ZELENA KARTA - LUTRIJA  
Balkan
Njujork
Čikago
Los Anđeles

Nazad   ZELENA KARTA - LUTRIJA > FORUM > Život u USA > Vodič za emigrante

Vodič za emigrante Planiranje selidbe, šta raditi po dolasku, procedura dobijanja papira...

Vodič za emigrante » Mobilna Telefonija, Internet i Kablovski Provajderi » Bitni linkovi
Početak u USA Stan Posao Kola (Automobil) Osiguranje
Porez Dešavanja Naša mesta Putovanja Avionske karte

Odgovori
 
Thread Tools Display Modes
  #111  
Staro 18.09.2014, 08:27
Inside@22's Avatar
Inside@22 Inside@22 je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 25.08.2008
YU lokacija: 45.81619 N,15.973574 E
Poruke: 105
Nepromenjeno

moja supruga je otišla mjesec dana prije mene u SAD i uzela je prepaid od Ultra.me sa planom od 39 $.
Unlimited pozivi, unlimited poruke (globalno), internet unlimited s tim da je prvih 500 MB na LTE, a kasnije je 128 kbps.
Veliki plus je mogućnost Call Me Free gdje vi lokalno pozovete broj, upisete broj i oni vas prespoje tako da pričate s nekim u usa po cijeni lokalnog poziva.
Odlično radi.
Preporuka.
__________________
2.5.2013 - djevojka SELECTED - CN 30xxx
14.4.2014 - obavljen liječnički
5.5.2014 - weeeeee
7.10.2014 - I'm leaving on a jet plane, I don't know when I'll be back again
Reply With Quote
  #112  
Staro 19.09.2014, 07:25
mikagrubinen mikagrubinen je offline
Drug član
 
Datum prijave: 12.11.2013
US lokacija: Oakland
YU lokacija: Beograd
Poruke: 81
Pošalji Skype™ poruku korisniku mikagrubinen
Nepromenjeno

[quote=mikagrubinen;48527]Ja sam uzeo prepaid broj kod AT&T. Mesecno, unapred se placa $40 a imam neogranicene pozive i poruke u USA i 500MB prenosa podataka. Pozivi i poruke ka Srbiji ne mogu da se salju, ali mi nisu ni potrebni jer imam net pa koristim Viber, Skype, Facebook i ostale aplikacije. AT&T ima i neki jaci paket ok $60 koji ima i neogranicen net.

Samo da se ispravim. Ovaj paket ok $40 ima 500min 500sms i 500MB. Fora je u tome sto ovih 500min se racuna u oba smera, tj trosis ih bilo da ti zoves, bilo da tebe zovu.
__________________
U USA of Avgusta 2014
Reply With Quote
  #113  
Staro 19.09.2014, 07:59
zvercica's Avatar
zvercica zvercica je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 16.08.2009
US lokacija: Seattle od 04.09
YU lokacija: Beograd
Poruke: 306
Nepromenjeno

500mb na LTE pa posle neograniceno u stvari znaci samo 500MB, sto je - nista. To neograniceno je na 2g mrezi i brzina je identicna kao nekad dial-up. T-Mobile ima tarifne pakete gde je uvek talk&text unlimited a cena paketa zavisi od kolicine gb na 4g lte i to 1gb-$50, 3gb-$60, 5gb-$70 i unl-$80. Ja sam izabrala unl iz dva razloga, trosim preko 20gb mesecno i imam 75% employee discount . Takodje nije lose da cim stignete uzmete neki veci paket zato sto u poecetku necete moci da mrdnete bez navigacije, a sve sto vam treba je neki bolji phone koji mozete i iz domovine da donesete i gore navedeni paket. Mi smo po sletanju kupili Garmin u Walmartu za $150 dolara i da me pitate sto smo to uradili - nemam pojma. Google maps funkcionise savrseno. Sva sreca pa smo se vrlo brzo dozvali i vratili Garmina.

Ono sto me ovde nervira je sto se niko ne javlja na tel. Svima se ostavlja voice - mail, pa se onda naknadno jave, pa se ovaj sto je prvi put zvao ne javlja, pa ovaj sto uzvraca poziv ostavi voice mail da pita sta ovaj prvi hoce, pa ovaj prvi zove drugog da mu kaze sta hoce, pa ostavi voice mail... ma mislim..

Nemaju one nase opcije missed calls sto je u stvari sjajna opcija. Konkretno mislim, kada vas neko zove a vama iskljucen tel ili van dometa ili pricate sa nekim, kad ukljucite tel stigne poruka sa text porukom ko vas je sve zvao a ovaj sto vas je zvao dobije poruku da ste ukljucili tel.

I, nemam pojma nista o lokalnim pozivima, posto je talk unlimited u USA, tako da bez obzira da li zovete Ohio ili Washington talk je unlimited.
__________________
DV2011 - Ništa
DV2012 - Ništa
DV2013 - Pogodak 20xxx
04.04. - Intervju
29.04 - Dopuna dokumenata
10.05 - Pozeleneli skroz naskroz
04.09 - Departure day
Reply With Quote
  #114  
Staro 20.09.2014, 08:20
mikagrubinen mikagrubinen je offline
Drug član
 
Datum prijave: 12.11.2013
US lokacija: Oakland
YU lokacija: Beograd
Poruke: 81
Pošalji Skype™ poruku korisniku mikagrubinen
Nepromenjeno

zvercice,
Ti znaci radis u T-mobile, aj sredi i nama neki discount :P
Aj ja cu nastaviti da reklamiram at&t pa me mozda zaposle kad vide kako ih promovisem po netu
__________________
U USA of Avgusta 2014
Reply With Quote
  #115  
Staro 17.12.2014, 19:57
lazza lazza je offline
Član
 
Datum prijave: 10.05.2014
Poruke: 8
Nepromenjeno

Pozdrav svima,

Zanima me pored simple mobile koje SIM / No contract operatere jos mozete da preporucite?
Jedino mi je unlimited data plan bitna stvar.
Reply With Quote
  #116  
Staro 17.12.2014, 21:01
Magelan's Avatar
Magelan Magelan je offline
Super Moderator
 
Datum prijave: 28.04.2010
US lokacija: Spartanburg, South Carolina; Jacksonville, Florida
YU lokacija: Mladenovac, Republika Srbija
Poruke: 1 209
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik lazza Prikaz poruke
Pozdrav svima,

Zanima me pored simple mobile koje SIM / No contract operatere jos mozete da preporucite?
Jedino mi je unlimited data plan bitna stvar.
Prepaid unlimited?
- H2O
- MetroPCS
- Red Pocket
- Page Plus Cellular
- Cricket
- PTEL ($20 mesecni unlimited)
- Boost Mobile

Ima ih jos poprilicno. Zavisi sta ti tacno treba - da li ti je bitna pokrivenost ukoliko si u kamionu ili ti vise znaci neogranicen SMS ka Evropi itd itd... Ovo su sve MVNO provajderi pa su zbog toga jeftiniji.
Simple ima unlimited plan i za $25 mesecno, ali nema data na tom planu i koristi T-Mobile mrezu. MetroPCS i PTEL isto koriste resurse T-Mobile mreze. Red Pocket, H2O i Cricket koriste AT&T bazne stanice, Boost je na Sprint mrezi dok je Page Plus jedan od retkih MVNO koji rade na Verizon mrezi.

Mada, nisam siguran da li uopste trenutno postoji unlimited prepaid DATA plan. Cak i na postpaid-u jedino Sprint i T-Mobile trenutno nude neogranicene DATA planove, mada Sprint mreza bas i nije naj naj. Postoje i planovi na AT&T mrezi sa unlimited data koji nisu vise u komercijalnoj ponudi - dakle koriste ih ljudi koji su sa AT&T-jem potpisali ugovor davnih dana kada su ti planovi bili u ponudi.

Ukoliko zelis postpaid, mozes i tu da uzmes plan bez ugovora ukoliko platis telefon po punoj ceni. Baci pogled na T-Mobile postpaid. Kod njih mozes doneti i svoj aparat i uzeti postpaid bez ugovora i mislim da jos uvek nude planove sa unlimited data.

Last edited by Magelan; 17.12.2014 at 21:11. Razlog: Tipografske greske
Reply With Quote
  #117  
Staro 17.12.2014, 21:27
Magelan's Avatar
Magelan Magelan je offline
Super Moderator
 
Datum prijave: 28.04.2010
US lokacija: Spartanburg, South Carolina; Jacksonville, Florida
YU lokacija: Mladenovac, Republika Srbija
Poruke: 1 209
Nepromenjeno

Ispravka - T-Mobile nudi i unlimited data prepaid plan - $80 mesecno + tax.

Ukoliko si u nekom vecem gradu - T-Mobile ce ti raditi odlicno (bar je moje iskustvo sa T-Mobile u poslednjih godinu dana ok - na njihovoj mrezi mi je "sekundarna" linija). Mada van gradova, pokrivenost 3G i LTE bas i nije zavidna...
Reply With Quote
  #118  
Staro 17.12.2014, 21:42
Bockyman's Avatar
Bockyman Bockyman je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 11.10.2009
US lokacija: Палатајн, Илиноис (Palatine, IL)
YU lokacija: Лесковац
Poruke: 289
Pošalji Skype™ poruku korisniku Bockyman
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik inside@22 Prikaz poruke
moja supruga je otišla mjesec dana prije mene u sad i uzela je prepaid od ultra.me sa planom od 39 $.
Unlimited pozivi, unlimited poruke (globalno), internet unlimited s tim da je prvih 500 mb na lte, a kasnije je 128 kbps.
Veliki plus je mogućnost call me free gdje vi lokalno pozovete broj, upisete broj i oni vas prespoje tako da pričate s nekim u usa po cijeni lokalnog poziva.
Odlično radi.
Preporuka.
само што то не може да ради из србије, јер је нема на списку...
__________________
Од 23.септембра 2011. у граду Чикагу!
Reply With Quote
  #119  
Staro 18.12.2014, 06:15
oskark's Avatar
oskark oskark je offline
Pravi "Amer"
 
Datum prijave: 10.06.2010
US lokacija: Chicago, IL
YU lokacija: Zrenjanin
Poruke: 676
Nepromenjeno

Ja korisitim T-Mobile Simple plan, imam neogranicene poruke, neogranicene minute i imam 1GB data saobracaja po 4G brzini, kada potrosim tih gigibyte, brzina "spada" na 2G. Namerno sam stavio spada pod navodnike, jer evo vise od godinu i po dana korisitm ovaj paket, a nisam primetio nikakvu razliku kada je 4g i kada je 2g. Signal mi je odlican, tako da mi je paket jako dobar
__________________
27.10.2011. Prijava prvi put
01.05.2012. 2013EU00011XXX
14.05.2012. Poslata Koverta
22.05.2012. Stigla koverta u Kentucky
29.01.2013. Obavljen lekrski pregled
20.02.2013. Interview Uspesno Obavljen
21.02.2013. Viza u pasosu!!!
08.03.2013. Avionska karta
27.04.2013. Vezite se, Polecemo POE Seattle

Oskarov Blog

zelenadvlutrija.blogspot.com
Reply With Quote
  #120  
Staro 30.12.2014, 00:37
ladolcevita ladolcevita je offline
Član
 
Datum prijave: 20.08.2014
Poruke: 26
Nepromenjeno

Meni je strasan... Jedva otvara stranice na kraju meseca... Bas se smorim!
Planiram da predjem na Sprint... Mada ako uzmem jaci paket, mozda je i isto. Uzela bih i telefon uz to.
Reply With Quote
Odgovori


Pravila pisanja
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Uključeno
Smajliji: Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML kod je Isključeno
Pređi u forum

Similar Threads
Tema Pokretač teme Forum Odgovori Poslednja poruka
Internet u USA dreamerns Vaša strana 43 13.07.2010 20:46
Mobilna verzija ZL ne radi Good Spirit ZelenaLutrija.com - O sajtu 1 23.05.2010 00:27
Fiksna telefonija Misa Stare teme 0 15.05.2009 09:57

Newsletter E-mail:
Name:

Newsletter sent using Email Marketing Software by ActiveCampaign

Svi datumi su prikazani u formatu GMT +1. Trenutno vreme: 14:14.


Copyright ©2005 - 2024, ZelenaLutrija.com by VUXYS, LLC
Forum Powered by vBulletin®, © 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Mišljenja, saveti, izjave, ponude ili druge informacije ili sadržaji nastali na forumu vlasništvo su onoga ko ih je kreirao, a ne sajta ZelenaLutrija.com. ZelenaLutrija.com ne garantuje tačnost, kompletnost ili upotrebnu vrednost informacija, stavova, saveta ili datih izjava. Ne postoje uslovi pod kojima bi sajt ZelenaLutrija.com bio odgovoran za štetu ili gubitak koji je posledica bilo čijeg oslanjanja na nepouzdane informacije, ili bilo kakve informacije nastale kroz komunikaciju između članova.
Sajtove koji su linkovani sa ovog sajta ne kontrolišemo, ne podržavamo, niti smo pregledali bilo kakve sadržaje na takvim sajtovima. Mi nećemo biti odgovorni za legalnost, tačnost ili prikladnost bilo kog sadržaja, oglasa, proizvoda, usluga ili informacije lociranim na ili distribuiranih kroz druge web sajtove, niti za bilo kakvu štetu nastalu kao posledica takvih informacija.
ZelenaLutrija.com drži i čuva druga prava vlasništva na sajtu.
Osim informacija koje su u javnom vlasništvu ili za koje dobijete dozvolu, nemate pravo da kopirate, modifikujete ili na bilo koji način menjate, objavljujete, prenosite, distribuirate, izvršavate, prikazujete ili prodajte bilo koju informaciju zaštićenu pravima vlasništva. Slanjem informacija ili sadržaja na bilo koji deo ZelenaLutrija.com foruma, Vi automatski dozvoljavate i predstavljate garanciju da imate pravo da dozvolite ZelenaLutrija.com ili članovima ZelenaLutrija.com bespovratnu, kontinualnu, neograničenu, globalnu dozvolu da koriste, kopiraju, izvršavaju, prikazuju i distribuiraju takve informacije i sadržaje i da iz takvih sadžaja koriste bilo koji deo u bilo koje svrhe, kao i pravo i dozvolu da koriste gore navedene sadržaje. Svi zaštitni znakovi (trademarks), logotipi, oznake usluga, firme ili imena proizvoda koji se pominju na ovom web sajtu su vlasništvo kojim raspolažu njihovi vlasnici.