak, tako moramo uzet kartu i platit skoro ko za nas. Ali sretna sam jer smo puno ustedili preko americke agencije.

Mozda mogu pitati agenticu dali mozemo birati mjesta. Neznam dal sam dobro shvatila ali negdje sam procitala da kad dobijemo konfirmacijski email sa rezervacijom da provjerimo na oficijalnog stranici aviokompanije i tamo si rezerviramo mjesta nakon sto ukucamo svoj broj rezervacije... ??? Jel postoji tako nesto?
Stizeljeto...interesuje me ova varijanta sa elektronskim kartama, koje ste vi imali, na koji nacin se putuje. Naime, ja sam uzeo za majku kartu, dobio sam konfirmacioni email i u njemu dva broja elektronskih karata za oba pravca.

E sad da bih mogao majku da priprem sta da radi na aerodromima interesuje me jel ona na polazistu pokaze te brojeve i oni joj odstampaju klasicne karte, ili jednostavno nosi taj papir sa brojevima sa sobom i to pokazuje kad treba da joj izdaju boarding kartu i slicno.

Hvala...
Reply With Quote
  #40  
Staro 14.12.2008, 04:58
stizeljeto's Avatar
stizeljeto stizeljeto je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 05.05.2008
Poruke: 387
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik asmiki Prikaz poruke
Stizeljeto...interesuje me ova varijanta sa elektronskim kartama, koje ste vi imali, na koji nacin se putuje. Naime, ja sam uzeo za majku kartu, dobio sam konfirmacioni email i u njemu dva broja elektronskih karata za oba pravca.

E sad da bih mogao majku da priprem sta da radi na aerodromima interesuje me jel ona na polazistu pokaze te brojeve i oni joj odstampaju klasicne karte, ili jednostavno nosi taj papir sa brojevima sa sobom i to pokazuje kad treba da joj izdaju boarding kartu i slicno.

Hvala...
Kad dode na prvi Check in gdje cekira torbe, pokaze taj konfirmacijski email i dobije Boarding Pass. Neka cuva konfirmacijski email, jer ce ga pri povratku opet morat pokazat na Check in/u gdje ce joj izdat opet Boarding pass za povratni let.

Mi smo imali dva presjedanja, pa smo dobili za mene boarding pass za sva tri leta (u jednom smjeru), a za muza i sina nismo. Vidjelo se da postoje rezervacije ali nije mogao izdati Boarding pass za druga dva leta za njih dvoje. Tako da ako se to dogodi i njoj ukoliko ima vezani let sa presjedanjem, mozda ce trebati ici na salter Avio kompanije ( u nasem slucaju United Airlines-moze i na Lufthansu jer su partneri) i oni izdaju boarding pass do kraja.
__________________
Case Number: 5xxx
Prva koverta: sredina aprila 2008
Poslana u KCC: 9.5. 2008.
Intervju zakazan na 30.10.2008 Viza odobrena
U Americi od 3.12.2008.
Reply With Quote
Odgovori

Thread Tools
Display Modes

Pravila pisanja
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Uključeno
Smajliji: Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML kod je Isključeno
Pređi u forum

Similar Threads
Tema Pokretač teme Forum Odgovori Poslednja poruka
Studirati ili otici u Ameriku? IvanDash Vaša strana 19 12.10.2014 19:08
Sanse za odlazak u Ameriku dina123 Vaša strana 4 23.04.2014 07:34
Kako da dodjem kod žene u Ameriku ozenjen Porodične imigrantske vize 18 09.08.2013 23:20
Idemo u Ameriku (dokumentarci) perodot Lokacije u USA 4 27.10.2009 14:41

Newsletter E-mail:
Name:

Newsletter sent using Email Marketing Software by ActiveCampaign

Svi datumi su prikazani u formatu GMT +1. Trenutno vreme: 00:23.


Copyright ©2005 - 2024, ZelenaLutrija.com by VUXYS, LLC
Forum Powered by vBulletin®, © 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Mišljenja, saveti, izjave, ponude ili druge informacije ili sadržaji nastali na forumu vlasništvo su onoga ko ih je kreirao, a ne sajta ZelenaLutrija.com. ZelenaLutrija.com ne garantuje tačnost, kompletnost ili upotrebnu vrednost informacija, stavova, saveta ili datih izjava. Ne postoje uslovi pod kojima bi sajt ZelenaLutrija.com bio odgovoran za štetu ili gubitak koji je posledica bilo čijeg oslanjanja na nepouzdane informacije, ili bilo kakve informacije nastale kroz komunikaciju između članova.
Sajtove koji su linkovani sa ovog sajta ne kontrolišemo, ne podržavamo, niti smo pregledali bilo kakve sadržaje na takvim sajtovima. Mi nećemo biti odgovorni za legalnost, tačnost ili prikladnost bilo kog sadržaja, oglasa, proizvoda, usluga ili informacije lociranim na ili distribuiranih kroz druge web sajtove, niti za bilo kakvu štetu nastalu kao posledica takvih informacija.
ZelenaLutrija.com drži i čuva druga prava vlasništva na sajtu.
Osim informacija koje su u javnom vlasništvu ili za koje dobijete dozvolu, nemate pravo da kopirate, modifikujete ili na bilo koji način menjate, objavljujete, prenosite, distribuirate, izvršavate, prikazujete ili prodajte bilo koju informaciju zaštićenu pravima vlasništva. Slanjem informacija ili sadržaja na bilo koji deo ZelenaLutrija.com foruma, Vi automatski dozvoljavate i predstavljate garanciju da imate pravo da dozvolite ZelenaLutrija.com ili članovima ZelenaLutrija.com bespovratnu, kontinualnu, neograničenu, globalnu dozvolu da koriste, kopiraju, izvršavaju, prikazuju i distribuiraju takve informacije i sadržaje i da iz takvih sadžaja koriste bilo koji deo u bilo koje svrhe, kao i pravo i dozvolu da koriste gore navedene sadržaje. Svi zaštitni znakovi (trademarks), logotipi, oznake usluga, firme ili imena proizvoda koji se pominju na ovom web sajtu su vlasništvo kojim raspolažu njihovi vlasnici.